Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » úterý 25. 1. 2011 14:15

Chtěl bych otevřít samostatnou diskuzi o zapalovačích Zippo - coby výměnu názorů, zkušeností, dojmů, zkrátka všechno, co k nim patří.

Těm, co Zippo neznají, jen krátký úvod. Jedná se o zapalovače luxusního vzezření, provedení a stylu, což se poměrně značně odráží na jejich ceně (cca 500 Kč a výš). Jsou v kovovém provedení, rozebíratelné (pro údržbu), mívají odklápěcí víko, pod kterým se schovává křesadlo a knot. Zaklopením krytu se plamínek zhasíná.

Výrobce Zippo sází na tradici a dlouholetost, dává k nim doživotní záruku a servis. V prezentaci staví na tom, že jde o větruodolný zdroj ohně.

Nejedná se o jednorázové zapalovače, které se po vypotřebování zahodí a koupí se nový. Nejen vzhledem k ceně :-) Zapalovač se plní benzínem, zespodu. Benzín je celkem použitelný "jakýkoliv", ale výrobce prodává přímo jejich přímo určený a certifikovaný pro zapalovače Zippo. Plechovčička stoji asi 99 Kč.

Tolik asi na úvod, na internetu k Zippo najdete spoustu dalších věcí, sem dávám odkaz na hlavního českého dovozce:

http://www.zippo.cz/main.php?page=produkty&lang=cz

Dělám jim vlastně i reklamu (či lépe product placement), tak doufám, že nám pak vyjdou vstříc nějakou malou domů :-) Třeba v podobě dárků pro naše miss :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » úterý 25. 1. 2011 14:26

Přidám rovnou i svou zkušenost. Byl jsem zvědavý, co všichni na Zippo mají, tak jsem si ho jedno koupil. Na výběr měli všechny možné podoby, vzal jsem si asi jedno z nejklasičtějších.

Vzhledem k tomu, že o Zippo jsem nevěděl nic, tak jsem začal škrtat a ono nic :-) Teprv potom jsem začal víc pátrat a dověděl jsem se, že Zippo je potřeba naplnit benzínem :-) Nevymýšlel jsem si nic alternativního, koupil jsem originál plechovčičku (za těch 99 Kč nebo kolik). Začalo zkoumání, jak to plnit, napoprvé jsem se vydal chybnou cestou (začal rozšroubovávat tím šroubkem vespodu), ale pak jsem se už trefil, naplnil a po škrtnutí už konečně začal hořet :-)

Překvapilo mě celkem, postupem času, že i když Zippo naplním vrchovatě, tak to nevydrží moc dlouho, cca týden (a to ne při nějak velkém intenzivním používání). Pak se musí znova plnit. Nebo se to samo vysouší, třeba v kapse?

Pak taky nemám rozhodně pocit, že by šlo o zapalovač výrazně vhodný do větru. Už se mi mockrát stalo, že ve větru prostě nic, resp. plamínek tak uhýbal, že s ním nešlo zapalovat :-)

A určité zklamání mi připravilo to, že plamínek v poslední době byl nějaký malý. Zdálo se mi, že by to mohlo být uhořelým knotem (moc tedy nevydržel), tak by ho to chtělo povypotáhnout. V návodu k Zippo píšou, vezměte kleště a pomalu popovysuňte, asi o 1 cm. Vzal jsem kleště a vytahoval - jenže vůle prakticky žádná, namísto toho je výsledkem rozdrolený a roztrhaný původní knot - nezbylo z něho prakticky nic. Další pokusy jsem vzdal.

Máte někdo podobné zkušenosti nebo víte jak na to? Když je na zapalovač doživotní záruka - jak se uplatňuje, kde, u koho? Jak se řeší nový knot? Díky za tipy.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » úterý 25. 1. 2011 14:28

Ještě - setkal jsem se s tím, že někdo Zippo nemá rád. Konkrétně šlo o Dášu - Miss Kuřačku 2009, která říkala, že ji Zippo smrdí, tím benzínem, že jí to vadí. Sám za sebe se přiznám, že nejen benzín, ale i oheň má svůj charakteristický pach - spíš charakteristický, než že mi by vyloženě vadil.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 25. 1. 2011 18:49

Antaric:musím přiznat,že mě velmi pobavil tvůj článek :lol: zvláště pár vybraných vět... :P ale v dobrém... :P ;)
Jinak mě se zapalovače Zippo vcelku líbí (sice ho nemám-mít ho nemusím,ale zároveň se tomu nebráním)
co se mi na něm právě líbí,že hoří pořád,dokud se nezaklapne víčko...A asi nejvíc se mi líbí-obdivuji,když ho umí někdo obsluhovat jen jednou rukou-otevře,zapálí a zhasne...a myslím,že jsem viděl i otevření a zapálení zaroveň :shock:
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » úterý 25. 1. 2011 20:57

Antaric, to je ale náhoda, zrovna včera jsem si Zippo zapalovače prohlížela na stránkách, kde měli skutečně široký výběr. :D Zapalovače se mi moc líbí a pokud mě někdo z blízkých nepředběhne s dárkem, zvažuji jeho koupi. Jednak se mi benzínové (a zejména Zippo) zapalovače líbí designově, ale také jak psal milovník, je fajn, že člověk nemusí škrtat pořád dokola, plamen zůstává. A to obsluhování jednou rukou je vskutku efektní. :D
Jinak mě tvůj článek trochu pobavil, právě proto, že jako laik bych si s knotem a doplňováním benzínu asi taky hned tak neporadila. :)
Když jsme u toho - nepoužívají se do těchto zapalovačů i náhradní kamínky? Alespoň co vím od známých, kteří benzínové zapalovače používají, kamínky (díky nimž se zapalovačem "škrtá") jsou nezbytné.
Jen mě trochu mrzí, že se musí doplňovat tak často,jak říkáš. To není zrovna praktické. :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » úterý 25. 1. 2011 21:28

Jestli vás moje psaní pobavilo, tak jsem jen rád - občas takhle píšu záměrně :-) Napsal jsem svou zkušenost v kostce, je dost možný, že celé to Zippo používám nějak blbě, že se mám dost co učit :-) Zatím jsem se zadrhnul na tom knotu, který mi znemožňuje další používání, případně trénování v těch frajeřinkách jednou rukou. Za tu zmínku ostatně děkuji, aspoň ve škrtání bych mohl být přeborník :lol:

Kamínky - v návodu nic nepíšou (asi jim to bylo už trapný), ale podle stránek něco takovýho existuje a dá se koupit. Včetně náhradního knotu, kterej je u mě zrovna aktuální :-) Otázkou, jestli tyhle všechny serepetičky k Zippo jsou k mání tam, kde prodávají zapalovače jako takový. Doufám jen, že k tomu bude návod (obecně návody nečtu, na všechno přijdu zpravidla sám, ale na hrátky s ohněm to chce nějaké vysvětlení :-) )

Výdrž ohledně doplňování - fakt nevím, ale asi ho vysouším tím, že ho mám v kapse (na těle). Možná roli hraje i zima? Nevím, čekám na někoho zkušenějšího, kdo by co k tomu řekl :-)

Asi je jednoduchý, že výrobce dává doživotní záruku, když prakticky všechny části se postupem času vymění v náhradních dílech a jediné, co zůstane, je ten kovový obal, zničitelný akorát válcem :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » úterý 25. 1. 2011 23:06

Asi je jednoduchý, že výrobce dává doživotní záruku, když prakticky všechny části se postupem času vymění v náhradních dílech a jediné, co zůstane, je ten kovový obal, zničitelný akorát válcem :)


:lol: :lol: :lol: Tak tak, mají to vcelku promyšlené, taky mě to už napadlo. :lol:
Jinak ty kamínky jsem už viděla i v několika větších trafikách, kde prodávali i benzínové zapalovače. A stojej pár korun, takže to by bylo to nejmenší. :) Ale ta údržba, ta bude asi zrádná, jak tě tak čtu. :lol: Alespoň vím, nač se těšít. :) Doufám, že se na stránkách brzy najde nějaký odborník, na kterého bychom se případně mohli obrátit. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » úterý 25. 1. 2011 23:13

Ještě detail, snad známý - ale přesto užitečný pro ženské kuřačky. :) Zippo nabízí i spoustu dámských zapalovačů a musím říct, že je mají vskutku propracované. :) Zippo ve slim verzi, ale třeba i limitované edice typu swarovski, apod. ;)
A pro snoby - v nabídce je dokonce i zlatý Zippo, za pouhých 39 990,-, nebo tak nějak. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod outofthebody » středa 26. 1. 2011 0:43

Zippo mám asi dva roky a je pravda, že mi chvíli trvalo, než jsem se naučil s ním zacházet. Kamínek jsem jednou nebo dvakrát měnil, knot mám pořád původní, jen ho občas trošku povytáhnu a ustřihnu ohořelou část. Plním cca jednou za měsíc originálním benzínem, je třeba ho naplnit až po okraj, ale zase aby ten benzín nevytejkal. Pokud se ho tam naleje málo, tak logicky nevydrží moc dlouho. Ze své zkušenosti můžu jen doporučit, bez problému se dá s ním zapálit i v opravdu silným větru. Zatím mě nezklamal.
outofthebody
uživatel
 
Příspěvky: 28
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 6. 2009

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Dara » středa 26. 1. 2011 10:03

Ahojte :-)
No zapalovače zippo sa mi páčia,čo ma ale odrádza je tá potreby údržby. Niečo podobné mám,nieje to síce zippo,ale je to zapalovač fungujúci asi na podobnom princípe (benzín,knôt,kamienok) a tiež ho nepoužívam kôli tomu nepraktickému dopĺňaniu,teda kôli svojej lenivosti :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » středa 26. 1. 2011 14:07

Asi je jednoduchý, že výrobce dává doživotní záruku, když prakticky všechny části se postupem času vymění v náhradních dílech a jediné, co zůstane, je ten kovový obal, zničitelný akorát válcem :-)

:lol: antaric-opět si mě velmi pobavil a to nejen tímto... :lol: opravdu rád si čtu tvé příspěvky a tvé zkušenosti s tímto zapalovačem... :P
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » středa 26. 1. 2011 21:21

Dara: jsi můj člověk... :lol: Ale zase si říkám, že pokud stačí benzín doplňovat jednou měsíčně, tak to zase není až taková "práce".

Jinak se mi vážně líbí, že je "odolný větru" :) Když venku fouká a nemůžu si zapálit, je to k vzteku. :) Tak už se těším na zkušenosti. Až tak bude, rozhodně se s vámi podělím o svoje laické "boje se zippákem" :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Arty » čtvrtek 27. 1. 2011 12:52

Fajn debatka :-)).. taky jsem se usmival... hlavne Antaricu dokazes to teda uzasne popsat :-)).. trable se Zipakem :-)). Me se libi Zipak ale probelm mam ten ze nemuzu mit zapalovac ktery bych si hlidal.. proste ok pripalim si, polozim na stul.. pak zase nekdo.. rano mam jinej zapalovac.. muj je zase nekde jinde.... se Zipakem by se to asi nedelo.. ale staci mi doplnovat benzin do auta natoz do zapalovace... Ale je fakt ze me treba osobne hutna vic cigo zapalene Zipakem nebo sirkama.... neni to takovej mrtvej ohen.. aspon tak to na me pusobi....
Takze abych to uzavrel.. Zipak - krasna vec, ale ne pro mne... :-))) :ugeek:
Arty
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 10
Pohlaví: Muž
Registrován: 19. 4. 2010

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » čtvrtek 27. 1. 2011 13:15

Martina:efektní neefektní obsluha jednou rukou-mě to jen ten daný večer zaujalo...Nic víc,nic míň-přesně jak píše antaric je to frajeřinka... ;) :)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » čtvrtek 27. 1. 2011 13:20

Když venku fouká a nemůžu si zapálit, je to k vzteku. -Martino vím o čem mluvíš :)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » čtvrtek 27. 1. 2011 14:49

Milovník kuřaček: tak to ví snad každý kuřák. :) ;) A frajeřinka to je, ale náhodou docela fajn,asi jedna z mála, které mi nepřijdou směšné, když to člověk umí, vypadá to hodně ležérně, pohodářsky. :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod renegade » čtvrtek 27. 1. 2011 19:25

Čau lidi :),

zdravím po delší době. Mám velkou radost, že zde konečně vidím téma věnované pouze Zippo zapíkům.

Já sám vlastním tři kousky, (mimo jiné totiž i sbírám zapalovače).

Konkrétně tyhle:

1: http://www.zippo.cz/main.php?page=produkt&id=951&cat=22
rok výroby: srpen 2004

2: http://www.zippo.cz/main.php?page=produ ... 822&cat=22
rok výroby: březen 2008

3: http://www.zippo.cz/main.php?page=produ ... 850&cat=10
rok výroby: březen 2009

Takže, pokud vás bude zajímat něco ohledně Zippo ptejte se, pokusím se co nejjasněji vám poradit.
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » pátek 28. 1. 2011 11:27

Martina: :) je to přesně tak-frajeřinek je...ale spoustu jich je směšných a trapných... :) ;) mě se na tom líbí třeba i ten zvuk toho klapnutí...(samozřejmě to nemyslím tak,že bych hodinu seděl a klapal...)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » pátek 28. 1. 2011 11:29

renegade:no já myslím,že otázek a nejasností tu už je spousta,tak můžeš vesele psát... :) ;)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod renegade » pátek 28. 1. 2011 11:58

Pro milovníka: Tak povidej, co přesně tě zajímá? ;)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Další

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků