Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Otázky o kuřačkách a kouření, ankety, hlasování a soutěže

Jak většinou reagujete, když vám znechucují či věčně předhazují vaše kouření?

omluvně špitnu, že se jedná o mou slabost, se kterou se mi nedaří přestat
?
reaguji podrážděně s poukazem na to, že je to moje záležitost, po které nikomu nic není
?
snažím se o nějakou vtipnou repliku či o odpověď s nadhledem (např. "Uzené déle vydrží")
?
zásadně nereaguju
?
nemám nějakou jednotnou "strategii"; výše popsané typy reakcí spíše střídám dle situace
?
takovouto situaci neznám, mé okolí bere moje kouření za naprosto přirozenou věc (případně mě v něm ještě podporuje)
?

Když vaše okolí nepřeje vašemu kouření - anketa

Příspěvekod Billda » čtvrtek 5. 7. 2012 16:24

Určitě to zažívá většina z vás. I když je vašim příbuzným či širšímu okolí známé, že jste kuřáci/kuřačky věčně si neodpustí nějakou poznámku, když vás vidí s cigaretou. Někdy nezůstane jen u poznámky, ale dostane se vám hotové přednášky o škodlivosti kouření, jeho nechutnosti, špatném příkladu pro děti, mrhání penězi... Nejhorší to asi mají kuřáci/kuřačky, kteří pocházejí z absolutně nekuřáckého prostředí a nekuřácké mají i široké příbuzenstvo, případně partnera/partnerku a ještě k tomu spolupracovníky v práci :) .
Anketa se vás proto ptá, jak na takovéto narážky svého okolí většinou reagujete, abyste si svůj "nezdravý požitek" uhájili?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Když vaše okolí nepřeje vašemu kouření - anketa

Příspěvekod antaric » sobota 7. 7. 2012 14:58

Otázce rozumím, bohužel nemám jednotnou reakci a strategii - uchyluji se tedy k předposlední odpovědi, kdy reakce střídám podle situace a typu lidí (zejména rodina a mimo rodinu). Nereagování používám u rodičů, dál v rodině a mimo záleží na tom, kdo všechno ví, že dělám projekt kuřačky.cz. Ti, kteří o projektu ví a nějak se jim líbí (alespoň z estetického hlediska, sociálně, obsahem práce) asi berou logicky, že i já kouřím, resp. nepřekvapím, když si před nima zapálím a nebo přijdu z cíga - zůstává vesměs bez komentáře.
Z jiného prostředí - na narážky reaguju zpravidla něčím vtipným, zlehčením, případně odpovědí, která směruje do ztracena mimo jako další diskuzi.

Moje situace je trochu zvláštní především v tom, že jedna věc by byla, kdybych jen kouřil. Druhá věc je, že jsem účasten projektu kuřaček - tedy focení kuřaček, setkávání se se ženami - moje kouření tak nějak dává víc dohromady víc smysl, nevzbuzuje v okolí takové pozdvižení, jako kdybych "jenom sám kouřil".
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Otázky, ankety, hlasování a soutěže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron