Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Oblíbené mýty o kouření a nekouření

Příspěvekod antaric » sobota 3. 7. 2010 20:39

Asi všichni jsme se setkali s nejrůznějšími hláškami a tvrzeními, ve vztahu ke kouření jako takovému, zejména ze strany odpůrců cigaret.

Otevírám toto téma a vlákno, protože existuje celá řada mýtů, o kterých se dá úspěšně polemizovat.

Třeba:

"Když přestaneš kouřit, ušetříš spoustu peněz."

Podle mě je to v podstatě mýtus, protože jakmile nekouřím, tak mám tendenci žrát všechno možný, od čokolády po tyčinky a brambůrky (což má pochopitelně vliv nejen na peněženku). Takže domnělá úspora se vyvažuje jinde. Výsledek nula nic.

Další oblíbený mýtus:

"Kuřáci svým kouřením zkracují pracovní dobu a tím jsou méně efektivní."

Ti, co tohle tvrdí, považují člověka za stroj. Který je schopen pracovat osm hodin nonstop, bez přestávky. Nevěřím tomu, že nekuřáci beze zbytku využijí daný čas, nemají tendenci mrhat čas nepracovní aktivitou. Každý potřebuje přestávky, zvolnění, odreagování. Jen na kuřáky se lepší ukazuje prstem. Mně osobně dost často při cigaretové pauze napadne řešení problému, na kterém jsem se předtím pracoval a neměl jasno, jak dál. Zároveň vyběhnutí na jednu či dvě je pohybem a vyvětráním, zatímco nekuřáci sedí pořád na zadku. Nehledě na to, že si při kouření popovídám s kolegyní (na což nemusí ani být čas a prostor jindy, navíc tahle forma je nejpřirozenější na navazování komunikace).

Chci jen tím vším poukázat, že svět a všechno není jen černobílé. Jak je nám podsouváno.

Jaké znáte další mýty ke kouření a nekouření?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků