Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Vlček chce řidičům zakázat kouření za volantem

Příspěvekod honza » středa 30. 12. 2009 13:59

http://www.novinky.cz/domaci/187895-vlc ... antem.html

Tak tady ta věc mě docela rozzuřila to jde vážně vymyslet jen u nás a může to napadnuout jen naše debilní politiky :-(
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Příspěvekod antaric » středa 30. 12. 2009 21:19

Dneska jsem to četl trochu korigované:

http://zpravy.idnes.cz/kourici-ridici-m ... domaci_klu

Zřejmě je si vědom (ne)průchodnosti či dalších důsledků. Myslím, že není nakonec se čeho až tak obávat. Mezi poslanci a senátory je dost zastánců kuřáků (a nemám na mysli jen proslulého Jaroslava Kuberu).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Tato » pátek 1. 1. 2010 15:42

Asi se budete divit, ale v tomto případě jsem pro. Nechápu to jako protikuřácké opatření, ale jako zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Při kouření se již řidič plně nevěnuje řízení a upadlá cigareta dokáže nadělat pěknou paseku / vím z vlastní zkušenosti/. Vedle zákazu kouření bych i řidičům zakázal i konzumaci potravin.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod muryru » pátek 1. 1. 2010 16:30

Hm..tak to s Tatem nemohu souhlasit, já myslím že cigareta spoustu řidičů naopak uklidňuje.
Představa, že by platilo důsledné dodržování takovéhoto zákona, a kuřáci by pospíchali nadržení na svou cigaretu, aby co nejdřív mohli zastavit a kouřit, a při řízení by tím pádem byli nervózní, mi nepřijde moc ideální.

Co se týče původní, naštěstí jen spekulativní zprávy, tak naprosto
souhlasím s Honzou.
Stejná protikuřácká totalita, jako de-nikotinizace železničního prostředí
(zákaz ve všech vlacích ČD a na nástupištích).
Když už být proti kouření - tak se mi nelíbí, když se kouří - především mám na mysli přímo v domácnostech - kde vyrůstají malé děti, ty by neměly
žít v zakouřeném prostředí. Takže kuřák-kuřačka, který žije s dětmi,
by neměl příliš kouřit doma (s dětmi), ale místo toho by si mohl (-a) své cigarety vychutnávat tam, kde mu to je (nebo bude) čím dál častěji a více zakazováno (cesta do zaměstnání - auto,vlak,nástupiště, v zaměstnání, ve společnosti-restaurace,hospody). Za pár let to zakáží úplně všude, v krajním případě i na ulici (doufám že píšu jen sci-fi :-),
a kuřák bude nejvíc cigaret kouřit doma, ve svém soukromí, často tam, kde žijí i jeho děti atd.... Takže je to celé tak trochu nesmysl
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod Tato » sobota 2. 1. 2010 16:16

Přátelé, ačkoliv s Vámi v podstatě souhlasím, neviděl bych situaci tak bledě. Je sice pravda, že v poslední době přibylo míst, kde se nesmí kouřit, cigarety se zdražují, ale kuřáků nijak neubylo. Dokonce bych řekl, že mezi dospívající mládeží je kouření populárnější než za nás. Jelikož občas navštěvuji západní Evropu, mohu konstatovat, že i tam mají protikuřácká opatření zanedbatelný efekt. Vedle toho se dnes točí i hodně filmů, kde kladní hrdinové kouří / v devadesátých letech by to bylo nemyslitelné/. Je proto jen otázkou času, kdy diskriminace kuřáků skončí. Jen je třeba, aby si kuřáci uvědomili, že nedělají nic špatného a začali se hlásit o svá práva. Myslím, že tyto stránky dělají velice záslužnou práci.

Co se týče kouření za volantem, je jedno, zda řidič, který kouří veze děti nebo ne. Netoužím, aby mne někdo na silnici sejmul, jen proto, že díky kouření se méně soutředí. Zákaz kouření za volantem nevnímám jako protikuřácké opatření. Konec konců, při jeho dodržování, budou řidiči častěji stavět na odpočívadlech na kouřovou a budou se tak avazovat nové kontakty, známosti a ti nezadaní třeba i lásky......
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod muryru » sobota 2. 1. 2010 20:18

Tato:
Myslím že jednoznačně je dnes mezi mládeží více kuřáků i kuřaček než v době řekněme před 20 lety.
I proto možná naše stránky v teenagerském prostředí (alespoň co se týče přitažlivosti žen-kuřaček) narážejí na nepochopení - často mi kluci v tomto věku říkají nebo píší, co je VÍC přitažlivýho na tom, že pěkná holka (žena) kouří, že je to absolutně normální, běžná věc.
Sice byla i za nás, ale dnes asi opravdu začínají kouřit dřív, více a hlavně velké procento mladých kuřaček skutečně s cigaretou sexy není -
taky pro naše fotogalerie vybírám takové, kterým to s cigaretou v mých očích sluší.

Kuřáků neubývá, ale bohužel protikuřáckými opatřením trpí estetika kouření. Dřív si žena zapálila ladně ve vlaku v kuřáckém kupé, byl to
leckdy doslova obřad, dnes si ve spěchu dá (pokud vůbec má čas a smí se tam) někde v rohu před nádražím.
Dřív kouřila v kanceláři, v pohodě, při práci , nebo alespoň v kuřácké místnosti při kafi (i ty leckde ruší) , dnes odbíhá před budovu opět v
nedůstojné pozici atd...
Totéž bude platit i v případě dalších zákazů - vrcholem by byl zákaz kouření v restauracích, k úplnému zákazu u nás doufám v brzké době nedojde.

Filmy - no doufám, že nikdy neprojde již navrhovaný zákon, že ve filmech nebudou smět herci (a pro nás hlavně herečky) kouřit cigarety,
a nebo jsem slyšel i o návrhu vyretušovat ze starých filmů (včetně
půl století a více starých) cigarety v ústech a rukou hrdinou - to by přece bylo znehodnocení díla.
Rozdíl mezi 90.lety a dneškem, jsem tolik nezaznamenal, ale 90.léta v tomhle ohledu skutečně moc rád nemám.

Kouření za volantem - nemyslím, že kouřící člověk za volantem je méně soustředěný. Takový je spíš kuřák, když má chuť kouřit a nemůže.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod muryru » neděle 3. 1. 2010 18:26

Když budeme teď mluvit hlavně o kuřačkách-předmětu našeho zájmu, ty kouří stejně jako tehdy,
ale přece jen díky nim bylo jak cestování, tak pracovní doba (a někdo možná vzpomene i jiné faktory) nějak příjemnější, chybí nám to.
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod Tato » sobota 9. 1. 2010 18:44

Pánové, musím s Vámi bohužel souhlasit. Estetika kouření dnes trpí. Ale jako životní optimista se snažím i na každém průseru vidět něco pozitivního, tak věřím, že bude lépe. Ostatně díky protikuřáckým zákazům přibilo kuřaček v ulicích.

Myslím si však, že boj proti kouření je jen součástí trendu, který vytváří svázanou a nesvobodnou společnost. Společnost, kde je vše nalinkováno, člověk je od nevidím do nevidím v práci atd. Co jiného je praxe, než šikana zaměstnanců. A šéfové se jistě nespokojí jen se zákazem kouření, ale časem budou sledovat četnost návštěv WC, zakáží poslouchat rádio atd.

Snaha vytěsnit kouření z filmů je cenzurou nejvyyššího kalibru. Vyretušování kuřáckých scének silně připomíná praktiky totalitních systémů. Společnost je však dnes ve stavu, kdy prahne po konzervatismu a prudérnosti. Jen se podívejte, jak asexuálně se dnes oblékají mladé dívky. Je to bohužel fakt.

Ale to jsem se dostal moc daleko. Prostě mi kuřáci budeme muset ten útlak nějak vydržet. A nejlepší lék na to, je si zapálit cigaretu.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Příspěvekod honza » pondělí 11. 1. 2010 21:04

Co jsi napsal s tím souhlasím .
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Příspěvekod muryru » úterý 12. 1. 2010 12:25

Prostě dojde naplnění Orwellovy vize "1984" :-)

Oni to pak přirovnávali k situaci v ČSSR ve skutečném roce 1984,ale zdá se, že to byl jen čajíček :-))) Rád bych se mýlil..
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod vaclavsun@seznam.cz » středa 13. 1. 2010 10:35

Nedá mi abych se podělil svámi o včerejsí zážitek,v zimě dělám údržbu silnic a nasl jsem do podniku faktury chodím tam za paní účetní která je vášnívá kuřačka asi tak 40 za den jak tam příjdu tak tam ma nakouřeno až je tam modro,v jiném podniku jsem se s tím nesetkal ba naopak mají kouření zakázano přestávku maji na jidlo a ne na kouření,když si někdo chce zakouřit ma speciální kartu která zaznamená odchod a příchod a musí si to nadpracovat a když se snižují stavy kuřáci jdou jako první,je to hrozná nespravedlnost a šikana ale co jsme chtěli to máme a bude hůř. Když si vzpomenu na své nádražacká léta kouřilo se všude a nikomu to nevadilo,jezdily kuřácké vagony kouřilo se na peroně v kancelářích.Dnes je to vše potíráno a v minulé době bylo jak je dnes tvrzeno vše špatné ale je to pravda?
vaclavsun@seznam.cz
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 107
Pohlaví: Muž
Registrován: 14. 1. 2009
Bydliště: Olomouc
Kouření: ne
Počet denně: 0

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron