Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Komunikace s administrátory muryru a antaric
Pište také, jaká další témata byste rádi na těchto stránkách viděli

Návrhy k fóru

Příspěvekod Kasoun » čtvrtek 21. 2. 2008 17:37

Vlastně tady samostatné vlákno k návrhům nebylo, tak jsem ho založil ... :-) A hned taky něco navrhnu. Na mnoha fórech lze k uživateli umístit šipka, nebo křížek, jestli je dotyčný "sameček", nebo "samička" (podle nicku se to mnohdy nepozná), šlo by to i tady? A možná že by nebyl od věci i avatar, aby to bylo takové veselejší ... :-) Jednalo by se samozřejmě o položky dobrovolné ... A v tom případě by tam mohl být třeba i rok narození ... Já osobně bych se zveřejněním těchto údajů problém neměl ...
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 11:58

Díky za návrh, tušil jsem, že se někdo dříve nebo později zeptá :-) Je to především tak, že to není standardní součást systému diskuzního fóra phpBB, na kterém tady jedeme (většina fór na phpBB pohlaví a datum narození neobsahuje a pokud ano, je to lokální úprava implementace). Zatím jsem do kódu zasahoval jen málo, customizací jsem neudělal zatím tolik. Nicméně - asi doplním, upravím, přibudou políčka.

Pravdou a spíš větší diskuzí je, zda o to je zájem, zejména ze strany žen, které se sem registrují (není jich extrémně mnoho, ale jsou). Vzhledem k tomu, že téma smoking fetish je mezipohlavní záležitost, může se stát, že budou tady obtěžovány vzkazy ze strany dychtivých mužu, nemusí to být příjemné :-) Anonymita pohlaví je pak určitou ochranou.

Takže očekávám názory dalších :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » pátek 22. 2. 2008 12:02

antaric: Já bych s Kasounovým nápadem víceméně souhlasil....ale aby to bylo na bázi dobrovolnosti..je to na tobě jako technickém správci :)
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 12:13

Dobrovolnost by mohla být ve smyslu vyběru z rozbalovátka muž/žena/neurčeno. S tím, že výchozí stav (i pro dosavadní registrované uživatele) by bylo to neurčeno. I když to bude asi divný :-) Ale zkusíme to. V každém případě si to bude moci každý upravit ve svém profilu (menu nahoře).

Datum narození - asi by to chtělo celé (nebyla by ale povinnost zadávat), protože při zadání jen roku by při dopočtu věku došlo ke zkreslování +- rok :-)

Uvidím, jak to půjde, dám vědět, v každém případě mě zajímají názory i dalších, pište.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 12:23

Zrovna teď jsme na našem leteckém fóru http://www.lkra.cz/aeroklub/forum/ provedli upgrade na novou verzi phpBB. A jsou tam docela zajímavé featury. I když možná je to i tím, že jsem tam moderátor ... :-) Každopádně avatary to umí. Co se týká data narození, tak to taky umí, dokonce to i upozorňuje na narozeniny ... :-) Šipky a křížky tam nemáme ...
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 12:29

Jo, ještě jedna věc ... Proč si tohle fórum nepamatuje cookies? Na všech ostatních kam chodím mi to funguje. Takže se mi nechce věřit, že by to bylo IE7 ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 12:39

Avataři - koukám, že jsem to jen nezapnul (a právě jsem to aktivoval - můžeš zkusit, i včetně nahrávání obrázků - kdyby byl problém, dej vědět). Nevím, nepamatuju si, jestli jsem to nezapnul záměrně nebo omylem, v každém případě to teď zapnuté je.

Vyšší verze phpBB, asi máš na mysli verzi 3.0. Ona má řadu fičur navíc, určitě je to pokrok, ale současně je to i robustnější a v mnohém i zbytečně složitější systém. Zatím jsem ve stádiu vyčkávání, upgrade není jednoduchá záležitost, právě kvůli všem customizacím (za všechny doplněný Full Album pack - díky němu nahráváme obrázky přímo sem), plus i vzhled-skin Saphic. Ten zatím pro verzi 3.0 neexistuje (a kdoví, jestli bude), jiný se mi volit nechce (neladil by designově).
Závěr - upgrade na 3.0 asi ano, ale asi až během roku, až si připravím a odzkouším své customizace. Do té doby budu spíš přeprogramovávat a doplňovat funkce na stávajícím phpBB 2.2.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 12:41

Cookies - dělá to pro všechny prohlížeče, už jsem po tom pátral víckrát (minimálně to vadí kvůli uvádění sid v url adrese nahoře). Je to pravděpodobně nastavením a ještě něčím, čím ještě nevím. Ale když jsem s tím už jednou pokusoval (srpen 2007), tak to mělo za následek, že se sem nemohli lidi přihlásit - nerad bych drbal do něčeho, co aspoň funguje a plní to funkci :-) Ale opravím, časem.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 12:52

Jasně, děkuju za odpověď ... Jo a avatary fungujou ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 12:55

Avataři - nádhera, krása :-))

Akorát abychom to pak tady s barevností nepřeháněli :-))

Muryru, co Ty na to? :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 12:58

K tomu aeroklubu - pokud používáte jen základní skin a žádný mody navíc, tak se to upgraduje celkem a přiměřeně snadno :-)

Jinak ty symboly pohlaví, asi zvolím nenásilně jen červenýho a modrýho panáčka :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 12:58

No, byl jsem hold první ... :-) Ale kombinace rudé rtěnky a cigaretového kouře mi přijde dost dobrá ... hihi ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 13:00

antaric píše:K tomu aeroklubu - pokud používáte jen základní skin a žádný mody navíc, tak se to upgraduje celkem a přiměřeně snadno :-)


Ano, máme základni skin ... A panenka a panáček bude myslím úplně dostačující, půjde-li to implementovat ...
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod muryru » pátek 22. 2. 2008 13:37

Avatary super - svůj vyberu až večer, těším se i na ostatní....super!!!
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Příspěvekod antaric » pátek 22. 2. 2008 14:01

Jaktože jste mi avatary připomněli až dnes? :-))
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod Kasoun » pátek 22. 2. 2008 14:35

antaric píše:Jaktože jste mi avatary připomněli až dnes? :-))


To víš, někdy sedne myšlenka i na blbce, tak jsem ho měl až teď ... :-) Ale hlavně, že to je ... :-)
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kasoun » pátek 14. 3. 2008 19:15

Tak mám zas jeden nápad ... Nevím, jestli by to pomohlo, ale ... Na různých fórech existuje podmínka, že když uživatel dejme tomu za půl roku nenapíše XY příspěvků, bude jeho účet zrušen. Takhle je tu spousta "mrtvých duší", kteří jen sledují, co píší ostatní. Je možné, že by je toto opatření alespoň k minimální aktivitě vybudilo ...
Kasoun
Kasoun
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 16
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 12. 2007
Bydliště: Praha

Příspěvekod petrr » čtvrtek 20. 3. 2008 21:41

Nemůžeš nikoho nutit psát....kdyby byla podmínka xy příspěvků za rok, tak kdo bude chtít, napíše xy kravin a bude se moci účastnit dál? To je nelogický... A blbost...Když budu chtít reagovat, napíšu, když ne, tak ne...
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Příspěvekod antaric » čtvrtek 20. 3. 2008 22:41

Tak jsem po více než týdnu opět mezi vámi (nemoc plus nějaké další starosti).

Kasoun a petrr - pravdu máte samozřejmě oba, záleží na úhlu pohledu. Ta podmínka na zahraničních fórech nutné aktivity pro přežití (v počtu příspěvků) bývá častá, je to oprávněný požadavek. Na druhou stranu nelze nikoho nutit, aby sem psal něco uměle, jen aby dosáhl podmínky.

V případě našich stránek se jedná o volnou komunitu vážící se k tématu žen kuřaček. U nás není jazyková bariéra jako v případě zahraničních stránek, my se vymezujeme čistě česko-slovensky a tuto hranici coby specifikum chceme udržet (ačkoli mezi námi je několik zahraničních registrací). Právě díky absenci této bariéry nebrání nikomu napsat a přispět něčím malým, aspoň v duchu "tady jsem, téma se mi líbí, stránky jsou fajn, ty a ty fotky nebo kuřačky se mi líbí" atd. - jsme rádi, když o vás víme, že máme zpětnou reakci, ta nás nejen s muryru těší nejvíc. Každý z nás je originál a i když budete psát skoro totéž, budete psát vždy za sebe, za svoje cítění a vztah k tématu. Beze všech zpětných reakcí je každé společenství mrtvé, každá komunita nefunkční, na tom se shodneme. Nemusí se snažit všichni hodně a stejně, každý ať je účasten podle toho svého, jak umí, dokáže, cítí. Ale je dobře, když komunita žije, když je to vidět a znát. Pak to celé roste, stejně jako porostou stránky a fórum. Život závisí na vás všech uživatelích!

Je tu celá řada uživatelů, kteří sice nenapsali ani jeden přispěvek, nicméně poměrně poctivě a často hlasují. To za sebe a za muryru považujeme rovněž za aktivitu, aspoň vyjádření něčeho - je to zpětná vazba, kdy vidíme, jak se vám ty nebo ony kuřačky líbí nebo vyjadřujete názor v anketách. Tyto údaje (kdo, kde a jak hlasoval) vidíme interně, navenek vidět nejsou, zatím. V průběhu dubna tyto čísla uvidíte i vy - u uživatelů se bude zobrazovat např. 48 hlasů z 102 možných anket. Sami i navzájem uvidíte "jak jste na tom".

Pak je tu samozřejmě celá řada zcela mrtvých uživatelů - buď jednorázové zvědavostní registrace nebo opravdu ti, co se jen "vezou". Více vic ve vláknu: viewtopic.php?t=462
Neudělají ani to nejjednodušší - prostý klik v jednotlivých hlasováních - výběr odpovědi a odeslat. To i sám považuju za vrchol lenosti. Je jasné, že člověk nemusí mít vždy co říct, ale nemít co říct ani v počtu přes 100 aktuálních anket? Tímto apeluji na ty, co si anketové hlasování neosvojili, aby tak zkusili a zapojili se, je to velmi jednoduché - buďte sví.

K eliminaci-mazání uživatelů dojde, postupně, ve vlnách, budu dělat ručně. První půjdou nedokončené staré registrace, v druhé fázi pak zvědavostní jednorázové. Dál se uvidí.

V každém případě se kloním (už od začátku existence fóra) spíše k pozitivní motivaci. Ti, co jste aktivní, dostanete něco navíc. V současné době je to systém hodnocení (uživatel, aktivní uživatel, velmi aktivní uživatel - podle počtu příspěvků). V průběhu dubna přibyde i možnost přidělení VIP statusu - zavedeme sekce, které budou přístupné jen pro tyto uživatele (např. videa, zejména plánovaná - vedle focení budeme kuřačky i natáčet). VIP status už mají někteří z vás v podstatě jistý (Kasoun, honza), dalším budeme s muryru přidělovat individuálně podle zdejší činnosti. O VIP statusu jsem se již zmiňoval v: viewtopic.php?p=1485#1485

Tak to je asi vše, co jsem k tomu chtěl zatím napsat :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Příspěvekod muryru » čtvrtek 20. 3. 2008 23:42

Já jen stručně: ve sporu Kasoun - petrr se přikláním spíš k argumentu petrra , nemůžeme nikoho nutit psát a v žádném případě nesouhlasím s tím, že když někdo půl roku ničím nepřispěje, zrušíme mu účet.
Sám ostatně jsem takto registrován na několika fórech, kde nepřispívám buď z důvody bariéry jazykové nebo časové (k některým fórům se vracím jen jednou za čas).
A někdo zase třeba nemá takové vyjadřovací schopnosti, anebo prostě nemá nebo nemá chuť co říct. Ale rád se vrací. Takže kromě nějakých jednorázových registrací z dob začátků bych já osobně nemazal, ale v tomhle dám právo veta antaricovi jakožto technickému správci.

Nicméně samozřejmě ale také uvítám větší aktivitu všech, a jako exkluzivní fotograf bych uvítal nějakou zásadnější konkurenci...
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Další

Zpět na Návrhy, náměty a připomínky pro www.kuracky.cz a fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron