Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Nobody » sobota 20. 11. 2010 22:23

antaric: mám doma ještě e-liquid skoro plný 50ml, příchuť tobacco-high 16, kdybys měl zájem, můžu Ti to za symbolickou cenu (200?) prodat. Mně se to teda osvědčilo kapat přímo na knot. Ty cartridge nic nevydrží a jsou drahé nehorázně.
Nobody
uživatel
 
Příspěvky: 12
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 11. 2010

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod antaric » neděle 21. 11. 2010 0:02

Nobody: Díky za nabídku, ale mám asi jiný systém e-cig. Nikam nic nenalejvám, do té mé se kupují rovnou patrony, dvě v jedné krabičce za 49 Kč. Patrona má podobu "ulomeného filtru", ten se vyměňuje - nasazuje na mezikus (z jedné strany patrona, z druhé baterie). Už kdysi dávno jsem slíbil napsat na tu mou recenzi, bohužel přiliš mnoho práce a činností s www.kuracky.cz. Nechcete to někdo napsat (a nafotit) za mě?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Nobody » neděle 21. 11. 2010 18:11

antaric: Ten systém je naprosto stejný. Jak jsem psal, patrony (cartridge) vyjdou na provoz strašně draze. Stačí kápnout na knot atomizéru jednu kapku liquidu, pak nasadíš jen prázdnou patronu (bez vatičky) a můžeš vesele kouřit. Jedna kapka=jedna cigareta. Ten systém těch patron spočívá v tom, že je tam nějaká vatička či co, která je napuštěná liquidem. Když ji nasadíš, tak se knot atomizéru navlhčí tím liquidem a tak kouříš. Přemýšlej o tom.
Nobody
uživatel
 
Příspěvky: 12
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 11. 2010

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Dara » pondělí 22. 11. 2010 17:36

Ako tak čítam tie "technické detaily",asi by som si to do pusy nevzala. Síce s e-cigaretou nemám osobné skúsenosti,ale som k tomu skeptická.
K tej výhode,že si môžete "zapáliť" kde chcete... myslím si že drvivá väčšina spoločnosti netuší,že takéto zariadenie existuje. Preto logicky keby videli človeka s niečím čo vyzerá ako cigareta,ako si z toho poťahuje mysleli by si určite že fajčí normálnu. Teda hlavne ľudia,ktorý sa za to radi hádajú určite. A ked mám niekomu vysvetlovať,že čo to vlastne robím,a že to nieje tak celkom fajčenie...no to sa radšej rovno pohádam že tam fajčím :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod milovník kuřaček » středa 1. 12. 2010 18:17

Dara moc hezky napsáno :D A ked mám niekomu vysvetlovať,že čo to vlastne robím,a že to nieje tak celkom fajčenie...no to sa radšej rovno pohádam že tam fajčím :D
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Dara » čtvrtek 17. 2. 2011 16:43

http://www.diva.sk/clanok/27694/elektro ... ko-sa-zda/ Článok ktorý pojednáva o tejto téme,aj ked nič prevratné neprináša. Aj ked ma v súvislosti s tým napadá otázka,či predsalen niesú tie e-cigarety ešte škodlivejšie než klasické.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod antaric » čtvrtek 22. 3. 2012 11:17

V posledních dnech stále nepolevujeme a operujeme v terénu při oslovování kuřaček pro náš projekt (a těšíme se, že pro vás představíme další účastnice soutěže Miss Kuřačka). Zaujalo nás však, co se dosud neobjevovalo - potkali jsme minulý čtvrtek a včera dvě kuřačky elektronických cigaret, přímo na ulici. Zatím jsme to nikdy neviděli, zřejmě se to začíná rozmáhat - skoro jako kdyby se kuřačky elektronických cigaret "přestávaly stydět" s tím jít na veřejnost. S oběma jsme se chvilku bavili, klasické cigarety už nekouří, jen tyto. I přesto, že bychom jim nabídli normální cigarety sami, tak se projektu i tak nechtěly účastnit (a s elektronickými bychom je nefotili). Zvláštní bylo také, že nešlo o "klasické elektronické cigarety", ale spíš takové černé "doutníčky" s náústkem, museli jsme si ověřit, že jde opravdu o e-cigaretu :-) Patrně to jsou ty z těch, do kterých se nekupují patrony, ale přímo se nalévá ta tekutina - možná tohle má vliv na daleko větší a viditelnější objem vydechovaných cigaret (než jsem zvyklý odjinud).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod muryru » čtvrtek 22. 3. 2012 14:18

Je to tak, z estetického hlediska (jak by to třeba vypadalo na fotkách) vyfouknutý kouř vypadá docela dobře - jednu z těch kuřaček jsme viděli zdálky, viděl jsem na dálku, že vyfukuje, ale bylo mi divný, že nevidím cigaretu, ovšem
ta E-cigareta v ruce vypadá divně, nezajímavě, neesteticky, absolutně ne sexy. Je mi jasné ale, že většině kuřaček
nejde o to být s cigaretou sexy...bohužel.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod lululudek » čtvrtek 22. 3. 2012 19:32

Katmar píše:Jinak kam ta doba spěje. To nejdůležítěší z dobrot se nesmyslně ztrácí...
- Limonáda - bez cukru
- Kafe - bez kofeinu
- Pivo - bez alkoholu
- Uzeniny - uzené bez kouře (dokonce i na sýru jsem se dočetl "ekologicky uzený" a ve složení bylo "tekutý kouř" opravdu nevím, co už může být ekologičtějšího než kouř z čistého bukového dřeva... ta vůůůůněěě)
- Špekáčky - bez špeku
- Cukrovinky - s umělým sladillem
Když se podíváte na složení jakéhokoliv jídla, tak už to s normálníma potravinama nemá skoro nic společnýho.


máš naprostou pravdu, bohužel a bude i hůř...
- Vztah - bez sexu
- Práce - bez výplaty

Všechno se šidí proto, aby se uspokojily potřeby čím dál hustší populaci.
více lidí = více potřeb
přírodní zdroje jsou konstantní
lululudek
VIP uživatel
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 4
Pohlaví: Muž
Registrován: 13. 10. 2011
Počet denně: 0

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod lisacek » sobota 24. 3. 2012 0:45

S el cigaretou mám osobní zkušenost a musím říct že veskrze dobrou. Ano chybí u toho okamžik zapalování, kouř je jiný ale od doby co ji mám mě normální cigareta nechutná.
lisacek
VIP uživatel
 
Příspěvky: 93
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 1. 11. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 1
Značky: LM

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod David77 » neděle 25. 3. 2012 8:46

Elektronická cigareta nikdy nenahradí cigaretu klasickou. To je jasný, vždyť také proto drtivá většina kuřáků kouří běžné cigarety, než ty elektronické.

Elektronická cigareta má určitě smysl pro ty kuřáky, kteří jsou velmi závislý na nikotinu a v daném okamžiku si nemohou zapálit. Třeba v nemocnici upoutaný na lůžku nebo někde kde kouřit prostě nelze. To je určitá dobrá věc, protože zde jde jen o nikotin a nic jiného.

Na běžné kouření, cvakání zapalovače, požitek z cigarety je klasická cigareta to pravé. Mě se u kuřaček líbí nejen kouření cigaret, ale i připalování cigarety, odhazování nedopalků na zem, které nejde u elektronické cigarety dělat.
Ženy , dívky se mi líbí s klasickou cigaretou, nikoliv s elektronickou.

Elektronická cigaret určitě smysl a význam má jako doplňek, ale nikdy nenahradí tu klasickou. Proto já osobně bych si elektronickou cigaretu nekouil, maximálně tak třeba jednorázovou na ozkoušení a nebo jako rezervu.

Hezký den
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod mira » sobota 28. 4. 2012 8:02

Já jí měl půjčenou na týden. A uvažuji o přechodu na ní. Za týden jsem vykouřil 7 klasických cigaret a to jsem do té doby kouřil 2 krabičky denně. Je jasný, že mi na půjčení vnutili to nejlepší, takže to byla paráda.
mira
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 4. 2012

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod e-kuracka » pondělí 14. 5. 2012 23:30

Toto forum jsem našla úplnou náhodou, když jsem hledala nějaké informace k mé elektronické cigaretě. Jsem e-kuřačkou téměř 1 a 1/2 roku. Předtím jsem kouřila 20 klasických cigaret, více než 20 let. Víceméně zde na toto fórum nepatřím, ale nedalo mi to. El. cigaretu doporučuji vyzkoušet všem. Je ovšem nutné zvolit správnou cigaretu. I v e-cigaretách existují rozdíly, stejně jako ve všem. Boty si také můžete koupit na tržnici nebo si zajít k Baťovi. Stejně je tak nesmysl tvrdit, že el. cigareta je pro každého. Každý jsme jiný. Někdo bude celý život kouřit klasiku, někdo bude používat el. cigaretu jen jako náhražku a jiný u ní zůstane. Tak jako já. Už bych se nikdy ke klasickým cigaretám nechtěla vrátit a to ze dvou důvodů - finančních i zdravotních.
K el. cigaretě mě přivedl můj manžel. Kouřil předtím 30 cigaret denně. Xkrát se snažil přestat, ale neměl pevnou vůli. Pak přišel s touto věcičkou. Ze začátku mě to neoslovilo, připadalo mi to, jako by pořád žužlal propisku. El. cigaretu jsem střídala asi týden s klasickou. Pořád jsem si nacházela důvody, proč ji nekouřit - naštvali mě v práci, tak si dát klasickou, mám kafe, tak si dám klasickou, mám ještě půl kartonu, tak to přece nevyhodím. Po týdnu mi jednou večer před spaním dal pusu na dobrou noc a okomentoval to slovy "připadám si, jako bych líbal popelník" Pro rýpaly podotýkám, že zuby jsem měla vyčištěné! A to byla ta rozhodující chvíle, kdy jsem definitivně přešla na elektroniku. Trápila jsem se asi dva dny. Pak krize přešla a dnes už po klasické cigaretě ani nevzdechnu.
e-kuracka
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 15. 5. 2012

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod antaric » úterý 15. 5. 2012 10:57

e-kuracka: Takový příspěvek sem pochopitelně patří - náhled, názor, pohled, zkušenost. Nicméně já si stále myslím, i po vlastních pokusech, že e-cigareta je jen náhražka, sterilní náhražka, případně doplněk pro specifické situace. Klasická cigareta to není a nikdy nebude. Stejně jako umělá hmota nikdy nenahradí přírodní materiály a autentický prožitek. Cigareta není jen o nasávání nikotinu.
A ještě poznámka k onomu klišoidnímu "připadám si, jako bych líbal popelník": Spousta milovníků kuřaček právě tuhle vůni a chuť na kuřačkách miluje! A vzdávat se toho by bylo zklamání.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod fantomas » úterý 15. 5. 2012 22:08

Souhlasím s Antaricem, je to náhražka,ale kdo kouří jen kvuli nikotinu,tak toho to múže uspokojit,to je jasné Kdo si však vychutnává celý ten kuřácký proces,tak toho to zdaleka neuspokojí.Prostě to není ono.Kromě nikotinu a tvaru cigarety je to taková hračka.:)
fantomas
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 8. 2007
Bydliště: Zlínský kraj
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: LM,Marlboro

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Katmar » úterý 15. 5. 2012 22:21

Opravdu nevím, kde se berou ty řeči o popelníku - chápu to jako nadsázku :-)
Manželka kouří 20 let, 5 až 30 cigaret denně dle chuti a nálady. V ŽIVOTĚ se nestalo, že by "smrděla jako popelník" Tomu nerozumím. ANO leží-li na stole popelník má specifický zápach. Takto však nikdy nesmrdí cigareta a už vůbec ne z nějakého člověka!?! Pokud manželka kouří, je z ní cigareta cítit pouze velmi krátkou dobu (cca 15 minut) a pak už ne. Odhlédnu-li od toho, že mi to voní a je příjemné, tak nechápu,jak někdo může o někom říkat, že smrdí jako popelník.
Nebo myslíte, že je to dané člověkem? Nebo typem cigaret?
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod e-kuracka » úterý 15. 5. 2012 23:24

Vracím se k této diskuzi. Jsem ráda, že se rozvíjí a že jste mě z tohoto fóra nevykázali, když nejsem kuračka klasických cigaret.
Co se týká toho, že to není klasická cigareta, s tím mohu jen souhlasit. Nebudu se rozepisovat o škodlivých látkách, které vznikají při hoření tabáku v klasikách. Elektronická cigareta neexistuje tak dlouho, aby bylo dokázáno, že není škodlivá. Dle mého názoru je ale zdravější, což byl jeden z důvodů, proč jsem na ní přešla.
Na začátku to byl nezvyk, ale dnes mi to připadá úplně normální. Možná někteří, kteří kouří slim-cigarety budou znát ten pocit, když si pak zapálí klasickou cigaretu. Alespoň mě se to tak kdysi zdálo, že když to není slimka, že normální cigareta je pak nějaká tlustá. Stejné to bylo i s elektronickou. Říkala jsem tomu propiska, šroubovák, prostě nezvyk. Ale po pár dnech užívání v pohodě.
Jistě je spousta kuřáků, kteří vyzkoušeli elektroniku a nic jim to neříkalo. Stejně tak znám x kuřáků, kteří mají elektroniku a jsou spokojeni. E-kuřáci mají také svoje fórum, scházíme se atd.
K tomu popelníku. Nebylo to myšleno jako urážka.Letos spolu budeme 20 let a kouřili jsme oba od začátku naší známosti. Je to o tom, že elektroniku začal kouřit dříve než já a prostě mu cigarety začaly "smrdět". Stejně tak jako nyní mě. S tvrzením, že je cigareta cítit z kuřáka velmi krátkou dobu, bych polemizovala. Kuřákovi ano, ale ne tomu, kdo s tím přestal. Stejně tak jako je to kuřákovi příjemné a nekuřákovi nepříjemné.
A k tomu kuřáckému procesu - nezastírám, že mi to chybělo. Hlavně odklepnout popel a pak ještě jedna věc, co mi chyběla, náš večerní rituál: "zakouříme ještě jednu a jdeme spát" :-) Což u elektronické říct nejde. Jsou rituály, které si člověk zafixuje a zamiluje. Ale můžete je nahradit jinými nebo obdobnými. Znám lidi, kteří kouří el. cigaretu na balkoně, stejně jako klasiku. Mají prostě svoje rituály a zvyky, které nechtějí a nebudou měnit.
A ještě k těm přírodním materiálům - kdysi jsme také všichni spali v klasických bavlněných povlečeních a dnes mají mnozí (mnozí, ne všichni) doma povlečení s různými příměsemi, které se nemusí žehlit, v létě mohou chladit ...
e-kuracka
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 15. 5. 2012

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod Martina A » středa 16. 5. 2012 19:46

Není to tak dlouho co jsem sama měla možnost elektronickou cigaretu vyzkoušet. Bohužel ne na dost dlouho, takže nemůžu říci, jestli mě dostatečně uspokojila po nikotinové i jiné stránce. Ale můj bratranec a jeho manželka, dřívější těžcí kuřáci, si elektronické cigarety pochvalují. Prý se jim po cigaretě ani nezasteskne, naopak po delší době kouření elektronické jim už klasické cigarety nechutnají. Mně osobně vadil spíše design cigarety, vypadala spíše jako malá černá dýmka, což bych asi na veřejnost nevzala. Ale o takové co vypadá jako normální cigareta už i uvažuji, minimálně pro zvláštní příležitosti, jako ona cesta vlakem nebo společenské události nepřátelské vůči kouření.
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod muryru » středa 16. 5. 2012 21:02

Martina A:Ano, ten design je strašný a u kuřaček (jakožto objektů mého zájmu) je neestetický. Jakožto obdivovatel elegance žen-kuřaček cigaret bych snáze akceptoval e-cigaretu ve tvaru klasické cigarety, i když i zde se vytrácí podstatná část toho původního kouzla.

Katmar: Klišé o líbání popelníku je neuvěřitelně rozšířené, nesmyslné a mám na to stejný názor jako ty. Všem odpůrcům kuřaček, kteří přesto s kuřačkou mají větší či menší intimní zkušenosti, a říkají tento zcestný názor,
bych skutečně dal líbat ten popelník, aby si vyzkoušeli, jaký papouškují nesmysl.
Mě vůně ženy při kouření cigarety nebo po dokouření přijde sexy, možná mě přitahuje ještě víc, než když
vůně cigarety cítit není.
Ale určitě má vliv, jestli nás ta kouřící žena přitahuje fyzicky, pak leccos vnímáme jinak. Takže určitě je to
typem člověka a asi i druhem cigaret.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Elektronické cigarety

Příspěvekod muryru » pátek 15. 6. 2012 13:47

Dnes poprvé mi přišla kuřačka (mladá sexy dívka) s E-cigaretou více sexy (ve smyslu, že fungovala ta přidaná hodnota). Seděla proti mě v metru (s přítelem, i se líbali) a celou dobu pokuřovala z E-cigarety. Dívat se hlavně na vyfukování bylo pěkné, klasickou cigaretou by si tam dát nemohla. Ale na fotkách a videí to ale nevyzní vůbec, čili doufám že většina kuřaček zůstane u klasické cigarety, i když ten trend je čím dál silnější.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron