Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Vaše zkušenosti s různými značkami cigaret, zážitky, doporučení, recenze

Cleopatra

Příspěvekod Martina A » sobota 23. 4. 2011 22:09

Další recenze z dovolené v Egyptě. :)
Zakoupila jsem rovněž cigarety Cleopatra, které jsou vyráběné v Egyptě a jsou zde i velmi populární. Musím konstatovat, že drtivá většina Egypťanů žádné jiné nekouří.
A na jednu stranu není divu - nejde zde o nějakou hrdost, ale spíše o to, že se jedná o tzv. BIO CIGARETY, bez aditiv a vůbec všech možných chemikálií, které obsahují klasické cigarety. Krom toho jsou v porovnání s jinými cigaretami daleko levnější.
Rozhodla jsem se je tedy vyzkoušet a musím říct, že alespoň pro mne nebyly vůbec tak špatné, jak by se dalo čekat. Testovala jsem je i na několika mých kamarádech a ani oni nebyli nijak pohoršeni. Jen pár slečen tvrdilo, že jsou lehce nahořklé, ale to bude tím, že moje kamarádky jsou zhýčkané chemickou sladkou chutí Blue LM. :lol:
Takže u mne celkově převládá spokojenost a kladné hodnocení. ;)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Cleopatra

Příspěvekod antaric » neděle 24. 4. 2011 12:35

Pamatuju si, že v dobách dějů "foglarovek a Rychlých šípů" (první republika) se prodávalo u nás něco, čemu se říkalo "egyptky". Nemohly to být právě tyhle Cleopatry? :-) Mají něco společeného Cleopatry a české Clea? :-) Nebo egyptky jsou Camelky?

Nižší cena Cleopater - jestli to není náhodou také tím, že tam nemají tak nemravné spotřební daně jako v EU (bez těhle daní by u nás cigarety stály tak 20-25 Kč maximálně).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Cleopatra

Příspěvekod nob321ody » pondělí 25. 4. 2011 15:50

rok 1967 - moje počátky kouření, samozřejmě švarní junáci nekouřili nic jiného než "černé JPS" a startáky - ale na českém trhu byly dvoje egyptské cigarety -Cleopatra a Suez - cleopatry s bílemodrým filtrem /náramné, chutné cigarety, skvělé/ - suezky normál, ale silné -- jinak asi malokdo ví, že Cleoptary po celých paklech v Praze skupoval Jan Werich, náramný ctitel Cleopater - je o tom někde článek na webu -------někde je tu topic o krabičkách, dal jsem tam historické foto cleopater
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Cleopatra

Příspěvekod Martina A » pondělí 25. 4. 2011 16:33

Ooooh, nob321ody, vynikající příspěvek, díky! :) To o Werichovi jsem nějak neslyšela ještě, zajímavé. A jsem ráda, že někdo další zde Cleopatry oceňuje. :)

Antaric: o spotřebních daních to rozhodně nebude. Samozřejmě, že tabákové výrobky tam jsou obecně levnější, ale já měla na mysli cenový rozdíl mezi Cleopatrami a jinými cigaretami, byť egyptskými...
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Zpět na Značky cigaret

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník