Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Komunikace s administrátory muryru a antaric
Pište také, jaká další témata byste rádi na těchto stránkách viděli

Oceňujete přínos TOP výběrů fotek u kuřaček?

ano, prohlížím pouze top výběr fotek
3
13%
ano, udělám si rychlý obrázek, podle toho prohlížím i zbylé fotky
13
57%
ne, fotky si vybírám podle náhledů ze všech
2
9%
ne, vždy prohlížím všechny fotky
4
17%
je mi to jedno, nemám názor
1
4%
 
Celkem hlasů : 23

Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod antaric » sobota 2. 3. 2013 14:02

Rád bych otevřel jednu další diskuzi, která se týká formy zveřejňování prezentace kuřaček. Ti, co nás pozorujete delší dobu, víte, že postupem času roste počet snímků, které nafotíme a které zde ke každé kuřačce publikujeme. Podle možností a časových dispozic při focení se toto množství pohybuje zpravidla mezi 60 až 500. Nechci se moc pouštět do polemiky, jestli je to málo nebo hodně - pokud jste si někdy prošli všechny mé fotky, zjistíte, že každá fotka je nějak unikátní, něco si nese v sobě (zkrátka se stejný námět, kompozice a emoce, pokud mi něco neuteče, neopakuje). Navíc jde jen o část nafocených fotek - i když třeba publikujeme 300 fotek, je to výběr třeba z 1000, které byly nasnímány (nepovedené, duplicity apod. - selekce není zas tak měkká, jak by se mohlo zdát).

Vím, že většina z vás si všechny fotky ani zdaleka neprohlédne (a je to logické, množství dokáže umořit). Proto jsem od jistého okamžiku rozhodl sestavovat sady tzv. top fotek. Kam vybírám ty nej fotky, které dle mého pohledu jsou nějak výjimečné, něčím danou kuřačku zdůrazňují, charakterizují, její projev, vizáž atd. Je to ale do jisté míry práce nevděčná - ačkoli jsem se vnitřně limitoval tak 10-20 fotkami, ne vždy se mi to podaří dodržet a nepřekročit. Krom toho každý z nás by vybral jiné fotky. Tvorba je motivována ale tím, že chci, aby pokud jedete kuřačky rychloprohlížením, aby vám neuniklo to z mého pohledu nejlepší (a zbytečně jste kuřačku nehodnotili "nekvalifikovaně").

Top výběry jsou ale pro mě celkem náročné - přiznám se, že mě to moc nebaví (povedené jsou všechny fotky), nechce se mi to dělat. Proto je diskuzní otázka, jestli to má vůbec smysl dělat, jestli si nemám čas šetřit na užitečnější věci.

Diskutujte tady, plus jsem vám nechal nahoře anketu.

A ještě jednou opakuji - diskuze není o tom, že "pro každou kuřačku stačí deset dvacet fotek, že všechno ostatní je zbytečný". Diskuze je o top výběrech - které vám mají simulovat ono "stačí deset dvacet fotek". Kromě toho je mi jasné (i podle statistik), že pokud vás kuřačka nezaujme, více fotek neprohlédnete. Pokud vás nadchne, prohlédnete všechno, co se dá prohlédnout. (V tomto směru si opět každý může najít to své).

PS: Ještě by mě zajímala jedna věc - jak moc se řídíte náhledy, které fotky si zobrazíte? Vyhovuje vám jejich stávající velikost? Nebo byste uvítali větší? Případně jaké další vylepšení? Které jste zahlédli třeba i jinde, na jiných stránkách?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod muryru » sobota 2. 3. 2013 16:58

Já u svých fotek TOP výběry nedělám, ani u těch, které fotografuji pouze sám. Při menším množství fotek se spíše snažím dávat ty domněle lepší fotky na začátek setu, postupně se ale také přikláním ke chronologii vzniku. Měl bych také dělat (u případných sólovek) TOP výběry?

Co se týče odpovědi na antaricovu otázku, já si myslím, že jeho TOP výběry rozhodně, i přes časovou náročnost smysl mají, a vítám je, je to i upozornění na fotku, kterou bych třeba mezi hromadou jiných mohl přehlédnout, přičemž z jeho pohledu -a že on tomu rozumí- je nějakým způsobem výjimečná. Pokud je fotek skutečně hodně, a vznikne třeba TOP 60, budiž, proč ne. Je však otázkou, jestli fotky znovu opakovat v kompletní sadě. Myslel jsem si, že by se opakovat nemusely, ale kompletní sada má leckdy určitý děj a TOP fotky by právě v něm mohly scházet, takže fakt nevím...Proto je na místě diskuse a vaše názory, jak celý tento problém vnímáte.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod MBL » sobota 2. 3. 2013 17:07

Ak tam vyber top fotiek je, tak si ho kuknem, ale potom pokracujem dalej a pozeram zvacsa celu galeriu. Obcas sa mi stane, ze ani TOP fotky nedopozeram dokonca. Naopak, su aj fajciarky (ako spominal Muryru), ktore galeriu TOP fotiek nemaju a tam si to pozeram priebezne, ale tiez je v podstate prvy set fotiek nahlad a podla toho, ci sa mi paci, pokracujem dalej. S opakovanim problem nemam, ak sa mi fotka pacila, rad si ju pozriem este raz :)
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod Tato » neděle 3. 3. 2013 11:36

Méně bývá více - to je nezpochybnitelná pravda.
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod antaric » neděle 3. 3. 2013 13:13

Tato píše:Méně bývá více - to je nezpochybnitelná pravda.

Já se ale ptal na něco úplně jiného.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod milovník kuřaček » čtvrtek 11. 4. 2013 17:38

No musím napsat sice to na co se antaric neptá a to je to,že fotek je někdy fakt strašně moc...Nicméně TOP vítám a byl bych rád aby v něm antaric pokračoval,protože já si ho prohlížím a podle toho zda-li mě kuřačka zaujme pokračuji celou galerii nebo si vyberu jen některé a nebo zůstanu jen u TOP...
fotky od muryru prohlížím dle času a okolností většinou všechny (samozřejmě v případě,že mě daná kuřačka zaujme)
a co se týče náhledů,tak si myslím,že jsou dostačující-neměnil bych...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod antaric » čtvrtek 11. 4. 2013 21:45

Množství fotek - problém je ten, že jich nafotím třeba 1000 a víc, zpracuji a vyberu "jen" 350. Pokud tohle množství fotek projdete, pak zjistíte, že tam v podstatě nic není dvakrát, každá fotka je jedinečná. Oproti klasickému modellingu je naše focení specifické. Modelku kuřačku zachycujeme i v různých fázích - zapalování, potahování, výdechy, odklepávání a celá řada dalších detailních podčástí. Tím se fotky násobí.

Já nemám mentální problém zveřejnit z toho 5, 10, 20, 50, 100, 200 fotek. Zbytek si klidně nechám v šuplíku, nemám potřebu to vyvenčit všechno. Problém je ten výběr udělat. A věřím tomu, že naprosté většině z vás, kdybych vám dal těch 350 fotek, abyste z nich vybrali 5, 10, 20, 50, 100, 200 fotek, tak část z vás rezignuje. Netrpělivostí, bezradností. Zbytek něco vybere. Ale jsou to opravdu ty nej fotky? Osobně je pro mě třídění fotek a vybírání nejméně zábavná činnost, dokonce bych řekl utrpení. Je to další hodina či víc práce. Ztráta času, kterou bych mohl věnovat něčemu užitečnějšímu, případně zpracování dalších kuřaček. Nedivte se mi, že místo toho, abych z vypětím redukoval 350 fotek na 280 či 120 či 60, tak jich prostě zveřejním 350. Neosloví to všechny, ale své příjemce si to najde.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Výběry top fotek? Vaše připomínky a názory

Příspěvekod Dara » pátek 12. 4. 2013 12:13

antaric: Ja si myslím, že je super, že zverejňujete tak veľa fotiek. Takto si každý nájde medzi nimi také, čo sa mu zapáčia. ;) Podľa TOP fotiek si pozriem, či si tých zvyšných 300 chcem prezrieť. Ak áno, nascrollujem si nižšie a prezriem si tie, čo ma zaujmú.. Niekoho iného môžu zaujať zas iné.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Zpět na Návrhy, náměty a připomínky pro www.kuracky.cz a fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků