Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Nové obaly krabiček

Příspěvekod Ramilie » pondělí 29. 2. 2016 14:11

Ahoj všichni, před pár dny jsem se dočetla, že EU si na své členské státy vymyslela další pakárnu - všichni budou muset povinně změnit vzhled krabiček. Z původních nápisů to budou obrázky možných "následků" kouření. Co na to říkáte?
Dívala jsem se na ty obrázky (jsou víceméně podobné jako už mají v Austrálii) a připadá mi, že plno z nich ani není jen následek kouření. Je to jen hnusná zdravotně-totalitní propaganda, která má za účel jen nadále diskriminovat kuřáky, vystrašit je a vyčlenit ze společnosti.
Nehledě na to, že v kombinaci se zvyšováním spotřební daně z tabáku a cigaret ještě vzrostou tabákovým firmám náklady na nové tištění obalů - to povede ke zvyšování cen, tím pádem se budou snažit to nějak vykompenzovat, takže do toho budou přidávat buhvíco (někde jsem viděla, že sem tam místo tabáku dají obarvený papír), tím pádem to bude škodlivější. Jenže nikdo právě z toho nebude překvapený, když kuřáci budou mít zdravotní problémy, jelikož vlastně je to zcela "normální důsledek" kouření, že jo... :(

Zajímám se také o psychologii a vliv myšlení za zdravotní stav člověka. Kromě placebo efektu existuje také nocebo efekt - to je, že když věříte, že vám něco uškodí, tak vám to uškodí (ale hlavně kvůli tomu, že vy tomu věříte, že vám to vtloukají do hlavy). Takže si říkám, jestli to také bude mít vliv na spousty lidí...
Ramilie
uživatel
 
Příspěvky: 14
Pohlaví: Žena
Registrován: 17. 3. 2015
Kouření: pravidelně
Počet denně: 8
Značky: Viceroy, P&S, Bensonky, Winston, Phillip Morris

Re: Nové obaly krabiček

Příspěvekod Komár » neděle 13. 3. 2016 20:06

Nelíbí se mi to z toho principu, že je to další nařízení a omezení ze strany EU. Jestli to sníží množství mladých, kteří s kouřením začnou, tak to asi ale je dobrá věc (přeci jen nevěřím tomu, že kouření není škodlivé, míra škodlivosti je otázkou). Samozřejmě člověku by se chtělo získávat pravdivé informace a ne jen nějakou podivnou interpretaci. Já jsem právě ten typ člověka, který je na překrucování interpretací citlivý a má sklon dělat věci na truc. A víme, co přehnaná pravidla a represe způsobují obecně, takže spíš o nějakém dopadu pochybuji.
Myšlenka ohledně nákladů je velice zajímavá, ovšem papír a svinstvo je už teď ve všem, nevím, jestli se ještě mají kam dál posunout… (mimochodem chuťově i jinak mi tabák ze zemí na východ od nás přijde o mnoho kvalitnější)
Piodělím se o osobní zkušenost. Nějakou dobu jsem přebývala v zemi, kde obrázky jsou, probíhalo to tak, že jsem si je prohlédla, některým se dokonce i zasmála, ale že by to sdělilo tu zprávu, donutilo mě si něco uvědomit, či mi to cigarety znechutilo, to se v žádném případě nestalo. I kdyby byla celá krabička z takového obrázku, po (velmi krátkém) čase to absolutně přestanu vnímat.
Komár
uživatel
 
Příspěvky: 10
Pohlaví: Žena
Registrován: 23. 12. 2012
Kouření: pravidelně
Počet denně: 5

Re: Nové obaly krabiček

Příspěvekod Romi » neděle 17. 9. 2017 15:14

Teď ještě zbývá vymyslet, že se do krabičky má dávat příbalový leták s následky kouření.
Romi
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 17. 9. 2017
Bydliště: Bydlím v plzni
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0

Re: Nové obaly krabiček

Příspěvekod Petty » středa 20. 9. 2017 16:45

Ahoj, vím, že to sem nepatří, ale jsem nová a nevím jak založit novou diskuzi. Znáte nějaké tajné kuřácké kluby, které obchází zákon a dá se v nich kouřit? Už zoufám, ochlazuje se. :(
Petty
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 9. 2017
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Davidoff gold

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron