Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Otázky o kuřačkách a kouření, ankety, hlasování a soutěže

Jaký je váš vztah k cigaretovému kouři?

Jsem kuřák/kuřačka - kouř mi chutná i voní zároveň
20
43%
Jsem kuřák/kuřačka - kouř mi především chutná a méně voní
11
23%
Jsem kuřák/kuřačka - kouř mi především voní a méně chutná
3
6%
Jsem nekuřák/nekuřačka, ale kouř mi voní
9
19%
Jsem nekuřák/nekuřačka a kouř nesnáším
4
9%
 
Celkem hlasů : 47

Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » pátek 3. 12. 2010 17:19

Volím možná na první pohled trochu nadbytečnou anketní otázku. Zapojit se mohou jak kuřáci/kuřačky či nekuřáci/nekuřačky - příznivci těchto stránek - každý jednou možností. K cigaretovému kouři, prosím, přistupujte následovně: kuřáci/kuřačky (i ti příležitostní) nechť si kouř ztotožní s kouřem ze své oblíbené značky cigaret; nekuřáci/nekuřačky zase z takových značek, které kouří většina české populace (tzn. nepoměřovat to takovými extrémy jako je "odér" z těch nejlevnějších či ručně balených cigaret kouřených především klientelou nejrůznějších ubytoven apod.).
Za sebe hlasuju pro možnost, že mi kouř především voní a méně chutná, což znamená, že větší požitek mám vlastně z pasivního kouření své vlastní cigarety (což je paradoxně víc škodlivější, protože takový kouř je chladnější a nefiltrovaný) - své čichové receptory totiž rád nechávám při kouření cigarety tu a tam vystavovat té nádherné vůni z hořící cigarety, a to tak, že si nechám cigaretu chvíli jen tak v ústech "kouřit pod nos"... mňam

Na závěr ještě poznámka: možná se někomu z vás bude zdát pátá možnost hlasování v této anketě na těchto stránkách nadbytečná, ale vycházel jsem z toho, že možná se mezi příznivci kouření kuřaček vyskytují takoví jedinci, kteří jsou nekuřáky, kouř jim nevoní, ale přesto vnímají kouření žen/dívek vizuálně jako sexy atribut.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Martina A » pátek 3. 12. 2010 23:45

Hlasovala jsem pro první možnost, ale skutečnost bude spíše taková, že mi kouř více chutná, než voní. Pokud kouřím, cigareta mi chutná i voní zároveň, ale pokud jsem pouze ve společnosti kuřáků a sama nekouřím, kouř mi občas dokonce i vadí, a to poměrně dost- a to se považuji za silnou kuřačku (zvlášť v poslední době :D ) a cigarety si vážně vychutnávám. Zvláštní, že? :)
Také z toho vyplývá zvláštní jev - zjistila jsem, že při "posezení s přáteli" vykouřím více cigaret nejen proto, že mi více chutná spolu s alkoholem či kávou, a nejen proto, že mě kamarádky správně naladí :lol: , ale často právě proto, že mi vadí cigaretový kouř, pokud sama v danou chvíli nekouřím...
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Dara » sobota 4. 12. 2010 17:24

Martina Adonis píše:.... ale pokud jsem pouze ve společnosti kuřáků a sama nekouřím, kouř mi občas dokonce i vadí, a to poměrně dost- a to se považuji za silnou kuřačku (zvlášť v poslední době :D ) a cigarety si vážně vychutnávám....
Nieje na tom nič zvláštne,ja som na tom rovnako :D
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » sobota 4. 12. 2010 17:38

Já osobně považuji za nesmírně libou směs kouř ze zapálené cigarety smísený s aromatem lahodné kouřící kávy. A pak také mi nesmírně voní cigaretový kouř v podzimních měsících, kdy je takové vlhké a syrové počasí. To když v takovém počasí čekám třeba někde na MHD a někdo si zapálí cigaretu (nejlépe krásná žena/dívka, samozřejmě) a ten kouř se smísí s tím vlhkým a sychravým vzduchem, zažívám příjemnou "pasivně-kuřáckou chvilku" a ani si nemusím zrovna aktivně zapálit. Naopak v horkém letním suchém počasí je to spíš kombinace na bolení hlavy.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Martina A » neděle 5. 12. 2010 1:27

Dara: Mám radost, že je nás takových více. :D

Billda: Tys to popsal nádherně, jsem na tom stejně, kombinace aroma kávy a cigaretového kouře je naprosto bezchybná a ohledně toho podzimu, to je bez diskuze! ;) Mně tedy podzim voní sám o sobě, ale s tím tabákem to je vražedná kombinace. :D

Když jsme u těch vůní, nemám ráda zimu. Ten nepříjemný, chladný, kovový zápach. Je to neskutečně depresivní, alespoň pro mě. Z okna se mi na tu zasněženou krásu kouká příjemně, ale venku mne často (pokud nejsem ve společnosti přátel a mírně společensky unavená) přepadá šíleně bezútěšný pocit. :( A ani ta cigareta to nemůže spravit, když mi ještě mrznou plíce. :(
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » neděle 5. 12. 2010 20:40

Martina A: Díky za příspěvky v diskuzi.
K té nejvoňavější kombinaci za sebe dodávám, že taky miluju vůni cigaretového kouře smíseného s vůní kouřícího svařeného vína někde na adventním trhu (samozřejmě pokud zároveň není -10 stupňů :lol: ).
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod antaric » čtvrtek 9. 12. 2010 23:30

Billda: Díky za skvělé téma - rozhodně není zbytečné a naprosto chápu smysl a příčinu otázky. Pravda, jen kuřák může vědět, o čem je řeč :-) proto i správné rozdělení odpovědí pro kuřáky a nekuřáky :-) Chválím Tě za občasné nadhazování témat - jsi na to stavěný, stejně jako Tě považuju za nejlepšího recenzenta našich fotek s muryru ;-)

Zpátky k tématu: Sám asi inklinuju k odpovědi číslo jedna "stejně chutná i voní" (proto ji zaškrtnuto), ačkoli jsem nejednou v nějakých situacích měl pocit, že mi to více voní než chutná - něco tedy mám i ze třetí odpovědi. To ovšem někdy potom zas přejde a jsem zas v normě první odpovědi :-) Moc to ani nesouvisí se značkou cigaret. Ale třeba s nachcípaností či nemocí, tam rozhodně třetí odpověď.

Dovolím si ještě téma rozšířit o jednu vůni související s cigaretami - a to vůně nezapálené cigarety. Takhle mi tabák voní asi nejvíc, bych řekl. Ale samozřejmě je lepší ho kouřit než čichat :-)

A pokud ještě zůstaneme u vůní a případných kombinací. Kombinaci s kávou nemohou posoudit - kávu nepiju :-) Ale zato nejvíc oceňuju (nezmiňuju poprvé), jako nejvíc smyslné a svádivé - mix cigaretového kouře, parfému a ženského těla... Neodolatelný!
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod antaric » čtvrtek 9. 12. 2010 23:32

Billda: A ještě - variantu dvě jsi myslel "méně voní" jako, že nevoní, nebo že člověk už to nevnímá - nos to už nebere (hospa apod.) ? :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » čtvrtek 9. 12. 2010 23:52

Antaric: díky za zapojení. K té druhé variantě: nejlépe by asi bylo zeptat se minimálně těch prozatím třech hlasujících, kteří tuto variantu zatrhli :P :P ... nicméně podvědomě jsem tušil, že asi nějaký takový přístup bude existovat - přinejmenším u velmi silných kuřáků, kterým jde hlavně o to dodat svému tělu potřebnou dávku "zevnitř" a vůni kouře buď neřeší, nebo v tu chvíli je pro ně podružná. Zaujal mě postřeh Dara a Martiny A, že pokud nemohou kouřit samy a jen "čichají" kouř těch okolo, kouř jim nevoní - svým způsobem i tato situace by podle mě spadala pod variantu 2.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Martina A » pátek 10. 12. 2010 12:07

Billda: dovoluji si oponovat :D Kouř mi voní stejně jako chutná. Možná to je spíše o tom "vztahu" k vlastní cigaretě, kterou zkrátka vnímám jinak. :D Těžko říct. :P :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod muryru » pátek 10. 12. 2010 13:07

U mě je tady těžké nějak jednoznačně odpovídat - jednak mám oproti většině lidí asi posunutý vnímání vůní - mimochodem, paradoxně já zimní období mám rád, protože odpadnou různé ty sezónní alergie, rýmy z pylů a pak cítím normálně. Navíc poslední roky kouřím jen příležitostně, i když třeba teď jo - mezi klasické závislé kuřáky se nepočítám, ale do nekuřáků taky ne.

Blízko tomu jak to vnímám já, je řada z vás -Pavel píše o těch podzimních měsících a specifické vůni vzduchu (pro mě platí asi i v zimě) - ano, pak mi vůně cigarety (nejlépe, když kouří krásná dívka nebo žena) v mé blízkosti
voní a možná to fakt vnímám víc, než v teplejších měsících.
Kouř v zakouřených místnostech mi může vonět, asi záleží na typu místnosti a druhu cigaret, které tam lidé kouří. Takové ty zakouřené hospody plné chlapů se startkami apod., to opravdu nemusím. Na druhou stranu kouř
v autě mi vůbec nevadí, naopak.
Pokud si zapálím sám, kouř mi chutná. A kouř z dobré cigarety mi voní (samozřejmě ideál je,
kouří-li krásná kuřačka)-ať už sám kouřím nebo ne.

No a ten antaricův postřeh - mix cigaretového dýmu, ženského parfému a ženského těla - tak to máme společnou vášeň, to pro mě byl taky vždy vrchol smyslnosti. (A ještě si k tomu umím představit jednu vůni, ale
to si nechám pro sebe, to je intimní :D :D )
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » pátek 10. 12. 2010 13:14

Martina A: chápu tvůj nesouhlas; tvůj případ by byl asi na nějakou šestou možnost ankety ve smyslu "jsem kuřačka a kouř mi chutná i voní zároveň jedině z vlastní cigarety"

Antaric: ještě k té druhé variantě; napadá mě trefnější příklad pro okruh možných respondentů - kuřáci/kuřačky elektronických cigaret - tito kuřáci evidentně vůni kouře z klasické cigarety neberou jako to hlavní, z čehož mají požitek...
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Martina A » pátek 10. 12. 2010 19:32

Billda: ještě si dovolím oponovat :D Není to tak, že by mi vadil kouř ostatních, zakouřené místnosti apod (i když to dobře popsal muryru) - cigaretový kouř mi voní obecně, ale zkrátka jsem si všimla, že jsou chvíle, kdy mě může i obtěžovat, těžko říct, na čem to závisí. To je vše, víc bych se tím nezabírala. :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod antaric » sobota 11. 12. 2010 22:03

Billda: Kouření elektronických cigaret je nejen z tohodle pohledu buď zoufalství nebo pokrytectví :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Billda » úterý 14. 12. 2010 20:54

antaric píše:Billda: Kouření elektronických cigaret je nejen z tohodle pohledu buď zoufalství nebo pokrytectví :-)


Nic ve zlém, antarici, ale jestli jsem dobře četl jiné vlákno, také patříš k občasným "elektronickým kuřákům"... :o
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod antaric » pondělí 20. 12. 2010 23:43

Billda píše:
antaric píše:Billda: Kouření elektronických cigaret je nejen z tohodle pohledu buď zoufalství nebo pokrytectví :-)


Nic ve zlém, antarici, ale jestli jsem dobře četl jiné vlákno, také patříš k občasným "elektronickým kuřákům"... :o

No právě - vždyť píšu - u mě je to o zoufalství :-) Když mohu a není mi bráněno, dám samozřejmě přednost vždy klasickým cigaretám. Elektronická je jen zoufalá náhražka.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Vztah k cigaretovému kouři - anketa

Příspěvekod Dara » úterý 1. 2. 2011 20:27

Hlasovala som za druhú možnosť. Cigaretový dym mi predovšetkým chutí. Čo sa týka vône... Je to rôzne,záleží od značky,od prostredia,od príležitosti..mojej nálady. Neznášam napríklad zafajčené priestory ako bary a krčmy,neznášam ani fajčenie v aute...Smrdí mi dym "lacných" značiek,nemám rada ked pri mne fajčia neznámi ľudia. Ale naopak,ked si v príjemnej romantickej chvíľke partnerka zapáli slimku alebo zlatú davidoffku,alebo ked som niekde s priateľkami a fajčíme...tak mi cigaretový dym veľmi vonia :-)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Zpět na Otázky, ankety, hlasování a soutěže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků