Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Otázky o kuřačkách a kouření, ankety, hlasování a soutěže

S kým jste si zapálili svou první cigaretu v životě?

s kamarádkou/kamarádem či přítelem/přítelkyní
?
s někým z rodiny (rodiče, sourozenci, příbuzní...)
?
v partě, se spolužáky, spolupracovníky...
?
sám/sama
?
už si nevzpomenu
?
ještě jsem si nikdy nezapálil(a)
?

S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod Billda » neděle 10. 2. 2013 23:40

Podobná otázka se myslím v poslední době objevuje v dotaznících našich kuřaček, takže proč ji v drobné úpravě nezkusit položit tady. První cigareta ve většině případů bývá "strašným zážitkem", takže zapomenout na ni asi nelze, i když ti starší budou už asi mít většinou potíž vzpomenout si, kolik jim tehdy při tom bylo let. Většinou se ale toto "dobrodružství" prožívalo s někým, a na to se už zapomíná hůř. Zkusme si tedy na toto zavzpomínat a zahlasovat! ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod milovník kuřaček » pondělí 11. 2. 2013 18:48

Svoje první cígo jsem dal s nejlepším kamarádem z dětství a to když ke mě jednou přijel na kole a ukázal mi tajně krabku modrých LMek a zeptal se:ty bys asi nešel se mnou?A já odpověděl jóóó!...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod Gaan » sobota 16. 2. 2013 21:27

Já si dal první sám, když jsem ji tajně vzal rodičům mého kamaráda. No, ale byla to červená Ronsonka, takže nic slabého, na první cigaretu to byl docela drsný zážitek :D
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod Billda » pátek 22. 2. 2013 15:14

Docela jsem překvapenej z prozatímních výsledků ankety. I když vím, že nemá žádnou velkou vypovídací hodnotu, docela mě udivilo, že zatím shodně vítězí první a třetí odpověď, takže se zdá, že první cigareta bývá většinou intimní záležitostí... a ne jen hlavně důsledkem pobytu v nějaké ("zkažené") partě, jak se snaží stále zdůrazňovat nejrůznější protikuřáčtí moralisté... ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod antaric » čtvrtek 28. 2. 2013 16:34

Snažil jsem se přemýšlet, první cigareta byla v mém životě na několikrát, ale vždycky sám. Ale přesto pokaždé na nepřímý popud přitažlivosti krásných žen kuřaček.

Možná je to Billdo intimní záležitost, začít kouřit. Možná je to proto, že (přiblblá) společnost vnímá kouření jako "charakterovou vadu" - proto mnoho kuřáků nezačíná kouřit společensky, protože to bývá spojeno s pochybnými partami. A s chybnou dedukcí, že pochybná parta => tam se kouří => všechno špatně => kouření špatně. Mnozí z nás se tomu vyhnuli a šli jinou cestou.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod Dara » pátek 1. 3. 2013 11:48

antaric:
Myslím si, že na určitú vekovú skupinu ( <18 ) tento spoločenský názor aj platí. Žiaľ, spoločnosť často zabúda, že s rastúcim vekom to jednoducho platiť prestáva.

Podľa mňa väčšina ľudí vyskúšala svoju prvú cigaretu v súkromní a intimite preto, že sa jednoducho hanbili ;) Nie kvôli všeobecne zaužívanému spoločenskému názoru, ale skôr preto, že tá prvá cigareta väčšinou nedopadne veľmi slávne. Jednoducho aj fajčiť sa treba naučiť. ;) Mne trvalo niekoľko cigariet, kým som nadobudla sebaistotu a zapálila si v spoločnosti.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: S kým jste dali první cígo v životě - anketa

Příspěvekod Billda » pátek 1. 3. 2013 22:53

Dara píše:Podľa mňa väčšina ľudí vyskúšala svoju prvú cigaretu v súkromní a intimite preto, že sa jednoducho hanbili ;) Nie kvôli všeobecne zaužívanému spoločenskému názoru, ale skôr preto, že tá prvá cigareta väčšinou nedopadne veľmi slávne. Jednoducho aj fajčiť sa treba naučiť. ;) Mne trvalo niekoľko cigariet, kým som nadobudla sebaistotu a zapálila si v spoločnosti.

Vystihla jsi to dost přesně. Možná to tak už bylo vždycky, že v partě či doma (pokud např. rodiče či sourozenci kouřili) se člověk kouřit nenaučí, protože tam se už nepsaně vyžaduje, aby to už uměl, jinak by byl ostatním leda pro smích a takzvaně by "nezapadl". Kouřící parta či rodina spíš pomáhá utužit návyk na cigaretu a získat kuřáckou zručnost.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Zpět na Otázky, ankety, hlasování a soutěže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník