Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod mladylichotnik » neděle 28. 7. 2013 12:50

zajimalo by mne jakej máte názor na nezletilé kuracky, holky ve veku 13-16 let
mladylichotnik
uživatel
 
Příspěvky: 11
Pohlaví: Muž
Registrován: 12. 3. 2013
Kouření: pravidelně
Počet denně: 5
Značky: Marlboro

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Sarkan » neděle 28. 7. 2013 16:29

Mně osobně to nevadí, myslím si, že v tomto věku je prostě kouření láká a rády si cigarety vyzkoušejí. Ani mi nevadí, pokud už kouří pravidelně - myslím, že mnoho kuřaček začínalo právě v tomto věku. Jejich atraktivitu zvyšuje z mého pohledu právě to "rebelství", kdy dívka ještě kouřit nesmí, ale stejně to dělá. :-) A to se mi na nich vždycky velmi líbilo.

Pamatuji si, že mně ve stejném věku velmi přitahovaly moje spolužačky, které mimo zraky rodičů a učitelů elegantně vykuřovaly. :-)
Sarkan
VIP uživatel
 
Příspěvky: 35
Pohlaví: Muž
Registrován: 9. 11. 2009

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » neděle 28. 7. 2013 20:56

Vnímam to ako veľmi negatívny fenomén ... Myslím si, že cigarety nepatria do rúk deťom...a dievčatá v tomto veku ničím iným než deťmi ani niesu. Rebelstvo v tomto veku mi pripadá smiešne, možno až vyslovene hlúpe... nakoľko človek, ktorý nielenže nemá dostatok skúseností a emocionálnej stability aby činil dlhodobé rozhodnutia.. ale ani sa nieje schopný sám o seba postarať naozaj rebelovať príliš nemôže. No a takéto rebelstvo sa v prípade odhalenia končí i tak väčšinou "silácky, rebelsky a hrdinsky" ...plačom, čo mi v kontexte rebelovania pripadá veľmi komické.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod linux » čtvrtek 1. 8. 2013 9:20

Nevadí mi to, mám na to podobný názor jako Sarkan.
linux
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 11. 2011
Bydliště: Česká Třebová
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Lucky Strike Click & Roll

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Billda » čtvrtek 1. 8. 2013 22:47

Mám stejný názor jako Sarkan a linux. Zletilost nedělá automaticky kuřačku suverénnější, krásnější ... na druhou stranu, pokud např. 13-16letá nezletilá kuřačka fyzicky i stylem oblékání vypadá jako dítě a ještě navíc s cigaretou pořádně neumí ani zacházet, tak v tom žádnou krásu nevidím...

Dara: rád bych se tě zeptal - pokud bys měla dceru ve věku 13-16 let a šly jste spolu někam do města na nákupy, ty by sis zapálila a dcerka by tě poprosila také o cigaretu. Předpokládám, že bys rezolutně odmítla. Který z důvodů pro tvé odmítnutí by byl ten nejsilnější? Že by ses cítila v očích okolojdoucích (případně nedejbože v očích známých okolojdoucích) jako ta, co nestačí na výchovu své dcery? Nebo by ti prostě vadilo, že ještě nemá magických 18 let? Nebo?
Dík za odp.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » pátek 2. 8. 2013 21:36

Billda: Situácia, ktorú si mi opísal sa mi zdá dosť nereálna, ale skúsim Ti na ňu odpovedať. Pravdu povediac, druhý dôvod by výrazne prevažoval. Nejde o akúsi magickú osemnástku.. osemnástka je len realizáciou potreby spoločnosti dospelosť jednoznačne definovať. Ide skôr o dostatočnú vyspelosť človeka na to, aby robil zodpovedné dlhodobé rozhodnutia (nie zo srandy potrebuje človek pod 18 rokov na mnohé veci písomný súhlas rodičov). Určite by som sa v Tebou opísanej chvíli snažila so svojou dcérou riešiť dôvod, prečo by si chcela zapáliť. Či je to preto, že to robím ja, alebo preto, že to robia deti v škole, alebo pre nejaké iné dôvody, ktoré ma nenapadnú. V každom prípade si myslím, že v 16tich (a tobôž v 13tich!!!) človek nieje na podobné rozhodnutie dostatočne vyspelý.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Billda » pátek 2. 8. 2013 22:23

Dara: Respektuji tvůj názor. Dokonce jsi mě i trochu potěšila tím, že tím hlavním důvodem odepření cigarety dceři na veřejnosti by nebylo to, že by ses za ni na veřejnosti v tomto ohledu styděla nebo že bys to považovala od ní vůči sobě za drzost...
Magická hranice 18 roků se tady už mnohokráte propírala. Rozhodně ji nechci zpochybňovat. Mám však za to, že by se více měla vztahovat k činnostem, jejichž důsledky je potřeba právně podchytit, rozvíjet, sanovat ap., což se podle mě o kouření říct nedá. Za komunismu kupodivu cigarety prodávali mládeži již od 16 let. A že by od té doby mládež o 2 roky později vyspívala??
Striktně vzato by musel kouření "povolovat" lékař podle "vyspělosti" organizmu kouřechtivých, což je však absurdní, protože ten by ho musel s odvoláním na Hippokratovu přísahu zakázat každému. ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » sobota 3. 8. 2013 0:04

Billda: Ad magická hranica 18 rokov. Ja osobne si myslím, že je dobré že sa 18-tka vzťahuje aj na iné veci, ktoré si vyžadujú zodpovedné rozhodovanie a môžu mať dlhodobý dozvuk. Napríklad fajčenie, alkohol, šoférovanie.. osobne by som schvaľovala, keby sa vzťahovala aj na sex. Tento môj názor pramení z presvedčenia, že človek v období dospievania je veľmi ľahko ovplyvniteľný zvonka, často uprednostňuje aktuálne vnemy pred snahou o dedukciu možných dôsledkov v budúcnosti a často ani nemá mentálnu a emocionálnu kapacitu na to, aby dokázal vážne rozhodnutie zvážiť z hľadiska jeho dlhodobého vplyvu. Mohla by som tu pokojne vypísať aj príklady zo života, kedy ľudia ľutujú svoju "mladícku nerozvážnosť". Myslím si, že to mladému človeku nemožno zazlievať. .. patrí to k vývoju osobnosti. Preto som ale presvedčená, že niektoré rozhodnutia, môžu život človeka ovplyvniť tak vážne, resp. na tak dlhú dobu, že by ich mladý človek (myslím tým tú kategóriu 13-18) nemal činiť sám. No a práve záležitosti, ktoré som vyššie menovala patria k takýmto veciam. Jednoducho nemôžem podporiť ideu, že mladý človek urobí rozhodnutie ktoré môže ovplyvniť zvyšok jeho života napríklad pod vplyvom okolia (spolužiaci, kamaráti, partia) alebo v duchu známeho výroku o zakázanom ovocí. Alebo napíšem priamo, príde mi dosť hlúpe ak dievča v 15-tich začne fajčiť aby o 10 rokov zmenilo názor a zvyšok života sa bude snažiť prestať. Samozrejme, že sa to môže stať aj pri rozhodnutí dospelého človeka.... lenže tam je princíp iný v tom, že to rozhodnutie urobil človek dospelý a teda rozumný a schopný si ho dobre zvážiť... že nevyšlo, stáva sa. No a na tému rebelstvo..ako som písala, používať tento výraz v súvislosti s osobami, ktoré sa o seba ani len niesu takmer v žiadnom smere schopné samé postarať mi príde vyslovene tragikomické.

Inak na tému dospievania mládeže. Často sa stretávam s názorom, že dnešná mládež dospieva rýchlejšie.... Nemôžem s ním súhlasiť. Nieje tomu tak dávno, čo bolo úplne bežné, že sa 19-20 ročné ženy vydávali a stávali matkami. Stáva sa to aj dnes...ale na rozdiel od dnešnej doby, naše babičky materstvo zvládali na výbornú aj s minimálnou pomocou a vytvárali zväzky, ktoré vydržali desaťročia...čo sa o dnešných povedať nedá. Jednoducho sex, alkohol, fajčenie a bujarý spoločenský život v mojich očiach nerobia človeka ani vyspelým a tobôž nie dopelým...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod David77 » sobota 3. 8. 2013 16:35

Můj názor je, že mladé 13-16 děvče je s cigaretou určitě sexy a sluší jí to. Určitě 13-letá holka by neměla kouřit třeba krabičku za den, ale pár cigaret proč ne. Je jedno jestli začně kouřit v 13-14.letech, když stejně přejde v 15.letech na střední školu a tam už řadu holek začně kouřit.

Pokud rodiče zjistí, že dcera kouří, tak určitě není dobré jí dávat nějaké zákazy, tresty. Je lepší ji vysvětlit klady a případné zápory kouření cigaret, ať se rozhodne sama.

Přeji hezký den
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » neděle 4. 8. 2013 10:08

... Zabudla som ešte na ďalší dôležitý aspekt fajčenia u DETÍ a tým sú práve tie zdravotné riziká. Snáď tu nikto nieje taký zaslepený, že si myslí že fajčenie je zdravé respektíve nemá zlý vplyv na organizmus. Myslím si, že dospelý organizmus sa s takýmito vonkajšími vplyvmi vie vyrovnávať podstatne lepšie, než organizmus detský, ktorý je ešte vo vývoji... Fajčenie môže organizmu vo vývoji spôsobiť nenapraviteľné škody, ktoré by pri organizme dospelom neboli aktuálne, nakoľko je už plne vyvinutý. Toto je ďalšia skutočnosť, ktorú si DIEŤA vo svojej zaslepenosti kolektívom nedokáže zhodnotiť.

Inak Ppss nehnevaj sa, ale napísať na margo 13 ročného dieťaťa že je sexi mi pripadá dosť zcestné.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod mladylichotnik » pondělí 5. 8. 2013 9:14

Dara, a co když si myslí taková holka vážne, že je s cigaretou v ruce sexy?
mladylichotnik
uživatel
 
Příspěvky: 11
Pohlaví: Muž
Registrován: 12. 3. 2013
Kouření: pravidelně
Počet denně: 5
Značky: Marlboro

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Enyce » středa 7. 8. 2013 9:48

13 ročné dievča má iné starosti ako si myslieť, že je sexi s cigaretou alebo bez alebo či sa pači 30 ročnemu mužovi alebo nebodaj staršim.Je to preboha ešte dieťa . V 13 rokoch každé dieťa robí veci dané tomu veku a nestará sa čo si oblečie ako bude vyzerať a určite nerozmyšla nadtým, či je s cigaretou sexi a či jej niekto večer v klube pochvali jej outfit .Súhlasím s Darou a aj s tým keď si tu niekto myslí , že 13 ročné DIEŤA je sexi to už zaváňa ,,pedofiliou" ako príťažlivosťou a pôvabom žien , ktoré si vedia vychutnať cigu.
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » středa 7. 8. 2013 21:43

LIchotník: Poprosím Ťa. Skús odložiť zaujatý pohľad milovníka fajčiarok a pozri sa na to úplne objektívne, nezainteresovane... potom si skús dedukovať. Myslíš si, že dieťa, podčiarkujem, DIEŤA v tom veku premýšľa spôsobom, aký si nám opísal? Veľká väčšina dospelých žien, ktoré si myslím svoju ženskosť a pôvaby uvedomujú omnoho viac tak nerozmýšľa. A čisto principiálne, keby aj, dieťa v tom veku nemá čo byť sexi! To je zvrátené...
Enyce: Ďakujem za zdravý názor ;)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod nob321ody » čtvrtek 8. 8. 2013 16:40

koukám, že ani antaric ani muryru se nevyjadřují.....není totiž k čemu
....mám 62 roků....celý život se mi líbí sexy ženské kuřačky....ale považovat třináctiletou kuřačku za sexy .... to snad nemyslíte vážně ............
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod nob321ody » pátek 9. 8. 2013 9:09

.....na dokreslení sexy -náctileté kuřačky
Naposledy upravil nob321ody dne středa 14. 8. 2013 20:17, celkově upraveno 1
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod klér » pátek 9. 8. 2013 14:18

Zapomínáte na jednu věc. Na sexy třináctileté kuřačce kolikrát těch 13 let ani nepoznáte. Spíš si budete myslet, že má o pár let navíc. A s výrazem pedofilie bych taky brzdila, jelikož tyto dívky už vzhledově dětmi nebývají a tedy už se nejedná o pedofilii v pravým slova smyslu.
klér
uživatel
 
Příspěvky: 20
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 12. 2012

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod David77 » sobota 10. 8. 2013 8:59

Přesně tak 13-leté kuřačky kolikrát ani nepoznáte. Vzhledově vypadají na více let, takže to je jedna věc.
Naposledy upravil David77 dne úterý 20. 8. 2019 5:18, celkově upraveno 1
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Enyce » sobota 10. 8. 2013 11:33

klér píše:Zapomínáte na jednu věc. Na sexy třináctileté kuřačce kolikrát těch 13 let ani nepoznáte. Spíš si budete myslet, že má o pár let navíc. A s výrazem pedofilie bych taky brzdila, jelikož tyto dívky už vzhledově dětmi nebývají a tedy už se nejedná o pedofilii v pravým slova smyslu.


Drahá Klér
Jedna vec je ako sa kto oblieka druhá vec je vek tretia vec je zakon stvrta vec je pohlad na vec a posledná vec bavíme sa tu o 13 ročných detoch.Tu ide oto že si tu niekto mysli ze fajčenie 13 ročneho dietata je sexy...prepáč NIEJE prečo ? Dajme modelovú situaciu si rodič máš 13 ročneho chlapca alebo dievča idete povonku a pozera nane nejaky 35,40,50,60 ročný človek dobre že neslinta a predstavuje si aké by to bolo keby....napr.keby mala dcéra v ruke cigaretu štekle vyzývavu suknu a bola namalovana ako čerstva 18stka . Má 13 to dieťa ma 13 to dieťa nemá čo byť sexy a podalsie to dieťa nemá čo piť fajčiť nehovorím o drogach to vylučujem zásadne. Tu ide o princíp dieťa má byť dieťa a v tom veku sme aspon my mavali iné zaujmy ako premyslat nad cigaretami vyzyvavostou a sexom ....SAMOZREJME nehovorim že takto to funguje všade ale potom tí rodičia ktorí si nechavaju zhumplovať svoje dieťa nemaju právo byť rodičmi. A k tej pedofili je to silný výraz ale ked tu citam ako sa tu niekomu pacia neplnolete fajciarky a nechcem si predstavovat co za počitačom môže ten daný clovek robit tak mi je divne a mam zmiesane pocity....Takze ano ked sa postarsiemu cloveku pacia 13,14,15,16 rocne deti s cigaretou v ruke a vzrusuje ho to zjavne tak mi to pride nanajvýš zvratene a dost mimo.
Toľko môj názor.
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Dara » sobota 10. 8. 2013 13:53

enyce: Úplne s Tebou súhlasím.
Klér: Ak aj 13-ročné dievča vyzerá na viac, než reálne má..na koľko môže vyzerať? Na 15? Na 16? Na 20 určite nie! Takže ešte stále je vidno, že je to DIEŤA.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: jakej máte názor na nezletilé kuracky? 13-16 let

Příspěvekod Enyce » sobota 10. 8. 2013 16:21

Všetko by bolo iné keby sme sa bavili o 20+ ročných už môžeme hovoriť že ženách .Je to žena čo už vo viacerých veciach vie čo chce vníma svet inak ako 13stka a je hlavne vyzretejšia ako dieťa v 13 rokoch . Vtedy sa môžeme baviť o sexy keď sa mladé dievča vie pekne nahodiť zladiť upraviť dá si pekné topanky na seba ako doplnok vyberie kabelku dotoho si zapáli slimku ale keď mi tu niekto napíše nazor že sa mu pačia 13 ročne provokujuce DETI ktoré fajcia tak ako pardon je to dosť mimo názor. Ked sa ti pacia 13 rocne deti zájdi niekam do oravskych ciganskych osad kde určite take najdes a daj vedieť ako sa ti to pacilo ....nič proti černejšim občanom nemam ale tam sa take 13stky môžu vyskytovať .
Trošku si premyslite čo ten Váš fetish obsahuje a rozmýšlajte rozumom a nie ...... no veď my vieme.Tolko k tomu:)
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Další

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků