Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Máte problémy s kouřením, ve svém okolí? S přijetím, s partnerem? Přejete si přestat kouřit? Či se naučit? Sdílíme s vámi váš život.

Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod antaric » neděle 4. 7. 2010 22:01

Ačkoli se stránky věnují půvabu a přitažlivosti žen s cigaretou, je jasné, že mnoho žen své kouření nese nelibě a raději by nekouřily. Možná patříte mezi ně i vy.

Možná mnoho přiznivců kuřaček může být vaším snahou omezovat či přestat zklamáno, přesto je váš zájem a touha na prvním místě. Stejně jako naše empatie a porozumění k vám.

Proto se můžete s námi podělit o všechno, co vás k odklonu od cigaret vede. Vaše motivace, rozumové odůvodnění, vaše okolí. I jaké jste již absolvovaly pokusy a nezdary. Nebo co vám naopak pomáhá, z více či méně z osvědčených postupů? Nebo s čím máte nepřekonatelný problém, přes který jste zatím neprošly?

Otázky a diskuzi můžete přímo zde cílit i na moderátora Pavla, který má bohaté zkušenosti z jiného internetového diskuzního fóra. Možná se dočkáte i fundovanějších a zasvěcenějších odpovědí, než na stránkách, které se věnují odvykání primárně (ať už proto, že v nich radí neprofesionálové, placení agenti či v nich zaznívají jen vágní vzkazy od jiných).

Pokud se vás touha přestat kouřit týká, tak jen do toho!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor

Obrázky: 48005
Pohlaví: Muž
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Chcete přestat nebo omezit kouření?

Příspěvekod Pavel » pondělí 19. 7. 2010 19:28

Antarici,tak jest.Určité zkušenosti mám a rád se o ně podělím i prostřednictvím mailu pokud někdo nechce psát přímo na stránky.Tedy kdo chce opravdu přestat ať už z různých důvodů s chutí do toho.Rád mu poskytnu pomoc jednak radou a jednak podporou v jeho snažení.Jde to.Rovněž vítám i tohle téma,protože bez něho by nebyl svět kuřaček cigaret úplný.I tohle sem patří.
Pavel
VIP+ uživatel

Obrázky: 329
Kouření: ne
Počet denně: 0

Příspěvekod Eila » pátek 17. 6. 2016 14:53

Docela bych potřebovala poradit. Nechci přestat kouřit, protože je to tak silná součást mého života, že si život bez cigarety nedovedu vůbec představit. Jen ráno potřebuji vypít kafe a vykouřím 6 cigaret. Naštěstí nekouřím u čtení, sledování filmů, TV, práci. Kouřím ale u přemýšlení, telefonování, bavení se, mezi činnostmi, před usnutím. Mám i prostor v práci. Nechci blíže svou práci identifikovat, ale je to něco na způsob "záchranářství". Buď jsem v akci a nekouřím nebo čekám na akci ( i dlouho ) a kouřím. Nicméně hlavně z finančních důvodů potřebuji kouření omezit. Můžete mi, prosím, poradit ?
Eila
uživatel

Pohlaví: Žena
Počet denně: 40
Značky: Karelia Slims

Příspěvekod fugas » sobota 18. 6. 2016 23:55

A to si nemůžete při čekání na akci třeba číst, když u čtení nekouříte?
fugas
uživatel

Příspěvekod Pavel » neděle 19. 6. 2016 8:28

Zdravím Vás Eilo
Pokud to dobře chápu, tak skoro pokaždé , když nic neděláte, nebo děláte určité činnosti, tak kouříte. Rozumím. Proto ten velký počet vykouřených cigaret, cigarety jsou velmi drahé, tedy to leze hodně do peněz.
Jak z toho ven.
U Vás je cigareta mimo jiné prostředkem při nudě tedy si velkou část cigaret nezapalujete z důvodu nutné potřeby nikotinu ale pro zahnání nudy. Snížit počet vykouřených cigaret lze tedy jen tím, že alespoň část toho času vyplníte něčím jiným než kouřením. Jiná cesta není. A čím? To musíte sama zjistit- zda jak už zde bylo napsáno čtením, nebo si koupíte třeba dlouhé celozrnné tyčinky, a budete je pomalu pojídat, v žádném případě sladké, to by se zase začalo projevovat na váze, dále třeba budete plést apod.
Při tom alespoň zjistíte, jaká je Vaše skutečná denní potřeba cigaret, tedy kolik cigaret skutečně mít musíte, abyste neměla abstinenční příznaky.
Dějte vědět, jak se Vám daří. :)
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » neděle 19. 6. 2016 10:45

Moc děkuji, Pavle. Asi to tak je. Když se dívám intenzivně na nějaký seriál, tak je to hned poznat na počtu vykouřených cigaret. Budu se muset nad tím zamyslet a vytvořit další strategie. Na ruční práce bohužel moc nejsem, ale dříve jsem hodně kreslila. To mě napadlo až teď. A jdu koupit ty tyčinky........ Zdraví Eila
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » pondělí 20. 6. 2016 16:37

Výborně. Pokud ráda kreslíte místo kouření kreslete, je to ušlechtilá záliba. Držím palce ať se dostanete na max 20 denně. To už Vaše peněženka pocítí. No a uvidíte, co ty tyčinky.
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » úterý 21. 6. 2016 15:48

Díky za podporu, snažím se. Zapisuji si také počty vykouřených cigaret za den. ale je to těžké. Vlastně nekouřím jen z nudy, ale i když se děje něco úžasného nebo ve stresu. Nejsem nějak zvlášť nevyrovnaná, ale mám náročný život a práci. Nicméně mám pocit, že to nějakým způsobem aspoň dostávám pod kontrolu. Jsem vděčná za Vaše pochopení pro omezení cigaret, protože běžné reakce jsou "musíš přestat úplně, jinak to nejde".
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » pátek 24. 6. 2016 13:54

Jasně, chápu. V podstatě by to chtělo odbourat jen ty cigarety při nudě, nevím kolik jich z toho počtu je. Protože při stresu, pokud Vám to pomáhá a nebo když se něco úžasného děje, že si zapálíte, proč ne? Vy přece nechcete přestat , Vy jen chcete omezit ten počet. Dnes je toho stresu všude, je to taková divná uspěchaná doba, místo aby bylo klidněji. A reakce- musíš přestat úplně, jinak to nejde. Pokud sama nedojdete k silnému přesvědčení přestat, tak to nemá vůbec cenu zkoušet, je to zbytečné. A přistupujte k tomu v klidu, netrpte žádnými výčitkami, že někdy jich vykouříte víc, prostě to zkoušejte po malých kouskách snížit, třeba jen o 3 denně a radovat se z toho, že se to povedlo, než si stanovit o 15 míň a nedokázat to. Pokud kouříte 40 denně, není možné vykouřit jen 10 a nepocítit to. I vy máte počet, pod který nejde jít aniž byste neměla absťák.
V každém případě Vám držím palce
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » sobota 25. 6. 2016 16:30

Ano, už poslední tři dny se mi podařilo vykouřit právě o ty tři méně a byla jsem na sebe neuvěřitelně pyšná. Dnes jsem zakoupila konečně dobré tyčinky . - dostatečné dlouhé, ochucené rozmarýnem a olivovým ojejem. K tomu ale kyblík zmrzliny za odměnu. Moc děkuji
Co se týče absťáku....nevím, jestli to už je absťák, ale bažení to je - za hodinu a půl od poslední cigarety. Tříhodinová cesta vlakem je pro mne úplně na hraně. To je dost špatné, že ?
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » sobota 25. 6. 2016 17:39

Proč špatné? To je normální. Pokud vykouříte 40 denně tak prostě závislá být musíte. Pro takové situace jako je 3 hodinová jízda vlakem, abyste netrpěla si pořiďte náhražky, např. E cigaretu, je zbytečné abyste trpěla.
Jinak gratuluji k těm o 3 míň cigaretám.
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » úterý 28. 6. 2016 7:55

Děkuji.......snad bude ještě lépe.
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » úterý 28. 6. 2016 17:16

Samozřejmě že bude lépe, o tom vůbec nepochybuji.
Držím palce :)
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » středa 31. 8. 2016 17:43

Pro fugas - dík za radu, právě si čtu. Ale někdy je těžké se soustředit a není žádoucí se dostat duchem úplně někde jinde - v práci. Momentálně se mi vůbec nedaří snižovat. Asi bych potřebovala zase trochu podpory....to pomáhalo. Díky Pavle. Já se vlastně ani tak nenudím, jenom prostě mezi těmi věcmi, co mě baví a pracovními úkony stihnu vykouřit několik cigaret. A za den je to fakt dost. A to teď potřebuji pořídit věcí.........
je fakt, že jsem méně kouřila, když jsem na dovolené chodila po horách. Ovšem taková cigareta na vrcholu kopce u kafíčka, když člověk přemýšlí, co si dál objedná a kochá se loukou kolem a vrcholky hor.....to je slast. No jo, je ale po dovolené.
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » pátek 2. 9. 2016 13:43

Rozumím. Není to snadné. Vy byste potřebovala někoho u sebe. Nebo zkusit zaměstnat ruce. nebo navštěvovat místa , kde je zákaz kouření.
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod Eila » úterý 6. 9. 2016 16:35

Dobrý nápad. Budu chodit častěji do knihovny a do kostela.
Eila
uživatel

Příspěvekod Pavel » úterý 6. 9. 2016 17:55

:lol: :lol:
Pavel
VIP+ uživatel

Příspěvekod elza » čtvrtek 2. 3. 2017 20:42

Má někdo z Vás zkušenosti s filtry na cigarety?
elza
nováček

Počet denně: 30
Značky: lm

Příspěvekod Miky » neděle 5. 3. 2017 23:25

Já mám kupuji si je v tabáku Geco, stopfiltr je super zachytí víc jak polovinu nežádoucích látek z kouře
Miky
nováček

Pohlaví: nespecifikováno

Příspěvekod elza » úterý 7. 3. 2017 21:53

Tak jsem si je též koupila, našla jsem je teda v lékárně u dr.maxe, a můžu říct, že nemám po ránu tak zahleněný krk, škoda, že jsem o nich nevěděla dřív
elza
nováček

Počet denně: 30
Značky: lm

Další

Zpět na Slasti a strasti s cigaretami