Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Vaše zkušenosti s různými značkami cigaret, zážitky, doporučení, recenze

Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » středa 28. 9. 2011 13:29

Zdravím vás.. možna si na mě pamatujete.. začal jsem kouřit a mám tu menší problém..

Zkusil jsem viceroy modrý, ale nechutnají mi.. viceroy červený jsou moc na mě silný, viceroy silver mi nějak nechutnaj.. davidoff gold už vůbec.. zkusil jsem i Marlboro gold touch a to taky prostě ne.. jediný co mi trochu chutná jsou Camel silver.

Ale poradte mi.. koukám pořád na škodlivost.. má to smysl?
Bojím se, že si s 10mg dehtu oproti 4. poškodim víc zdraví.. má cenu na to vůbec koukat? A jakou dobrou značku mi poradíte? Kouřím 14dní + -... na ceně nesejde, jde mi o dobrou značku, která mi bude chutnat a nebudu se děsit, že si strašně škodim..
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod VdGG » středa 28. 9. 2011 15:39

S tou škodlivostí napříč značkami a obsahy dehtu/nikotinu je to celkem jedno. Spíš je to hlavně o chuti té které značky a co ti do toho tabáčku ještě namíchají za přísady všeho druhu :-))
Mnohokrát už se objevily hypotézy, že tzv. light cigarety nejsou o nic méně škodlivé, než tzv. normální, silné.
Já osobně preferuju buď červená Marlbora 100's, která jsou chuťově celkem solidní, a nebo pokud si chceš dopřát celkem dobrou kvalitu, zkus SOBRANIE BLACK RUSSIAN. Ty jsou velmi dobré, ale dražší - ca 130 za krabičku - a celkem špatně se shánějí. Nicméně kouřím jen opravdu svátečně, takže to nemusíš brát až tak vážně :-)
Když jsem byl r. 2009 v Itálii, zkusil jsem si tam koupit černé JSP (John Player Special), koupil jsem tam tehdy 2 krabičky, a to byly cigára chuťově vynikající, kam se hrabou naše domácí cigára, co tu jsou běžně ke koupení.
Litoval jsem pak že jsem jich nekoupil celý karton - měl bych zásobu :-)
VdGG
uživatel
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 10. 2007

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » středa 28. 9. 2011 16:10

No já nevim.. já jsem si to promyslel a udělam to nasledovně.

Začnu na LM modrých a budu se jich držet. Když je mít nebudou tak koupim Marlboro gold. A budu to střídat.. jednou LM podruhý Máčka atp. Pokud budu chtít nějaky luxusní.. tak to jsem sice ztracenej.. ale sáhnu asi po nějakych dostupných a drahých.. např. Kent, West nebo něco takovýho.. Potom mě zaujaly LM oranžový, ale nevim vůbec jaký jsou.. má někdo zkušenost? Pokud ne, budu je muset koupit..

A mimochodem, které jsou dobré mentolové cigarety? Dobře dostupné. ?
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod VdGG » středa 5. 10. 2011 2:02

Ne vždy musí kvalita znamenat cenu, ale v případě Sobranek to bohužel platí dokonale :-)
VdGG
uživatel
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 10. 2007

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » pondělí 10. 10. 2011 14:49

Tak mě šlo především o tu škodlivost.. páč mam z ní strach no..
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod VdGG » pondělí 10. 10. 2011 18:48

Když on náš AnonymRadsi ta rizika prostě moc nést nechce... Drogy jsou móóóc špatné, děti, ddááánnooo?! - viz SouthPark :-D
VdGG
uživatel
 
Příspěvky: 39
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 10. 2007

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » středa 12. 10. 2011 18:27

Rizika nést nechci, kouřit ale chci... ted jak z toho ven :O Má to cenu vůbec řešit?
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod antaric » středa 12. 10. 2011 22:03

AnonymRadsi: Neřešit! :-) To je jako kdybys chtěl jít plavat a nebejt z toho mokrej. Pokud se rizik z kouření tolik obáváš, tak nekuř. Pokud jsi schopen akceptovat nějakou míru rizika, kdy kouření je jen faktor (a nic víc či míň), s tím, že na každého kouření může působit jinak (dle dispozicí, i genetických), pak kuř. Značku cigaret si najdi podle toho, co Ti chutná nejvíc, samozřejmě si můžeš pomoci v rámci škodlivin v tom, co je na nich napsaný. Ale stejně je to zas individuální, každý kuřák má jiný způsob kouření - údaje na krabkách jsou jen měření dané simulací na stroji.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » čtvrtek 13. 10. 2011 10:17

antaric - Díky moc :) Řešit to teda nebudu a najdu si značku co mi chutná. Akorát mi to zatim přijde úplně všechno stejny.. maximalně síla a to jak se mi motá hlava.. Tak mám celkem chut na červený a zlatý Marlbora.. ale tam už je ta škodlivost jasná, že :D Neměl by jsi nějakou značku co ti chutná? Že bych zkusil :)... Ono mi přijde, že z tý slabší tahám o mnoho víc než z tý silný.. a to je prej ve finale horší
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod antaric » pátek 14. 10. 2011 21:39

AnonymRadsi: Mně nadmíru chutnaj Davidoffky :-) Bílý :-) Akorát si trochu připlatíš :-) Resp. nakrmíš tenhle nenažranej stát, s Bruselem za zadkem :-)
Tedy ono to platí pro všechny cigarety, ale na těhle je to víc vidět.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » sobota 15. 10. 2011 12:15

Davidoffky tu mam jen Gold.. když jsem kouřil ze začátku, tak jsem dal do pul hodiny 3... a víkend jsem skoro proležel :) Bílý jsem teda neměl jaký jsou? (a prosím tu škodlivost :oops: )
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod antaric » sobota 15. 10. 2011 12:51

AnonymRadsi: Gold = bílý. Proležel celý víkend, jako že hodně silný? To fakt nejsou, spíš jsi nebyl vůbec zvyklej kouřit. V poměru vůči nikotinu (0.6 mg) maj škodlivin spíš míň než jiný značky.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » sobota 15. 10. 2011 13:21

Aha, ja myslel, že gold jsou zlatý :) No bylo mi po nich dost blbě.. to jsem kouřil teprve týden necelej.. Myslíš, že jsou ze všech značek nejlepší? Lepší než Marlbora, Lucky Strike, Camel?
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod antaric » sobota 15. 10. 2011 13:35

AnonymRadsi: Každýmu chutná něco jinýho. Nejde říct, co je nejlepší a co nejhorší. Pro někoho jsou Start nebo Moon seno, pro někoho to jsou nejlepší cigára. Pořád se snažíš získat odpovědi na otázky, ke kterým exaktní odpovědi nejsou :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » sobota 15. 10. 2011 13:49

Jono.. taky si to řikam.. tak já bych rád kouřil to, co hodně lidí a chutná jim to.. protože čim vic lidi to kouří, tim to může byt dobry.. nikoho jsem moon kouřit nevidel, ale chut na ně mam.
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod antaric » sobota 15. 10. 2011 17:11

AnonymRadsi: Jestli chceš kouřit to, co hodně lidí, tak sáhni po modrých LM. Jsi úžasnej, jak to moc řešíš :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Škodlivost, značka

Příspěvekod AnonymRadsi » sobota 15. 10. 2011 17:39

Že jo :D Aspon se nenudíte :D To já jsem takovej, že vše hodně řešim... ale modrý LM jsem zrovna dokouřil... v okolí vidim teda jenom viceroyky, marlbora... red & white.. semtam i camel..
AnonymRadsi
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 6. 9. 2011

Zpět na Značky cigaret

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron