Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Máte problémy s kouřením, ve svém okolí? S přijetím, s partnerem? Přejete si přestat kouřit? Či se naučit? Sdílíme s vámi váš život.

Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod antaric » neděle 4. 7. 2010 22:01

Ačkoli se stránky věnují půvabu a přitažlivosti žen s cigaretou, je jasné, že mnoho žen své kouření nese nelibě a raději by nekouřily. Možná patříte mezi ně i vy.

Možná mnoho přiznivců kuřaček může být vaším snahou omezovat či přestat zklamáno, přesto je váš zájem a touha na prvním místě. Stejně jako naše empatie a porozumění k vám.

Proto se můžete s námi podělit o všechno, co vás k odklonu od cigaret vede. Vaše motivace, rozumové odůvodnění, vaše okolí. I jaké jste již absolvovaly pokusy a nezdary. Nebo co vám naopak pomáhá, z více či méně z osvědčených postupů? Nebo s čím máte nepřekonatelný problém, přes který jste zatím neprošly?



Pokud se vás touha přestat kouřit týká, tak jen do toho!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Eila » pátek 17. 6. 2016 14:53

Docela bych potřebovala poradit. Nechci přestat kouřit, protože je to tak silná součást mého života, že si život bez cigarety nedovedu vůbec představit. Jen ráno potřebuji vypít kafe a vykouřím 6 cigaret. Naštěstí nekouřím u čtení, sledování filmů, TV, práci. Kouřím ale u přemýšlení, telefonování, bavení se, mezi činnostmi, před usnutím. Mám i prostor v práci. Nechci blíže svou práci identifikovat, ale je to něco na způsob "záchranářství". Buď jsem v akci a nekouřím nebo čekám na akci ( i dlouho ) a kouřím. Nicméně hlavně z finančních důvodů potřebuji kouření omezit. Můžete mi, prosím, poradit ?
Eila
uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Žena
Registrován: 13. 6. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Karelia Slims

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod fugas » sobota 18. 6. 2016 23:55

A to si nemůžete při čekání na akci třeba číst, když u čtení nekouříte?
fugas
uživatel
 
Příspěvky: 18
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 12. 2010

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Eila » středa 31. 8. 2016 17:43

Pro fugas - dík za radu, právě si čtu. Ale někdy je těžké se soustředit a není žádoucí se dostat duchem úplně někde jinde - v práci. Momentálně se mi vůbec nedaří snižovat. Asi bych potřebovala zase trochu podpory....to pomáhalo. Díky Pavle. Já se vlastně ani tak nenudím, jenom prostě mezi těmi věcmi, co mě baví a pracovními úkony stihnu vykouřit několik cigaret. A za den je to fakt dost. A to teď potřebuji pořídit věcí.........
je fakt, že jsem méně kouřila, když jsem na dovolené chodila po horách. Ovšem taková cigareta na vrcholu kopce u kafíčka, když člověk přemýšlí, co si dál objedná a kochá se loukou kolem a vrcholky hor.....to je slast. No jo, je ale po dovolené.
Eila
uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Žena
Registrován: 13. 6. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Karelia Slims

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Eila » úterý 6. 9. 2016 16:35

Dobrý nápad. Budu chodit častěji do knihovny a do kostela.
Eila
uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Žena
Registrován: 13. 6. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Karelia Slims

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod elza » čtvrtek 2. 3. 2017 20:42

Má někdo z Vás zkušenosti s filtry na cigarety?
elza
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 11. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 30
Značky: lm

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Miky » neděle 5. 3. 2017 23:25

Já mám kupuji si je v tabáku Geco, stopfiltr je super zachytí víc jak polovinu nežádoucích látek z kouře
Miky
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 5. 3. 2017
Kouření: pravidelně
Počet denně: 0

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod elza » úterý 7. 3. 2017 21:53

Tak jsem si je též koupila, našla jsem je teda v lékárně u dr.maxe, a můžu říct, že nemám po ránu tak zahleněný krk, škoda, že jsem o nich nevěděla dřív
elza
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 11. 2016
Kouření: pravidelně
Počet denně: 30
Značky: lm

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Kaja.kovac » pondělí 13. 3. 2017 23:16

Ty filtry jsou opravdu dobré, nevěřil jsem tomu, ale opravdu nejsem po ránu tolik zahleněný z cigaret supr
Kaja.kovac
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 13. 3. 2017
Počet denně: 0

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Anna20 » pondělí 22. 6. 2020 13:43

Ahoj já svoji závislost na cigaretách miluji nedovedu si představit že bych někdy přestala nikdy jsem se nesnažila přestat nebo se omezit a ani to nemám v plánu
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Gabka » čtvrtek 23. 2. 2023 17:08

Ahojky, na tuto stránku jsem narazila, během svých občasných výčitek. Měsíc teď tady pročítám fórum a musím přiznat, že mi to docela pomáhá - překvapilo mě, kolika lidem se kouření u žen líbí. Do očí se to asi moc neříká, protože já se s tím normálně nesetkala. Dřív jsem kouření vnímala jako něco úplně samozřejmého, protože jsem vyrůstala v romském ghettu kde kouřil každý. Sama jsem první cigaretu měla v 9 letech ale začátky byly takové rozpačité... Jako děti jsme neměli peníze, takže se cigarety žebraly od starších, kolemjdoucích nebo kradly rodičům, takže jsem spíš nekouřila, protože nebylo co. :lol: To se změnilo někdy v 16, kdy jsem našla brigádu a mohla si občas cigarety koupit. Taky jsem měla staršího přítele, který se o ně podělil. Kouření mě bavilo, ale kouřila jsem tak 5-10, vyjímečně 20 cigaret denně, na víc jsem neměla.

Nepocházím z nejlepšího prostředí, ale nesemlelo mě. Nikdy jsem nekašlala na školu, dokázala jsem se dostat na obchodku, neotěhotněla jsem jako teenager a udělala jsem i maturitu. Díky tomu jsem se mi podařilo najít normální práci a v 19 letech se odstěhovat do spolubydlení. A před 3 lety jsem tak kouření zcela propadla. Uměla jsem žít skromně a najednou jsem nemusela přemýšlet, jestli si můžu dovolit koupit cigarety. Taky přišel covid, takže práce z domova. Aniž bych nad tím nějak přemýšlela, najednou jsem doma často kouřila jednu za druhou. Tehdy jsem si to vlastně užívala, chutnalo mi to a dávalo mi to nějaký pocit získané svobody. Věděla jsem že denně vykouřím tak 40 cigaret, někdy asi i více, ale nepřemýšlela jsem nad tím, že by na tom mělo být něco špatného.

Že mám problém jsem si uvědomila, když se covidová omezení začaly uvolňovat a vše se navracelo k normálnímu životu. Najednou jsem poznala, jak moc jsem se stala závislou. Delší cesta, schůzka v nekuřáckém prostředí, čekání u zubaře, všechno je problém. :cry: Ano, třeba ještě když jsem chodila do školy, tak jsem měla v hodině chuť na cigaretu. Ale bylo to jiné, teď když si nemůžu zapálit, tak se nejsem schopna na nic soustředit, potím se, atd. Takže mám občas výčitky, že první řeším, abych si mohla zakouřit a až pak všechno ostatní. Snažila jsem se kouření omezit, ale znásobit denní spotřebu šlo tak nějak samo, snížit ji je nad moje síly. :? Utěšuji se tím, že bych stejně musela kouřit tak max 10 denně abych si bez problému zvládla třeba 2 hodiny nezapálit. Ale kouření jako takové mám pořád ráda, nikdy jsem vážně nepřemýšlela, že bych chtěla přestat. Pochybuji, že bych toho byla schopna, takže se obávám co bude, až bych chtěla třeba zakládat rodinu.

Chtěla bych tedy říct, že jsem ráda že jsem toto fórum náhodou vygooglila. I když to vypadá že se tu poslední roky nediskutuje tak živě jako dřív, tak pořád tu jsou k nalezení povzbudivé názory, které mě potěší, když mám chuť litovat jakou závislost jsem si na cigaretách vybudovala. Ikdyž by mi omezení kouření asi prospělo, tak když vidím že kouření u žen má i své zastánce, tak si říkám, že spíše jsem začala tolik kouřit docela neuváženě, velikost závislosti byl pro mě šok a potřebuji se s tím nějak vnitřně srovnat. Zkrátka přijmout závislost jako součást kouření cigaret, které mám ráda a nelitovat negativ. Uvidíme... :roll:
Gabka
nováček
 
Příspěvky: 4
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 1. 2023
Bydliště: Ostrava
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: P&S black, Winston

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod antaric » sobota 25. 2. 2023 20:23

Gabka: Je to skutečně tak, aktivita stránek, zejména její nosná část (tvorba autorského obsahu foto a video), je poslední roky utlumená. Důvody jsem popsal jinde, nicméně to neznamená, že poselství a obsah stránek se nějak umenšilo, vůbec ne. Je stále přetrvávající.

Díky za tvůj příspěvek a příběh, asi i rozumím i tvým pocitům, ve vztahu k vlastnímu kouření, před tím, než jsi naše stránky objevila, a nyní, když jsi je poznala a procházíš je. Mohlo by to být pro tebe i povzbuzením. Samozřejmě rozumově "víme jak to má být"... Ale je to tak - pro spoustu lidí, říkám lidí, nejde jen o muže, ale i o ženy, kterým se na ženách kouření a cigarety líbí, je to přitažlivé, sexy, má to náboj a vůbec. A nejen jako fakt jako takový, že žena kouří. Ne všem, ale i existují i tací, kterým se líbí a je přitažlivé, když žena kouří hodně, je silná kuřačka - tvých 40 cigaret denně vnímají jako ideál. A nejen těch 40 cigaret, ale i tu závislost. Závislost, která na jedné straně přináší omezení, i třeba tu "neschopnost v daný moment dělat něco jiného, než prostě si hned zapálit". Ale na druhé straně závislost přinášející tu touhu, to bažení a to uspokojení a slast, které dává ta ona co nejdříve zapálená další cigareta...
Zajímala by mě jedna věc: Když pomineš všechna ta praktická negativa a omezení, když se od nich oprostíš. Závislost jako taková by ti sama o sobě nevadila? Nebrání ti to kouření a cigarety si vychutnávat i v takovém množství? Plus třeba i při vědomí, že i taková závislost se někomu může líbit, být přitažlivá?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod trexton » úterý 28. 2. 2023 7:38

Gabka: Moc hezky napsáno, díky za odvahu popsat svůj vztah k cigaretkám, které tak miluješ. Za sebe, jako za muže, v množství ani závislost nevidím žádný problém. Důležité přeci je, že ti kouření chutná a nechceš přestávat. Upřímně si myslím, že při tomto množství to ani není možné již nikdy. Což je naprosto v pořádku, kouření cigaret u žen je naprosto fantastické a velmi sexy. Pokud bys ale i přesto chtěla snížit počet, je vhodné zkusit silnější cigarety. Jedna moje expřítelkyně se dostala také z cca 40ti cigaret na současných 25-30 cigaret zejména tím, že přešla na Davidoff Classic a naučil jsem ji kouř efektivněji vdechovat do plic, aby vyzískala z cigarety maximální množství nikotinu. Funguje to. Ale i kdyby se to nepodařilo, opravdu to není nic strašného, v podstatě to vychází na 2 cigarety za hodinku, což není nic na co se nejde adaptovat naprosto v pohodě. 40 cigaret denně není nic, za co by se měl kdokoliv stydět, nebo v tom vidět nějakou překážku, kdybys byla čistě hypoteticky mojí partnerkou naopak bych tě plně podporoval v tvé vášni a vztahu k cigaretkám. A ano, jak píše Antaric, jsou muži kteří kouření u žen obdivují a jsou jím fascinováni. Ještě jednou moc děkuji za to, jak jsi se rozepsala a klidně sem písni častěji.
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Gabka » neděle 12. 3. 2023 21:06

Chtěla bych moc všem poděkovat za podporu tady v komentářích, ale i ve zprávách, moc mě to potěšilo :). Závislost jako taková mi nevadí, ke kouření patří. Závislá jsem byla i před covidem, kouření jsem si užívala a chtěla jsem kouřit i více. Tak jsem se neomezovala, ale potom mě hodně překvapilo o kolik se moje závislost zvětšila. Dá se říct, že o to více mi cigarety chutnají, takže závislost má asi i pozitiva :). Jen mě občas zamrzí právě ty praktická negativa, jak často musím bojovat s chutí na cigaretu a nebo že někam radši ani nejdu, protože vím že bych to nezvládla. Dřív jsem názory ostatních na moje kouření vůbec neřešila, protože nahlas se říkaly jen ty negativní. Ale vědomí toho že tady všichni na mojí závislosti nevidí nic špatného, je určitě fajn :). Jinak kouřím silné cigarety, ještě jsem dostala tady doporučení vyzkoušet dlouhé. Mám to v plánu, jenom si myslím, že bych možná vykouřila o trošku méně, ale závislost by byla pořád stejná. Tak na ní asi musím přestat řešit negativa :).
Gabka
nováček
 
Příspěvky: 4
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 1. 2023
Bydliště: Ostrava
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: P&S black, Winston

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod M1234 » úterý 11. 4. 2023 4:56

Ahoj Gabko, všechno co mě napadlo při čtení tvého příspěvku už napsali kolegové předemnou. Patřím k těm, kteří u ženy zohledňují i množství vykouřených cigaret a za mě je 40 naprosto v pořádku. Vím že by se na to ženy ptát nemělo, ale prozradíš nám kolik je ti aktuálně let? (Pokud nechceš nemusíš)
M1234
nováček
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 16. 8. 2014
Kouření: ne
Počet denně: 0

Zpět na Slasti a strasti s cigaretami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků