Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

Informace 2019-2021

Příspěvekod antaric » středa 17. 4. 2019 18:28

Abyste měli informace z pozadí projektu, ode mě osobně: Ke konci roku 2018 se k jiným starostem přidala i kulminace několika zdravotních problémů a obtíží na mé straně, podstoupil jsem následně řadu vyšetření. Jedním z výsledků byla i poměrně závažná neurochirurgická operace v lednu 2019 (sakrální meningokéla - objemný cystoid v malé pánvi vyrostlý z páteřního kanálu). Po pobytu v nemocnici jsem v dlouhodobé neschopnosti a rekonvalescenci stále doma, návrat k normálu trvá mnohem déle, než jsem očekával, na mnoho měsíců. V řadě věcí jsem ještě omezen, řada příznaků před operací ještě ostatně i nevymizela a nedovoluje normálně fungovat, podstupuji i rehabilitace. Omezení se týká i aktivit pro projekt kuřaček, tak abyste věděli, co za tím mimo jiné stojí.

Děkujeme nadále za vaši přízeň a věrnost, předpokládáme a těšíme se s vámi na příští další aktivitu, kdy vám budeme moci představovat další kuřačky v jejich prezentacích, i změny v image projektu, které dlouhodobě mám v procesu příprav, v uplynulém období však přerušené.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Informace jaro 2019

Příspěvekod SmokingRules » čtvrtek 18. 4. 2019 21:07

I hope you'll get better soon.
SmokingRules
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 51
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 3. 2010
Bydliště: Poland

Re: Informace jaro 2019

Příspěvekod trexton » pátek 19. 4. 2019 22:20

Přeji brzké douzdravení :-)
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Informace jaro 2019

Příspěvekod Pettr » sobota 20. 4. 2019 19:23

Tak to přeji brzké uzdravení a už se moc těším :)
Pettr
nováček
 
Příspěvky: 3
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 1. 2019
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0

Re: Informace jaro 2019

Příspěvekod antaric » úterý 24. 9. 2019 22:24

Aidah píše:Řekl bych ,že tady už je to opuštěno a vybydleno :D Mne se podařilo restartovat účet , takže se na ty krásky chodím dívat , ale jinak si myslím, že už je to tu lehce urbex :D Kdo ví, co se stalo s triem organizátorů ..:O


Reaguji na poznámku v jiném vláknu: Opuštěno a vybydleno, záleží, jak se to vezme. My organizátoři stále žijeme a existujeme, pravda, kolegové mají ještě i další aktivity, mnohé stojí však na mně. Jak jsem psal na jaře, měl jsem v lednu poměrně závažnou operaci, nečekanou, neplánovanou, překvapivou, sice rok dva předem už obtíže naznačovaly, že se něco v těle děje. Ale v okamžiku, kdy se dva dny v kuse začal člověk motat jako v opilosti, už nebylo na co čekat - maraton vyšetření. A nakonec operace.

V současné době 8 měsíců po zákroku jsem stále v pracovní neschopnosti, vyřazen z běžného života a aktivit, od dubna se mi začaly bolesti silně vracet (kostrč, křížová oblast, svaly), rehabilitace i v nemocnici v Berouně vedly ke zhoršení. Jediná relativně bezpečná poloha bez bolesti je stále jen vleže. Na bolesti má vliv patrně i dříve prodělaná borelioza,.

Doufám, že bolesti nebudou trvalé a že snad postupně odezní. Podle zkušeností neuroložky může trvat i rok, rok a půl. Nicméně i tak nikdo neví, operace to byla poměrně raritní a trochu masakr.

Tak tolik info, projekt rozhodně nezavíráme, restart je otevřeně v plánu, nicméně jsme si vědomi, že se řada podmínek v okolní společnosti zhoršila, nejen vnímání kouření. Nebude to jednoduché, na restart se musíme dobře připravit, aby přesvědčivost, důvěryhodnost a poselství projektu bylo patrné a zřetelné pro další existenci.

Samozřejmě, pokud byste se restartu chtěli zúčastnit, máte co tvořivě nabídnout a bavilo by vás být součástí, můžete se nám ozvat.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Informace 2019

Příspěvekod trexton » sobota 28. 9. 2019 21:10

Držím palce, ať se hlavně uzdravíš Antaricu.....co se týká společnosti není to tak hrozné. Denně pozoruji stále mladé začínající kuřačky a že jich je. Co mě těší nejvíce je to, že se moc neuchytilo u slečen vapování, ale zůstávají u staré dobré klasiky :-) Vnímání se možná lehce posunulo, nicméně jsem optimista.
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Informace 2019

Příspěvekod antaric » sobota 28. 9. 2019 21:34

Za přání děkuji, je to místama už frustrující, že i přes lokální zlepšení se úroveň bolestí zas vrací a konec je pořád v nedohlednu. A já si po operaci myslel, že to bude trvat jen pár týdnů - návrat k normálnímu životu. Netušil to nikdo, ani z doktorů. Tělo si dělá svoje.

Za postřehy děkuji, žiji jen omezeným vycházkovým režimem, nemám možnost moc kvalifikovaně sledovat a hodnotit. S posunem ve společnosti - myslel jsem především úder v podobě zákazu kouření v restauracích, tím zvýšený tlak proti kouření. Co jsem pozoroval už v předchozí době. Ale stejně tak mám i v sobě mírný optimismus v tom, že leccos se vždycky otupí, vstřebá, i míra sebetýrání kuřáků na základě toho honu.

Vapování, ale možná bych spíš řekl konkrétně iqosování - za sebe si pořád myslím, že do jisté míry je to módní vlna, která se v nějaké fázi zastaví a dál pokračovat nebude. Nebude už ani růst, možná zas bude klesat. Kuřáci IQOSů si sami sobě nalhávají, že je to plnohodnotná náhrada klasických cigaret. Není. Ano, může být pro někoho lepší variantou kouření a může pro to mít nejrůznější důvody, ale klasickou cigaretu nic nenahradí.

Nealkoholické pivo není opravdovým pivem.

Bezkofeinová káva není opravdovou kávou.

Sojové maso není masem.

Robertek taky není ...

A mohli bychom pokračovat.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Informace 2019

Příspěvekod Aidah » středa 2. 10. 2019 19:21

Čauky , díky moc Antaricovi za objasnění situace a přeji ti chlape taky brzký návrat :( A co Muryru , ten bude aktivní taky pak snad ..:) Já vám semka mohu průběžně složkovat candid kuřačky z ulice ..:) Pokud by byl zájem..Jinnak díky za info..:)
Aidah
VIP uživatel
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 72
Pohlaví: Muž
Registrován: 12. 2. 2010

Re: Informace 2019

Příspěvekod trexton » sobota 5. 10. 2019 10:46

....přesně tak, ten úder byl jen omezený. Mladé kuřačky jsou stále všude, stačí se fakt dívat. A vaping včetně IQOS je v nejhorší variantě jen doplněk, časem. Všechny kuřačky co znám, se po čase vrátili ke klasickým cigaretám ať už zcela, nebo z větší části. Podle statistik SZÚ kolísá počet kuřaček v populaci mezi 23-27% za posledních pět let, maximum za celé sledované období bylo v letech 2008-2009 kolem 29%, tudíž ten pokles není vůbec tak dramatický jak se může zdát. Tabák má u žen svoji pevně vybudovanou pozici a těžko s tím někdo něco udělá. Dokonce existují i teorie, že se počet kuřaček drží na stejné, ne-li vyšší úrovni díky pašovaným cigaretám, které nikde ve statistikách nefigurují. Nárůst nelegálního kuřiva je ve stovkách procent co rok na našem trhu, díky průběžnému zdražování legální produkce. Trochu se změnil model u začínajících kuřaček. Dříve jich hodně zkoušelo kouřit mezi 13-15tým rokem a nyní se to posouvá u cca 50% do vyššího věku a začíná se vapingem, od kterého se nejčastěji kolem 17-19 roku přechází ke klasickým cigaretám. Jediné co lez vypozorovat je to, že díky společenskému tlaku se ženy s cigaretami více schovávají.To je asi tak jediný efekt hysterie antikuřáků v tom našem společenském zřízení. Nicméně ženy stále ví, co jim udělá dobře a co je zrelaxuje na maximum kdykoliv potřebují a na tabákové výrobky určitě nezanevřeli. Nakonec mi to potvrzuje i vlastní syn, který je aktuálně v deváté třídě. Ze všech třech devítek (ABC) je kuřaček, zejména po posledních prázdninách prý, už polovina holek. Hodně je u nich rozšířené vapování tabáku, aby se to nebylo tolik cítit, ale prý jak mohou, dávají si klasickou cigaretu mimo školu. Z mého pohledu se určitě nic nezměnilo, mám poznatky i ze seznamek, kde mnoho žen uvádí že nekouří, poté se v konverzaci přiznají že ano, že jako zase bohužel "začali". Nejčastější také je, že uvádí kouření občas, což v reálu znamená občas denně 10-15x.....ano, tlak společnosti k nekouření je, ale spotřebu tabáku máme ofigo vyšší nežli v roce 1989 a to se kouřilo hodně a všude.
trexton
VIP uživatel
 
Příspěvky: 47
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 8. 11. 2007
Bydliště: Praha

Re: Informace 2019-2020

Příspěvekod antaric » neděle 23. 2. 2020 11:48

Průběžná informace ode mě, oficiálně jsem už pracovně uschopněn, pokračování v podobě prodlužování neschopnosti či částečného invalidního důchodu už jsem nechtěl. Bolesti bohužel i nadále pokračují, nelepší se to. A v zásadě nic nepomáhá, rehabilitace, cvičení, elektroléčby, prášky, náplasti. Jediný stav bez bolesti je stále jen vleže. Aspoň, že v této poloze mohu něco dělat na notebooku, v posteli, i práci na dálku. Návrat k normálnímu životu je stále ještě hodně vzdálený a omezený, bohužel. Ale i zaplaťpánbu za vše, operace mohla v extrémním případě skončit i ochrnutím. Život je vlastně dobrý, s pokorou a vděčností.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Informace 2019-2020

Příspěvekod petrr » pondělí 4. 1. 2021 14:06

Co výhled do roku 2021?
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Re: Informace 2019-2020

Příspěvekod darg » pondělí 4. 1. 2021 17:29

Yes, I would like to see this project continue, even at a low rate.
darg
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 7. 2010

Re: Informace 2019-2020

Příspěvekod antaric » neděle 14. 2. 2021 20:29

Zatím nedokážeme říci. Faktorů je více, na mé straně i po dvou letech od operace přetrvávající bolesti a horší pohyblivost, bolesti zad a kostrče (byť se zlepšilo). Přidaly se k tomu ještě i problémy s trávicí soustavou (byť se podle všech vyšetření zatím na nic nepřišlo). To mi samozřejmě spolu s únavou ubírá energii a sílu, nemládneme nikdo, plus samozřejmě nutnost řešit řadu starostí a odpovědnosti v osobním a pracovním životě, nepříjemně narostlo.

Jsou tu samozřejmě i faktory ve společnosti, zákaz kouření v restauracích před lety se jaksi promítnul ve vztahu ke kouření nejen od nekuřáků, ale i kuřáků. Možná to potřebuje nějaký svůj čas na otřepání a překlenutí, aby kuřáci a kuřačky ztratili takové sklony k sebetýrání, sebenegaci a studu. Nástup alternativ v podobě IQOS také nepřidávají nějaké normálnosti (iqosy a podobné náhražky srovnávám s vibrátory, taky jde o elektroplastové hračky, co originál nenahradí). Byť to asi už narazilo na své limity v rozšiřování. Svoji roli hrají také sociální sítě, přehodnocování vztahu lidí k ostatním lidem, i do čeho půjdou a do čeho ne, opatrnost, obavy (i lidí, co dokážou něco zneužít, je hodně).

A zatímco jeden rok jsem byl v pracovní neschopnosti doma, další rok přinesl koronavirovou pandemii, která je dodnes dalším faktorem, zejména z hlediska společenských možností a volnější sociální interakce, navazování kontaktů a oslovování. Díky COVIDu a ekonomickým možnostem a ztrátám musel na podzim Katmar opustit prostory, které měl k dispozici i pro náš projekt - divadlo, ateliér a bar, vůbec tedy prostory, kde vznikla spousta akcí, fotogalerií a natáčení, tak silně, emočně a nesmazatelně svázaných s projektem kuřaček. Pro tyto účely zatím nemáme náhradu, bude to i těžké. Katmar projekt hostil v celé historii ve třech lokalitách, ta aktuální už pro naše potřeby vhodná není.

Projekt neskončil, nezavřeli jsme, téma nás baví a máme k němu vztah, jen jsou v očekávání příležitosti, které by měly přijít, i se zdravím a fyzickými možnostmi - samozřejmě bychom byli rádi, aby nás bylo víc, dostali jsme tak i nový drajv. V každém případě zůstáváme pro svět a lidi v patrnosti.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Informace 2019-2021

Příspěvekod petrr » úterý 27. 12. 2022 6:38

Ahoj všichni, jaký je výhled do roku 2023 a máme se těšit na nějaké novinky?
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Re: Informace 2019-2021

Příspěvekod antaric » sobota 31. 12. 2022 12:10

petrr: Vím, že byste všichni rádi po dalších dvou letech slyšeli něco konkrétního, leč okolnosti se stále nelepší, spíš naopak. Pro mě osobně končící rok byl mimořádně těžký, 1.4.2022 mi náhle zemřela milovaná maminka :-( večer vše v pořádku, ráno jsem ji našel na zemi neživou :-( měli jsme se moc rádi, i ve vzájemné pomoci, reálně jsem prakticky zůstal sám. Tohle člověka hluboce poznamená ve spoustě oblastí života, ten tak není lehčí, naopak. Věci a svět už nikdy nebude jako dřív. Ale člověk bojuje a hledá smysl, naděje a posily dál v životě.
Bohužel se mi o něco zhoršily i oči, patrně díky šedému zákalu, uvidí se dál, jaké řešení. Samozřejmě to v praktické rovině nepomáhá v práci na projektu.

Samozřejmě stále platí, že projektu by prospěly nové vnější impulsy a také posily odjinud.

Přeji vám všem to dobré pro váš život všech, v dalším roce, 2023 - ve zdraví a štěstí.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron