Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Komunikace s administrátory muryru a antaric
Pište také, jaká další témata byste rádi na těchto stránkách viděli

Téma pro nepsavce ...

Příspěvekod Kasoun » úterý 19. 2. 2008 16:59

Nejsem na tomto fóru dlouho, ale nějak jsem si všiml, že tady přispívá jenom určitá skupina lidí ... Tak by mě zajímalo, co vede přes 100 neaktivních uživatelů k tomu, aby se sem přihlásili ... To se stydíte za to, že se Vám líbí ženský s cigaretou? Jasně, v "normálním" životě bych to chápal, ale tady jste mezi svými ... Tak zkuste zahodit zábrany, nebo co Vám vlastně brání a vyjádřete se ... :-) Nebo je to až takový problém ???
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod antaric » středa 20. 2. 2008 10:43

Díky, dobrý postřeh a námět na diskuzi, doufám, že se cílová skupina tázaných ozve, aspoň pár slovy. Jsem rád, že otázku načnul někdo jiný než administrátoři :-)

Jako technický administrátor mám k dispozici i víc statistik a měření, než je vidět navenek, i z toho se dá leccost vypozorovat a hodnotit, případně z toho tvořit psychologické vzorce a modely chování. Nemám zkušenosti se správou jiných serverů podobného typu, nicméně si myslím, že zdejší aktivita lidí nevybočuje z normálu a očekávání.

Aktuálně je 156 registrovaných, z toho cca skoro dvě třetiny se sem vrací opakovaně, tj. se přihlásili za "poslední měsíc, dva". Což je myslím, docela dobré, ačkoli se nijak většina z nich neprojevuje, alespoň tím nejmenším a nejjednodušším, jako je hlasování v anketách (nejvyšší dosažený počet hlasů kdy v jaké v anketě byl cca přes 30). Nicméně se vrací, přihlašují se a prohlíží.

Registrace jednotlivých uživatelů bych rozdělil asi následovně:
  • zvědavostní - zaregistrují se, jsou tu jen jednou, prohlídnou a už se nikdy nevrátí (zapomenou), mezi tyto registrace řadím i ty z řad odpůrců tématu (většinou zanechají jeden nebo dva plamenné příspěvky, ale to je spíš ojedinělá záležitost, dokonce ani nejsme nuceni příspěvky mazat pro porušení pravidel)
  • nárazová - lidé, kteří se sem registrují, mají k tématu vztah, píšou i příspěvky, hlasujou, chtějí i zveřejnit autorské fotky, ale pak najednou jejich zájem opadne, zmizí beze stopy; takových registrací je tu nejméně deset, pochází zejména z doby, kdy fórum jelo ještě na serveru mujboard; u těhle registrací myslím, že možná prošli nějakou životní změnou (nalezení přítelkyně, partnerky) a došlo tak k přeuspořádání priorit
  • občasná - nejspíš nejčetnější skupina, lidé se sem vrací, nepravidelně (místy ale i obden), navenek se nijak moc neprojevují, nebo jen velmi zřídka, ojediněle
  • pravidelná - lidé, kteří svým způsobem fórem žijí, téma je pro ně blízké, kromě nás dvou administrátorú (muryru, já), k nim už patříš i ty (Kasoun) a pak celá řada, které bych vyjmenováním rád poctil, ale myslím, že se v tomto textu najdou sami (a chci jim poděkovat za stálou přízeň); u těch nejaktivnějších zavedu v blízké době systém hodnocení (podle počtu příspěvků), ještě vymyslím jaké (asi se inspiruju na jiných diskuzních fórech) - hodnocení je to, co se objevuje u mě a muryru pod jménem jako "site admin".

Jinak mimo tyhle skupiny jsou ještě lidé, kteří jsou zaregistrování teprv krátce, nelze je nikam zařadit.

Motiv registrace - svým způsobem není nijak vynucovaná, podle přístupů vím, že řada lidí si stránky prohlíží i bez registrace. Tohle bylo poměrně velkou částí mého přemýšlení, trochu jsme v tom trochu improvizovali, nicméně pravděpodobně největší přínos (a motivace) pro registraci bylo zpřístupnění nových fotogalerií jen pro registrované uživatele. To jsme začali uplatňovat někdy od listopadu. Tehdy za jediný měsíc přibylo více registrací než za půlrok předtím. Naproti tomu se jako nepřínosná ukázala možnost hlasovat a přispívat anonymně, přineslo to spíš víc zmatků pro registrované, po měsici (srpen 2007) jsem toto zrušil a vrátil zpět.

Celkově - tady platí, stejně jako všude jinde ve společnosti, že existuje množství lidí, které sympatizuje pasivně, ale těch, kteří se angažují aktivně ve věci (politika, správa veřejných věcí atd.), je zpravidla spíš hrstka nebo špička ledovce, podle schopností, darů a ochoty tématu věnovat něco ze sebe.

Takže to je ode mě takové malé nahlédnutí do kuchyně :-) Z pozice technického správce, ale současně i analytika, psychologa.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Návrhy, náměty a připomínky pro www.kuracky.cz a fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků