Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Zajímavý výzkum

Příspěvekod bobo » pátek 29. 9. 2023 6:34

Na iInternetu jsem našel zajímavý výzkum:
https://www-hopkinsmedicine-org.translate.goog/news/media/releases/study_with_never_smokers_sheds_light_on_the_earliest_stages_of_nicotine_dependence?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

V kostce řečeno - dávaly určitému počtu nikdy nekouřících nekuřáků po nějakou dobu pilulky s prahovým obsahem nikotinu a také pilulky bez obsahu. Po nějaké době měli rozlišit, která jim dělá dobře a vzali by si jí rádi, nebo po které jim dobře není a brát by si jí nechtěli. A výsledkem bylo, že polovině firurantům nikotinová pilulka pomohla v soustředění, citili se po ní dobře apod., zatímco zhruba stejnéný počet mělo s nikotinovou pilulkou problém, točila se jim hlava apod. zkrátka by si ji ani po té době pravidelného užívání znovu nevzali.
To znamená, že dispozice pro kouření má skutečně každý jiné.
Škoda že se ta studie ještě nezabývala i profilem figurantů např. z hlediska kouření jejich rodičů, jsetli tam je nebo není často zmiňovaná souvislost.

Jinak jsem viděl na ČT24 pořad 90 věnovaný kouření i s paní Králíkovou a rozesmál mě dotaz na ní, co cigareta kuřákům dává - z hlediska nestranosti, neměl by takový dotaz být směrován spíše nějakému kuřákovi? Její odověď samozřejmě byla že v podstatě nic...
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků