Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Billda » čtvrtek 3. 2. 2011 14:29

Název diskuzního vlákna by také mohl znít "Jak dostáváte první cigaretu z krabičky?" Jde totiž o to, že je to někdy docela problém - dostat ji elegantně a bez toho, aniž by se příliš osahaly ostatní filtry cigaret. Podle mě je tak trochu na vině to, že je v nejobvyklejších baleních cigaret - krabičkách - vždy po dvaceti cigaretách a jsou tam "napresovány" tak, že pokud tu dvacátou vyndáte a chtěli byste ji vrátit zpátky, zpravidla už se vám to nepodaří... :cry:
Šikovnější mi to teď přijde u některých značek cigaret prodávaných na Slovensku - balení obsahuje jen 19 cigaret, které tak mají kolem sebe "dostatek místa". Tím ale samozřejmě nechválím výrobce, protože jejich úmysl byl prostší: ušetřit.
Jak to dělám já? Snažím se poklepem z krabičky vysunout několik cigaret najednou, ten nejvysunutější filtr uchopím do úst a oddálím krabičku s ostatními cigaretami. Připadá mi to nejhygieničtější a taky tak trochu frajerské :P U té první cigarety ale mnohdy nezbyde než cigaretu z krabičky prostě nehygienicky vypáčit... V oč větší výhodě asi jsou milé dámy s dlouhými pěstěnými nehty (které my pánové na nich tak milujeme), které jim mohou v této situaci posloužit jako jakási "pinzeta na cigaretu"...
Dalším řešením je asi pouzdro na cigarety, ze kterého pak stačí cigaretu vždy jen uchopit za její "tělo", ale sám tohoto nejsem příznivcem - abych řekl pravdu, připadá mi to takové snobské.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod antaric » neděle 6. 2. 2011 17:45

Billda: Dobré téma, chválím :-) Ačkoli já asi nepřispěju kdovíjakou elegancí nebo rafinovaností :-) Když rozbaluju krabičku (Davidoff Gold, ano), tak strhnu celofán, nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, bez elegance. Pak dvěma třemi prsty strhnu staniol uvnitř, na jeden tah, dál se s tím nezabývám. A nakonec konečně cigareta - dělám to asi nehygienicky (nikdy mě v tomto smyslu nenapadlo přemýšlet o hygieně :-) ) - vytáhnu jedním prstem (a pak dvěma) jednu cigaretu a je to. Výhodou je, že mám menší prsty, takže v tomhle směru problém nemám :-)
K nějaké frajeřině jsem se zatím nedopracoval, zatím jen trénuju zapalování Zippem jednou rukou na co nejméně pohybů :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Dara » pondělí 7. 2. 2011 12:33

Napriek tomu že som detailistka,túto "fázu" som si nikdy vážnejšie nevšímala :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 8. 2. 2011 17:33

Dara: tak až budeš načínat novou krabičku,tak si tuto "fázu" všimni a pak nám ji můžeš popsat... :)
antaric:a jde ti to... :lol: ;)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Martina A » úterý 8. 2. 2011 22:15

Tak já jsem někde mezi Dara a antaricem :lol: Raději o tom moc nepřemýšlím a pokud ano, krabičku načínám na odlehlých místech, :lol: dříve, než mi dojde poslední cigareta z předchozí, asi abych se vyhnula tomu servávání celofánu a papírku v situaci, kdy bych chtěla vypadat více nenuceně :lol:
Jestli to je hygienické nebo ne, to mě také nikdy nenapadlo, ale upřímně řečeno pouzdro na cigarety (čas od času ho používám, svátečně) je rozhodně mnohem méně hygieničtější a možná i méně praktické - když se plní, ochmatáme všechny cigarety a samozřejmě hlavně u filtru, protože za co jiného je uchopit (bez toho by se rozsypaly a to už by se o hygieně mluvit nedalo zcela určitě. :lol: A když je pouzdro plné, nastává podobný moment jako u plné krabičky. Krabička je tedy v tomto ohledu určitě praktičtější a hygieničtější.
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Billda » úterý 8. 2. 2011 22:54

Moje zalíbení ve vysouvání cigaret z krabičky poklepem má asi svůj původ v době, kdy jsem toto obdivoval jako děcko u kuřáků, kteří tehdy ani neměli jinou možnost, jak dostat cigaretu ven, protože za mýho mládí byly cigarety balené hlavně v balíčcích (říkalo se "balíček cigaret"); cigarety v krabičkách byly povětšinou jen dovozové (hlavně ze "Západu") - snad s výjimkou spartek.
Ukázalo se, že to je jednak frajerské, ale také hygienické. Navíc miluji ten pohled na povysunuté cigarety s korkovým filtrem v otevřené krabičce (viz třeba tato náhodná fotka z internetu http://weston.donotdrive.com/zipcart/im ... o_alls.jpg). Je zajímavé, že od jisté doby byly tyto otevřené krabičky s cigaretami u nás v reklamě zakázané (asi působily moc vyzývavě).

A ještě k tomu vyjímání cigaret: navíc mi v tomto ohledu chybí nějaká etiketa: jakým způsobem nabídnout cigaretu druhému (třeba i neznámému) člověku ze své krabičky? Tak, že mu sám cigaretu z krabičky vyndám (to zamená většinou chytnutím za filtr) nebo ho nechám, aby si cigaretu (bohužel většinou stejným způsobem) vyjmul sám? Připadá mi to jako podávat někomu při stolování lžíci za její nabírací plochu. Brrr.
Nevím. Myslím ale, že "můj způsob" by se dal třeba v tomto případě inovovat následovně: poklepem vysunout cigaretu z krabičky tak, až je vidět její bílé tělo, pak za toto tělo cigaretu chytnout a podat druhému. Být Ladislavem Špačkem, navrhnu to takto ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Martina A » úterý 8. 2. 2011 23:01

To s tím nabízením je přesné. Tvoje řešení je asi ideální, ale bohužel nemám ten grif. Podávat někomu cigaretu je vážně (vě většině situací) nechutné, ale na druhou stranu občas dávám cigaretu i lidem, u kterých nejsem nadšená, když mi chmatají do krabičky, ale abych ji vytáhla sama mi připadá dost neuctivé, až hrubé. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Dara » úterý 8. 2. 2011 23:58

Martina Adonis píše:...m a pokud ano, krabičku načínám na odlehlých místech, :lol: dříve, než mi dojde poslední cigareta z předchozí, asi abych se vyhnula tomu servávání celofánu a papírku v situaci, kdy bych chtěla vypadat více nenuceně :lol: ...

Martina,úplne si to vystihla :lol: Mne to našťastie väčšinou vychádza tak,že novú krabičku načínam buď ráno pred odchodom do práce,alebo večer pred spaním,takže v situáciách ked ma pritom nik okrem blízkych nevidí :lol:
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Martina A » středa 9. 2. 2011 22:49

Dara: taky mi to obvykle vychází, jen jsem nastínila situaci, že mám právě "radost", když mi to tak skvěle vyjde. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod antaric » čtvrtek 10. 2. 2011 11:32

Dara & Martina: To považujete rozbalování krabky cigaret za tak intimní záležitost? :-) To mě nikdy nenapadlo :-) Přiznám se, že naopak rád pozoruju kuřačky na veřejnosti, které si krabku rozbalují - je to v podstatě obřad a jisté chvíle, které jsou završené zapálením a vychutnáním.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod honza » čtvrtek 10. 2. 2011 16:40

Já teda obecně nechám do krabičky chmatat pouze ženy :mrgreen: :mrgreen: Každému jinému vytahnu sám nevidím na tom nic hrubého a když nechce tak at si jde koupit že :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Martina A » čtvrtek 10. 2. 2011 17:15

Honza: uf, ještě že jsem žena. :lol: Ačkoliv pravda je, že si ani nepamatuji, kdy naposled jsem si od někoho brala cigaretu - spíše se mi stává, že mne neustále někdo oslovuje. :lol:

Mimochodem, když jsme u oslovování - co si myslíte o "žebrání" o cigarety? Dost často se s tím setkávám (hlavně na různých autobusových nádražích, když jedu třeba na víkend domů z Prahy) - a nejedná se přitom jenom o nějaké "homeless" týpky. Ale musím říct, že i tak z toho dvakrát nadšená nejsem, i když zpravidla neodmítnu, pokud nejde o vskutku zanedbaného a podezřelého týpka, kdy raději beru nohy na ramena. :lol:
Bohužel z toho ve většině případů neplyne ani žádný příjemný rozhovor, takže o nějaké pohodě a pokecu hovořit taky nejde a tím spíš mi to asi ještě vadí. :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod honza » čtvrtek 10. 2. 2011 17:27

Martina Adonis píše:Honza: uf, ještě že jsem žena. :lol: Ačkoliv pravda je, že si ani nepamatuji, kdy naposled jsem si od někoho brala cigaretu - spíše se mi stává, že mne neustále někdo oslovuje. :lol:

Mimochodem, když jsme u oslovování - co si myslíte o "žebrání" o cigarety? Dost často se s tím setkávám (hlavně na různých autobusových nádražích, když jedu třeba na víkend domů z Prahy) - a nejedná se přitom jenom o nějaké "homeless" týpky. Ale musím říct, že i tak z toho dvakrát nadšená nejsem, i když zpravidla neodmítnu, pokud nejde o vskutku zanedbaného a podezřelého týpka, kdy raději beru nohy na ramena. :lol:
Bohužel z toho ve většině případů neplyne ani žádný příjemný rozhovor, takže o nějaké pohodě a pokecu hovořit taky nejde a tím spíš mi to asi ještě vadí. :lol:


Počkej tím chceš říct že by jsis e štítila kdybych ti cigaretu podal :twisted: :twisted: :twisted:
Takové to žebrání cigaret je u mě podle nálady jaká u mě převládá v danou chvilku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Martina A » čtvrtek 10. 2. 2011 17:40

Tak třeba neštítila. :lol: Ale je fakt, že od cizích lidí bych z toho podávání nadšená nebyla. :)

Takové to hromadné podávání cigaret, kdy případně některé leží i na stole, se děje jen výjimečně, když je nějaká dloooouhá noc. :lol: :lol: :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod honza » čtvrtek 10. 2. 2011 18:36

Martina Adonis píše:Tak třeba neštítila. :lol: Ale je fakt, že od cizích lidí bych z toho podávání nadšená nebyla. :)

Takové to hromadné podávání cigaret, kdy případně některé leží i na stole, se děje jen výjimečně, když je nějaká dloooouhá noc. :lol: :lol: :lol:


Tak třeba je špatně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Dara » čtvrtek 10. 2. 2011 23:41

Ja si ani nespomínam,kedy si odo mňa niekto naposledy vypýtal cigaretu... Asi je na mne vidieť,že by som povedala jasné nie :lol: Inak to beriem u blízkych kamarátok,tam je pre mňa samozrejmé že ked nemajú tak im ponúknem...ale väčšinou sa jedná len o situácie typu "nechala som si ich v aute" atd :-) Pri nich mi nevadí ani tá hygienická stránka...
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Rosalyn » neděle 16. 10. 2011 11:12

Souhlasím s tím, že načnutí krabičky je obřad. Obal sundám tak, že odtrhnu tam, kde je ta odtrhávací páska (zajímalo by mně, jak se tomuto odborně nadává :) ) a spodní obal nechám na krabičce. Poté zaberu za víčko, kolek se přetrhne a přijde na řadu staniol. Ten uškubnu ledabyle. Samotné cigarety nelovím s nějakou okázalou noblesou, jelikož mám poměrně dlouhé nehty, tak je použiju jako pinzetu :)
Co se nabízení cigaret týče, snažím se jí pařátem po tělě povystrčit z krabičky, opět přitom eleganci moc neřeším :D
Jinak když mně někdo na ulici požádá o cigartu, řeknu mu, že nemám :twisted:
požitkářka... :)
Rosalyn
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: Žena
Registrován: 16. 10. 2011

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Billda » sobota 22. 10. 2011 17:10

Rosalyn píše: Samotné cigarety nelovím s nějakou okázalou noblesou, jelikož mám poměrně dlouhé nehty, tak je použiju jako pinzetu :)
Co se nabízení cigaret týče, snažím se jí pařátem po tělě povystrčit z krabičky


Tak to by byla nádhera - pozorovat tě při tom :P! Navíc by to dokázali ocenit i pánové Ladislav Špaček a Michael Vít. ;)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Rosalyn » neděle 23. 10. 2011 19:05

Přinejmenším bych udělala dobrý skutek - pobavila přihlížející :D a Špačkův názor na takovouto manýru by mně taky docela zajímal :D Toho pána velice obdivuji
požitkářka... :)
Rosalyn
uživatel
 
Příspěvky: 17
Pohlaví: Žena
Registrován: 16. 10. 2011

Re: Jakým způsobem vyjímáte cigaretu z krabičky?

Příspěvekod Val6006 » pondělí 25. 8. 2014 7:09

Ehmm... No... Vyhradne zubama... :oops:
Val6006
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Žena
Registrován: 25. 8. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 30
Značky: Marlboro, Black Devil

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků