Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Starosti a radosti, trápení i světlé chvíle života - muži a ženy, nejen skrze kouření

Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod Katmar » pátek 14. 10. 2011 20:04

// EDIT antaric: Téma bylo vyčleněno z původního vlákna (Michaela Jílková - viewtopic.php?f=1&t=2393) - diskuze se hodnotným směrem rozvinula jinam.



Michaela je zajímavá tím, že má smysl pro humor, co kupodivu mnohým ženám docela chybí...
Mít smysl pro humor myslím, že jej umí tvořit a ne že se čemukoliv tlemí :-)
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod antaric » pátek 14. 10. 2011 20:39

Katmar: Je fakt, že spousta žen si pod "smyslem pro humor" představuje, že muž bude ten zábavný a humor tvořit, zatímco ona se bude akorát tlemit :-) A když se nebude zrovna tlemit, tak bude podléhat prudkým změnám nálad, které nemá běžný muž ani náhodou šanci usledovat :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod milovník kuřaček » středa 19. 10. 2011 16:13

antaric:přesné a výstižné... :)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod Rosalyn » čtvrtek 20. 10. 2011 14:41

Je nanejvýš smutné, že většina mužů preferuje tuctové slepice bez vlastního rozumu. Potřebují ženu akorát k plotně a zejména pak do postele, její samostatné uvažování už jim nevoní. Samec je pán a samička mu musí poslušně přikyvovat a sloužit/souložit. Pche. Pardon za OT, ale musela jsem se zase rozčílit :D
Celá ta fotografie má takovou temnou noblesu :|
požitkářka... :)
Rosalyn
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: Žena
Registrován: 16. 10. 2011

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod Dara » čtvrtek 20. 10. 2011 15:32

Rosalyn: Máš pravdu, poznám mnoho krásnych, inteligentných a príjemných žien, ktoré majú problém nájsť si muža... pretože zdá sa mnohým mužom vadia sebavedomé a rozhodné ženy.. rovnako ako majú mnohí problém s tým, keď žena zarába viac než oni. Je to zrejme dôsledkom klišé, že muž má mať v rodine hlavné slovo... Čo bolo aktuálne možno v časoch kedy ľudstvo lovilo mamuty... Ja našťastie patrím k 4%, ktoré toto nemusia riešiť :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod antaric » pátek 21. 10. 2011 17:02

Rosalyn + Dara: Jsem rád, že obě nezevšeobecňujete a připouštíte, že existují také i jiní muži. Byť ta skupina, o které píšete, je nejspíš majoritní a dělá ostudu zbytku. Ti muži v menšině pak mají smůlu. Jsou k ženám uctiví, berou je rovnocenně, naslouchají jim, touží po porozumění, jsou mírní a laskaví. Přesto nebo právě proto jsou mnohdy opomíjeni. Za tyhle vlastnosti, které jsou sice ženám blízké, ale současně jsou považovány možná za ženské, resp. zženštilé. Mnoho žen vybírá své partnery v biologickém podvědomí. Imponují jim silní, udatní a dominantní muži. Kteří se právě většinou rekrutují z vámi zmiňované skupiny chlapů. Mám na to teorii "Ženy milují své agresory". Jejich síla a agrese jim imponuje, mají pocit, že je samé ochrání od vnějšího světa. Ale když jim dojde, že stejná agrese se po romantickém čase a přechodu do běžných dnů obrátí i proti nim, je většinou pozdě. Znám řadu rozvedených, osamělých žen s dětmi, v pozdějším věku, kterým to docvaklo. Najednou si váží té menšiny mužů, kterou ve svém mladém věku, rozletu a náročnosti opomíjela, nezdála se jim dost dobrá. Ale pro ně je už většinou pozdě. Tohodle schématu jsme svědky často - i proč je taková rozvodovost.

Téma je to širší a možná i nekonečné - přemýšlel jsem, že bych ho rozdělil do samostatného vlákna.

A ještě jedna technická pro Dara - kdyby ze 4% menšina stala 100% většinou, lidstvo by nejspíš vymřelo :-) Takže by nebylo od věci se nedívat na heterovětšinu lidstva s takovým despektem :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod Dara » sobota 22. 10. 2011 23:57

antaric píše:Rosalyn + Dara: Jsem rád, že obě nezevšeobecňujete a připouštíte, že existují také i jiní muži. Byť ta skupina, o které píšete, je nejspíš majoritní a dělá ostudu zbytku. Ti muži v menšině pak mají smůlu. Jsou k ženám uctiví, berou je rovnocenně, naslouchají jim, touží po porozumění, jsou mírní a laskaví. Přesto nebo právě proto jsou mnohdy opomíjeni. Za tyhle vlastnosti, které jsou sice ženám blízké, ale současně jsou považovány možná za ženské, resp. zženštilé. Mnoho žen vybírá své partnery v biologickém podvědomí. Imponují jim silní, udatní a dominantní muži. Kteří se právě většinou rekrutují z vámi zmiňované skupiny chlapů. Mám na to teorii "Ženy milují své agresory". Jejich síla a agrese jim imponuje, mají pocit, že je samé ochrání od vnějšího světa. Ale když jim dojde, že stejná agrese se po romantickém čase a přechodu do běžných dnů obrátí i proti nim, je většinou pozdě. Znám řadu rozvedených, osamělých žen s dětmi, v pozdějším věku, kterým to docvaklo. Najednou si váží té menšiny mužů, kterou ve svém mladém věku, rozletu a náročnosti opomíjela, nezdála se jim dost dobrá. Ale pro ně je už většinou pozdě. Tohodle schématu jsme svědky často - i proč je taková rozvodovost.


Veľmi výstižne napísané. Tiež som mala možnosť vidieť v okolí mnoho takýchto prípadov. Osobne si neviem vysvetliť, prečo mnohé ženy uprednostňujú práve hrubé násilné typy mužov... aké jediné vysvetlenie ma napadá naozaj spojitosť s pravekom, kedy muž musel fyzickou silou zaobstarávať potravu a brániť ženu pred agresormi. Nie raz som bola v situácii, že som sa snažila žene, preferujúcej maskulínne a hrubé typy mužov, vysvetliť práve túto teóriu ktorú antaric popísal, a dopadlo to tak, že som bola prehlásená za "čudnú" ..alebo boli moje - myslím si že pádne - argumenty odôvodnené tým, že som lesba a citujem "nemôžem tomu rozumieť". Žiaľ, stále veľké percento žien preferuje svaly, prehnané sebavedomie, aroganciu a bezohladnosť pred porozumením, láskavosťou a gentlemanstvom. Čím si tieto dámy vyberajú mužov, to naozaj neviem, ale srdce ani rozum to určite nebudú. Čo ja len k tomu môžem povedať je to, že ma to mrzí. Mrzí ma to kvôli Vám, slušným, priateľským a galantným mužom, a mrzí ma to aj kvôli ženám, ktoré si zlým výberom prinesú do života trápenie a slzy.

A čo ešte musím dodať. Podľa môjho menšinového názoru, vlastnosti ktoré si popísal počínajúc úctivosťou a láskavosťou končiac sú určite chlapskejšie než násilné riešenie problémov, hrubosť a necitlivosť. Čo tým chcem povedať... v mojich očiach nieje skutočný chlap ten, kto sa oháňa päsťami, ale ten kto dokáže veci riešiť s rozumom, rozvahou a empatiou. Pretože ako nám dokázala aj história, slovo, idea a myšlienka sú silnejšie než všetky zbrane.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Michaela Jílková

Příspěvekod Katmar » neděle 23. 10. 2011 21:25

Souhlasím jak s Rosalin, tak i Dara že muži chtějí jen "to jedno" a vadí jim, když je žena "převyšuje"
Za sebe v tom ale nevidím nic špatného...
Opravdu jsem si nevybíral holku a nyní svojí manželku podle intelignece, ale proto aby se mi líbila. Nepotřebuju s ní vést žádné filozofické debaty a podobně.
Holky tomu říkají, že my chlapi jsme strašně jednoduchý a průhledný... No a co, nepotřebuju se přetvařovat, hrát si na někoho "lepšího" a podobně.
Ano je mi příjemné, když můžu manželku v lecčems "poučit", když si vedle ni připadám "větší", "chytřejší", "znaleší" atd. Nezneužívám to však k tomu, aby abych ji nějak ponižoval nebo shazoval. Žena je úžasné stoření, jehož přínos pro mě (nebo jiné chlapy) je v úplně jiných oblastech. Co je proboha špatného na tom, že manželka uvaří večeři, že se (více) stará o děti, poskytuje mi podporu v mém konání a samozřejmě včetně oboustraně uspokojivého sexuálního života.
Jen opravdu ten, kdo nemá úctu k ženám, se snaží ženě vnutit role, které je připravují o jejich já. Chlap prostě děti neporodí, nebude je potom X měsíců kojit, necítí jaké to je, když mu roste ve vlastním těle nový život... A jen opravdu hloupá (nebo propagandou zmasírovaná) žena může tyto pocity vyměnit za kariéru, více peněz a podobné naprosto bezvýznamné hodnoty.
Chci říct, že ženy a muži JSOU jiní a neznamená to že jedni horší a druzí lepší. Stavět je dopozice, že jsou stejní může jen ten, kdo nikdy muže a ženu vedle sebe nviděl.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod antaric » neděle 23. 10. 2011 21:52

Potvrdilo se, že téma nabírá další hodnotné příspěvky - oprávněně si zaslouží vyčlenit do extra vlákna :-) S potenciálem rozvíjení do nekonečna :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod antaric » neděle 23. 10. 2011 22:07

Dara: Díky za Tvůj příspěvek, mile se mi četl, cítil jsem, že s Tebou si naprosto rozumím. Jsem rád, za tu reflexi odjinud. Příčiny smutných osudů - patří k tomu nízká či nulová sociální inteligence. Záměrně přidávám slovo sociální, nemusí nutně souviset s klasickou inteligencí. Mnohdy lidé - muži i ženy - jednají příliš pudově. Do sociální inteligence zahrnuju právě empatii, představivost vcítit se do druhého, komunikaci, sdílení, porozumění, sebereflexe. Mnoho mužů a žen to nemá. Resp. je jim to jedno. Úplně jedno. Ani o nic neusilují, ani o nějaký trénink. Myslí v kategoriích "já nic, to všechno oni". Chlap s absencí sociální inteligence zaleze do hospody na pivo a fotbal, žena uteče na shopping a kafe s kamarádkami pomlouvat. Každé pohlaví umí reagovat blbě. Každé pohlaví neumí řešit. Řešit především sebe sama. A chyby se neustále opakují a řetězí.

Vzpomněl jsem si, u rozdílů mezi muži, na jedno úsloví:

"Žena je jako květina. Jemný muž se jí neodváži dotknout. Ale přijde osel a sežere ji."

A bohužel - kdo vítězí. Schéma fungující od pravěku až dodnes. Ženy (ale i muži) by měli být rozvážnější. A také současně odvážnější, ano paradoxně odvážnější.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod antaric » neděle 23. 10. 2011 22:26

Ještě mě napadá, že jedna z hlavních příčin polarizace mužů a žen je v absenci komunikace. Komunikace mužů a žen, od jednoho pohlaví k druhému a nazpátek. Pohlaví spolu ve většině případů spolu neumí mluvit. Rezignují, často dopředu, že ti druzí jsou jiní a nemůžou rozumět, nedá se s nimi nic udělat. Přitom komunikace je jedinou možnou cestou k porozumění, pochopení, sdílení - budování důvěry, vztahu a lásky. I pomáhat jeden druhému být lepší, pomáhat v růstu, štěstí druhého je i mým štěstím.

Bohužel to velmi často nefunguje a spíš mi přijde, že je v tom víc nezájmu, než že by to nešlo.

Tady bych si dovolil rýpnout do mužů, kteří se pohybují tady na stránkách. Kolik z vás zavítalo do sekce Ženského světa a zanechalo tu nějaký příspěvek v diskuzi? Máte opravdu zájem komunikovat se ženami? Sdílet se s nimi, rozumět jim? Nebo opravdu ctíte opravdu roli onoho samce, co zaleze nejradši do hospody k pivu a fotbalu? Co vlastně od žen obecně vůbec čekáte? Co jste ochotni pro ně udělat?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod antaric » neděle 30. 10. 2011 12:52

Na nedělní odpoledne dávám k dobru jedno moudro. Když se nad ním zamyslíte hlouběji (jak muži, tak i ženy), tak pokud najdete způsob, jak tyhle dva zdánlivé protipóly spojit a protnout na jedné vlně a porozumění, pak najdete i jeden z klíčů ke šťastnému soužití mezi oběma pohlavími.

"Pro muže je sex cestou k lásce, zatímco pro ženu je láska cestou k sexu."
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod Dara » úterý 1. 11. 2011 21:44

Antaric: Ja som toto "porekadlo" počula v obrátenom garde :lol: To bude asi tiež dôsledok toho, čo si aj spomínal vyššie. Akútny nedostatok komunikácie. S čím som sa ja u známych heterosexuálok stretla: Často mávam pocit, že muž a žena vo vzťahu na seba hrajú akoby hru v zmysle "Zachovám sa takto/Poviem toto a uvidím, ako on/ona zareaguje", myslím si že práve to je mnohokrát kameňom úrazu. Ak chýba úprimnosť a otvorenosť, komunikovať sa nedá. Možno aj kvôli tomuto vzniká často medzi mužom a ženou pomyselná stena, ktorú ani láska nedokáže prekonať. Ale o tom by sa dalo dlho teoretizovať.... ;)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Ženy x muži - věčně vděčné téma

Příspěvekod antaric » úterý 1. 11. 2011 22:07

Dara V obrátenom gardu? :-) Že bych zase něco popletl a otočil? :lol: Nicméně smyslem pořekadla asi bude poukázat na rozdílnost "přístupu" mužů a žen, že ve finále je to asi jedno - asi jakákoli verze bude správně :-)

"Zachovám sa takto/Poviem toto a uvidím, ako on/ona zareaguje" - naprosto přesně, spousta vztahů je založená víc než na komunikaci právě na téhle hře na něco. Sám to bytostně nesnáším a vadí mi to víc než cokoli jiného. Pokud to jsou vážné hry. Možná i z toho důvodu nemám rád samotné označení "partner/partnerka", protože mi to evokuje něco jako byznys - obchodní PARTNER. Že takový vztah je postaven na hře, dokazování něčeho druhému, realizace úspěchů, ambicí, s cílem prospěchu.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Láska, vztahy, sex

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron