Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » neděle 30. 1. 2011 11:31

renegade: Jsem rád, že tu máme přes Zippo odborníka povolaného :-) Můj dotaz vyplývá z trablí, které jsem už popsal - totiž knot. Pokoušel jsem se ho vytahovat kleštěma, nebyla tam žádná vůle - prakticky jsem ho roztrhal, je z něj torzo. Existuje způsob, jak ho vytáhnout jinak? Vytlačit zespodu? Nebo si mám koupit nový a vyměnit? Koupím ho všude, kde se prodává Zippo? Jak se dělá výměna knotu? Je k tomu přiložený návod? Díky za rady :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » pondělí 31. 1. 2011 17:33

antaric:prakticky jsem ho roztrhal, je z něj torzo. - :lol: (promiň antaricu,ale opět mě to pobavilo...)
renegade:už se tě stihl zeptat antaric...Já jsem měl na mysli přesně ty jeho příspěvky s otázkami...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod renegade » pondělí 31. 1. 2011 22:23

Ahoj,

pro antarica: Knot bych jest nechal nejspis puvodni. Takze: Vyndej zapalovac z kov. obalu, sundej spodni skel. vatu a hlavne vyndej VSECHNU vatu a doprucuju vyndat i sroub s pruzinou, co drzi kaminek. (tim bude knot zcela volny, ale zaroven ho ponech casecne zastrceny v zapiku).
Vytahni spatnou cast knotu nad mrizku zapiku odstrihni tu rozervanou cast knotu a povytahni nahoru tu cast z knotu co jeste v poradku(knot by mel mit delku asi 1,5 cm , nebo-li k horni hrane sitky co chrani plamen pred zhasnutim) A potom musis vzdycky dat knot k jedny strane vnitrku pak kus vaty knot zase dat na druhou stranu vnitrku a zas kus vaty. Timto zpusobem das do vnitrku zapalovace CELY knot a hlavne musi prijit zpet VSECHNA vata. (Vata pozdeji pujde do zapalovace trochu ztuha, takze
misty ji budes muset palcem trochu vic umackvat). Na zaver vratis zpet pruzinu kaminku a tu vrchni, kryci vatu.

Jinak knot koupis ve vsech trochu vetsich trafikach(zippo knot stoji tak 30,- az 45,- Kc, pl.puzdro s 5 zippo kamínky je tak 30,- az 35 Kc, plechovka orig. zippo benzínu(125 ml) je tak 55,- az 80 Kc) A abych nezapomnel tohle povytazeni a zastřižení vydží knot tak 3-4. (Pak uz je na nic, kvuli moc kratke dylce)

Jinak kdyby popis výměny působil místy nejasně, kouknuti na youtube.com , tam zadej v Angličtině: "Zippo Change wick" a dá se tam najít pár videií amer. uživatelů, kteří již měnili knot.

A příště doporučuju i povytažení dělat stejným způsobem, protože metoda s pomocí kleští znamená většinou škodu na knotu.
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod renegade » pondělí 31. 1. 2011 22:59

Všiml jsem si, že se zde taky řešila výdrž zapíku po "nalití", výdrž je u každého zapalovače trochu jiná. U mých třech kusů se výdrž pohybuje tak mezi 12-17 dny (pochopitelně, že výdrž lze ovlivnit monoha faktory. Například: jestli zapík plním trochu nebo az po okraj, taky počasí má částečný vliv na výdrž, protože v létě při velkých vedrech se benzín odpařuje ze zapíku rychleji, než v zimě)

Dále je důležité si uvědomit, že ze Zippa se náplň samovolně odpařuje, ale když plnim zapalovač plynový tak v něm plyn vydrží i měsíce i když ten plyn. zapalovač nepoužívám. V tom je velký rozdíl mezi těmito typy náplní a plno lidí si tento rozdíl ani neuvědomuje :!: .

Co se týka používání Zippa v silném větru, tak na to si nemůžu nijak stěžovat, ten plamen opravdu nezhasíná ani ve velmi silném větru, ale na rozdíl od plynových zapíků s "tryskou", nemá samozřejmě Zippo plamen ustálený do jednoho směru, ale plamen s sebou v mřížce uhýbá dost do stran, takže je nutné zapalovat si cigaretu spodní částí plamene, ne jeho špičkou :!: .
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » středa 2. 2. 2011 18:13

renegade:moc děkuji a myslím,že nejsem sám za odpovědi a vysvětlení :) tak antaricu vzhůru do toho :P návod tu máš,tak až dokončíš sborku-rozborku zapiku rád si přečtu jak ti to šlo... :P ;)
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » neděle 6. 2. 2011 14:59

renegade: Děkuji moc, dostal jsem se k tomu až o víkendu - díky za popis, pro mě naprosto srozumitelný. Nakonec jsem Zippo tedy kompletně rozebral - a připojuji obrázek rozborky :-) Pak už šlo s knotem manipulovat dobře, byl naprosto volný. Nakonec jsem ho prostrčil shora, nikoli zdola zevnitř, šlo mi to snáž. Zjistil jsem taky, že skelná vata se dobře vytahuje kleštěma a nacpává se naopak lépe šroubovákem.

Málem jsem po úpravě a nasazení knotu skoro zvítězil, nebýt toho, že jsem zjistil, že mi vypadnul kamínek, aniž bych o něm věděl :-) Naštěstí jsem měl možnost se zastavit ještě včera ve Valmontu a kamínky koupit - kamínek jsem podle návodu (na youtube) vložil, zašrouboval a hurá - škrtám a hořím! :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » neděle 6. 2. 2011 15:01

Pavel: To není Udělej si sám :-) To spíš daleko víc připomíná Tvé rozebírání a spravování starých motorek :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » neděle 6. 2. 2011 15:03

Ještě - dávám odkaz na prodejce ZIppo a příslušenství, ale spíš proto, že tam mají i návody pod konkrétním zbožím - návody na výměnu kamínku, knotu atd., v češtině:

http://www.smokenet.cz/zapalovace/prislusenstvi/
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 8. 2. 2011 17:39

antaric:no tak sláva a 3x HURÁ blahopřeji ti a jsem rád,že máš zapik opět funkční...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 8. 2. 2011 19:38

Pavel:to jsou mi věci... :o
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » pondělí 14. 2. 2011 16:05

Tak dneska jsem zjistil,že kolega v práci má Zippo zapíka,tak jsem mu ho hned sebral a chvíli si s ním hrál,pak mu ho rozebral...A taky jsem zkoušel najednou ho otevřít a zapálit a nevím,nevím jak to tenkrát šlo...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » pondělí 14. 2. 2011 16:11

Milovník: Já to skoro občas už jednou rukou umím, i když nevím, jestli to dělám nějak esteticky frajersky :-) A paradoxně - lepší mi to jde levou rukou než pravou :-) (jsem pravák) Pokud ale fouká vítr, tak jednou rukou to moc nejde - opravdu se mi nezdá, že by Zippo bylo nějak do větru vhodné - vítr s plamenem celkem dost mává nebo nedovolí se mi rozvinout.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » pátek 18. 2. 2011 18:20

TAK!Před časem jsem tu psal o otvírání a současného zapálení plamenu tohoto zapíku a že mě to udivuje nebo se mi to líbí a kdesi-cosi...Psal jsem to v době,kdy jsem tento zapík viděl pouze na obrázku a tenkrát jak jsem toho jistého člověka obdivoval,tak to už je asi deset let...
Jak jsem psal nedávno,že jsem zjistil,že má kolega v práci tento zapík,tak jsem nejen zjistil,že je to blbost ho najednou otevřít a zapálit (každé se děje jiným směrem),tak jsem nyní asi po těch deseti letech znovu viděl to,co mě před těma asi deseti lety tak zaujalo...Je to pouhé otevření jednou rukou (něco jako lusknutí) a pak zapálení lusknutím prstů-nemyslím si,že to bude někdo zkoušet (ženy určitě nee) ale kdyby přece,tak pozor na nehty...
A jináč hódně přemejšlím,že si ho koupím,ale dovoluji si upozornit že né kvůli tomuhle...ale prostě proto,že se mi líbí a i to vcelku voní tím benzínem (techničák) ale především ten VZHLED...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod Martina A » pátek 18. 2. 2011 21:54

:D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod ZippoShop » pondělí 21. 2. 2011 0:02

Zdravím všechny příznivce ZIPPO zapalovačů,
provozuji eshop http://www.ZippoShop.cz a nerad bych aby tento příspěvek působil jako nějaká skrytá reklama.
Rád bych tímto všem, kteří mají jakýkoliv problém s touto značkou zapalovačů, ať se již jedná o výměnu jakýchkoliv částí, reklamací atp. mohl vyřešit jejich problém, tak můžete zaslat dotaz na email info@zipposhop.cz popřípadě můžete zavolat na tel.: 777 840822. Máme zkušenosti nejen v prodeji, ale i několikaleté osobní zkušenosti s používáním těchto zapalovačů. Proto neváhejte a pište nebo volejte.
Všem nerozhodným můžeme poradit s výberem zapalovače ( možné již ZIPPO benzínové i plynové) a zároveň všem, kteří budou chtít zapalovač této značky zakoupit nabízíme na veškerý sortiment slevu ve výši 10% !
Pouze je pro kontrolu nutné uvést do poznámky při objednávce adresu tohoto webu http://www.kuracky.cz a sleva Vám bude poté zpětně aktivována.
ZippoShop
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Muž
Registrován: 20. 2. 2011

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod milovník kuřaček » úterý 22. 2. 2011 16:29

:lol:
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod antaric » úterý 22. 2. 2011 16:45

ZippoShop: Samozřejmě je to reklama :-) ale pokud z ní plyne prospěch pro obě strany a má nějaký řád, pak nejsem proti. Díky za nabídku slevy, doufám, že někdo využije. Pokud by to mělo významnější dopad na růst obratu, budeme rádi i za sponzorský dar :-) i v "naturáliích" (Missky by si dárek zasloužily, v podobě zapalovače třeba :-) ).

Do budoucna bych tomu v případě zájmu o širší spolupráci dal nějaký rámec (vzájemná propagace, utvoření aliance, bannery, product placement apod.). Krom toho prolinkování a pageranky mají význam i pro indexaci ve vyhledávačích.

Tímto i vyzývám další zájemce, z komerční sféry, i ohledně jiných produktů navazující k tématu - klidně mě kontaktujte, jakýmkoli způsobem.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod vivek5 » pondělí 28. 2. 2011 18:37

vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod klix » sobota 2. 7. 2011 13:31

Ahoj, chtel bych se zeptat, na mem zipaku se mi zedrelo to kovove, vrobkovane kolecko (menil jsem i kaminky, ale to kolecko je uz prilis "hladky", a nehadze dohromady zadnou jiskru), da se koupit nahradni a vymenit po domacku, nebo to jde poslat na ATC distribution s.r.o. do Prerova a spravi mi to? diky za odpovedi
klix
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 7. 2011

Re: Zippo zapalovače

Příspěvekod vivek5 » neděle 3. 7. 2011 20:48

ja mam zippo spectrum, podobna do tej:

http://www.flickr.com/photos/29257827@N07/5198937115/
vivek5
VIP uživatel
 
Příspěvky: 392
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 5. 2009
Bydliště: Warszawa, Polsko

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků