Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod SESA » sobota 22. 5. 2010 7:43

Téma, co trochu postrádám-takový mix vzpomínek, prvních zkušeností, tehdy oblíbených značek atd.
Uvítám zde názory na kvalitu, chutě tehdejších cigaret nebo třeba, zda jste rodičům tajně vyfoukli nějaký ten váleček-na vyzkoušení.. :lol: A co první rande, nebo kouření o přestávce? Kolik stály cigára?
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod SESA » sobota 22. 5. 2010 8:11

Nové téma začnu třeba takhle : Marlbora.. Proklínané, milované? Snad všichni "pálí" zlaté.. :roll: , já už ani jak dlouho neviděl nikoho s červenýma.. Na učn'áku stály tuším 23-25 Kčs? Podobně ostatní, imperialistické kuřivo. To bylo něco! Já bral nějakých 180 Kčs "stipendia", samozřejmě jely Mařeny za bůra (nejlépe slovenské-ty byly lepší 8-) , v Kutné Hoře do nich prý dávali odpad z linky-to, co zametli z podlahy.. :mrgreen: :lol: ), dále Safari, Disco, Petry za 9 .. A tak vzpomínám na slastné doušky třeba černých (po 25 ks) John Player Special, Kentky, Atiky, Dunhillky (nebo tyhle byly po 25 ks?? :| ), dále Gitanes, poctivé Camelky.. již zmíněné Benson & Hedges, u kterých po odklepnutí zůstávaly válečky popela vcelku (! :o ). To byl ráj.
Nejsem sám, většinou se setkávám s názorem, že tehdy byly obecně "ameriky" jaksi lepší. Že to byl dovoz ze Západu-a ne dneska "bůhvíjakéseno" z Kutné Hory a přilehlých galaxií :D
Těžko říct, možná tím promlouvají první chutě mládí nezkaženého, kapka nostalgie.. nebo prostý fakt? Co vy na to?
89818982
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod Evelika » pondělí 24. 5. 2010 1:22

Začnu asi tím, že si myslím a to 100% , že "ameriky" kdysi byly lepčejší.
Co si tak vzpomínám na značky, tak Mallbora nebyly nikdy mé oblíbené, nejoblíbenější byly ASTORky, byly stovkové, obal byl zlatý a byl tam takový medailonek "barona" že by Astora??? :lol: Kupovala jsem si je jako "sváteční" :) po výplatě v "ESU" na náměstí. :D
Pak ještě mezi oblíbené patřily červené DUNHILky po 25, zrovna tak jako JPS, taky KIM (to vím, že u nich se mi moc líbila krabička), Moris a SAN tyhle dvoje byly taky dlouhý a hnědý.
No a z českých cigaret člověk bral co bylo! :D Takže od startek, safarek, cleiek, po zmiňované Petry za devět :) těm jsem zůstala věrná až do "dospělosti" :D
Ještě k těm přestávkám :) to jsme my nestíhali, ale když byla "odpoledka" tak jsme chodívali do parku do naší "kuřárny" ( - prostor mezi hustým křovím :lol: )a tam jsme jich za tu hoďku pár stihli.Tam se vlastně mladá Evelika naučila šlukovat :lol:
KIMky.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod SESA » neděle 13. 6. 2010 16:16

Evelika píše:..nejoblíbenější byly ASTORky, byly stovkové, obal byl zlatý a byl tam takový medailonek "barona" že by Astora??? :lol: Kupovala jsem si je jako "sváteční"
Já Astorky taky kouřil, ale dost podobné těmto
9529
Sváteční si kupoval snad každý.. a ještě jsem si schovával krabičky (podobně se sbíralo kdeco západního-plechovky od Fanty apod. :lol: ) no a do prázdných krabek pak putovaly třeba Petrušky.. :mrgreen:
Holt člověk musel nějak okouzlit krásné dívky z Olomouckých škol.. :roll: Tenkrát se tam ameriky daly koupit i v tabáku na náměstí, tak i v ESU.
A v Olomouci je parků neúrekom, třeba zákoutí pod hradbami.. Cigára a čučo :P (myslím za 9Kčs - peklo! :lol: ), k tomu kytara a pár holek.. Nádhera! :D
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod antaric » pondělí 14. 6. 2010 11:47

Sice to nesouviselo s mým kouřením, přesto to mám jako vzpomínku z dětství :-) Někdy tak v roce 1986 nám na chalupě předělávali střechu, řídil to takovej venkovskej strejc, náš známý. Pivař a kuřák :-) A jemu došly cigarety (možná i pivo, nepamatuju si :-) ), tak mě poslali, abych mu koupil cigarety :-) Bylo mi tak devět a šel jsem pro dvě krabičky značky Clea, mám pocit, že po 7 Kčs :-) Oproti dnešním klejkám hodně nevýrazná krabička, šedá a něco jako se zlatavým popisem. Bez problémů mi to prodali a když jsem to nesl nazpátek, tak jsem měl takový zvláštní pocit :-) Pak jsem je odevzdal a to bylo všechno :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod muryru » pondělí 14. 6. 2010 12:04

Klejky kouřil v 80.letech můj táta a chodil jsem mu pro ně zrovna v tý době velice často :-))
(řekl bych, že stály 5 Kč, protože někdy v 2.pol. 80.let kouřit přestal a měl takovou skleněnou cihlu, do níž házel každý den pětikorunu,jakože ušetřil, nicméně vydržel to asi rok).
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod outofthebody » pondělí 14. 6. 2010 22:06

Stály 7Kčs, moc dobře si to pamatuju, protože, když jsem, coby malej capart, chodil pro rohlíky, tak tyhle cigarety na seznamu nikdy nechyběly. A taky si pamatuju, jak jsem občas potajmu nějakou ukradl a pak v lese vykouřil :)
outofthebody
uživatel
 
Příspěvky: 28
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 6. 2009

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod Michal Sidun » úterý 15. 6. 2010 14:59

Bohužel nemůžu osobně posoudit, jak chutnaly "ameriky" před listopadem 1989 nebo na počátku 90-tých let. Ale stoprocentně můžu říct jedno. Co se týče červených marlborek v současné době (a můžu to potvrdit i v průběhu minulých asi 12 až 15 let) prodávaných tady u nás v ČR nyní za 82 Kč v porovnání s marlborkami určenými pro německý trh (cena je v současnosti 4,70 Euro krabička/19 ks), tak je tam docela značný rozdíl. Byť se jedná o jednu a tu samou značku a samozřejmě se jedná o stejný koncern Philip Moris. Německý marlbora jsou jemnější a zároveň mají výrazně intezivnější chuť. Ne, opravdu to není protimluv. Dokonce jsem měl v nedávné době příležitost vyzkoušet marlbora určená pro trh v Saúdské Arábii, byť jen asi 2 cigarety, nicméně ta chuť byla naprosto excelentní, podobná těm německým marlborkám, ovšem zdála se mi ještě silnější, tedy ještě lepší. Tak jsem s dotyčným na to téma zavedl řeč a on mi tvrdil, že Philip Moris má rozdílnou strategii pro nabízení svých produktů v jednotlivých zemích a tvrdil mi, že rozdíly v chuti způsobuje různě vysoký procentní podíl originálního viržinského tabáku (vysoce kvalitního), který se v jednotlivých zemích do cigaret přidává. Nevim tedy, jestli je to pravda, ale něco ten chuťový rozdíl způsobovat musí.
Michal Sidun
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 21
Pohlaví: Muž
Registrován: 30. 1. 2009
Bydliště: Praha

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod SESA » sobota 19. 6. 2010 9:48

outofthebody píše:..chodil pro rohlíky, tak tyhle cigarety na seznamu nikdy nechyběly..
Zajímavé.. já také chodil na nákupy.. Mamka kouřila BT, za 10 Kčs. Jo, to byly časy! Dnes si musím pro kuřivo sám, dceři by to neprodali.. :| . A to jsem jako dítě někdy kupoval na "víkendové srazy sousedek" ( :mrgreen: ) i třeba ferneta nebo šampus. O pivu nemluvě-pomalu každý capart ze sídliště tahal sít'ovku.. :lol: . Každé děcko mělo papírek/seznam a bylo.. Dnes? Pomalu ani nějaký Birell :!: holce neprodají!
A zajímavé, že v té době jsem nějak neregistroval kouřící "děti". Natož s chlastem.. Chodím s mladší dcerunkou každé ráno do školy-to je peklo! Za každým rohem kouřící skupinky, slečny vypadají snad na 11 let :| . Já to nějak neodsuzuji - rostou nám pěkné kuřačky 8-) .. i když. Je jich jen nějak moc. Až moc. Ale v tomhle věku bych ty moje holky přerazil :evil: . Za komančů kouřili od dětských let snad jen cigáni.
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod Billda » sobota 19. 6. 2010 12:03

SESA píše:Chodím s mladší dcerunkou každé ráno do školy-to je peklo! Za každým rohem kouřící skupinky, slečny vypadají snad na 11 let :| . Já to nějak neodsuzuji - rostou nám pěkné kuřačky 8-) .. i když. Je jich jen nějak moc. Až moc. Ale v tomhle věku bych ty moje holky přerazil :evil: . Za komančů kouřili od dětských let snad jen cigáni.


Docela by mě SESA zajímalo, jak byses zachoval, kdyby ti právě došly cigára nebo sis chtěl zapálit a zjistil, že ti nefunguje zapalovač a široko daleko by nebyl nikdo kromě té tebou zmiňované skupiny velmi mladých kouřících slečen - školaček (nebo i mladých kuřáků)? Požádal bys je o cigaretu nebo oheň nebo bys raději chuť na cigáro potlačil? Toť dilema, že?
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod nob321ody » sobota 19. 6. 2010 12:41

nejlahodnější cigarety jaké jsem kdy hulil /bylo to paradoxně na vojně- držel jsem na rotě bar coby kancelářská krysa, tak jsem měl víc peněz jak v civilu - pro ty kdo pamatují tyhle doby 70-72/ a to byly egyptské cigarety , lahodné s bílým filtrem - modrá filtr náplň- Cleopatra !!!! od té doby jsem lahodnější cígo neměl - pro pamětníky, tyhle cleopatry kupoval jan werich po kartonech - viz vzpomínky spisovatele petra prouzy...........
9680
.....mám dojem, že tenkrát byl obal ještě trošku jiný
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod SESA » sobota 19. 6. 2010 14:52

Billda: :D No šel bych.. v krajní nouzi :lol: . Jednou ke mě přišla taková školačka pro cigárko. Radši sem se ani neptal, kolik jí je.. :) Viděl jsem kousek dál na lavičce její kámošku a tak "vyfásla" rovnou dvě cigarety..překvapeně poděkovala, no a za chvíli už obě vesele vykuřovaly :) . Cestou na autobus mi ještě zamávaly a já měl pocit dobrého skutku :mrgreen: ..nebo ne? Fakt dilema..
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod antaric » sobota 19. 6. 2010 19:44

Já bych klidně k těm mladým kuřačkám klidně zašel, kdyby nebylo čím zapálit :-) "Naštěstí" mám u sebe vždycky víc zapalovačů, takže to jen tak nenastane :-) Jinak ještě ke mně tak mladý kuřačky nepřišly, aby si řekly o cigaretu. Zato mladý kluci, kolem 10, už ano :-) (a těm jsem nedal, byť jednou mi tvrdil, že to není pro něj).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Co se v mládí naučíš..(Kouření,cigára-kdysi a dnes)

Příspěvekod Billda » neděle 20. 6. 2010 15:30

antaric píše:Já bych klidně k těm mladým kuřačkám klidně zašel, kdyby nebylo čím zapálit :-).


Antarici, a až si půjdeš k těm mladým kuřačkám pro oheň, nepřibalíš taky kameru a zrcadlovku? Moc bych se přimlouval. Děvčata nám dospívají čím dál dřív a zvlášť ty nejkrásnější jsou s cigaretou prostě nesmírně atraktivní, jak nás o tom ostatně poslední dobou přesvědčuje Adam z Polska svými zprostředkovanými videi a fotografiemi.
Nebo s muryru fotíte kuřačky zásadně až po jejich 18. narozeninách????

Jinak: také já zatím neměl to štěstí, aby mě mladinká kuřačka požádala o oheň či cigaretu. To ale moc neovlivním. Časem možná ale vyzkouším reakci opačnou, někdy, až bude vhodná situace, takovéto kuřačky požádat o oheň či cigaretu...
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron