Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Komunikace s administrátory muryru a antaric
Pište také, jaká další témata byste rádi na těchto stránkách viděli

Nová podoba dotazníku k autorským fotografiím kuřaček?

Příspěvekod Billda » pondělí 1. 3. 2010 17:32

Ahoj adminové, VIPové a další!
Nic ve zlým, ale docela by mě zajímalo, jak přesně vypadá dotazník, kterej dáváte kuřačkám k vyplnění po fotografování. Když jsem si přečet' odpovědi na tento dotazník od kuřačky Natálky (15.2.2010), tak mně tam nesedí jedna věc - na jedný straně odpovídá, že je závislá a vášnivá kuřačka a nedaří se jí přestat (zkoušela) a na druhý straně odpovídá, že by rozhodně znovu začala kouřit, kdyby se znovu mohla rozhodnout. Mám takovej dojem, jestli jsou v tom dotazníku správně pokládány otázky a nabízeny kuřačkám vhodně formulované odpovědi na ně. Osobně bych u většiny otázek dotazníku preferoval kuřačkám nepodsouvat nějaké předtypované odpovědi na výběr, protože to může dost zkreslovat realitu a o hodně přicházíme (zas to ale kuřačku stojí větší úsilí, to je fakt...). Dávám tedy všem k úvaze svůj návrh: což takhle se společně pobavit o tom, jaké otázky by nás u kuřaček nejvíce zajímaly a jak by měl dotazník vypadat? Já jsem sice nováček, ale aspoň "VIPáci" by snad měli mít tu možnost do toho co mluvit...
Co si o tom myslíte?????
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Nová podoba dotazníku k autorským fotografiím kuřaček?

Příspěvekod antaric » pondělí 1. 3. 2010 18:04

Díky za otevření tématu (jen později přesuneme do jiné kategorie). Nováčkovský pohled rozhodně nevadí, naopak. Autorem dotazníků jsem prakticky já, používáme ho přesně skoro rok. Tehdy byla poptávka se k zachyceným kuřačkám na fotkách a na videu dovědět i něco víc. Jako doplněk akcí se osvědčilo - až na pár výjimek míváme dotazník vždy vyplněný. Mohl bych vzor ukázat, dát ke stažení, k diskuzi, na druhou stranu je to součást určitého "výrobního procesu", tak trochu by se ztratilo kouzlo přepisu ke konkrétním kuřačkám (navíc dopíšeme občas i něco, co zazní jen mezi řečí).
Za ten rok doznal dotazník řadu drobných změn - úprava některých otázek a odpovědí. Koncepce ale zůstává stejná - první část je k vyplnění (v duchu jméno, věk, kontakt, od kolika kouříš, značka cigaret) a druhá část je zaškrtávací. Každá otázka má několik odpovědí, lze jich zaškrtat i více najednou (pokud to dává smysl). Odpovědí, které jsou určeny k zaškrnutí, pokud "jsou ti výroky blízké". Mezi odpovědmi je široká škála, protipóly.
To, že někdy nesedí vzájemně odpovědi (jak poukazuješ třeba u Natálky), tak je to dáno i určitým "vývojem" v průběhu vyplňování, kdy občas kuřačka neví a prostě něco zaškrtne, impulzivně.
Na vyplnění dotazníku bývá také málo času, je zpravidla na konci akce, vyplnění trvá tak kolem 3-4 minut. Současná forma byla zvolena i proto, aby bylo možné údaje vyplnit rychle a v případě spěchu jsme více již nezdržovali. Navíc jsou dotazníky navzájem mezi sebou později i porovnatelné.
Pokud bychom zvolili metodu bez předtypovaných odpovědí, myslím, že dost často by kuřačky tápaly a nevyplňovaly vůbec (protože mnohé často neví, co v tu chvíli na to mají říct, stejně jako na celé naše téma).
Takže asi zatím takhle. Samozřejmě pokud dáme dohromady společně tady nějakou novou a lepší podobu dotazníku, budeme jen jedině rádi a bude to ku prospěchu a ke zkvalitnění. Jsem tomu otevřený.
Jinak kdo se účastní našich živých setkání, má možnost si vyplněné dotazníky prohlédnout i na místě - bereme je tam.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Nová podoba dotazníku k autorským fotografiím kuřaček?

Příspěvekod muryru » úterý 2. 3. 2010 11:37

Beru si k ruce Natálčin dotazník, neboť jsem focení Natálky s Luckou připravil a byl přítomen
pouze já a mám ho u sebe.
Autorem podoby dotazníku je však antaric, jak sám správně uvádí, vytváří i průběžné
úpravy.
Je pravda, že v té druhé části možná některé dívky hůře hledají odpověď. Někdy si
skutečně odpovědi trochu odporují. Natálka odpověděla tak, jak je uvedeno.
Vyplývá z toho, že kouří ráda, je vášnivá a závislá kuřačka, zkoušela přestat, což se
jí nedaří (a je otázka zda skutečně chce přestat). Nicméně to, že kouří ji vyhovuje,
protože uvádí, že kdyby mohla vrátit čas, začala by kouřit znovu. Nicméně by chtěla
kouřit méně, omezit. (přitom silná kuřačka zatím není).

Je pravda, že při rychlejších akcích, bývá na vyplnění dotazníku méně času. Pokládám
většinou v závěru focení , většinou při vyplňování ještě pár snímků udělám. Zrovna
tyhle holky, mám pocit, že už docela pospíchaly.
Jinak souhlasím s antaricem, že současná podoba dotazníku mi vyhovuje, byť
samozřejmě jsem otevřený jakýmkoli inovacím podoby a možná bych některé otázky
(nebo možnosti odpovědí) vypustil a nahradil jinými
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Zpět na Návrhy, náměty a připomínky pro www.kuracky.cz a fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků