Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Článok: "Ženy kouří jinak než muži"

Příspěvekod Dara » sobota 13. 8. 2011 18:02

Neviem,či niekto z Vás zachytil tento krátky článok. Myslím si, že je v ňom veľmi pravdivo popísaný rozdiel vo vnímaní fajčenia u žien a u mužov. Ako som tu nie raz písala, mne osobne na "sile" cigarety až tak nezáleží :D
Citujem článok:
"Ženy také v jedné studii častěji nerozeznaly rozdíl mezi standardní a "lehkou" cigaretou a v další studii častěji prohlašovaly, že poslepu - a aniž by cítily dým z cigarety - si kouření na rozdíl od mužů tolik neužijí. Alespon to tvrdí američtí lékaři.

Těchto několik studií prokázalo rozdíl mezi mužskými a ženskými kuřáky. Muži kouří především kvůli nikotinu, zatímco ženám více záleží na vůni a chuti cigarety, vnímají pohyb cigarety k ústům a často kouří pro zlepšení nálady."


http://magazin.libimseti.cz/lifestyle/2 ... ?diskuze=1

Čo si o tom myslíte Vy? Mňa napadlo, že to na sebe experimentálne vyskúšam :lol: :lol: :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Článok: "Ženy kouří jinak než muži"

Příspěvekod antaric » neděle 14. 8. 2011 9:57

Já jsem to nezachytil, děkuji proto za odkaz :-) Myslím, že na tom určitě něco bude, že muži a ženy kouří jinak. I když si myslím, že o nikotinu to bude u obou pohlaví v každém případě. Ženy ovšem možná kouření prožívají často víc emocionálně a možná jim víc cigareta patří k určitým příležitostem (nemusí jí o posezení u kávy, ale cokoliv jiného, možná rituálního). Muži tohle podvědomě možná nemají tak nastavené, myslím.
Ale asi jde v každém případě o určitou reprezentaci a typizaci - určitě se najde spousta žen, které kouření prožívají víc mužsky a zas mužů, kteří prožívají kouření víc žensky.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron