Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Diskuse o tom, jaké typy kuřaček máme nejradši

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod antaric » úterý 8. 5. 2012 23:42

fugas: Ne, Billda poukazuje pouze na pokrytectví společnosti, která neměří stejným metrem. Společnosti, kterou rozrušuje kouření nastávajících matek, ale nerozrušuje jí (masové) provádění potratů. Kdy potrat je bezprostřední terminací života bez jakékoli diskuze, zatímco kouření v těhotenství je pouze faktorem a mírou rizika, ne automatismem poškozující dítě.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » středa 9. 5. 2012 11:34

Môj názor na umelé prerušenie tehotenstva ( ak naň nieje zvláštny dôvod, t.j. zdravotné dôvody, znásilnenie a pod. ) je podobný ako na fajčenie počas tehotenstva. Takže za seba v tom žiadne pokrytectvo nevidím.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Tato » středa 9. 5. 2012 20:03

Docela se zájmem sleduji tuto debatu a mám z ní rozpačité pocity. Předně tvrdím, že by těhotná žena měla do porodu se zdržet nebo aspoň omezit aktivity, které by mohly ohrozit dítě. Platí to však nejen o kouření, ale i o nadměrné tělesné aktivitě, pracovnímu nasazení atd. Co se týče kouření, jeho škodlivost se dnes přeceňuje a to i v těhotenství. Nemyslím si, že by dítě kuřačky trpělo nějakými abstinenčními příznaky. Rovněž je zkreslené tvrzení, že žena, která si v těhotenství zapálí, dítě nechce ba jej dokonce chce zabít. Může to být starostlivá a obětavá matka, prostě jen bez cigarety nemůže být. Podtrženo a shrnuto, žena by měla si v těhotenství udělat kuřáckou pauzu nebo se snažit kouřit méně. Na druhou stranu bych ji za to, že to nedokáže neodsuzoval.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Billda » středa 9. 5. 2012 20:15

fugas:
celý první odstavec mého předchozího příspěvku nebyl, když si ho pořádně přečteš, prezentací MÉHO OSOBNÍHO NÁZORU, ale úmyslně trochu cynicky popsaný rozpor v nahlížení společnosti na jedné straně na kouření v těhotenství a na straně druhé na potrat. Antaric to pochopil na 110% :idea: ; k tomu dětí netřeba ;)

Dara: v tom pripade ma tvoj nazor na fajciarky pocas ich tehotenstva patricnu vahu a mozem ho nazvat ako konzistentny :) ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » čtvrtek 10. 5. 2012 5:47

Pavle, netřeba mnou pohrdat.
Jsem naprosto normální (možná mladá) mamča vod ditete, nejsem špína a o díte se starám, nikomu nic nedělam a ani sociální odbor po mně nejde. PROSTĚ JSEM SILNÁ KUŘAČKA, která nepokrytecky napsala jak prostě na tom sem a hned je mela... Kamenujte mně, je mi to jedno a mam svedomí čistý. At si každej zamete před svym prahem.
Sabina
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Billda » čtvrtek 10. 5. 2012 9:37

Tato: Líbí se mi tvůj náhled na věc.

mladá mamča Sabča: Ode mě kamenem rozhodně nedostaneš ;)
Naposledy upravil Billda dne čtvrtek 10. 5. 2012 11:38, celkově upraveno 1
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Enyce » čtvrtek 10. 5. 2012 11:17

to Antaric: Musím najprv povedať, že tym ,,o čom sa tu bavíme " som nemyslel, že sa otom nemáme baviť alebo, že tu o tejto téme nemá nikto nič už povedať to bolo len také moje ukončenie vety a myšlienky:) Ja si len myslím, že veľa manželských párov sa snaží o narodenie dieťaťa a nedarí sa im to a je fakt, že pokiaľ nejaká žena má to šťastie a môže vynosiť plod dieťaťa a pritom normalne fajčí myslím si , že dieťa ohrozuje výraznejšie ako matka nefajčiarka a taktiež si myslím, že fatálnym spôsobom ohrozuje aj jeho celkovú existenciu ako takú a to nehovorím otom (ďalšie:D), že asi by nemala veľkú radosť keby sa dotyčnej narodilo choré alebo iným spôsobom nezdravé dieťa :ugeek: SAMOZREJME sa môže narodiť chore dieťa aj nefajčiarke môže sa stať veľa vecí ale prečo zvyšovať toto riziko práve fajčením, ktoré nepriaznivo vplýva na tehotnu ženu a jej plod.
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Martina A » středa 16. 5. 2012 19:53

Je to nefér, jaké oběti musejí neustále ženy přinášet, zatímco muži se o žádné zásluhy starat nemusejí. Ale přesto si neumím představit, že bych kouřila jako těhotná. No proto s těhotenstvím nespěchám. :-D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » středa 16. 5. 2012 19:57

Martina: Ver mi, že tieto obety sa Ti potom miliónnásobne vrátia ;) A o to sú zas muži ukrátení...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod bobo » pátek 1. 6. 2012 13:53

Mne teda těhotné kuřačky nijak nevzrušují, ale jestli jsem dobře koukal, tak tady každý rozebírá vliv samotného kouře na nenarozené dítě, ale nezazněl tady jeden důležitý aspekt. A sice dle různých studií, (které se kouřením v těhotenství nezabývaly) má na vývoj plodu, ať už fyzického nebo mentálního, zásadní vliv stres a tím i duševní rozpoložení matky. V krajním případě může dojít až k samovolnému potratu.
Takže je otázkou co je větší zlo.

Stejně tak je prokázáno, že u děti matek, jež během těhotenství kouřily, je větší procento těch, které mají nižší porodní váhu, po narození trpěly syndromem náhlého úmrtí a v dospělosti snáze také propadají nikotinové závislosti (v dotaznících mj. častěji uvádějí, že jim i první cigarety chutnaly)

1. Takže pokud se nastávající matka během těhotenství bez cigaret bez problémů obejde, je to asi to nejlepší řešení (mj. i z důvodu, pokud nebude vše OK, nebude mít výčitky svědomí, že to bylo zrovna tímhle)

2. Pokud nebude kouřit za cenu stresu, úzkosti a dalších podobných projevů, páchá na svém budoucím dítěti zřejmě větší zlo, než kdyby kouření jen třeba omezila tak, aby těmito projevy netrpěla

3.A možná vůbec nejhorší varianta je kouřit normálně dál, a stresovat se výčitkami, že to nenarozenému dítěti uškodí.


Pokud by se tedy moje partnerka během těhotensví bez kouření neobešla, radost bych z toho asi neměl, ale nijak bych jí to nevyčítal, snažil bych se ji zbytečně nedostávat do situací, kdy se obvykle kouří více a po porodu bych si připlatil tu tisícovku do chůvičky, která dokáže monitorovat dech nebo tep kojence.
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » pátek 1. 6. 2012 14:11

bobo: Zhrnul si to veľmi racionálne, do značnej miery s Tebou súhlasím. Akurát ja si myslím, že radosť z toho, že sa žene čoskoro narodí dieťatko by ten stres mala ľahko prekonať. Čo je ale horšie, že v dnešnej dobe mnohé ženy už samotné tehotenstvo a to, čo po ňom nasleduje považujú za stres, respektíve niečo negatívne. :(
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod lululudek » pátek 1. 6. 2012 14:57

Dara píše:Podľa mňa je to nezodpovedné. Nevidím na tom nič pekné ani pozitívne. Dotyčná by zrejme mala prehodnotiť, čo je pre ňu v živote dôležité. :(


Naprosto s tebou souhlasím. :)
lululudek
VIP uživatel
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 4
Pohlaví: Muž
Registrován: 13. 10. 2011
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod trojkur » úterý 23. 10. 2012 15:45

. . když bere někdo kouřeni jako to nejlepší v životě, pak není divu, že i své dítě k tomu takto vede .. je to otázka prorit a nic se s tím jiného dělat nedá . .každopádně si myslím , že právě v těhotenství nekouřit musí být hrozný . .
trojkur
uživatel
 
Příspěvky: 14
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2012

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » středa 24. 10. 2012 19:50

Koľko tehotenstiev si zatiaľ zažil? :lol: :lol: :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Katmar » čtvrtek 25. 10. 2012 19:14

Ke kouření v těhotenství byl proveden rozsáhlý výzkum.
Tisková zpráva zde: http://www.muni.cz/events/calendar/14319882?lang=cs

Studie opět není zveřejněná a na odkazu je jen jakási souhrnná tisková zpráva, která vyzobává pouze údaje, které se zveřejniteli hodí.
Vyplývá z ní však následující:
- Hmotnost nižší v průměru o cca 2,9% oproti průměru.
- Délka menší o 2,6% oproti průměru.
- Průměr hlavičky 0,6% menší oproti průměru.
Čísla nezpochybňuji, jenom jestli něco víte o statistice, tak vám musí být jasné, že uvedené výsledky NEZNAMENAJÍ VŮBEC NIC.

Statistická chyba je běžně 5 - 7%.

Zveřejněná tisková zpráva tudíž naplňuje znaky demagogie a navíc šíření poplašné zprávy.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod peterhh » pátek 26. 10. 2012 7:09

Tomuto nerozumiem tak sa nebudem pripajat do diskusie. Nemam na to ziaden nazor.
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod qqii » pondělí 8. 4. 2013 16:22

Ahoj omlováme že reaguji pozdě.
Já jsem byla těhotná a taky jsem se rozmýšlela jestli kouřit.
A ŹÁDNÉ STUDIE NEBYLI TAK JSEM SE ROZHODLA.
Kouřím od 13 let začala jsem s kámoškama.
A teď je mi 21 mám roční holčičku.
V těhotenstvý jsem hulila krabku denně a chodila do baru s kámoškama pít drinki a DÍTĚ JE V POHODĚ.
Souhlasím s Katmar
qqii
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 21. 2. 2013

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Tato » úterý 9. 4. 2013 5:20

Tak to je hustý.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod peterhh » čtvrtek 11. 4. 2013 4:07

No neviem tehotne zeny ma nevzrusuju, a to ci fajcia alebo nie...
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod David77 » čtvrtek 11. 4. 2013 11:24

Osobně se přiznám, že mě těhotné kuřačky nijak nevadí, ba právě naopak. Určitě bych takovou nechtěl doma, ale na druhou stranu jsou i horší věci, než kouřit v těhotenství.
Občas jde i venku potkat nějakou těhotnou kuřačku ve vyšším stupni v těhotenství se zapálenou cigaretou. Je to takový pěkný a zároveň zvláštní zážitek. Jak vychutnává cigaretu s chutí, má strašnou touhu po cigaretě, ale na druhou stranu určitě i sama ví, že by kouřit minimálně kvůli zdraví nenarozeného děcka neměla.

Máte někdo třeba zážitek s těhotnou kuřačkou? (mimo projekt)
Jak se na ní okolí dívalo?

I na internetu jsou zajímavé diskuze, kde se některé dívky, ženy svěřují, že v těhotenství pořád kouří.

Odkazy:
http://www.emimino.cz/denicky/jsem-teho ... urim-8261/

http://diskuse.doktorka.cz/jsem-tehotna-kourim/

http://www.zpovednice.cz/admin/detail.p ... orderbyide

http://zena-in.cz/clanek/jsem-tehotna-a ... ika/rodina


Zajímavé diskuze a zpovědi.

Hezký den
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

PředchozíDalší

Zpět na Jaké ženy se nám s cigaretou líbí?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník