Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Pasivní kouření během těhotenství

Příspěvekod nataliegrosikova » pátek 26. 6. 2015 9:34

Dobrý den,

chtěla bych vědět nakolik je pro mé dítě škodlivé pasivní kouření. Jsem v prvním trimestru a bydlím s přítlem a rodiči rodiči v rodinném domě. Problém je ten, že můj otec i můj manžel jsou silní kuřáci. Já sama jsem byla taky, ale jakmile jsme zjistili, že čekáme miminko tak krabička letěla do koše. To samé však nemůžu říct o svém manželovi. Společné prostory jsou často zakouřené a ikdyž se je snažím naučit aby chodili ven, nebo balkon je to docela problém. Tak mě napadlo zda by nebylo lepší jim pořídit elektronickou cigaretu. Ty mají řadu výhod - ale také jsem četla názory, které upozorňují, že jsou v některých ohledech více škodlivé, tak nevím čemu mám věřit.

V prvé řadě mi jde, ale o to, o kolik jsou méně školivější pro mě a mimčo. Předpokládám, že určitě výhodou bude, že nebudu dýchat kouř, ale stejně se při užívání elektronických cigaret do vzduchu asi něco dostává, nebo jak to je?

Děkuji za radu

// EDIT antaric - odstraněn odkaz, nedovolená reklama
nataliegrosikova
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 26. 6. 2015
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Pasivní kouření během těhotenství

Příspěvekod zurej3aj » neděle 28. 6. 2015 16:32

Ubožáku, jdi se s těmi reklamními sděleními bodnout!!!
zurej3aj
uživatel
 
Příspěvky: 11
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 10. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Davidoff Gold

Re: Pasivní kouření během těhotenství

Příspěvekod antaric » neděle 28. 6. 2015 20:31

Většinou tyhle věci rovnou mažu, ale když k tomu byl příběh, ať už jakkoli smyšlený, nechal jsem to jako téma, kdyby na to chtěl někdo reagovat. Zjevně je to příliš umělé, bez chuti. Příště už budu mazat rovnou vždy, co bude odkazovat na stránky e-shopů, zvlášť když to bude od nově registrovaných-
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Pasivní kouření během těhotenství

Příspěvekod Katmar » úterý 14. 7. 2015 6:20

Talk předně je potřeba si uvědomit, že ani přímé kouření cigaret při těhotenství nepředstavuje pro budoucí miminko žádné riziko. Při podrobném zkoumání veškerých průzkumů na toto téma bylo zjištěno, že zjištěné rozdíly byly naprosto zásadním způsobem zveličené. (Nemocnost, porodní váha, průměr hlavičky, velikost, atd.)
Reálné výsledky:
- Přirozená variabilita těchto parametrů u nekuřaček "normálních" maminek je sama osobě velmi rozsáhlá (a není zaviněná kouřením)
- Zjištěné rozdíly (v neprospěch kuřaček) mezi maminkami kuřačkami a maminkami nekuřačkami byly U VŠECH sledovaných parametrů hluboko pod statistickou chybou.
Rozdíly se pohybovali mezi 0-2%.
Čili nejenom, že jsou výsledky neprůkazné, spíše naopak prokazují, že na vývin miminka nemá kouření maminky žádný vliv.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků