Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod Billda » úterý 9. 8. 2011 18:01

I když se asi mnohým z vás po přečtení jména tohoto politika "naježí srst", musím sem dát jednu jeho argumentační perlu, kterou vyslovil pro Magazín DNES ze dne 4.8.2011, kde s ním byl obsáhlý rozhovor. I když jako kuřák považuje kouření za svinstvo, v rozhovoru uvedl jednu zajímavou věc:

S ministrem zdravotnictví jsme si navzdory spoustě chytráků mnohokrát potvrdili, že přínos do státní kasy od kuřáků je mnohonásobně vyšší než výdaje na léčení.

Konečně udělal někdo argumentační trhlinu v kampani antikuřácké lobby a la paní Králíkové, která tvrdí opak.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod antaric » neděle 14. 8. 2011 19:33

A tady totéž ještě jednou odjinud, z ministerstva zdravotnictví (též i jako první zpráva v dnešních Událostech):

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... di-lekari/

Celkem bych tomu věřil, na rozdíl od protikuřáckých lobby (v nichž jsou nastrčeni zejména lékaři, aby to působilo lépe) - kteří jsou schopni do nákladů za léčbu kuřáků spláchnout úplně vše a další nemoci, s poukazem na to, že danou nemocí "většinou onemocní kuřáci". A ještě operují s ekonomickými ukazateli neodvádění přímých daní atd. aby dokázali větší rozptyl nákladů.

Já prostě nemám rád tu jejich uplatňovanou jednoúčelovou metriku, kdy si protikuřácká lobby do statistik započítávají všechno to, co se jim hodí. A nejsou schopni uznat, že na to patrně neexistuje spolehlivě vyčíslitelná metrika. Krom toho kalkulují snad s tím, že člověk, který nekouří, snad nikdy neonemocní a to ani jinou nemocí? A patrně ani nezemře? Že hodně nemocí předgenerovává genetika a pak až životní styl (který není zdaleka jen o kouření)? Nejsou připustit i to, že kouření může mnohé lidi stimulovat lidi k větším výkonům, tedy k lépe odvedené práci, vyšším daním? Že kouření může omezovat stres (a může tedy nastat to, že není potřeba léčit nemoci vzniklé stresem? mimochodem - spousta nemocí je fyziologicky spojena s psychikou).

Nevím také, proč má pořád tak nutkavou potřebu se k problematice kouření vyjadřovat paní doktorka Králíková. Jakým právem. Tato paní není schopna nic připustit a není schopna ani jakékoli objektivní diskuze s empatií. Co jsem četl její rozhovory, jedná se pouze o monology. Pro mě je to nevěrohodná paní, od pohledu nesympatická, v očích, a přiznám se, že kdykoli ji vidím na obrazovce, dělá se mi špatně.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod antaric » neděle 14. 8. 2011 19:46

Jak by mi paní doktorka Králíková vysvětlila fakt, že díky kouření mám poslední roky méně klíštat a výrazně se mi omezila až zmizela alergie? Nepotřebuji tedy pomoci v léčení. Započítává ona toto do úspor ve zdravotnictví?

Paní doktorko, tady nejde o to, jestli je kouření zdravé nebo ne, či jestli má něco vliv na něco, to nikdo nepopírá. Ale nenechte sebou manipulovat a nestávejte se nástrojem demagogie a falešnosti. Nemanipulujte ani s ostatními prosím.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod antaric » pondělí 15. 8. 2011 8:30

Ještě jednou k tématu, s fotkou krásné kuřačky :-)

http://www.lidovky.cz/bez-kuraku-by-ces ... _domov_pta
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod muryru » pondělí 15. 8. 2011 11:27

antaric: S fotkou mimořádně krásné kuřačky. Připomělo mi to jedno naše oblíbené místo, ale
myslím že na takovou tam asi těžko kdy narazíme. :-)))
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Profesionální kuřák Kalousek

Příspěvekod SESA » úterý 16. 8. 2011 10:05

Safra.. moc hezká! ;)
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků