Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod SESA » pátek 30. 7. 2010 1:38

Takové malé téma.. Nyní platí úplný zákaz kouření ve vlacích. Moc se mi to nelíbí.. :(
Jaký je váš názor? Vzpomínky na zakouřené kupé :lol: ?

Cesta vlakem je mi velmi příjemná, zvláště na delší cestování. Na rozdíl od autobusu (letadla..) se můžete projít, protáhnout údy.. (sex na WC mi něco říká :twisted: ), návštěva jídelního vagonu atd.
A do nedávna i kupé, nebo celé oddíly (neřkuli vagon..) pro kuřáky. Super. Není nic lepšího-posadit se do kupátka, odložit svršky, na stolek dát cigarety, zapalovač.. plechovku piva (pro dámy kávičku v kelímku..bez podšálku :mrgreen: ), event. žlutou limonádu.. a můžeme vyrazit!
Já vždycky počkal na paní průvodčí..a s vědomím, že už nikdo nebude rušit - jsem si dal první cigárko. Pěkně v klidu na sedadle, nebo s výhledem do krajiny.. Krása. "Nad kolejemi se vznáší vůně dřevěných pražců, do nichž se opírají žhavé sluneční paprsky. Občas se ozve lupnutí, to jak materiál kolejnic ve vedru pracuje. Z trávy jsou slyšet cvrčci, z korun stromů teplem znavení ptáci a od nedalekého jezu se k uším nese hukot vody a křik koupajících se.."
Pojedete taky?? ;)

Škoda nejen zákazu kouření-ale i tzv. neotvíracích oken.. Romantika se vytrácí :|

Jednou - po rozchodu se svou dívkou - vracel jsem se z Prahy do Plzně. Unaven celým světem, sedl jsem do posledního vagonu.. Být sám. Srovnat myšlenky, popřemýšlet.. Celý vesmír na vás padá v tu chvíli! Kde se stala chyba? Proč?!? Paklík Peter padl pod palandu.. ( :lol: ). Sedím v první třídě-nevěda.. V tom průvodčí! Ooohh běda..
--Odpustila mi příplatek do "first class", dali jsme dokonce dýmku míru :geek: , a já zbytek cesty prostál u okna, koukal na tu krásu kolem.. na ovečky na stráni, na babky čekající na přejezdu.. taky dívka na koni, pan přednosta zalévá kytky, támhle jede traktor (orat brambor :D ).... Stojím u okna, v prázdném vagonu, vykuřuji.. vyrovnávám se s osudem.

P.S. Do té Plzně jsem dojel "vyléčený", a do roka potkal dívku, pojal za ženu.. a už je to sakra let-co jsme spolu.. 8-)
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod nob321ody » pátek 30. 7. 2010 17:19

sesa, jsem kuřák, takže zásadně proti kouření ve vlaku
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod muryru » sobota 31. 7. 2010 13:35

Jednoznačně pro, a stýská se po časech kuřáckých kupé,
především díky krásným kuřačkám.

Ještě se rozepíšu k tématu později víc, protože k vlakům mám docela blízký vztah. Coby
syn železničáře-strojvedoucího ČD jsem měl po celá školní-studijní léta režijní průkazku zdarma,
stejně jako v době, kdy jsem potom sám byl nějakou dobu železničářem (vlakvedoucí-průvodčí).
Takže jsem vlak hojně využíval a kuřácká kupé, pokud byly, především.

Jako vlakvedoucí sem jezdil především na osobních vlacích, kde kuřácké kupé nebyla,
nicméně tzv. služební oddíl se většinou kuřáckým stal. A samozřejmě jsem do tohoto
služebáku zval mj. spoustu krásných žen a dívek, které tím vlakem cestovaly, své známé
a k nim přibývaly ty, které se mi líbily ("viděl jsem vás kouřit na peróně - pojďte do
služebáku, tam si můžete zapálit..." případně "kouříte? chcete si zapálit? - pojďte...".)
(Samozřejmě až po nějaké té konverzaci, pokud jsme se neznali.)
Postupně jsem si vybudoval slušnou klientelu známých, převážně kuřaček, už jsem
tak tušil, která kuřačka by daným vlakem mohla cestovat, a stávalo se, že se mi ve
služebáku sešly třeba tři kuřačky, každá odjinud, úplně odlišné...no prostě úžasné
Nebo zase celá partička kuřaček-kamarádek. Prostě tohle zaměstnání byl co do styku
s kuřačkami naprostý ráj.
Zažil jsem mnoho příhod ve vlaku, služebně, i jako civilní cestující, někdy třeba zase více.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod SESA » sobota 31. 7. 2010 19:18

muryru: Tak to musela být krásná služba.. ;) . Myslím, že cesta hned ubíhala rychleji! Nějak mi to připomíná scény "snové pasáže" ve Vratných lahvích :)
Pokud si vzpomeneš, přidej k dobru nějakou tu "historku z natáčení".. :lol:

Vzpomínáte zde především krásné kuřačky, v kupé.. Taky jsem jich pár potkal-ale ne nějak v převaze.. :| Třeba takový Košičan (svého času) přijel narvaný k prasknutí..a z kuřáckého vagonu se přímo dýmilo :D . Urval jsem místo a přidal svou trošku do mlýna.. Okno dokořán, závěsy vlály.. Slovenští bratia jeli převážně Detvy :| ...
Nebo Brněnský drak - cesta z výchozí stanice až do Karlsbadu (tuším cca 6 hodin). Dvě krásné mladé holky přistoupily do kupé-taky Slovenky- no, než bys řekl švec, byli jsme v cíli.. Cigárka, Spišská borovička 8-) . Hezčí jízdu jsem asi nezažil.. (a to si k nám -vždy po kontrole- sedla ještě pěkná průvodčí. Něco přes třicet.. Zakouřit, pokecat i kapičku té spišské..ale jen tak na jazyk. Služba je služba!)
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod SESA » pondělí 2. 8. 2010 11:45

Něco pro obveselení.

"Taky do Kolína, taky??" :mrgreen:
10909
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod ivi717 » pátek 6. 8. 2010 23:26

Jsem taky proti zákazu kouření ve vlacích-je to hodně diskriminační-nekuřák měl vždy právo volby,kam si sedne,ale nám kuřákum ho vzali :-(
Při cestě z Ovy do Prahy jsem ukecávala prúvodčího,ať mě nechá kouřit aspoň na wc,ale vyhrožoval pokutou,tak jsem kouřila při delší zastávce za peronem,strašně ponižující zážitek.
ivi717
uživatel
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 4
Pohlaví: Žena
Registrován: 10. 1. 2008
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod kaaya » neděle 8. 8. 2010 1:56

já jsem vlastně nezažila kuřácký oddělení ve vlaku... (nebo zažila, ale nebylo mi dost, abych v něm jela :) )
jenom jednou jsem načerno kouřila ve vlaku, normálně v kupé - byl to poloprázdnej noční rychlík, takže stačilo počkat, až projde průvodčí a pak už jenom zatáhnout závěsy a otevřít okno : )

rozhodě bych chtěla, aby se ve vlacích mohlo kouřit!
ale už vidim argument odpůrců kouření... "když kuřák nenajde volné místo ve svém oddělení, tak půjde do nekuřáckého a sedne si tam. akorát prostě nebude kouřit, to se mu nic nestane. zato chudák nekuřák...nenajde-li místo, bude muset ke kuřákům, kteří mu svým hnusným jedem zničí zdraví. takže ve vlaku se kouřit nebude, diskriminovalo by to nekuřáky!" - a obávám se, že jim tenhle blábol projde a kouřit se opravdu nebude :cry:

přitom: nemít možnost kouřit je nepříjemný a taky potenciálně zdraví škodlivý - třeba když se někdo nemůže uvolnit cigaretkou, pak se zbytečně vzteká, a tím škodí svýmu tělu : )
navíc, nekuřáka nic nenutí jít do kuřáckýho kupé - pokud mu kouř opravdu tak vadí, tak si holt postojí v nekuřácký sekci...do samý kuřák, taky si může vybrat, jestli je pro něj horší nesedět nebo nekouřit.
bylo by to fér nám dovolit kouřit 8-)

jo a nevadilo by mi třeba platit o kousek vyšší jízdné, přece jen bysme ČD stáli nějaký peníze - za popelníky a asi i častěji zničený vybavení.
kaaya
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 7. 2010

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod antaric » pondělí 9. 8. 2010 10:20

Já osobně jsem tématu kouření a vlaky dost uniknul, asi tolik k němu nemám co říct. Možná i proto, že ačkoli vlaky mám rád, v životě jsem v průměru s ním nenacestoval mnoho jako většina lidí.
Jinak už samozřejmě z principu a i pro možné zážitky mi vadí, že ve vlacích kouřit nedá (v rozumných mantinelech).

kaaya píše:rozhodě bych chtěla, aby se ve vlacích mohlo kouřit!

Líbíš se mi :-)

kaaya píše:přitom: nemít možnost kouřit je nepříjemný a taky potenciálně zdraví škodlivý - třeba když se někdo nemůže uvolnit cigaretkou, pak se zbytečně vzteká, a tím škodí svýmu tělu : )

Právě a přesně :-) Co je lepší - stres nekuřáka nebo kouření kuřáka - kdo je víc v pohodě? Hlavně že odpůrci kouření a netolerantní lidé mají hned vždycky jasno a jedinou pravdu.

Napadá mě, byť samozřejmě společenské klima není příliš nakloněno, že by to mohla být v budoucnu konkurenční výhoda u jiných společností než jsou České dráhy. Umím si představit, že třeba Student Agency / RegioJet by mohla v rámci škály tříd vlaků mít svá místa určená pro kuřáky.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Billda » pondělí 9. 8. 2010 11:33

Antarici,
dík za připomenutí firmy RegioJet. Nedávno tato firma dělala prezentační jízdy, a tak jsem se k jejich vlaku šel zeptat na nějaké podrobnosti. Odchytl jsem tam překrásnou mladou stevardku/"průvodčí" s překrásným make-upem a v tom slušivém stejnokroji se žlutým šátkem - právě se odněkud vracela k vlaku - a zatímco mně podávala informace, moje oči sjely trochu níž a... zajásaly - v překrásných pěstěných rukách s nalakovanými nehty svírala KRABIČKU MOONEK! Bylo jisté, že se vracela "od cigarety" před nádražím. Naprosto coolovní zážitek!!!!!
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod antaric » pondělí 9. 8. 2010 11:35

Billda: Tyhle okamžiky zjištění já miluju, kdykoli a kdekoli :-) A navíc v uniformě a tak, jak popisuješ. Nebyla při tom podávání i hezky vonět, od kouře? ;-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Billda » pondělí 9. 8. 2010 11:42

Antaric: Myslím, že ne - možná si už stačila dát jako firemní profesionálka nějaké "ústní osvěžení" :D :D
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod antaric » pondělí 9. 8. 2010 11:54

Billda: Škoda :-) Ono ale nemusí jít jen o ústní osvěžení, ona ta vůně krásně lne i k vláskům, oblečení, prstíkům a nemusí to být jen centimetr daleko :-) (A co by člověk dal za ten centimetr, aniž by to bylo vnímaný jako obtěžování :-) Kdyby jen všechny ty kuřačky věděly všechno to, co víme a prožíváme my, mohlo by jim to být příjemné :-) )
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod fantomas » pondělí 11. 10. 2010 22:59

Poslední dobou vlakem nejezdím,ale kdysi,když byly jěště kuřácké vozy,tak jsem cestoval docela dost.V kuřáckém vagonu byl vždy modrý nikotinový opar a když bylo přeplněno a stál jsem na chodbě,tak to byla pastva pro oči,sledovat kouřící ženy.Byly i doby,kdy jsme kouřívali v nekuřáckém u záchodú a pruvodčí chodili vesele kolem nás a nic.Jenže to byla jěště jiná doba a nebyl proti kouření takový boj jako dnes.To byly časy.
fantomas
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 8. 2007
Bydliště: Zlínský kraj
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: LM,Marlboro

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Nobody » sobota 20. 11. 2010 22:43

Já jel jednou z Prahy do Ostravy rychlíkem (ne Pendolinem) a seděl jsem v posledním vagónu. Vlak stavěl jen v Pardubicích a to ještě jen chvilku- na cigaretu to nebylo, takže jsem si šel 2x zapálit na záchod. Jak jsem si všiml, tak jsem nebyl zdaleka sám. Myslím, že ve starých vlacích mohli klidně kuřácké kupé nechat, stejně měly jít dávno do šrotu. V těch nových vlacích by mohli zřídit aspoň nějakou kuřárnu.
Nobody
uživatel
 
Příspěvky: 12
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 11. 2010

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod antaric » neděle 21. 11. 2010 11:53

Od Eveliky jsem dostal mailem následující fotku - údajnou reklamu Českých drah :-) Přijde mi to vtipné, doufám, že neurazí :-)

13419
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Martina A » středa 24. 11. 2010 14:05

Krásnej úvodní příspěvek. :D
Jízda vlakem je úzce spjata s mou minulostí, dětstvím, studiem na střední... Vlaky mám moc ráda, ale mrzí mě ten nesmyslný zákaz. Cožpak by byl takový problém vyčlenit jeden jediný vagón pro kuřáky? Nakonec se určitě najdou i tolerantní nekuřáci, kterým by nevadilo cestovat v takovém vagónu.
Takže co jsem na vysoký a cesta domů mi trvá 3 hodiny, jezdím raději autobusem, neboť ten jede přímo a kouřit se tam nesmí stejně jako ve vlacích.
Dalo by se říct, že ČD přicházejí kvůli tomuto zákazu o klienty. :D :D :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod muryru » čtvrtek 25. 11. 2010 16:12

Ač jsem kuřák jen příležitostný, neodolal jsem v úterý, a vychutnal si nostalgicky jednu cigaretu
v Baafxu...což je přípojná jednotka klasického motoráčku. Jakpak že je to možné? Inu, nikdo další
v onom vagónu nebyl :-)

Baafx
13434

Jinak samozřejmě, kouření ve vlacích, jednoznačně PRO, velmi mi vadí, že kuřácké oddíly už ve
vlacích ČD nenalezneme.
K Nobodymu - kuřáky odcházející na záchod, jako pravidelný uživatel spojů ČD, vidím velmi často, stejně
jako vajgly na záchodech. Nedávno mě překvapil celkem seriózní pán středních let, který kouřil v mezeře
mezi dvěma vagony vlaku (klasické staré rychlíkové vagóny), zahlédl jsem ho, když jsem šel na záchod
(ale né kouřit :D ) a bylo vidět, že je mu trapně, tak jsem se přátelsky pousmál.

Jinak doba kuřáckých kupé (a taky mé období činnosti vlakvedoucího) - to je jedna veliká nostalgie. O kolik setkání i seznámení s krásnými kuřačkami bych přišel, kdyby už tehdy byl zákaz....
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Elko » středa 12. 10. 2011 18:37

Já jsem bývalý kuřák (přestal jsem v květnu 2010), ale v době, kdy jsem kouřil, mi kuřácká kupé samozřejmě chyběla. Dopřál bych vám je i teď. Loni jsme byli v Thajsku a jeli třetí třídou v noci na jih z Bangkoku. Kouření bylo ve vlaku zakazaný, ale na střídačku jsme chodili s Thajcema kouřit k otevřeným dveřím a bylo to vzrůšo:)
Elko
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 12. 10. 2011

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod Katmar » pátek 14. 10. 2011 20:21

Samozřejmě že ANO!
Věřím, že boj o zákazníky tuto (pro velkou část zákazníků) výhodu opět přinese.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Kouření ve vlacích - pro nebo proti?

Příspěvekod antaric » pátek 14. 10. 2011 20:36

Bylo by fajn, kdyby možnost kouřit ve vlacích vrátila na koleje konkurence. Umím si představit, že by to udělala Student Agency, resp. RegioJet. Pane Jančuro, do toho!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Další

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků