Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

O jedné pokleslé antikuřácké kampani v ČR

Příspěvekod Billda » pondělí 26. 9. 2011 11:28

Už před časem jsem si na nejrůznějších místech svého velkoměsta všiml nasprejovaných nápisů "KUŘAČKO SMRDÍŠ". Docela mě to štvalo, ale myslel jsem si, že je to jen nějaký ojedinělý výtvor vzniklý v hlavě nějakého sprejera, který chtěl přijít s něčím, co tady ještě nebylo. Až do nedávna. V jednom časopise jsem si totiž přečetl v PR článku, že jde o promyšlený projekt antikuřácké kampaně pod názvem "KUŘÁKU SMRDÍŠ!" "KUŘAČKO SMRDÍŠ!" s webovou stránkou - tou už pouze v maskulinní verzi - www.kurakusmrdis.cz.

Podstatou této kampaně má být znechucení kouření nejmladším potenciálním kuřákům, a to za pomocí jim prý srozumitelného slovníku a jim prý blízkým způsobem (nasprejováním na ploty, fasády atd.). Na stránkách jsou zájemci v podstatě vybízeni k tomu, aby pod hrozbou postihu tyto nesmyslné větičky čmárali ve svém okolí... a tím vlastně ničili soukromý či veřejný majetek... Účel má zcela evidentně světit nekalé prostředky.

Otazníků nad kampaní by asi bylo povíc - sám za sebe se pozastavím nad jedním z nich: Odkud berou autoři tohoto projektu takové přesvědčení, že "kouření smrdí" - to je přece velmi relativní (od značek cigaret, druhů tabáku, prostředí...) a subjektivní (minimálně na tomto fóru se už vyskytli tací, kteří směs cigaretového kouře a dámského parfému naopak přímo zbožňují...)!

Pokud jste tyto čmáranice ve svém okolí taky viděli, zkuste sem dát vědět.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: O jedné pokleslé antikuřácké kampani v ČR

Příspěvekod Dara » úterý 27. 9. 2011 20:37

Stránku som si prezrela, a podľa môjho názoru (nemám právnické vzdelanie) do bodky napĺňa podstatu trestného činu nabádania k trestnej činnosti. Opakujem, že nemám v tomto odbore vzdelanie a ani veľké skúsenosti.... No nabádať niekoho k poškodzovaniu cudzej veci je, pokiaľ viem, trestné.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: O jedné pokleslé antikuřácké kampani v ČR

Příspěvekod VdGG » úterý 27. 9. 2011 23:07

Přesně tak, neznám lepší afrodiziakum u dívky, než kombinaci parfém-její vůně-cigarety. Pravda, dost let jsem také víceméně podléhal podobným názorům (sám jako nekuřák), ale cca před 2 roky jsem měl přítelkyni kuřačku, a to poměrně silnou, no, a tehdy se tam něco zlomilo - nejenže mi to nevadilo - naopak skryté emoce šly ven a stal se z toho takříkajíci fetiš a předmět nadšeného obdivu.
A není nic lepšího, než se ráno probudit vedle kuřačky, která voní po tabáku...., ufff. Tomu se vyrovná jen máloco. Od té doby jsem zaháčkován :-)
Ale tyto kampaně na cokoliv nás budou obtěžovat patrně už pořád. Jakkoliv více se argumentuje tzv. svobodobu a demokracií a potřebou názorového projevu, tím více má společnost ve svých určitých menšinách sklony k větším a větším excesům právě ve jménu té tzv. "svobody", argumenty ber kde ber.
Plus marketingové tlaky ze všech stran, každý nám dnes přece chce prodat zrovna ten svůj produkt na cokoliv, který sice nepotřebujeme, ale který řeší naše víceméně neexistující problémy, většinou stojící v až směšném protikladu. Jenže to si dnes uvědomuje málokdo, vidím to ve svém okolí - např. v práci denně... Ale zpět k tématu.
Zajímavým paradoxem je např. automobilová doprava, nebo průmysl (skutečně základní protipóly) - viděli jste někde podobně cílenou kampaň na řidiče aut obecně, nebo na fabriky, že dělají něco špatného, vadí to někomu, obzvláště ve velkých městech? Myslím, že párkrát taková kampaň byla skutečně výjimečně, ale buď při letním výskytu přízemního ozónu kdy už to dál nešlo, a nebo u příležitosti nějakého "dne" či výročí připomínky "něčeho", což mi přijde úplně nejsamolibější motivace...
Takže na jedné straně tito jedinci vykřikují svoje výlevy např. o kouření a na druhé straně spokojeně inhalují výfukové zplodiny, doma topí PET lahvemi, a jakoby jim to nevadí. Případně potají sami doma kouří :-)))
Ti ostřeji vyhranění se stěhují do přírody a mají všechno "eko", pořádají různé happeningy, pochody a protesty, a tak dále.
Myslím ale, že každý vyhraněný extrém už je kontraproduktivní. A člověk proto musí dnes brát tyto extrémy s rezervou.
VdGG
uživatel
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 10. 2007

Re: O jedné pokleslé antikuřácké kampani v ČR

Příspěvekod antaric » středa 28. 9. 2011 12:25

Billda: Díky za příspěvek a zjištění. Nápisy "kuřačko smrdíš" jsem už zahlédl několikrát a to i v okolí svého bydliště. Považoval jsem to za ojedinělé projevy nějakého militantního nesnášenlivce, ale bylo mi divné, když mi někdo nedávno řekl, že ty nápisy viděl i v Brně. Jde tedy o promyšlenou řízenou kampaň, která má patrně budit dojem spontánnosti.

Webové stránky projektu - podle způsobu argumentace se mi zdá, že má fašizující prvky a tendence. Skoro takhle se vychovávala Hitlerjugend. Obecně považuju podobné projevy militantní nesnášenlivosti vůči komukoli za alarmující, jako že jsme poslední dobou svědky lecčehos polarizujícího ve společnosti (na pozadí ekonomické krize - živná půda pro extremismus a lhostejnost).

Za úplně nejvíc pokrytecké a falešné považuji, jak si tato nekuřácká lobby přivlastňují právo na pravdu! Prohlašovat, že "kuřáku smrdíš". Ať nepodsouvají něco, co si myslí jenom oni sami, všem ostatním. Mně kuřáci a kuřačky voní.

Aktéři z těchto a dalších iniciativ prokazují jen svou primitivnost - že nejsou schopni přijímat jinakost věcí a názorů druhých. Jen masírují ostatní a vymývají mozky. Pozor na ně - ať se neopakují totalitní dějiny!

Jako poslání projektu kuracky.cz beru i to být hrází proti všem těmto nebezpečným trendům a předsudkům.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: O jedné pokleslé antikuřácké kampani v ČR

Příspěvekod qwertak » čtvrtek 29. 9. 2011 18:48

Poprvé jsem to zahlédl asi před dvěma lety jen Kuřáku smrdíš, Kuřačko smrdíš. Protože je to k vidění takřka všude nijak jsem se o to nezajímal. Také jsem si myslel že jde o nápad hloupého sprejera. Až asi před měsícem jsem uviděl KUŘÁKU SMRDÍŠ.CZ. Tak jsem se na to podíval. Co se týče toho nápadu, nevím v jaké chorobné hlavě se zrodil ....
qwertak
nováček
 
Příspěvky: 4
Pohlaví: Muž
Registrován: 4. 9. 2011

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků