Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Máte problémy s kouřením, ve svém okolí? S přijetím, s partnerem? Přejete si přestat kouřit? Či se naučit? Sdílíme s vámi váš život.

"Kouřím jen když piju"

Příspěvekod antaric » sobota 28. 8. 2010 20:53

Už jsem se párkrát setkal s ženami, které tvrdily, že v podstatě nekouří. Jen v případě, že pijí - ať už je to pivo, víno či cokoli tvrdšího :-) Jinak že si nezapálí, že na to nemají ani chuť.
Je pití čehokoli alkoholického tak výrazný stimul k uvolnění nálady a chuti, že v tu chvíli prostě přichází ona jediná chvíle i pro cigaretu? :-)

Naopak vím, že mnoho slabých či středně silných kuřaček říká, že když si jdou "někam sednout", tak padá krabka či dvě za večer. A že k pivu prostě cigarety patří a víc chutná :-)

Kdo mi z dam potvrdí či vyvrátí, jak to skutečně je? :-)

A muží - imponuje vám, když žena pije a u toho se víc rozkouří? Uvitám Katmarův náhled :-) i názory dalších.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Katmar » neděle 29. 8. 2010 10:22

Dneska je to na mě samá výzva :-)
Jak jsme psal v něakém jiném vláknu, tak pokud kuřačka kouří, jenom když se napije (ale ne opije), tak je potřeba ji dovolit pití :-) - Samozřejmě přeháním. Podle mě velmi záleží na tom, jak si kuřačka s alkoholem rozumí. Někdo se hádá, někdo je sprostej, někdo zdětiňští, někdo se pere, někdo začně flirtovat s kýmkoli, kdo je v okolí... Takovým do pusy alkohol rozhodně nepatří.
Manželka například patří k těm, kteří když se napijou, tak kouří víc, ale současně neprovádí žádné nepředloženosti. Pro mě je manželka nádherná ve všech situacích - střízlivá, trochu připitá a dokonce i když to přežene. Má naštěstí výhodu, že jí po pití není blbě a takže i když to přežene, ráno vyskočí jako rybička a nic jí není.
Pak jsou kuřačky, které kouří jenom když jsou opilé tak, že si to ráno ani nepamatujou. To vlastně ani nejsou kuřačky, je to spíš takový alkoholový exces patřící spíše k těm nahoře zmíněným.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Katmar » neděle 29. 8. 2010 10:31

Jaště k tomu stimulu... Sám nemohu posoudit - kouřil jsem, když mi bylo 13 a za celej život jsem vypil max. 4 piva a 3 panáky. Víno žádné. Takže těžko soudit.
Co se týká ostatních, tak pokud vidím sedět dívku v kavárně a dá si třeba víno a přitom NEkouří, tak je to divné, až pro mě skoro nepochopitelné. Stále čekám, že příjde její kamarádka, nebo přítel a zapálí si spolu. Prostě to k sobě patří.
Zrovna tak mi ale příjde divné, pokud si dá dívka cigáro a pivo. Příjde mi to takové buranské. Cigareta je v ústech a prstech ženy, něco tak elegntního a zaslouží si proto k pití víno nebo sekt - ne pivo.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Martina A » středa 8. 9. 2010 23:17

Perfektní vlákno! :D
Nevím, "jak to je", ale za sebe s tímhle stoprocentně souhlasím! Už si jakožto kuřačka ani nedokážu představit, že bych šla někam na kafe (nebo cokoliv alko - víno, koktejly, pivo) a nemohla si k tomu zapálit. :) Proto by mě nikdo nedostal do nekuřáckého podniku. (Jiná věc je samozřejmě jídlo a cigarety - při jídle bych kouřit nemohla, připadá mi to nechutné a člověk si tak nemůže vychutnat ani jedno... - Ale na druhou stranu, po jídle si zase cigaretu dám ráda.)
Jinak musím říct, že alkohol prakticky nepiju, spíše příležitostně si dám jednu, dvě sklenky. Ale ono i k té kávě (například) to pro mě prostě neodmyslitelně patří. :D

No a nejvíce mne zaujal příspěvek Katmara - častokrát mě to už napadlo - když jsem současně popíjela pivko a u toho kouřila - přesně tohle mi přislo na mysl - nevypadá to trochu trapně? No asi by záleželo na situaci a místě... Na některých místech či v podnicích určité kategorie bych do toho asi nešla. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod muryru » čtvrtek 9. 9. 2010 13:53

Taky znám řadu kuřaček, které kouří víc u skleničky, dá se říci, že se mi to líbí, ovšem moc nemusím
ženy opilé (i když záleží na tom, jak svou opilost prožívají - některé můžou být i roztomilé). U opilých
žen mě potom ani ta cigareta nepřijde sexy.

Jinak se ale trochu podivuju nad odsouzením spojení cigarety a piva, u kuřačky. To mi přijde tak přirozené,
běžné, že žena pije v restauraci pivo a kouří, a pokud je přitažlivá a elegantní, tak mi to rozhodně
nevadí. Jen kolik jsem i pro náš projekt oslovil někdy u skleničky nebo dokonce fotil, a ony měly před sebou
pivo. Někdy mi to přijde i sexy. Ale musí to mít svoji úroveň.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod muryru » čtvrtek 9. 9. 2010 21:37

(mimochodem, jaká je to žena záleží přece i na tom, jestli se mi líbí s cigaretou nebo ne),
a to i se vztahem k opilým ženám.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Katmar » neděle 12. 9. 2010 17:01

Martina: Kouření k pivu je samozřejmě úplně normální a jaksi naprosto přirozené a patří k sobě, stejně jako třeba ke kávě. Jenom jsem chtěl naznačit, že pokud žena kouří a dá si k tomu víno, je tím (alepoň pro mne) ještě o stupínek výše než s pivem...

Jinak myslím, že se slovo "opilý/opilá" používá v mnoha často neadekvátních situacích, kdy dotyčný / dotyčná je sice neco vypil, do opilosti to má však daleko. Typickým příkladem jsou různé titulky "opilec naboural" a podobně. Při dechové zkoušce nadýchá třeba 0,3 promile což je hladina, která je ve všech normálních nepolicejních státech (viz níže) v pohodě tolerována, aniž by se tam projevovala zvýšená nehodovost... Podle mě, když si dá někdo 1 nebo 2 skleničky vína/piva k obědu pak má k "opilosti" ještě daleko.

Limit alkoholu při řízení:
0,8 promile: Velká Británie (to je půl zeměkoule), Irsko
0,5 promile: Belgie, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Makedonie, Německo, Nizozemí, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko
0,4 promile: Litva
0,3 promile: Bosna a Hercegovina
0,2 promile: Norsko, Polsko, Švédsko,
0,0 promile: Česko, Estonsko, Maďarsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina

Co dodat...
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » úterý 14. 9. 2010 21:07

Katmar: Čo dodať? Snád len to,že EU našťastie aj ostatné krajiny časom dotlačí k nulovej tolerancii.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod peterhh » úterý 21. 9. 2010 8:20

Myslím že Katmar má pravdu
Naposledy upravil peterhh dne neděle 10. 7. 2022 14:02, celkově upraveno 1
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » úterý 21. 9. 2010 17:13

peterhh: Prečo potom nezrušiť napríklad maximálnu rýchlosť na cestách?
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod peterhh » středa 22. 9. 2010 6:53

Dara....Aj co sa tyka rychlosti si myslim ze mnohokrat je to tiez nezmyselne, ved kazdy vie co robi. Hlavne ked su dvojprudove siroke cesty daleko od obydli a je tam rychlost ako v meste. Ale to je uz debata o niecom uplne inom. Hlavne, kazdy ma na vec svoj nazor a postoj, ja som len opisal moj nazor a Vam ten Vas urcite neberiem:-)
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod peterhh » úterý 12. 10. 2010 10:03

S
Naposledy upravil peterhh dne neděle 10. 7. 2022 14:01, celkově upraveno 1
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » úterý 12. 10. 2010 17:20

Ja pevne dúfam,že sa to pánovi Lipšicovi podarí presadiť. A rovnako dúfam,že sa táto možnosť uložiť trest odňatia slobody bude využívať.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod peterhh » čtvrtek 14. 10. 2010 8:24

a
Naposledy upravil peterhh dne neděle 10. 7. 2022 13:59, celkově upraveno 1
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » čtvrtek 14. 10. 2010 16:54

peterhh: Nedá sa porovnávať tolerancia k fajčeniu a k alkoholu..... ešte som nepočula o tom,že by niekto pod vplyvom nikotínu niekoho usmrtil. Za to o smrti ktorú zavinil alkohol sa dozvedáme dosť často.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod peterhh » pátek 15. 10. 2010 8:40

a
Naposledy upravil peterhh dne neděle 10. 7. 2022 14:01, celkově upraveno 1
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » pátek 15. 10. 2010 13:09

V niektorých kultúrach je celkom bežné napríklad aj pitie zvieracej krvi,kameňovanie odsúdených a podobne..........
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod antaric » pátek 15. 10. 2010 17:08

Patřím asi k menšině těch, kteří nemají na tohle vyhraněný názor - pokud se bavíme v rovině tolerance či netolerance alkoholu za volantem. Já sám neřídím (nemohu), takže do jisté míry mi to může být jedno, na druhou stranu mohu mít méně zaujatý postoj. Zaujaté postoje vznikají tím, že si člověk hájí více to, co se mu víc hodí (což můžeme zdvihnout na úroveň hlavního tématu stránek - téma kouření - a tedy z toho vyplývajícího nekonečného souboje kuřáků a nekuřáků). Takto vznikající zaujatost a preference je vlastní naprosté většině lidí.

Tolerance a netolerance alkoholu za volantem a nějaké diktování shora. Diktování shora vždycky vzniká na základě předchozích důsledků. Nebudeme si namlouvat, že ne každý člověk se chová stejně. Hovada existují. Stejně jako gaussovské rozložení chování v populaci. Můžeme být jakkoli sebeodpovědní my, co se tu bavíme, ale vždycky bude existovat někdo, kdo to bude kazit. Proto existují pravidla, zákony, nařízení. Jinak by svět byl jeden velký bordel. A byl by vždycky někdo, kdo by na to doplácel ve své dobrotě.

Asi bych to zakončil jedním výrokem Winstona Churchilla: "Demokracie je jen pro fajnové lidi." Tím chtěl říct, že demokracii si zaslouží a umí ji správně využít jen ti, co s ní umí zacházet. Kdo ji chce zneužívat, pro toho není. Ale jak to zajistit, to je věc už jiná. Jsme zpátky u toho, proč existují pravidla, zákony, příkazy. Samozřejmě - je lepší být oním fajnovým a abychom jimi byli všichni, ve svém prostředí.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Evelika » pátek 15. 10. 2010 23:03

KOUŘÍM JEN KDYŽ PIJU > To sice není můj případ:-) > Jen reaguju a to velice krátce :-)Zrovna tak jako u mě patří cigareta ke kávě, tak patří i k vínku, nebo jinému "pitíčku" ;) (to vykouřím i více cigaret!!!)Proto si nedovedu představit sedět s kámoškou v nekuřácké zóně.
A zároveň - když tedy piju (byť jen sklenku!) > zásadně NEŘÍDÍM ! :!:
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Re: "Kouřím jen když piju"

Příspěvekod Dara » sobota 16. 10. 2010 13:18

Presne ako napísala Evelika,pri posedení s priateľkmi to bez cigarety proste nejde. Tiež mám so sebou takú skúsenosť, že ked som niekde s priateľkami pri kávičke alebo drinku (u mňa zásadne nealkoholickom) tak sa bez cigarety cítim normálne nesvoja :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Další

Zpět na Slasti a strasti s cigaretami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků