Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Kouříte rádi či neradi? Jaké značky cigaret? Co pro vás kouření znamená? Ať už jste kuřáci či nekuřáci, vítejte v diskuzi.

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » pondělí 16. 5. 2011 21:03

antaric píše:Teď jsem něco zkoušel tvořit v grafickém editoru. Když jsem napsal slovo Smoking, najednou mi něco trklo. Firma spojená se Smoklin využívá naprosto v logotypu stejné písmo (font) jako my! Rozdíl je pouze v tom, že zde využívám tučnou variantu, oni pouze netučnou. Jde o hodně specifické písmo, musela by to být velká náhoda, aby dva subjekty v zásadě stojící proti sobě využily totéž. Je evidentní, že Smoklin parazituje na všech a na všem, v tomto případě na na podobnosti s naším logotypem. Je to skandální!


mate na mysli font Optima? no to je skutecne ubervzacnost. mimochodem.. mate ho koupeny?
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 9:04

mrright píše:mate na mysli font Optima? no to je skutecne ubervzacnost. mimochodem.. mate ho koupeny?

Ne, je to jiný font ("Fine"), je zdarma a volně k použití. V počítačovém provedení pochází někdy z 90. let. Je ale fakt, že s Optimou vypadá prakticky identicky.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 12:41

no.. takze logo Smoklin je zkratka vysazeno optimou. A verte mi ze jeho autor nemel o existenci vaseho serveru absolutne poneti. Obavam se ze si ten marketing a vznik podobnych veci predstavujete az prilis sofistikovane. Skutecnost je daleko tristnejsi...
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 12:55

mrright: Řekl bych, že nebudete nezaujatý, že máte s nimi něco společného. Ale to je v pořádku, nevadí mi to, jako otevřená diskuze. V kontrastu s praktikami, kteří používají oni (a na které jsem poukazoval). Jestli tahle diskuze někomu vadí, pak jsem rád - dokazuje to sílu a otevřenost internetu, i výlučného postavení našich stránek (s tématem Smoklin jsme momentálně na 7. místě ve vyhledávání google - možná i proto jste tady).

Použití písma - přišlo mi to jako zajímavá náhoda a shoda. Vyzdvihnul jsem to v emocích, ale dál to neřeším. Práva na písmo ostatně ani nemám. O marketingu něco vím plus koneckonců jsme mu všichni vystaveni dennodenně v podobě politického.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 13:24

ne nemam s nimi nic spolecneho.. nicmene u tvorby loga jsem byl. a verte mi ze rozhodne neprobehla zadna "reserse" kurackych stranek. na diskusi jsem se dostal samozrejme diky google. neco jsem hledal... a zaujala mne paranoia a lehka sebestrednost vaseho prispevku a to az tak ze mne to donutilo zcela vyjimecne reagovat. Ja totiz opravdu nevim jak si predstavujete mechaniku onoho zmineneho parazitovani. Jsem obkloben samymi kuraky a kurackami a o existenci vaseho serveru nikdo nevi.

diskusi jsem celou necetl.. ani nehodlam... a tj o "jejich" praktikach nevim nic. co vim vsak jiste je to ze jakakoliv i negativni diskuse pomuze prodeji Smoklinu.. za coz vam "oni" jiste podekuji.. :-). no vlastne vim jistojiste jeste jednu vec. firma Smoklin vyrabejici se chova k dodavatelum sluzeb maximalne profesionalne... vcetne plateb a podobne. coz je v dnesni dobe zazrak. tot za mne vse k "jejich" praktikam
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 13:46

mrright: To, že jste někde u tvorby loga mohl být, to jste v podstatě naznačil předchozími příspěvky (sotva byste jinak měl insider informace). V pořádku, v pohodě, upřímnosti a otevřenosti si cením. (Samozřejmě nevím, jak velkou část pravdy jste napsal a kolik je jí ještě skryto, ale to neřeším). Díky tedy za objasnění a upřesnění, jak to je s písmem.

Parazitování - je to jednoduché. Marketing pracuje s podvědomím a různými podněty, spojením podnětů a navozování dojmů, v daném případě vizuálními. Marketing pracuje s podvědomím "to jsem už někde viděl", to může navodit větší pocit důvěry a jistoty. Použití fontu může být jedna z cest. Samozřejmě záleží nejvíc odkud kam se přijde. Pokud někdo přijde od nás ke Smoklinu, může mu být písmo podobné. Jsou-li kuřačky.cz pozitivní, tak Smoklin je také pozitivní. Není to paraonia, nečekám v tom nějaké zásadní a systémové cílení, ale umím si představit lidi od Smoklinu, kteří si řeknu - to do toho vložme, nic nás to nestojí a může to pomoci. Tečka.

Samozřejmě Smoklin je známější, protože si vydělává s vysokými maržemi a může si dovolit masivní nejen billboardovou reklamu. To si dovolit nemůžeme, jako neziskový dotovaný projekt. Proto nás vaše okolí nezná. My musíme volit jiné cesty, které jsou efektivnější i vůči společenskému klimatu (a je to běh na delší trať).

Negativní reklama - samozřejmě často může pomoct. Nicméně v tomto případě si nejsem jist. Lidé jsou nedůvěřiví a vyhledávají informace na netu. Když zjistí, že Smoklin žádný zázrak není a že objektivně obsahuje jen to, co se dá získat jinde za zlomek ceny, tak to sotva prodeji pomůže. Že se firma Smoklin chová profesionálně ke svým partnerům, to je v pořádku, chválím, ale s diskuzí to nesouvisí. Proč by se neměla ke svým partnerům chovat seriózně, když je potřebuje? Potřebuje je proto, aby maximalizovala prodeje a zisk - marketing uplatňuje na cílové spotřebitele.

Paradoxně tato diskuze může pomáhat spíš nám než Smoklinu. Pokud lidé zadají do vyhledávače klíčové slovo "Smoklin" (aniž by vůbec chtěli hledat něco spojeného s námi), tak jsme tam dost vysoko na to, aby otevřeli i nás. Jednak si přečtou tuto diskuzi o Smoklinu a jednak si rozšíří obzory o naše téma - přitažlivost žen kuřaček cigaret. A třeba se mnozí z nich stanou našimi pravidelnými návštěvníky (bez ohledu na to, jestli si Smoklin koupí nebo ne).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 14:25

no... a mohl bych jeste vedet v cem tedy spociva neserioznost vyrobce? a na cem jeste parazituje? jak rikam.. jde to v tuto chvili jiz zcela mimo mne... jen mne to proste zajima. dokonce jsem si precetl i cele tema a odpoved nenasel. jedine snad mam pocit ze muze byt nekdo zklaman tim.. ze to neni zadny zazracny pripravek. ok. co z rise farmacie.. presneji receno potravnich doplnku je zazrak? kupujete si vitamin C? proc.. je ho prece plne ovoce. atd atd.
kupujete si coldrex? proc.. odpoved je jasna. protoze si jeho vyrobce vybral cilovou skupinu.. a usil na ni vyrobek a kampan... Rozhodne to neni od Smithkline nejaky mesiasky cin. Smoklin neudelal patrne nic jineho.

koneckoncu kupujete si cigarety? proc... a proc ty s velbloudem? a proc je dela vyrobce? protoze vas chce potesit tim ze vam umozni kourit? jestli zkratka v dnesni dobe nekoho prekvapuje to ze dela neco pro zisk... tak nevim co k tomu rict
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 14:45

Smoklin parazituje na důvěře lidí. Všude se straší, jak je kouření nezdravé. Spousta lidí se snaží přestávat. Některým se podaří, jiným ne. Těm, co se to nepovede, je tu najednou spása a žehlička svědomí. Když už kouříš, tak Smoklin. Zelený štít. Reklama navozuje dojem (stejně tak i stránky výrobce), že je tu zázrak (a jen a jen jediný on), který razantně omezí zdravotní rizika kouření. Považuju to za klamavou reklamu. Protože slibuje víc, než může splnit. Proto mluvím o parazitování. Parazitování na závislosti na cigaretách a na žehlení svědomí lidí. Skoro bych řekl, že je to až hraničí s vydíráním.

Samozřejmě, že praxe u různých přípravků na trhu je podobná, neřkuli stejná. Nepřekvapuje mě, že se někdo snaží o zisk. Ale ať používá čisté prostředky. Mně vadí, když někdo zneužívá svého postavení a nástrojů. Spotřebitel má nárok na úplnost a svobodu informací. Ty mu reklama nezajistí. I proto existuje tato otevřená diskuze-vlákno. Smoklin na svých stránkách žádnou diskuzi neumožňuje. Proč asi. Navíc nechal odstranit nelichotivé vyjádření odborníka na stránkách bojujících proti kouření (viz to, co jsem již psal). Vím, že korupční jednání je v této zemi zdomácnělé, ale stojí za to se proti němu postavit. Boj Davida s Goliášem.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 14:53

a to ze na zavislosti na koureni paratizuji vyrobci cigaret vam skutecne nevadi?

vidite v reklame sdeleni ktera tam nejsou.. ale paklize to takhle vidite.. tak se reklama asi podarila

paklize ji povazujete za nekalou doporoucuji zaslat podnet na www.rpr.cz

za sebe bych asi diskusi ukoncil. skutecne mne opravdu pouze zaujalo vase vyjadreni o parazitovani na znacce koureni.cz, tj na znacce jejiz znamost je naprosto minimalni. chce to patrne vice sebereflexe
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 15:12

"a to ze na zavislosti na koureni paratizuji vyrobci cigaret vam skutecne nevadi?"

Nevadí, protože výrobce cigaret mě o ničem mylně neinformuje (mluvím o současné době). A svobodných informací kolem kouření je dostatek. Zatímco nezávislých názorů na Smoklin málo a její výrobce aktivně zasahuje nekalými praktikami do jejich likvidace.

"vidite v reklame sdeleni ktera tam nejsou.."

Pouze tvrzení proti tvrzení. Víte dobře, že reklama je především psychologie, psychologie a zas psychologie. Pracuje se i sděleními, která nejsou odhalitelná a nikdo vám je z autorů veřejně nepotvrdí. A pokud jde o zdařilost reklamy, tak jste si již v tomto vláknu mohl přečíst, že ji považuju za zdařilou, napsal jsem přímo, že je to geniální tah.

"paklize ji povazujete za nekalou doporoucuji zaslat podnet na www.rpr.cz"

Za nekalou ji považuji mravně, právně je bohužel v pořádku.

"skutecne mne opravdu pouze zaujalo vase vyjadreni o parazitovani na znacce koureni.cz"

Jednak nejsme koureni.cz, ale kuracky.cz. A jednak jste si mohl všimnout, že můj výrok o parazitování je jen součástí vlákna, kde se řeší primárně Smoklin jako takový, a že to nepřekvapuje a zcela zapadá do chování distributora Smoklinu. Někdy i velcí rádi chtějí trumfnout malé. A proč je známost našich stránek z vašeho pohledu minimální, jsem vám už vysvětloval. Kdybychom si zaplatili stejný objem reklamy jako Smoklin, měli bychom daleko větší zásah než on. Bez tak masivní reklamy by o Smoklinu nikdo nevěděl.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 15:18

takze sme se tak nejak usnesli.. ze na smoklinu parazituji kuracky.cz? :-) protoze smoklin je znamejsi... a diky hledani slova smoklin se clovek dostane sem. ale ja vam do odpoustim.. a "oni" jiste take

mimochodem.. ta kampan neni vazne nijak masivni. je to jedna z nejmensich na ktere jsem kdy vubec delal. takze bude patrne spise efektivni. blahopreji! a vyrobce rozhodne neni zadny nadnarodni kolos.
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 15:26

Vy už nevíte co, jen chcete mít poslední slovo, ačkoli jste diskuzi předchozím příspěvkem ukončil :-)

My dva jsme se neusnesli na ničem, usnesl jste se sám :-) Ano, je to nepřímý dopad, ale také důsledek chování - Smoklinu a teď už i vás. Kdyby bylo referencí o Smoklinu více, nedostali bychom se tak vysoko v googlu a zastínily by nás daleko fundovanější a relevantnější odkazy. Je to jen vedlejší efekt.

Jsem rád, že jste se vybarvil a přiznal k té reklamní kampani :-) Bylo to jasné už více příspěvků zpět - dávat "oni" do uvozovek. Masivní je, vždyť na kolika lavičkách a billboardech visí ještě stále a dodnes. Možná jste dostal slevu u Soukupa, jako politické strany. O nadnárodním kolosu jsem nikde nepsal.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » úterý 17. 5. 2011 15:40

proboha clovece... ja netusil ze je tady neco nejasneho a vytvoril jsem prostor pro nejake konspiracni teorie. paklize jsem delal na logu.. nepredpokladal jsem ze by nekoho nenapadlo ze jsem nedelal i na kampani. vse jako pouhopouhy dodavatel... tj ano "oni" objednavaji.. "oni" plati.. a "oni" planuji media. pripadne nekdo pro "ne" a zda se ze dobre.

mate pravdu.. uz to chce ukoncit. byla to chvilemi i zabava. zaujal mne vas boj s "nimi". pochopil bych to.. kdyby to melo alespon nejake obecenstvo. takhle na poloprazdnem foru tomu vazne nerozumim. presto.. preji hodne uspechu... v boji proti vsem.. co nemaji radi ty hodne kuraky. a nyni.. si s dovolenim dojdu zapalit na terasku..
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » úterý 17. 5. 2011 15:50

Já chápu, že jste přišel uvést na pravou míru věci, které vás mohly zarazit, jevící se jako nepravdivé. A současně obhájit svou práci. Případně "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Místama se jste pokusil o korektní diskuzi, ale pak jste se utopil ve vlastní hře.

Není mi jasné, proč se snažíte bez bližší znalosti shazovat náš projekt slovy "poloprázdné fórum" či "stránky nikdo nezná". Jste tu necelý den a nevíte nic. Co je to za projev egoismu?

Samozřejmě obecenstvo to má, divil byste. Navíc byste sem nepřišel a nestálo by vám to za diskuzi.
A ti, co nás vygooglí si to přečtou.
A váš chlebodárce vás nepochválí.
Aspoň, že jste se domněle pobavil na cizí účet.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » středa 18. 5. 2011 14:12

no to sem vazne celej prekvapenej! :-)
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » čtvrtek 19. 5. 2011 9:04

klidek mlady muzi.... berte si vzor z vasich asertivnejsich pratel...

chtel jsem poze naznacit.. ze opravdu neocekavam jakoukoliv souhlasnou reakci. obzvlast ne na foru kde naprosta vetsina zprav pochazi od jeho adminu...

ale nikterak me to netrapi..
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » čtvrtek 19. 5. 2011 9:31

mrright: No, vy jste zrovna v předchozí diskuzi příliš asertivity nepředvedl, tak se na ní zas tak moc neodkazujte :-) Ale chápu vás, že vás jízlivost, uštěpačnost a posměšky baví (přesto nebo právě proto, že vás to netrápí, ale máte nutkavou touhu někomu něco dál pořád dokazovat, s absencí věcnosti).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod antaric » čtvrtek 19. 5. 2011 9:35

mrright: Možná byste se divil, ale Pavel by klidně mohl být vaším otcem. Takže si mladé muže můžete nechat na lidi, o kterých něco víte. Jinak jste minul cíl a je to spíš lichotka.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » čtvrtek 19. 5. 2011 9:45

antaric píše:mrright: No, vy jste zrovna v předchozí diskuzi příliš asertivity nepředvedl, tak se na ní zas tak moc neodkazujte :-) Ale chápu vás, že vás jízlivost, uštěpačnost a posměšky baví (přesto nebo právě proto, že vás to netrápí, ale máte nutkavou touhu někomu něco dál pořád dokazovat, s absencí věcnosti).


presny rozbor! gratuluji
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

Re: Zaujimavost - Smoklin

Příspěvekod mrright » čtvrtek 19. 5. 2011 9:46

antaric píše:mrright: Možná byste se divil, ale Pavel by klidně mohl být vaším otcem. Takže si mladé muže můžete nechat na lidi, o kterých něco víte. Jinak jste minul cíl a je to spíš lichotka.


jste si jist? vy jste nejen uzasny psycholog... ale i jasnovidec. urcite je tomu panovi alespon 60 let?
mrright
uživatel
 
Příspěvky: 13
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 5. 2011

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o kouření a cigaretách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron