Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Zlaté časy kouření - vaše vzpomínky

Příspěvekod David77 » neděle 24. 7. 2016 12:19

V dnešní době je všude jen omezováno kouření a míst, kde si člověk může bez problému zakouřit je bohužel čím dál méně. ( a bude jen a jen hůře - viz. zákaz kouření v restauracich)
Pamatuji doby, kdy byl ve vlacích tzv. kuřácký vagón. To byla pro mě přímo slast. Vždy jsem cestoval pouze v takových vagónech a vyhledával kupé, kde byly převážně ženy.
Případně z mého dětství si pamatuji kouření lékaře - chirurga přímo v ordinace, úřednici ve své kanceláři, řidiče autobusu za volantem, kouření na chodbách úřadů, sestřiček v sesterně v nemocnicích atd.
Obecně tedy to bejvávaly tenkrát kuřácké časy.

Moc mě to štve, jak je kouření dnes omezováno a moc bych si přál, aby se tato doba zase vrátila zpět.

Jaké jsou vaše vzpomínky na tehdejší dobu?
Kde byste dle vás povolili kouření?

Těším se na vaše věcné názory, vzpomínky.
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Zlaté časy kouření - vaše vzpomínky

Příspěvekod larry » středa 27. 7. 2016 18:32

Tak třeba na poště byla vždycky oblaka dýmu, v Tabáku prodávala paní Helenka a vykuřovala jednu za druhou.
Jako student na brigádě jsem si také užil dost, protože ve skladu kouřily všechny ženy a dokonce většina dívek - brigádnic.
Na SPŠ byly některé kabinety vyučujících přímo kuřácká doupata.
V zaměstnání jsem zažil kanceláře kuřácké i nekuřácké. Třeba v materiálové účtárně obvykle nebyl vidět, a to ani při otevřených oknech v létě.
larry
uživatel
 
Příspěvky: 40
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 10. 4. 2007

Re: Zlaté časy kouření - vaše vzpomínky

Příspěvekod David77 » čtvrtek 28. 7. 2016 9:55

Já také přidám svoje.
Ze základní školy si pamatuji přímo na kuřácké kabinety učitelů. Tam opravdu nebylo kouřem vidět. Šlo třeba o kabinet fyziky, matematiky, chemie atd.
Dále třeba řidič autobusu mohl za volantem při jízdě zcela běžně kouřit.
Jednou jsem byl na exkurzi ( rok 1995) v České televizi, kde byla recepce a tam dvě velmi krásné mladé ženy-recepční kouřily jednu za druhou. Dnes naprosto nemožná věc.
Určitě by se našlo mnoho vzpomínek.

Zlatá to byla doba.
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Zlaté časy kouření - vaše vzpomínky

Příspěvekod Eila » pondělí 1. 8. 2016 20:31

A já jsem slyšela o vyhlášeném gynekologovi ( v tom dobrém slova smyslu ), který kouřil v ordinaci během těhotenské poradny. Musel to být charismatický muž......
Eila
uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Žena
Registrován: 13. 6. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Karelia Slims

Re: Zlaté časy kouření - vaše vzpomínky

Příspěvekod muryru » čtvrtek 4. 8. 2016 23:17

Díky všem za dosavadní příspěvky. Bohužel opravdu to bývaly zlaté časy, které se už asi nebudou opakovat. Mě osobně se stýská hlavně po kuřáckých kupé ve vlacích. Zažil jsem v nich v dřívějších časech spoustu opravdu nádherných kuřaček a setkání s nimi.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník