Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

Upgrade diskuzního fóra 7.8.2011

Příspěvekod antaric » sobota 13. 8. 2011 10:23

Většina z vás, co v uplynulých dnech navštívila naše stránky a diskuzní fórum, si všimla několika změn. Minulou neděli jsem provedl upgrade, který byl z valné části technologický (opravy a nové verze komponent systému - hlavní část phpBB z 3.0.6 na 3.0.9), nicméně přinesl i některé uživatelské změny, které bych rád zdůraznil:

  • Implementace modulu Sociální síť - do diskuzního fóra přidává některé funkce, které znáte hlavně z facebooku. Především jde o chat, který je vám k dispozici vpravo dole a který vám umožňuje v reálném čase privátně komunikovat s uživateli, kteří jsou právě v tu chvíli zde přihlášeni (není potřeba být přátelé, na rozdíl od facebooku). Druhou částí je tzv. Můj profil, který jednak simuluje zeď či profil z faceboooku a jednak v sobě agreguje stávající části diskuzního fóra (zprávy, přátelé, atd.). Ti z vás, kteří facebook používáte, jste jako doma. Těm z vás, kteří facebook míjíte, ať už záměrně nebo samovolně, je to přiblížení onoho světa sociálních sítí, který je jedněmi vynášen do nebes, druhými zatracován (nicméně o jeho příznivém podílu na společenských změnách nelze popřít - viz i tzv. arabské jaro).

  • Chat ze sociální sítě v tuto chvíli nahradil dosavadní globální chat (modul mChat), který díky absenci možnosti privátní komunikace a relativní izolovanosti od fóra zůstal dlouhodobě na chvostu zájmu. Dosavadní chat byl tedy vypnut.

  • Upgrade modulu galerií fotek - změny funkčnosti si všimnou především ti, kteří pracují s fotkami a nahrávají je sem, případně vkládají obrázky do příspěvků. Ovšem poměrně zásadní změnou je nový způsob zobrazování fotek, pokud si je prohlížíte z vláken diskuzního fóra. Využívá možnosti technologicí Javascriptu/AJAX - přináší jinou dimenzi uživatelského komfortu. Přínosem je přímé zobrazování větších podob fotek, přecházení mezi fotkami (i pomocí klávesnice) a možnost snadného návratu do vlákna. Pokud vám tento nový způsob nevyhovuje, k fotkám se starým modelem prohlížení dostanete přes Galerie. Nový způsob jsme tento týden průběžně testovali, sbírali zkušenosti a různě nastavovali (za pomoc s testováním děkuji muryru, Katmarovi a Artymu).
Budu rád, pokud napíšete, jak vám nové funkce líbí nebo nelíbí, budu rád za zpětnou vazbu, pokud vám něco nevyhovuje, co byste rádi změnili, upravili, doplnili (a pokud to bude možné a dávat smysl, budu se snažit vyhovět).

Na stránkách to není jediná změna, jsou v plánu i další.

Ať se vám nové funkce libí a jsou k užitku.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Upgrade diskuzního fóra 7.8.2011

Příspěvekod muryru » sobota 13. 8. 2011 15:29

Všechny změny nakonec jednoznačně kvituji. Chat facebookového typu je vynikající, perfektně slouží
k rychlé komunikaci mezi přihlášenými uživateli - nesrovnatelné zrychlení a praktičnost oproti Soukromým
zprávám, které nadále budou plnit svoji funkci pro psaní těm, kteří zrovna nejsou online.
Nahrávání fotek - zatím jsem nevyužil, ale nový systém se mi líbí, hlavně jsem si oddychl, že jde nahrávat
fotky najednou, jako předtím, a nikoli po jedné, jak se na první dojem z nové podoby zdálo :)
A co se týče prohlížení fotek ve vláknech - z počátku jsem nebyl zrovna nadšen (antaric by mohl vyprávět :D :D ),
neboť celé stránky šly trochu pomaleji a načítání fotek obzvlášť. Po několika laděních, zejména po výpadku
ze strany provozovatele, se však stránky začaly chovat tak, jak mají, fotky se načítají podle očekávání
a mě se nový způsob velmi líbí a považuji jej za krok vpřed!
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků