Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod David77 » čtvrtek 24. 6. 2010 18:29

Zajímalo by mě jaké máte omezení nebo kde všude kouříte cigarety?

Znám kuřáky, kteří kouří jen na balkóně nebo dokonce jen v hospodě. Na ulici si prostě nezapálí.
Ty náruživější si zapálí klidně v autě nebo v celém bytě. Někteří z nich i třeba v koupelně, v posteli či kdekoliv v bytě. Řada kouří před dětmi v domácnosti.
Jednou jsem jel vlakem a to se tehdy ještě kouřilo.(kuřácké kupé). Tam jela rodina, kde otec s matkou kouřily jednu za druhou. Pak tam byly jejich rodiče a ještě asi 7-letá holka, která napodobovala rodiče v kouření tím, že si brala z popelníku nedopalky.

Jak je to u vás?
Znátě někoho kdo je extrémní kuřáka kouří třeba úplně všude?
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod renegade » pondělí 28. 6. 2010 20:23

Docela určitě, bych se nazval kuřákem "společenským" ;). Čili nejraději a taky nejvíc kouřím v barech, restauracích či kavarnách. (doma si nemůžu dovolit zapálit, přece jen nežiju sám), v autě taky nekouřím. Občas si zapálím na balkoně. To že doma nekouřím, mě nijak nevadí. (Stejně se řadím spíš mezi slabé kuřáky, za týden vytahnu tak 1,5 až 2 krabky)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod antaric » pondělí 28. 6. 2010 21:47

V zásadě jsem se mezi těmi, které znám nebo jsem znal jako kuřáky, nesetkal s "bezohlednými jedinci". Každý nějak s rozumem respektuje i případnou nutnost, že se na daném místě nekouří (a tak prostě vyjdou ven a zapálí si tam). Na druhou stranu to neznamená, že kouření omezí, jen ho prostě "trochu jinak přesměrují".

Sám za sebe - taky respektuju, nehraju si na dominantního, ale abych kvůli tomu nekouřil vůbec, to ne. Myslím, že by mělo jít hlavně o vzájemné vycházení si vstříc a pochopení - že věci tak prostě jsou. Jedni jsou nekuřáci a druzí kuřáci, život může být i rozumný koncensus. A ti, co rádi ukazují prstem, si vždycky najdou důvod, aby ho zvedali (pokrytci).

Bydlení čistě ve svém a jen ve svém - asi bych nepatřil mezi ty, co výhradně (až skoro pokrytecky) chodí jen ven či na balkon, na druhou stranu bych si z toho asi systematicky udírnu nedělal :-) Opravdu vždycky záleží na tom, s kým sdílíte prostor a jak vycházíte ve spolubytí - to platí obecně, nejen doma.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod Anna20 » čtvrtek 6. 2. 2020 17:28

Já si zapálím kdekoliv pokud to jde doma můžu kouřit v celém bytě protože to nikomu nevadí v autě také kouřím i na ulici
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod david.p » čtvrtek 9. 9. 2021 15:55

Už během samotných začátků s kouřením jsem si zapaloval zpravidla pokaždé, když jsem vylezl z nějaké budovy, takže to beru tak nějak automaticky a na ulici kouřím zcela běžně. S přítelkyní jsme po sestěhování měli jasno v tom, že budeme kouřit i v bytě (kromě koupelny a záchodu, kde se špatně větrá). Aktuálně nám to takto vyhovuje, ale ve chvíli, kdy bychom měli dítě, tak bychom to zvážili a třeba omezili jen na jednu místnost nebo pouze z okna, uvidíme. Oproti tomu cigarety nekouřím během řízení (to pouze elektronku), protože se nechci rozptylovat potenciálně padajícím popelem a podobně. Také smutně respektuji zákaz kouření v kanceláři a chodím kouřit ven :lol: .

Takže celkově jsem přesvědčen, že svým kouřením nekuřáky nijak neomezuji a současně si zakládám na tom, aby okolí v kouření pokud možno neomezovalo mě. Jako samozřejmě jsem nebyl vždycky vzorný a hodně zákazů jsem vědomě porušoval. Ať už jde o kouření na koleji (v pokoji i na chodbě, ale tam to k tomu patří), na záchodě na gymplu (kdo to má vydržet až do oběda, když mnohdy nebyl čas jít ven :lol: ) nebo potupná cigaretka na záchodě ve vlaku během delších cest (kuřácká kupé jsem už bohužel nezažil). Ale vlakem už pro jistotu radši prakticky nejezdím :D. Ale dneska by mě již ani nenapadlo porušovat zákazy zejména v interiérech a o to víc vnímám jako omezující protikuřácký zákon v restauracích, které lze rozdělit na kuřáckou a nekuřáckou část (samozřejmě by to bylo jen na vůli majitele). Tak nezbývá, než být rád za zahrádky, dokud je ještě hezky...
david.p
uživatel
 
Příspěvky: 24
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 4. 2019
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: Camel

Re: KDE všude kouříte cigarety

Příspěvekod Sisian » pátek 10. 9. 2021 16:41

Jednoduše: všude kde to není výslovně zakázané.
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků