Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod David77 » pondělí 14. 6. 2010 21:33

Pokud dokouříte cigaretu, odhodíte nedopalek cigarety vždy do blízkého koše nebo klidně to hodíte na zem?
Jaký na to máte názor. Zvlášť pubertální mládež to dělá snad nejčastěji.

Proč se ptám: Dnes 14.6.2010 jsem večer zahlédl na zastávce linka 119 kouřit jednu mladou ženu. Bohužel trochu bokem stál strážník a jakmile mladá žena dokouřila a odhodila cigaretu do trávy, tak hned k ní přiběhnul a po chvilkové rozmluvě jí dal pokutu 200 Kč. Co na to říkáte?
Osobně mě bylo té kuřačky líto, jakýkoliv bezdomovec si popíjí alkohol a strážnící ho nepokutují (nic z něho nebudou mít) a najednou pokuta pro hezkou mladou kuřačku, které navíc ujel autobus.

Platil někdo už pokutu buď za porušení zákazu kouření nebo za odhození nedopalků? Jaká byla pokuta nebo to bylo řešeno domlouvou? Prý ve správním řízení pokuta až 25000 Kč - opravdu hrůza!!!

Těším se na příspěvky.
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod antaric » úterý 15. 6. 2010 8:52

Ppss: Tohle je důsledek ne ani tak zákona, jako vyhlášky hl. města Prahy, někdy z doby před dvěma lety. Vyhlášky týkající se znečišťování veřejného prostranství. Záleží samozřejmě od konkrétních lidí - městských strážníků, většina z nich je asi rozumných, problém jsem s nimi neměl. Většině z nich je to i jedno, berou to lidsky. Asi jde o to nebýt tak okatý a zbytečně nedráždit, hlavně na frekventovaných místech (centrum) a radši si najít odpadkový koš (je-li v blízkosti).

Vlákno jsem přesunul do kategorie Společnost a kouření - je to vhodnější místo. Stejně tak všechna nová vlákna, týkající se obecně kouření a ne přímo kuřaček, směřujte do nově založené kategorie Diskuze o kouření a cigaretách (v současné době provádím reorganizaci kategorií s cílem zpřehlednit).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Martina A » pondělí 23. 8. 2010 21:24

Jinak přidám k dobru jednu svojí historku ze střední. Není to vlastně nic neobvyklého, tak to v tom východočeském městečku (a nejen tam) prostě chodí. Abyste rozuměli. Náchod, pohraniční městečko s cca 25 000 populací a rodné město Josefa Škvoreckého a českého jazzu, přímo přetéká různými menšinami, z nichž ta nejpočetnější se baví okupováním nádraží, přilehlé putyky či parčíku.
Tak tamní policisté místo aby řešili jejich výtržnosti, krádeže a obtěžování žen, si raději smlsnou na nebohé studentce-maturantce, která po ránu vystoupí po téměř hodinové cestě ze zaroseného vagónu s lehkými abstinenčními příznaky. :D Koukaj na ní celou dobu, sledujou, jak drží v ruce krabičku cigaret a vytahuje z kapsy zapalovač, a právě v momentě, kdy míjí "kuřákům zapovězené místo" a připaluje si cigaretu, se na ní sesypou jak vosy na pivo a už buzerujou s pokutama... No není to pech?

antaric: ten dodatek o reorganizaci mě "rozsekal"! :D No, jen tak dál. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod ZuzanaS » čtvrtek 8. 12. 2011 12:24

Je naprosto v pořádku pokutování osob, které odhazují cigaretu, a to ne do koše. Jen do koše cigareta patří. Podívejte se jak vypadají ulice a chodníky, doporučuji tyto osoby pokutovat co to jen jde. Sama si občas zapálím, ale nikdy by mě nenapadlo odhodit ji někam jinam. Nevím, zda je to vychováním nebo úrovní člověka, je to prostě slušnost. Proč by měli lidé chodit v takovémto bordelu. Košů je ve městech dostatek. Lidé jsou prostě nevychovanci, i když mne napadá spousta dalších příhodnějších výrazů. Sama jsem byla svědkem, kdy určitá paní takovému odhazovači se snažila domluvit, aby dával vykouřenou cigaretu kam patří. Nepřejte si slyšet ten sled nadávek. Naštěstí dostal od ostatních pár facek a do autobusu mu nebylo umožněno řidičem nastoupit. Tak se chovají hrdinové dnešní doby. A není to jediný případ. I když se slušnost ze světa pomalu vytrácí. Proto se odhazovači vzpamatujte a odhazujte nedopalky kam patří. U Vás v bytě si je také neodhazujete na podlahu.
Zuzana
ZuzanaS
nováček
 
Příspěvky: 1
Pohlaví: Žena
Registrován: 8. 12. 2011

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Dara » čtvrtek 8. 12. 2011 18:18

Úplne súhlasím.... Najhoršie je to v okolí niektorých frekventovaných miest. Zem plná "špakov" a žuvačiek.. keď na to naprší, až sa mi hnusí po tom kráčať. :?
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod lisacek » sobota 10. 12. 2011 0:24

Zdravím, myslím že není problém vajgl někam kulturně odklidit. Na zem to není ono. Jsme kulturním národem střední evropy tak proč to u nás musí vypadat jak na balkáně. Tímto nechci obhajovat zákrok MP proti mladé kuřačce. :D
lisacek
VIP uživatel
 
Příspěvky: 93
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 1. 11. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 1
Značky: LM

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Martina A » sobota 10. 12. 2011 10:25

To jsem ráda, skoro to tak vypadalo! :lol: Ale jinak souhlasím, zvláště pokud je v okolí dost košů a popelníků, je to nepochopitelné.
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Irony » sobota 21. 12. 2013 10:53

Zdravím. Předesílám, že jsem nekuřačka, tedy možná trochu zaujatá. Ale prosím: vysvětlete mi někdo, proč je takový problém udělat dva kroky ke koši a odhodit nedopalek tam? V poslední době si toho začínám všímat čím dal více, každý den jezdím pražskou MHD a musím říci, že za poslední měsíc jsem neviděla snad jediného kuřáka odhodit nedopalek do koše a to ani v případě, že byl koš doslova na dosah ruky. To samé platí o cestě autem, v kolonách neustále vidím cvrnkat lidi nedopalky z okénka přestože pochybuji, že jejich automobil není vybaven popelníkem. Navíc zdaleka nejde jen o nějaké "santusáky", jak by člověk mohl předpokládat. A tady na fóru jsem se právě dočetla, že je to vlastně v pořádku a případný postih je buzerace. Např. "Z našich daní si platíme další bandu těch,kteří nás nechrání,naopak nás obyčejné,slušné pokud uděláme nějaký drobný přestupek šikanují" - takový příspěvek mi v civilizované společnosti připadá naprosto neuvěřitelný. Jaké měřítko používáte pro hodnocení "slušný člověk"? Že nepřepadává na ulici stařenky? Jestli se naše vnímání posunulo až takhle daleko, je to hodně smutné.
P.S.: díky za příspěvek uživatelky ZuzanaS a následujících, dává mi naději, že kuřák neznamená automaticky bezohledné a nevychované individuum. Pořád doufám, že někoho takového potkám i na ulici, ale bohužel se mi to nějak nedaří.
Irony
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 12. 2013
Kouření: ne
Počet denně: 0

ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Sisian » sobota 21. 12. 2013 17:36

jako jasný: házet vajgly na zem se nemá. Jasně. Ale že městký buzerujou kdekoho jen ne bezdáky, cigoše a tak páč se jich bojej tak to je jasný taky. Na mladou ženskou co si zapálí na zastávce nebo nádraží sou hrdinové.... Jo jo...
Sisian
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 9. 2011
Kouření: pravidelně
Počet denně: 40
Značky: L&M, Camel, Viceroy

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod linux » sobota 21. 12. 2013 21:17

Kdysi jsem slyšel o nějakejch "mobilních popelníkách", že to můžete nosit sebou třeba v baťohu a ťípat do toho vajgly a prej to vůbec nesmrdí(když se to dobře zavře) :) nevíte o tom někdo něco?
linux
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 11. 2011
Bydliště: Česká Třebová
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Lucky Strike Click & Roll

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Irony » pondělí 23. 12. 2013 20:46

Sisian: A proč že by měli strážníci zasahovat raději proti bezdomovcům, než proti kuřákům kouřícím na zastávkách a odhazujícím nedopalky všude kolem sebe? Protože obtěžují své okolí smradem a nepořádkem? Myslím ty bezdomovce, samozřejmě..
Irony
nováček
 
Příspěvky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 21. 12. 2013
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Terezka.S » středa 19. 3. 2014 12:46

Tak toto úplně nenávidím. Pro mě to je naprosté ignoranství. Všude, nebo téměř všude jsou odpadkové koše. nevidím sebemenší důvod nedoplatky házet na zem, proč? V tomto jsem dosti striktní a i třeba na kolo nebo na hory či výlety si beru plastovou krabičku kam típnuté vajgly házím a vyhazuji až do popelníku nebo kontejneru.
Terezka.S
nováček
 
Příspěvky: 5
Pohlaví: Žena
Registrován: 16. 10. 2013
Kouření: pravidelně
Počet denně: 5
Značky: Lucky Strike, Camel, příležitostně balené

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod MBL » středa 19. 3. 2014 19:02

Skoda ze tu nie je "Like" button:)
MBL
VIP uživatel
 
Příspěvky: 326
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2007
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: Marlboro Red

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod Masna » čtvrtek 16. 3. 2017 4:29

Vždy odhodim na zem nebo to zaslapnu podpadkem.Nejsem povinná hledat koše a jít s vajglem v ruce, když si zapaluji další cigaro
Masna
nováček
 
Příspěvky: 2
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 16. 3. 2017
Bydliště: Třebenice
Kouření: pravidelně
Počet denně: 50
Značky: Start, Marlboro,Sparta,ale vyhulim všechny značky

Re: ODHAZOVÁNÍ nedopalků cigaret

Příspěvekod bobo » čtvrtek 16. 3. 2017 6:30

Třeba nedávno jsem četl to tom, jak někdo v Kutné Hoře odhodil nedopalek z balkónu a ten spadnul do kočárku na mimimo a způsobil mu pod okem popáleninu druhého stupně. Odhazovat nedopalek z balkónu je ignorantství na druhou...
bobo
VIP uživatel
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 78
Pohlaví: Muž
Registrován: 16. 9. 2009

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron