Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Diskuse o tom, jaké typy kuřaček máme nejradši

Těhotné kuřačky

Příspěvekod David77 » čtvrtek 3. 5. 2012 18:20

Dnes ve čtvrtek 3.5.2012 bylo ráno deštivo a tak řada lidí, včetně kuřáků byla schována v přístřešku tzv. vchodu do metra. Bylo tam i několik mladých kouřících dívek - studentek blízké školy, ale kromě toho jedna mladá žena. Nic neobvyklého, jen to že byla těhotná a měla už pěkné bříško.
Přijela autobusem a než šla do mětra, tak si musela nutně zapálit.

Mě dnes tato mladá dívka či žena velice zaujala, neboť kouření v těhotenství je něco trochu zakázaného a tím více pro mě vzrušujícího. Už dlouho jsem neviděl na ulici kouřit kuřačku v tak vysokém stupni těhotenství. Nic proti ní nemám, ba právě naopak.

Vím, že kouřit v těhotenství není úplně nejlepší, ale zase je lepší kouřit, než se nervovat a psychicky strádat nedostatek nikotinu. To je cigarety lepší a vždy bude.

Mě se líbí nejen kuřačky tzv. běžné, ale určitě i těhotné a teď možná i více.

Co vy na to?

Kde dle vás je největší šance výskytu těhotných kuřaček? (nemocnice-gyn.oddělení)

Měl někdo zážitek s těhotnou kuřačkou?
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » čtvrtek 3. 5. 2012 19:05

Podľa mňa je to nezodpovedné. Nevidím na tom nič pekné ani pozitívne. Dotyčná by zrejme mala prehodnotiť, čo je pre ňu v živote dôležité. :(
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Bad2theBone » čtvrtek 3. 5. 2012 20:54

Taková holka si pěkně zahrává, dítěti hrozí až fatální následky. Každý, kdo ví, co je rozštěp, se musí oklepat hnusem. Je to težce nezodpovědné a ukazuje to na naprostou neinformovanost nebo hloupost.

Nicméně, toto téma je o něčem jiném. Ano, brutálně mě to rajcuje. Moc často to k vidění ale opravdu není.
Bad2theBone
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 17. 4. 2012

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Tato » pátek 4. 5. 2012 6:42

K tomuto mohu říci, že by v těhotenství měla žena kouření značně omezit, pokud si nedá kuřáckou pauzu. Je sice pravda, že škodlivý vliv kouření na plod se možná přeceňuje, ale rozhodně mu neprospívá. Většina kouřících těhulek kouří někde o samotě, aby nebyla vidět. V blízkosti gynekologických ordinací si rozhodně nezapálí.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod David77 » pátek 4. 5. 2012 8:39

pro Tato

To je pravda, ale viděl jsem několik těhotných kuřaček, které kouřili běžně na ulici.
Nevidím to moc často, ale občas ano, třeba jednou za půl roku jednu.

Mě by zajímali kolik třeba žen kouří v těch porodnicích. Ví o tom někdo?
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Enyce » pátek 4. 5. 2012 21:51

Je to totalne nezodpovedne ...pretoze vela manzelskych parov sa pokusaju mat babatko a nedari sa im a niekto nezodpovedny kto mozno ani to dietatko nechcel mat tak ho ma a takymto fatalnym sposobom mu moze zneprijemnit narodenie a aj zbytok zivota....skratka cele zle :roll:
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » pátek 4. 5. 2012 22:38

Súhlasím s Enyce. Mnohé ženy, ktoré poznám to zvládli, ja som to zvládla. Jednoducho vydržať nejaký čas bez fajčenia, bez stresu... Myslím si že snažiť sa žiť čo najzdravšie je v tehotenstve samozrejmosť. A ak sa žena v takejto situácii nedokáže zriecť cigariet, myslím si že nieje dosť zodpovedná na to, aby sa mohla stať matkou...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Katmar » neděle 6. 5. 2012 10:38

Můžete zde někdo doložit - poslat odkaz na studii, která vliv kouření matky na zdraví dítěte nějak prokazuje?
Pokud vím škodlivost kouření matky na dítě se jenom traduje a prokázána nijak není. Nemyslím odkaz na nějakého doktora který "to říká", ale odkaz na skutečnou studii.
Jinak manželce kouření během těhotenství vždycky přestalo chutnat - takže bych řekl, že si tělo řekne.
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod antaric » neděle 6. 5. 2012 12:10

Téma těhotných kuřaček tu není poprvé, v historii našich stránek se už objevilo, včetně diskuze (když muryru nafotil právě těhotnou kuřačku Kristýnu, pro kuracky.cz). Je jasné, že ačkoli pro spoustu mužů je žena s cigaretou sexy a na této platformě se identicky potkáváme, mohou vznikat rozpory v tématech jako je toto.

Můj názor a pohled je možná už znám z dřívějška. Za prvé - kouření v těhotenství mně osobně nijak nepohoršuje, nemám s ním problém. Na druhou stranu v něm nevidím nějakou zvýšenou atraktivitu, ale chápu a umím si představit, že pro někoho je ten zesílený kontrast protipólů opravdu ještě víc vzrušující. Za druhé - nejsem žena, nikdy jsem nebyl těhotný a ani nebudu, neumím tedy doopravdy prožít, co to znamená. Některé ženy po dobu těhotenství dokáží přestat kouřit, rozhodnutím vůle nebo prostě obyčejně tím, že na cígo nemají chuť, tělo si opravdu řekne. Umím si ale představit, že spousta žen je na kouření tak závislá, že přestat nedokáže. Že to není jen věc dopřávání si, ale opravdové potřeby, nutnosti, návyku. Za třetí - jsem přesvědčen o tom, že i v tomto se škodlivost kouření přeceňuje, systematicky a účelově. Kdyby to byla pravda, všechno, co se píše, rodily by se mrtvé děti kuřačkám automaticky. Co znám okolo, tak problémy v těhotenství či narozených miminek, mívají spíš ženy nekuřačky, paradoxně spíš ty, které se snaží žít tzv. zdravě. Nezapomínejte stále na to, že kouření je pouze faktor, nic víc, nic míň. Všechno ostatní je pokrytectví a falešnost společnosti.

Závěr - pokud se moje někdy budoucí žena v těhotenství rozhodne přestat kouřit, podpořím ji a udělám vše pro to, aby to vyšlo. Pokud přestat nebude chtít nebo se jí to nepovede, nedokáže, nebudu ji k ničemu přemlouvat, ani ji nic vyčítat. Byl bych falešný pokrytec - pokud se mi kuřačky líbí a přitahují, musím to brát se vším všudy.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Katmar » neděle 6. 5. 2012 15:14

Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » neděle 6. 5. 2012 15:32

Katmar: Ty by si vsadil zdravie svojho dieťatka na to, že "neexistuje štúdia, ktorá by to dokazovala" ???????? :o
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Katmar » neděle 6. 5. 2012 16:58

Právě, že co jsem si zjišťoval, tak STUDIE EXISTUJÍ, ale ŽÁDNÉ problémy NEPROKÁZALI.
Respektive, jediný prokazatelný vliv mělo kouření na porodní váhu, která byla o něco nižší než u matek, které nekouřili - a díky tomu měly matky snažší porody.

Tak mě zajímá, odkud se berou ty informace, že kouření v těhotenství škodí?
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » neděle 6. 5. 2012 17:49

Niesom lekárka takže to nechcem veľmi rozoberať, ale myslím si, že tá nízka hmotnosť má nejaké hlbšie odôvodnenie ..a rozhodne to nieje zdravé.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Enyce » úterý 8. 5. 2012 11:16

Podla toho čo je doteraz verejne zname je ze fajcenie pocas tehotenstva skodi plodu cize ja neviem ocom sa tu bavime :) :roll:
I am the last HE(te)RO !
Enyce
VIP uživatel
 
Příspěvky: 103
Pohlaví: Muž
Registrován: 21. 7. 2010
Bydliště: Bratislava
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Mentolove Marlborky

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod muryru » úterý 8. 5. 2012 11:50

Včera jsem v rámci náboru pro naší Miss Kuřačku oslovil těhotnou mladou ženu (i proto, že jak vidno, jsou tu i tací, kteří by uvítali třeba fotoset s těhotnou kuřačkou), která mě zaujala i svým krásným zvezřením. Nekouřila. Dozvěděl jsem se, že byla kuřačkou, ale v těhotenství by si rozhodně nezapálila, skoncovala s tím. Myslím, že to je zodpovědný přístup (i když nepopírám, že její focení, pokud by skutečně nezodpovědně kouřila, by mě bavilo). Stránky jí zaujaly, vzala si vizitku, třeba by k tomu tady mohla něco říct...?

Osobně si myslím, že pravidelné kouření v těhotenství rozhodně správné není, souhlasím s názorem Pavla, u matky mého dítěte by mě to také vadilo. I přesto, že nepopírám, že tato situace může být z pohledu některých osobně nezaujatých milovníků kuřaček svým způsobem přitažlivá, i když ji nijak cíleně nevyhledávám, jak píše antaric, nepohoršuje mě to, ani v tom nevidím zvýšenou atraktivitu oproti "kuřačce tzv.běžné" :-) Pokud by se naskytla příležitost přinést fotomateriál s těhotnou kuřačkou, nebudu proti.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod antaric » úterý 8. 5. 2012 12:03

Enyce: Pokud si něco MYSLÍ širší skupina lidí, neznamená to, že je to pravda nebo realita. To by byl nebezpečný fakt - ostatně stejný přístup k pravdě a poznání umožnil ve 20. století nástup totalitárních systémů, fašistických, komunistických i dalších. Ostatně právě společnost vůči kouření dnes uplatňuje totalitární přístup - kdy někdo prohlásí, že kouření VE VŠEM škodí zdraví a probuldezoruje to médiama. A především řekne, že se o tom NEDISKUTUJE. Přitom stejná společnost je daleko tolerantnější k marihuaně. Ačkoli existují názory, že tráva je daleko nebezpečnější než cigarety, existují i studie, které poukazují na léčivé účinky atd. Nejsem v tomto tématu zběhlý, nečiním si nárok na kvalifikovaný názor a postoj. Ale chtěl bych dosáhnout stejné tolerance, DISKUZE a prostoru pro NÁZOROVOU RŮZNORODOST - pro cigarety stejně jako pro diskuzi o marihuaně.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Dara » úterý 8. 5. 2012 16:54

antaric: Ako som tu písala, nie som lekárka. Ale vezmime si to logicky... V čase tehotenstva žije dieťatko len z toho, čo jej poskytne telo jeho matky. A všetky látky, či už prospešné alebo škodlivé so svojou matkou zdieľa. No a čo z toho vyplýva? A to som počula aj od viacerých lekárov. Ak mamička v tehotenstve fajčí, dieťatko môže byť závislé. A teda po narodení trpí abstinenciou. To je aj dôvod, prečo detičky mamičiek ktoré fajčili bývajú často po pôrode nepokojné, plačlivé a majú problémy. Rozhodne nepatrím k ľuďom, ktorí by fajčenie odsudzovali, to je asi každému jasné. Ale nebudeme si nič nahovárať, fajčenie nieje zdraviu prospešné. Podstata je v tom, že ja ako dospelá svojprávna žena sa môžem rozhodnúť, či mi prípadné zdravotné riziká (neverím, že sú až také vysoké a fatálne ako nám ich médiá prezentujú) stoja za pôžitok z cigariet. Rada by som ešte raz zdôraznila slová "dospelá" a "rozhodnúť sa" ..teda ..slobodne a vedome sa rozhodnúť. To malé dieťatko sa rozhodnúť nemôže, je v tele svojej matky, odkázané na jej rozhodnutia. Preto si myslím, že fajčenie matky v tehotenstve je voči dieťatku nefér.

No a čo sa týka marihuany, som pobúrená tým, že sa v spoločnosti kde sa fajčenie považuje takmer za zločin vôbec pripúšťa diskusia na takú tému akou je marihuana. Som šťastná, že v našej krajine je táto droga stále ilegálna a trestná. Aj keď.... je mi jasné, že polícia si v tomto smere svoju prácu nerobí vôbec poctivo. Škoda, pokutovanie užívateľov marihuany čiastkami v tisíckach € by mohlo priniesť pekný balík prostriedkov do štátnej pokladnice.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Sisian » úterý 8. 5. 2012 17:58

Čau Daro,
nač tak složitý vysvětlování a přesvědčování? Jsem od 11 let kuřačka, je mi 23 let, kouřila sem i těhotná a dítě je v poho, akorát melo trocha absťáky, třesy, plakalo a tak..ale 3 cíga před kojením a bylo to.... 2 krabky deně a je vše v klidu. malé sou už skoro 2 roky a je v pohodě. Tak nestraš!!!!
Sabina - Sisian.
Naposledy upravil Sisian dne sobota 7. 3. 2015 17:54, celkově upraveno 1
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod Billda » úterý 8. 5. 2012 22:01

Ať už je příběh Sisian pravdivý nebo prostě jen modelově možný, sociologicky na něm nevidím nic k pohrdání: jestliže je bytí či nebytí nenarozeného dítěte tzv. výsadním právem volby ženy, což je např. nejvíce patrné ve většinovém nahlížení společnosti na potrat, pak analogicky by nemělo většinu společnosti překvapovat, když se stejné právo volby ženy aplikuje na její kouření či nekouření v průběhu těhotenství. Ale jak je vidět v diskuzi, tato analogie asi ne tak docela funguje, což je zvláštní.

Kdybych viděl nějakou pěknou těhotnou mamču s cigaretou, asi by u mě převládl "divák" nad "lékařem". Je to asi jako s tím paparazzi focením či natáčením (kuřaček): "všichni" ho odsuzujem, ale rádi pak jeho plody konzumujem. :)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Těhotné kuřačky mě vzrušují - zážitek

Příspěvekod fugas » úterý 8. 5. 2012 22:59

Billda: Pokud jsem správně pochopil to "výsadní právo volby" tak podle tebe má žena právo zabít své dítě prakticky
kdykoliv ne jenom prvních 8týdnů, a když ne zabít tak alespoň pořádně přidusit. Doufám, že nemáš děti..
fugas
uživatel
 
Příspěvky: 18
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 12. 2010

Další

Zpět na Jaké ženy se nám s cigaretou líbí?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron