Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Dara » pátek 16. 7. 2010 10:10

Presne ako napísal Václav. Všetky moje priateľky a kolegyne fajčia slims,okrem dvoch,ktoré fajčia celobiele cigarety (jedna Malboro Flavor a druhá Davidoff). Niesú to puberťáčky,ale ženy od 30 rokov vyššie. Väčšinou ženy,ktoré dbajú na svoj vzťhľad fajčia slimky,jednak príjemne voňajú a jednak vyzerajú veľmi sexi.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod muryru » pátek 16. 7. 2010 11:20

Já se musím vyjádřit ke kouření cigaret u žen a fenoménu slims. Nepamatuju si, že by ženy ještě koncem 90.let kouřily slimky, je to trend a musím říct, že s názorem, že slimky působí více sexy, příliš nesouhlasím. Superslims
jsem viděl, a vypadá to fakt příšerně, rozhodně ne jako cigarety.
Pro naše stránky dělám autorské fotky, a snažím se vyvarovat toho, aby takové cigarety ženy kouřily,
na fotkách i videích tenkou cigaretou se ztrácí určitá část přitažlivosti dámského a dívčího kouření , nemůžu
si pomoci, není to pak ono. Možná v reálu až takový rozdíl není.

Takže na mě žena působí nejvíc sexy s klasickými cigaretami, filtr až tak zásadní není, ale přesto preferuji
žlutý (korkový) filtr. Co se v mládí zaryje pod kůži, těžko se změní...
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Dara » sobota 17. 7. 2010 12:37

O tom by sa dalo nekonečne dlho diskutovať. Je to vecou vkusu... Ja teda patrím k tým,ktoré klasickú cigaretu nevezmú do úst. Slimky mi pripadajú elegantnejšie, ženskejšie a aj chutnejšie. Kedysi ked som fajčila klasiku som sa za svoju závislosť hanbila,odkedy fajčím slimky,beriem to ako súčasť seba samej.
A vzhľadom na moju orientáciu,aj v rukách ostatných žien vidím rada slimky ;)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod antaric » středa 21. 7. 2010 9:09

Dara: Nevím. Kdysi jsem se nechal nějakou promotérkou před trafikou nalákat na značku More, tedy slimky. Přiznám se, že když jsem to kouřil a dokouřil, říkal jsem si, co to jako bylo? Prakticky mi to nic nedalo, jak byly slabé. Vzduch. Prakticky jen na efekt. Z toho pro mě vyplynulo už tehdy, že opravdová kuřačka kouří a potřebuje opravdové cigarety. Tenké tyčinky ji neuspokojí. Slim cigarety jsou opravdu jen o stylu a efektu, mnohem méně o kouření. Že je to dobou a módou, beru, ono to taky zas může přejít.
Jak píše i muryru, tak my se na to coby fotografové díváme pohledem vyznění na snímcích. Slimky jsou jako málo znatelné brčko. Sám se také kloním k co nejklasičtější podobě cigaret, vypadají na fotkách nejlépe. I když za poslední dobu musím říct, že možná více fotogeničtější a výraznější jsou cigarety s bílým filtrem (moje Davidoff), nikoli se žlutým (zejména ve fázi dokuřování cigarety a típání).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod antaric » středa 21. 7. 2010 9:25

Dara A ještě jedna věc: Na to, aby něco bylo ženské či dámské, nemusí to být automaticky růžovoučké či jakkoli přeslazené. Jasně, je samozřejmě tendence rozdělovat věci na dámské a pánské, zřejmě na to máš (i z důvodu, který jsi připsala na konec) také "rozdělovací pohled", u cigaret. Ale cigareta či kouření u žen obecně má v očích mužů různé podvědomé atributy a signály. Něco tu už zaznělo kdysi (a je to to na širší rozbor "proč se nám ženy s cigaretou líbí"), ale třeba jeden důvod za ostatní. Klasická cigareta u ženy = ženy se vyrovnávají mužům, ženy jsou stejně tvrdé jako muži (pro mnohé muže je to sexy a vzrušující, zatímco slimka jim evokuje to růžovoučké, přeslazené, kýčovité).

Ber to jako náhled a pohled na věc, jako protiklad invazi slimek.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod muryru » středa 21. 7. 2010 10:55

Mimochodem, s tím "vyrovnáváním žen se mužům" ,jak píše antaric, mě napadlo - ač si toho nevšímám - že mnoho mužů asi slimky nekouří... Jinak s názory antarica na problém slimek do puntíku souhlasím.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Dara » pátek 23. 7. 2010 11:12

Ako napísal Pavel: Já osobně hledím na efekt,krásu a půvab kuřaček,závislost beru spíš jako nutné zlo,kdyby nebyla,nevadí. :-) S týmto absolútne súhlasím, mám rada ked žena pri fajčení aj "vyzerá".
Moja náklonnosť k slimkám pramení možno aj z môjho vkusu na ženy. Slimky si vyberajú väčšinou ženy,ako napríklad pani Dáša vo vašej galérii, zatiaľ čo "klasiku" fajčia skôr ženy,ktoré sú ...akoby som to slušne napísala, menej oku lahodiace,alebo mladé školáčky. Samozrejme netvrdím že neexistujú výnimky,len píšem čo som spozorovala vo svojom okolí.
Tá závislosť,tá môže mať mnohé podoby. Môže sa jednať o fyzickú závislosť na nikotíne,alebo aj o závislosť sociálnu,no väčšinou je to kombinácia oboch. U mňa prevažuje tá sociálna=potrebujem si 15-20 krát denne zapáliť,mať chvíľku pre seba,ukľudniť sa a dopriať si niečo čo mám rada.. dávka nikotínu je až na druhom mieste.

Samozrejme to,o čom sa tu bavíme nieje vec exaktná. Je to záležitosť nanajvýš subjektívna a preto sa aj nedá povedať,to je správne,to je nesprávne :-) Čo sa mi ale páči,že tu o tom nemáte problém otvorene hovoriť. Mnoho ľudí má tendenciu si takéto svoje "záľuby" nechávať pre seba..čo je podľa mňa nesprávne. Pretože každý človek niečo takéto má...každému sa niečo páči,a pokým tým nikomu neubližuje tak na tom nič zlé nieje.

P.S. Ešte k vyrovnávaniu sa mužom. Toto si ja (a určite aj mnohé iné ženy) kompenzujem veľkým silným autom :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod antaric » pátek 23. 7. 2010 21:20

Dara píše:Samozrejme to,o čom sa tu bavíme nieje vec exaktná. Je to záležitosť nanajvýš subjektívna a preto sa aj nedá povedať,to je správne,to je nesprávne :-) Čo sa mi ale páči,že tu o tom nemáte problém otvorene hovoriť. Mnoho ľudí má tendenciu si takéto svoje "záľuby" nechávať pre seba..čo je podľa mňa nesprávne. Pretože každý človek niečo takéto má...každému sa niečo páči,a pokým tým nikomu neubližuje tak na tom nič zlé nieje.

Myslím, že na celé diskuzi je nejpodstatnější právě toto vyústění. Naše stránky a fórum jsou otevřená záležitost, rovnocenná všem. Není už nutné se skrývat, stydět a kdovíco ještě - tady jsme všichni mezi svými a doma. Kouření ve všech svých detailech a uspokojení smyslů jako normální a přirozená věc. To, jak ses zapojila a prozatím diskutovala, to je přesně ta vlaštovka, jak bych si především do budoucna přál diskuzi v opravdovém světě kuřaček, přitažlivosti a půvabu. Že jako žena jsi tu mezi svými, rovnocenně. Doufám, že tuhle hozenou rukavici zvednou i další ženy a nejen kuřačky :-) Jen houšť!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Dara » pátek 23. 7. 2010 23:04

Pavol,opäť Ti musím dať zapravdu,súhlasím s Tebou. Z môjho pohľadu sa jedná hlavne o šarm a osobnosť dotyčnej ženy...a fajčenie je len taká príjemná čerešnička na torte ;) Príjemná a žiadaná čerešnička na torte.
Antaric dakujem za privítanie :-) Ja rovnako dúfam,že nás bude len pribúdať...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Billda » sobota 24. 7. 2010 10:52

Ke slimkám jsem se vyjádřil již ve vláknu "Náušnice, filtr cigarety - reakce na příspěvek". Snad jen doplním, že si myslím, že kuřák slimek si snad ani nemůže vypěstovat závislost nikotonovou (ten snad ani plíce nemůžou zaznamenat - zvlášť když kuřáci slimek kouř asi ani pořádně nevdechují), ale že u slimek se asi vždy jedná o závislost sociální, stylovou atd.
Docela by mě zajímalo, jestli existují také kuřáci slimek-muži? Viděli jste je už někdo? Pokud existují, myslím, že to mají dvakrát těžší - jednak jsou v opovržení od nekuřáků a navíc ještě asi i od mužské kuřácké komunity...
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod muryru » sobota 24. 7. 2010 13:14

Billda: Nepamatuju se, že bych kdy viděl chlapa kouřit slimky. Možná i proto mám pod kůží ten pocit, že slimka
není plnohodnotná cigareta.

Jinak k této zajímavé debatě: Stejně jako Pavel taky hledím hlavně na ten "efekt,krásu a půvab a kuřaček" a
závislost beru jako nutné zlo, kdyby nebyla nevadí (i když...čert ví, jestli by to tak rajcující, třeba náhražka v době lízátka apod. na mě nefunguje). Čili pro mě není rozhodující, jestli kuřačka kouří 5 za den (a třeba ne každý den, a není závislá), nebo poctivě vykouří 20 a více denně. Rozhodující je ta chvíle, kdy kouří a já ji vnímám jako
kuřačku.
V jedné debatě na jiném fóru mi jeden nepřítel kuřaček napsal, že ten první případ (kdy kouří jen několik denně, nebo není závislá), že to není kuřačka. Že za kuřačku považuje jen závislou ženu, kouřící minimálně 10 denně, spíše však víc. Rozlišoval termín "kuřačka" a "žena s cigaretou v ruce,která si někdy zapálí". Samozřejmě tomu rozdílu rozumím, nicméně pro mě je kuřačka každá, která v danou chvíli kouří. Respektive mě přitahují stejně. Možná dokonce ta občasná kuřačka, když si zapálí, může sexuální vnímání své osoby rozvířit v chlapovi víc, než žena, u které jsme prostě zvyklí, že kouří neustále, jsme na to zvyklí. Nebo třeba žena, o které nevíme zda je kuřačka či nekuřačka, najednou vytáhne krabičku a....:-)

K Dáše, o níž se zmiňuje Dara - na první fotosérii 15.7.09 kouřila slimky, na druhé z 31.7.09 klasické cigarety, na fotografiích jí to podle mě jednoznačně pozvedlo, druhá fotogalerie je bomba a ze slimkou by to esteticky podle mě zdaleka tak nevyznělo. Elegance - každý si představuje jinak, asi by mě zaujaly podobné typy žen jako zaujmou
Dara, ovšem já bych právě takové atraktivní krásné dámy chtěl vidět s klasickou cigaretou - možná je to i mým určitým staromilstvím, jsem odchován 80.a 90.roky,kdy se formoval můj zájem o kuřačky, a kdy žádné slimky
neexistovaly, stejně tak ve filmech staršího data (můžeme mluvit o celém 20.století) slimku v rukou krásných žen neuvidíme. Nicméně samozřejmě jsem se s tím částečně popasoval a i žena se slim cigaretou mi přijde i jako
kuřačka přitažlivá a sexy.

Nicméně že klasiku kouří ženy "menej oku lahodiace" , tak to pardon - s tím naprosto zásadně nemohu
souhlasit. Snad (i když se nikoho nechci dotknout) by tato věta se mohla týkat cigaret jako jsou ty startky,
různý balený tabák, nemluvě o jointu trávy. I když i takováto kuřiva leckdy mohou kouřit i krásné ženy.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod muryru » sobota 24. 7. 2010 14:57

Dara píše: Z môjho pohľadu sa jedná hlavne o šarm a osobnosť dotyčnej ženy...a fajčenie je len taká príjemná čerešnička na torte ;) Príjemná a žiadaná čerešnička na torte.


Tak s tímhle já přesně souhlasím, a vždycky jsem to takhle vnímal (přesně naopak oproti názorům, že cigareta krásu a sexapel sebekrásnější ženy popraví). Jde hlavně o ty ženy, a cigareta je bombónkem navíc.
Proto mi docela vadí označení naší vášně pro kuřačky jako fetišismus (aspoň u těch z nás,kteří to vnímáme takto),
protože předmětem našeho zájmu není ta věc, cigareta, která bez své majitelky ztrácí jakýkoli význam,
nýbrž ta žena. Její kouření, a čím elegantnější a smyslnější chování při kouření, tím lépe, je jen činnost,
kterou nás může sexuálně dostávat, pokud se nám jako žena líbí (pokud se nám jako žena nelíbí, cigareta to
nezachrání)...cigareta je jen prostředek, nikoli cíl našeho pudu.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod kaaya » čtvrtek 29. 7. 2010 23:07

Ahoj, jsem tady nová : )
nenapadá mě lepší způsob, jak se představit, než přispět k tomuto tématu.

nejradši kouřim Benson&Hedges Silverslide (tj. lehké). poprvé jsem si je koupila jenom kvůli krásný krabičce, ale moc mi zachutnaly :) kromě ceny a chuti se mi na nich taky líbí, že maj klasickej oranžovej/žlutej filtr. (nečetla jsem všechny příspěvky tady, ale všimla jsem si, že řešíte slimky a celobílý retka. ty já teda ráda nemám; klasika je klasika ;) )

jinak jednou za čas si jako "lahůdku" koupim některý z barevnejch cigaret - buď Black Devil nebo, lépe, Pink Elephant. chuťově průměr, voní docela příjemně, ale hlavně je to takový hezký osvěžení "kuřáckýho stereotypu" :)
dáte si je někdo občas taky?
kaaya
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 7. 2010

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod SESA » pátek 30. 7. 2010 0:29

Klasika je klasika.. 8-) Lépe to snad ani napsat nešlo.. Manželka ted' dotáhla z Rakouska Marlboro Gold Touch-černá krabička, slimky se žlutým filtrem.. Ne úplně "párátka", prostě slim tak akorát :D . 20 cigaret, vyrobeno ve Švýcarsku..
1104311044
Foto webkou..
Naposledy upravil SESA dne neděle 22. 8. 2010 8:48, celkově upraveno 1
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod Billda » středa 4. 8. 2010 11:28

Neochutnal jste někdo už nové LM orange??? Co jim říkáte? Opravdu voní po pomerančích?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod honza » čtvrtek 5. 8. 2010 17:53

Billda píše:Neochutnal jste někdo už nové LM orange??? Co jim říkáte? Opravdu voní po pomerančích?

Koukal jsem an ně taky budu muset prubnout :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod antaric » čtvrtek 5. 8. 2010 22:25

Billda píše:Neochutnal jste někdo už nové LM orange??? Co jim říkáte? Opravdu voní po pomerančích?


Kdyby se dala koupit kusovka, tak bych to zkusil, ale celou krabku - to riskovat nebudu :-) Leda když to někdo přitahnete na sraz :-)

---

Jinak - a tím se obracím na všechny čtenáře a diskutující: Uvítal bych, kdyby někdo byl ochoten dělat a psát recenze na jednotlivé značky cigaret. Někoho, koho by to bavilo, kdo rozeznává chutě od sebe a i rád experimentuje, pro druhé. Rád bych tím navázal na něco, co začlo před mnoha lety na stránkách:

http://www.uh.cz/smoke/

a podle všech dostupných indicií se už dál dávno nerozvíjí. Pokud byste někdo měl chuť a zájem, poskytnu zde z naší strany příslušné zázemí. Ještě lepší by pochopitelně bylo, kdyby vás bylo víc. Díky, těším se.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod SESA » pátek 6. 8. 2010 9:22

Dobrý nápad! Já sice kouřím (na rozdíl od Pavla), nejsem "konzerva" - klidně si koupím jinou značku. Ze zvědavosti, nebo jak jsou ty hostesky v tabácích a marketech (kupte karton-máte deštník :lol: ), nová varianta mých oblíbených atd.
A nebo zdraží moji značku - přejdu k jiné. Někdo jezdí třeba Audinou a Škodu ne a ne.. :)
Ale testování asi ne.. chutě mi splývají, jsou skoro stejné. Alespon' mi to tak připadá. Mimo vyjímky třeba Camel, Gitanes ;) , Chesterfield.. -prostě podobné jako české "europivo" Bohužel..
SESA
VIP uživatel
 
Příspěvky: 325
Obrázky: 136
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2009
Bydliště: EU

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod kaaya » neděle 8. 8. 2010 0:58

SESA:
Marlbora v černý krabičce zní fakt lákavě : )
mně ze slimek třeba přišly docela zajímavý Kent NanoTech. teda jenom jednorázově, pořád bych je kouřit nemohla...
jo a Gitanesky mám taky hrozně ráda! :)

Pavel:
Díky za přivítání ;)
ty oranžový LM jsou lehký nebo normální? pomerančová vůně (chuť?) by mohla bejt takle na léto docela dobrá 8-)
asi je budu muset zkusit :)

antaric:
souhlasím s ostatními, dobrej nápad! ;) asi bych nechtěla psát recenze nějak průběžně, ale ráda si občas koupim jinou značku než svoji obvyklou a vůbec by mi nevadilo o tom napsat, no...nevim, jestli by to stačilo na recenzi :? spíš kratší hodnocení : ) jestli by se vám hodilo i něco takového...
kaaya
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Žena
Registrován: 29. 7. 2010

Re: JAKÉ CIGARETY nejoblíbenější kouříte?

Příspěvekod antaric » pondělí 9. 8. 2010 11:43

Díky všem, co reagovali na můj nápad ohledně psaní a "recenzování" nejrůznějších značek cigaret, zejména kaaye. Přivedli jste mě na řadu dalších podnětů, ze kterého zrodila už první konkrétní realizace.

Založil jsem novou sekci fóra označenou Značky cigaret, viz:

viewforum.php?f=51

Kam jsem i vložil první vlákno ohledně pravidel. Nikdo se nebojte nějaké náročnosti, nemá to zase až tak velké mantinely. Pište, co je vám po chuti, vzpomínky, zkušenosti, doporučení, porovnání. Není potřeba být precizní a nějak nastavovat laťku vysoko. Opravdu, jak se vám bude chtít (a budeme za to rádi). Nápadům na provedení se meze nekladou. Už teď mě napadá něco, co vzápětí tam píšu.

Předpokládám, že tato sekce je a bude univerzální, zapojit se mohou všichni, bez ohledu na pohlaví i vztah k tématu (protože osud a okolnosti daly, že jsme současně i největší český web pozitivní ke kouření jako takovému).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků