Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Článok: "Fajčiari sú horší rodičia"

Příspěvekod Dara » čtvrtek 1. 8. 2013 9:52

Ahojte.
Na jednom známom Slovenskom portály som narazila na tento článok. Musím povedať, že z dlhej rady protifajčiarskych článkov ma tento vytočil asi najviac. Dosť sa ma to osobne dotklo, že niekto si ma dovoľuje nazývať horšou matkou len preto, že fajčím cigarety. Nahnevalo ma to tak, že som sa dokonca zapojila do diskusie. Čo si o tom myslíte Vy?


http://najmama.aktuality.sk/clanok/2332 ... a-a-preco/
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Článok: "Fajčiari sú horší rodičia"

Příspěvekod klér » čtvrtek 8. 8. 2013 2:44

Hrozně zavádějící článek, doslova z něj mlátí do čela "všichni kuřáci jste stejný" ačkoli tady vůbec nejde o kuřáctví ale především o to rodičovství. Mám kamarádku z přísně nekuřácké rodiny, na kterou rodiče kašlali na úkor jejího sourozence, mám otce kterej z mýho nynějšího pohledu se na výchovu většinou vykašlal a některé jeho charakterové vlastnosti jsem se zařekla, že u sebe mít nechci. A taky mám v příbuzenstvu dvojnásobnou matku kuřačku, která svoje děti miluje nade všechno a neupřela by jim kvůli svýmu zlozvyku. Bohužel dost lidí ještě nepochopilo, že všechno je to o nás a to ostatní je vedlejší. A lidi nejde škatulkovat ani zevšeobecňovat.
klér
uživatel
 
Příspěvky: 20
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 12. 2012

Re: Článok: "Fajčiari sú horší rodičia"

Příspěvekod Dara » čtvrtek 8. 8. 2013 12:51

Klér: Tiež to vnímam podobne. V diskusii som aj uviedla príklad z okolia. Poznám ženu, matku, ktorá každé ráno necháva svoje relatívne malé deti samé sa chystať a ísť do školy kvôli tomu, že ona chodí po ránach behávať. To isté poobede, kedy si deti robia domáce úlohy, alebo by mali tráviť čas s matkou, tak ona radšej ide do fitnescentra, než by sa im venovala. A to je zarytá nefajčiarka. Vôbec to nieje o fajčení a nefajčení, ale o obetavosti a láske k deťom.
Navyše nerozumiem vôbec tomu riešeniu financii v článku, považujem sa za silnú fajčiarku ale nemám dojem že by mi investícia do cigariet vážne zasahovala do mojej finančnej situácie.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Článok: "Fajčiari sú horší rodičia"

Příspěvekod nob321ody » čtvrtek 8. 8. 2013 16:43

cituji Daru : Vôbec to nieje o fajčení a nefajčení, ale o obetavosti a láske k deťom.
.....máš plnou pravdu, manželka kouřila, pokud byli synové malí....potom pro nemoc přestala....ale i když kouřila těžko bych hledal lepší matku a manželku!
Naposledy upravil nob321ody dne pátek 9. 8. 2013 9:58, celkově upraveno 1
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Článok: "Fajčiari sú horší rodičia"

Příspěvekod Dara » pátek 9. 8. 2013 8:47

nob123ody: Ďakujem za príklad zo života. Osobne sa tiež stretávam takmer len s chválou na margo môjho materstva a to som silná fajčiarka.

Inak musím zdieľať ďalší "inteligentný" článok z toho istého webu. Nesie sa v podobnom duchu ako ten prechádzajúci:
http://diva.aktuality.sk/clanok/38462/f ... ca-hodiny/
Túto tematiku viem zhodnotiť dá sa povedať z oboch strán. Aj zo strany človeka s platom, aj zo strany človeka, ktorý často o tom plate rozhoduje (alebo teda aspoň naň vplýva). Z prvého pohľadu som nikdy nemala pocit, že by som zarábala menej než moji kolegovia - nefajčiari. Z druhej strany som nikdy nemala potrebu sa zaoberať sa sebadisciplínou svojich podriadených ani nijak analyzovať ich správanie v podobnom duchu, ako sa opisuje v článku. Niekto je obratnejší, niekto menej, niekto sa učí rýchlejšie, niekto pomalšie... je to prirodzené a s fajčením to nemá nič spoločné. A bez ohľadu na akékoľvek podobné okolnosti si každý slušný človek zaslúži spravodlivé ohodnotenie.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků