Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » pondělí 3. 1. 2011 22:37

Zdravím všechny kuřáky a kuřačky. Situace je taková: nechci být pravidelným a závislým kuřákem, ale rád bych si občas zapálil. Bohužel, vůbec nevypadám, že mi už bylo 18 a i když znám obchod, kde na věk nedbají, mám strach, že mi cigarety neprodají. Potřeboval bych poradit, co je nejlepší říct, když o cigárka budu žádat a jakou značku vybrat. Děkuji za radu.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 15:26

Tak můj první pokus dopadl neúspěšně- prokoukli, že mi ještě nebylo 18.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 17:39

Je mi už víc jak 15, ale míň jak 18. Myslím, že tělo už je připraveno přijmout negativní důsledky kouření, obzvlášť, když hodlám kouřit jen příležitostně. I když jsi psal, že jen málokdo dokáže vydržet dlouhodobě kouřit jen příležitostně, tak si myslím, že na to mám, i když je mi jasné, že cigareta bude velmi, velmi náročný "soupeř".
Každopádně by mě zajímalo, jak to na prodavače stejné večerky, ve které jsem dnes byl já zaonačila jedna velmi půvabná kuřačka, které 18 také rozhodně nebylo.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 19:05

Sebevědomí je v dnešní době obzvlášť potřeba. No, teď musím zkusit najít nějaké jiné místo, kde by mi mohli cigarety prodat. Nebo je snad jinej způsob jak se k nim dostat?
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 19:49

A tady je právě zádrhel. Moje okolí je absolutně nekuřácké a kdybych někoho požádal o zakoupení, kdo ví jak by reagoval. Možná bych mohl zkusit požádat někoho kolemjdoucího, ale nevím jestli dokážu takovou osobu vytipovat.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 20:14

Ne, to nechci, protože nechci kouřit kvůli tomu, abych zapadl do nějaké party, či proto, abych vypadal jako nějakej borec, což je mých vrstevníků běžné.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 20:24

Jen pár potáhnutí, takže se pravé účinky nemohly dostavit, ale chuť byla dobrá.
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 4. 1. 2011 21:13

No, co na to říct? Snad jen, že už se těším. Ještě by to k tomu chtělo nějakou pěknou kuřačku :)
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Martina A » sobota 8. 1. 2011 19:02

Jinak, ne že bych chtěla moralizovat, ale v rámci pozitivní reprezentace stránek by se takovéto navádění nezletilců mohlo šeredně nevyplatit. :lol: :lol: ;)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod antaric » sobota 8. 1. 2011 20:31

O domluvě Tří mužů nic nevím :-)

Jestli jde o navádění nezletilců, těžko říct. Navádění by bylo, kdybychom aktivně někoho k něčemu přemlouvali. O přemlouvali ho o něčem, s čím si není jist, sledovali z toho vlastní prospěch nebo potěšení.

Gaan se normálně ptá a dostává normální odpovědi, jako v normální společnosti. Která si nehraje na pokryteckou a falešnou. Gaam to má v hlavně srovnané a pokud chce kouřit, ví proč, a velmi se odlišuje od svých vrstevníků. Žádné borcování, žádné machrování či zapadání do party.

Dřív, co si pamatuju, byla hranice pro prodej cigaret na 16 letech, předtím snad nebyla vůbec. Pamatuju si, jak v deseti letech jsem šel na vesnici koupit dvoje clejky pro pokrývače, co nám dělal střechu na chalupě a nikdo nic neřešil. Dneska jsou všichni z tý hranice 18 let posraní, zejména kuřákobijci. A mládež kouří daleko více než když tyhle zákazy nebyly. Takže milí kuřákobijci - tohodle opačného efektu jste si dosáhli. Restrikce a negace nic neřeší.

Nakupování cigaret pod 18 let. Asi je potřeba v tom najít fígl a taktiku, s tou si pak vystačit do 18 let. Mnoho prodejců se bojí, to je jasný. Některým to je ale jedno nebo to před případnou kontrolou dokáží okecat. Nedokážu říct, jestli je lepší prodavač muž nebo žena. Doporučuju asi nějakou trafiku zvenčí sledovat, kdo tam chodí nakupovat. Z toho možná odpozoruješ, jestli někdo v podobným věku jako Ty tam chodí a prochází mu to.
Neuspěješ-li v jedné trafice, jdi dál, do jiné. Nedokážu říct, jestli je to lepší tam, kde je cvrkot nebo naopak prázdno. Pro prázdno bych řekl, že hovoří to, že prodavač bude rád, když vůbec něco prodá, plus nejsou případní svědci či ukazovači prstem.

Nejhorší je to, že na to nakupování nejsi zvyklý, máš trému. Než se Ti to stane samozřejmostí. (Tohle je celkem nezávislý na věku.) Na způsobu vyslovení žádosti prodavači hodně závisí, je potřeba, aby ji to netrklo. Volit co nejméně slov a pokud možno "žargonově", třeba "dobrý den, dvoje zlatý máčka". Lepší než vyslovit Marlboro - to se spolehlivě zakoktáš (a vzbudíš nápadnost). Paradoxně méně nápadné bude koupit více krabiček než jednu (větším množstvím nevypadáš tak "začínajícně" nebo že bys to musel mít pro sebe).

To by stačilo, abych nenaváděl :-) Jsou to jen nápady, nedokážu říct, jestli to funguje.

Jinak samozřejmě - nejlíp se kouří ve dvou, s kuřačkou :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod antaric » sobota 8. 1. 2011 21:05

Já to radši napsal vážně spíš pro ty, co by to nepochopili jako vtípek :-) Jako obranu jsem zvolil útok :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Martina A » sobota 8. 1. 2011 22:49

No tuším, že jich bylo více, ale právě pro případ, že BY BYLY skutečné (a já se snažím být korektní :D ), se k nim nebudu vyjadřovat. Nerada bych se někoho dotkla. :P
P.S.: to číslo bych v tom případě brala jako výstražné znamení. :D
P.P.S: Jo, ale abych zase nevypadala jako moralista, sama si vzpomínám, jak jsem kdysi (ještě na ZŠ) kupovala cigarety tajně a jak rozpačité to bylo! :roll: :lol: :lol: Ale kouřit regulérně jsem začala až krátce před 18. narozeninami, a to už se nejednalo o nějaký pubertální výstřelek. 8-)

Jo a mimochodem - mám potřebu se pochlubit s tím, že jsem dostala k Vánocům svojí první VLASTNÍ vodní dýmku. :D :lol: S kouřením to přece trošku souvisí, ne. :D
Mějte se fajn. ;)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod antaric » neděle 9. 1. 2011 11:49

Martina: Krásný dárek - o vodní dýmce rád uvítám samostatnou diskuzi, na stejném místě jako téma o špičkách :-) Můžeš ho načnout? Určitě je spousta těch, co o vodní dýmce neví vůbec nic, tak se rádi něco doví. Díky.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Martina A » neděle 9. 1. 2011 13:47

Antaric: téma otevřeno, velmi ve stručnosti, neboť téma (vodní dýmka) jako takové je snad nevyčerpatelné. :D
A mimochodem,je to moje premiéra, tak na mě buďte hodní, žádnou kritiku nepřijímám!! :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod muryru » neděle 9. 1. 2011 16:03

Ještě k původní reakci Martiny: Já už tuplem o ničem nevím, protože jsem tu od 30.12. prakticky deset dní nebyl.
Nicméně taky jsem na některé příspěvky koukal jak vyvoraná myš.... :shock: :shock:
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Martina A » neděle 9. 1. 2011 16:18

Muryru: Tak to jsem ráda, že jsem nebyla sama... :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Billda » neděle 9. 1. 2011 16:28

Ahoj Gaane, tak´s dostal chuť na cigu!? Teď jenom se k ní dostat, že! Předpokládám, že bydlíš v nějakým velkoměstě, takže bych na tvém místě nepovažoval jeden neúspěch ve večerce za nějakou velkou tragédii. Já osobně bych na tvým místě cigarety nekupoval v takových obchodech, kde přijdeš moc do kontaktu s prodavačem "face to face", protože pokud nemáš 18 a svým zjevem toto ještě podtrhuješ, nemáš moc šancí. Spíš bych se poohlédl po nějakých stánkových trafikách u nějakých rušných center (třeba u nádraží), kde kolikrát člověk ani prodavače pořádně nevidí, jak je zavalený vším tím vystavovaným zbožím. Ještě ideálnější velkou šanci uspět bys myslím měl někde na tržnici, kde prodávají Vietnamci, a ti mezi stánky s oblečením mají někdy i stánek s cigaretama (myslím že je to např. případ Holešovické tržnice).
Jak píše antaric, rozhodně ti prospěje, když při vysovení požadavku použiješ nějaký ten slangový výraz pro cigarety (dá se odposlouchat - např. modrý elemka) a nebudeš si pro začátek zároveň k nim kupovat i zapalovač nebo zápalky.
Dobrou chuť a lovu zdar!
Můžeš taky napsat, jak ses o našich stránkách dověděl...
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod muryru » neděle 9. 1. 2011 17:48

Ono šlo spíš o to, že jsem měl rozbitej PC...a když se k tomu přidá chřipka...tak jsem byl úplně mimo PC
svět.
Uzávěrka 1.kola Miss - samozřejmě bedlivě monitoruju a mám i průběžné pořadí, ale to se ještě dozajista
změní..
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Billda » úterý 8. 2. 2011 18:43

Gaane, pořád čekám, že se s námi podělíš, jestli jsi byl s nákupem cigaret konečně úspěšný, jak se tvářila prodavačka při tvém nákupu, jakou jsi si nakonec koupil značku a jak ti chutnala první celá krabka! ;) ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jak nejlépe koupit cigarety?

Příspěvekod Gaan » úterý 8. 2. 2011 18:46

No, zatím bohužel pořád nic, neměl jsem moc příležitostí se k tomu dostat, bohužel...
Gaan
uživatel
 
Příspěvky: 43
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 1. 2011
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro Gold

Další

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník