Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Co vám sluší - nejen k cigaretám? Trendy, směry, hity - sdílejte a určujte s námi.

Sluneční brýle

Příspěvekod antaric » neděle 30. 1. 2011 11:43

Ačkoli jsme uprostřed zimních měsíců a do teplých letních dnů je daleko, možná předčasně, ale s jistotu a přípravou vytahuji jedno módní téma :-) Ke kterému mě inspirovalo jedno vlákno s fotkou.

Týká se slunečních brýlí. Zajímalo by mě, jak k nim přistupujete vy milé ženy - ať už kuřačky či nekuřačky. Je to pro vás víc praktická potřeba nebo víc módní doplněk? Řídíte se při jejich nákupu aktuálními trendy nebo víc dbáte na praktičnost? Míváte spíše jedny sluneční brýle nebo jich vlastníte daleko více? Třeba srovnatelné množství s botami? :-) Musí vám barevně či tvarově s něčím ladit? S oblečením, kabelkou apod.?

Sluneční brýle používáte jen tehdy, když vám vadí sluneční svit? A nebo si je nasazujete kdykoli, i ve stínu či za tmy? Abyste tím vyjádřily něco ze sebe samotné?

Pokud běžně nosíte i dioptrické brýle, jak to děláte se slunečními? Měníte v tu chvíli za sluneční i za cenu toho, že vidíte hůř? A nebo si necháváte vyrábět přímo dioptrické sluneční brýle?

Otázek je jako vždy více - otevírám tím prostor pro diskuzi :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod antaric » neděle 30. 1. 2011 11:48

Za sebe bych ještě doplnil, že sluneční brýle na ženách nemám moc rád. Protože jsou tmavé a není skrze ně vidět do očí ženy. Přitom, možná si to neuvědomujeme, ale oči bývají hlavním nositelem krásy a přitažlivosti ženy. Podle očí nás žena zaujme především, resp. rozhodne o zaujetí. Oči mluví, je to i brána do duše a nitra. Bez očí tam něco prostě chybí, je to prázdné. Znamená nošení slunečních brýlí skrývání něčeho - nošení ve chvílích, kdy to není potřeba, na obloze po slunci ani stopa?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod antaric » neděle 30. 1. 2011 11:51

Na druhou stranu vnímám sluneční brýle jako zajímavý doplněk, pokud jsou poodhrnuté a zasunuté nahoru do vlasů. Sehrávají roli jakési čelenky. Má to svůj půvab, rozhodně. Brýle připravené ihned pro použití.

Ale někdy moc nechápu, proč žena má sluneční brýle takto zasunuté po celý zatažený den, i večer, za tmy. S praktičností to asi nemá moc společného :-) A fakt je to takový nepraktický doplněk :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » neděle 30. 1. 2011 20:14

Sluneční brýle miluju. :) Vždycky jsem ale měla "štěstí" na to, že jsem si je tak po týdnu rozmáčkla v kabelce, rozsedla, nebo přišlápla v autě pod volantem.... :lol: Což naštve. :D Pak jsem si ale koupila kvalitní pozdro a hle, už nikdy se to neopakovalo. :D
Brýle nosím v současné době jen jedny, je pro mě těžké narazit v obchodě na nějaké, které se mi líbí a ještě navíc mi sedí, protože NA TVARU a stylu fakt záleží. ;)
Jinak u mě je vidět, že brýle sluneční sice nosím často, ale spíše z praktického hlediska. Od září jsem je neměla ani jednou a nestojí mi za to je nosit u sebe, když slunce vysvitne jednou za měsíc a to většinou když jsem ve škole nebo tak. :lol: Zároveň je ale pravda, že brýle nosím i z jiných důvodů (nemusím pak uhýbat očima, abych na někoho "necivěla", připadám si víc anonymní, atd)
Co se týče slunečních brýlí versus brýlí dioptrických, uhodil jsi hřebíček na hlavičku, je vidět, že sám dioptrické brýle nosíš. :) Je to blbé, pravda. Já brýle nosím a bez nich (když mám sluneční) to fakt moc nejde. :) Na pláži, v parku, nebo podobně, to ještě jde. Ale ve městě, nebo když se prostě potřebuju orientovat to je na dvě věci. A to nemluvím o tom, když mě někdo pozdraví, já si ho nevšimnu a pak se mi dotyčný dotčeně ozývá, jestli ho přehlížím. :lol: :lol: O slunečních dioptrických brýlích jsem dříve uvažovala, ale jsou vcelku drahé (pro studenta určitě...)
Jinak máš pravdu, že s brýlemi je žena (ale i muž) jaksi nekompletní, to hlavní chybí.
Takže asi tolik k brýlím. A co vy? :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » neděle 30. 1. 2011 20:16

Jinak mě ale napadá...když člověk nosí kontaktní čočky, tak dioptrické brýle nepotřebuje. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Dara » neděle 30. 1. 2011 21:00

Ja k slnečným okuliarom nemám až taký vrúcny vzťah :-) Ale samozrejme neodmyslitelne patria k obsahu mojej kabelky,a priehradky v aute. Mám ich niekoľko,ale nepovedala by som že priveľa. Samozrejme ich vzhľad je pre mňa veľmi dôležitý,uprednostňujem skôr elegantnejšie,zdobené kovovými prvkami :-) Čo sa týka farby skiel mám rada skôr bledšie odtiene,nakoľko pri naozaj tmavých sklách mávam nepríjemný pocit,že mi niečo z okolia uniká. Nosím ich pri sebe aj v lete,aj v zime..pretože najmä lyžiari určite vedia,aké nepríjemné vie byť slniečko odrážajúce sa od snehovej pokrývky (ja síce nelyžujem,ale aj tak :-D ).
Čo sa týka ich nosenia v situáciách,kedy to z hľadiska počasia nieje potrebné. Nosím ich ked som smutná alebo sa necítim dobre,pretože práve na očiach to je najviac vidno,a tak ich pred ostatnými radšej skrývam.
Samozrejme ked sa s niekým osobnejšie rozprávam,snažím sa si slnečné okuliare vždy zložiť,práve kôli očnému kontaktu na ktorý si potrpím.
Nedá mi ale nepodotknúť ešte jedno. Nosenie slnečných okuliarov sa odporúča nejakú dobu po niektorých druhoch lekárskych zákrokov,laserových korekcii očí a podobne. Takže nie každá žena,ktorá má na očiach slnečné okuliare v zatiahnutý deň je mešuge,a nemusí sa zákonite hrať na Victoriu Beckham :-) Niekedy si to situácia vyžaduje.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » neděle 30. 1. 2011 21:05

Nedá mi ale nepodotknúť ešte jedno. Nosenie slnečných okuliarov sa odporúča nejakú dobu po niektorých druhoch lekárskych zákrokov,laserových korekcii očí a podobne. Takže nie každá žena,ktorá má na očiach slnečné okuliare v zatiahnutý deň je mešuge,a nemusí sa zákonite hrať na Victoriu Beckham Niekedy si to situácia vyžaduje.


Přesně tak, skvělá poznámka. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod antaric » neděle 30. 1. 2011 21:11

Děkuji vám dámy za reakce :-) Doufám jen, že zakládaná ženská témata jednou nepřejmenuji na "Antaric na slovičko s Martinou a Dara" :lol:

Victoria Beckham - to mě pobavilo :lol: akorát jsem občas míval pocit, že je to masový jev :-) Jsem hlavně rád, že jste mi to vysvětlily :-)

Dioptrické sluneční brýle - já to do úvodního příspěvku zakomponoval hlavně proto, že sám s nimi zkušenost mám, tak mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní. Tehdy mě nestály ani mnoho (kolem 1700 Kč), na zakázku, nevím proč byly levnější (oproti běžným, co byly asi kolem 6500). Nechával jsem si je ještě trochu "vyblednout", byly na mě přecijen tmavý, neviděl jsem v nich dobře, ale pak už jsem byl spokojen, i pokaždé, když je (při sluničku! :-) ) použiju. S mýma očima je to obecně složitější, někteří ví, zbytku to řeknu, když budete mít zájem. Proto ani nemohu mít kontaktní čočky - což by pro mnohé nejen ženy mohlo být určitě řešení pro sluneční brýle.

Napadá mě ovšem - neexistují taky sluneční kontaktní čočky? :lol: Pokud ne, tak to bych si nechal patentovat prosím :lol:
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Dara » neděle 30. 1. 2011 21:28

antaric: Mne to nedalo,práve kôli jednej mojej blízkej priateľke,ktorá pred časom tiež slnečné okuliare nosiť musela a práve v takýchto situáciách jej to dosť vadilo :-)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » neděle 30. 1. 2011 22:30

Antaric:
Děkuji vám dámy za reakce Doufám jen, že zakládaná ženská témata jednou nepřejmenuji na "Antaric na slovičko s Martinou a Dara"

-To by nebylo od věci. :lol: Ale buď rád, že alespoň my s Dara jsme trochu aktivní, jinak by jsi mohl ženský svět zrušit rovnou. :lol: Chce to asi větší propagaci. :P


neexistují taky sluneční kontaktní čočky? Pokud ne, tak to bych si nechal patentovat prosím

-O slunečních čočkách nic nevím, ale vypadá to na bestseller :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » neděle 30. 1. 2011 22:32

A jen tak mimochodem, nevíte, proč mi najednou nefungují správně citace? :lol: Dělám něco jinak, než dřív? :P Díky
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod MBL » pondělí 31. 1. 2011 19:26

Martina Adonis píše:-O slunečních čočkách nic nevím, ale vypadá to na bestseller :D


Hehe, bestseller, hlavne pre soferov, jazdiacich casto cez tunel :D
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » sobota 23. 4. 2011 14:35

Ha, tak jsem si po hodně dlouhé době zakoupila nové sluneční brýle. Přestože nerada nosím tzv "letecké", narazila jsem na jedny, ve kterých dokonce i já nevypadám zase tak šíleně. A krom toho jsem z nich naprosto nadšená - neskutečně jedovatý fialový odlesk, perfektně barevně sladěné, prostě paráda. 8-)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Dara » sobota 23. 4. 2011 14:47

Tie tzv. "letecké" či "policajné" okuliare sa mne celkom páčia,najme Vám mladým kočkám s vhodným outfitom veľmi svedčia ;)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » sobota 23. 4. 2011 17:18

Dara: Jo, to každopádně! Mně se právě taky hrozně na holkách líbí, jenže mně tenhle tvar k obličeji absolutně nesedne, ale kámoška se v obchodě dušovala, že tyhle mi docela sednou (a hlavně ten tvar stejně přebije ta výrazná fialová barva.) :) Tak konečně jednou nemám černé slunečky. :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod antaric » sobota 23. 4. 2011 17:24

Čím dál víc nesnáším jakékoli sluneční brýle :-) Není vidět ženám do očí, to toho nejkrásnějšího, do té brány duše :-) Teď s jarem začla opět jejich sezóna - a při oslovování jsou tak kuřačky poměrně "unifikované", bez pohledu do očí nedokážu jasně říct, jestli se mi kuřačka líbí a jestli stojí za oslovení :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod milovník kuřaček » pondělí 2. 5. 2011 17:22

antaric:musím s tebou ve všem souhlasit-pohled ženě do očí je většinou ten nejkrásnější a mě osobně na něm velmi záleží a když to podmínky dovolí (jsou bez brýlí) je to první místo kam se ženě koukám...A ještě bych dodal,že při oslovování nevidíte co daná žena dělá s očima(ale někdy je to možná lepší) ;)
Martina:nevím musel bych je vidět,ale brýle přes půl obličeje vypadají děsivě,ale třeba ti opravdu sluší a když to tvrdila i kámoška... ;) :lol:
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » pondělí 2. 5. 2011 21:36

Milovníku, jak jsem už řekla, mám nové fotky s Black devils a právě leteckými brýlemi, tak snad co nejdřív nahraju... :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod milovník kuřaček » pátek 6. 5. 2011 17:08

Martino:nahrávej,nahrávej jsem zvědavý :) ;)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Sluneční brýle

Příspěvekod Martina A » sobota 7. 5. 2011 1:29

Milovníku, po tvém soukromém komentáři do zpráv už odmítám cokoliv dalšího nahrávat. :lol:
No bohužel na té fotce není úplně vidět ta image (místo brýlí jsem měla klobouk) a potěšil mě jeden kamarád, když to hodnotil, že mi to hrozně sekne a že vypadám jako PETE DOHERTY! :-D paráda, alespoň někomu to docvaklo. Takže žádnej Aleš Brichta! :lol: :lol: :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Další

Zpět na Móda a styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků