Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod antaric » neděle 14. 3. 2010 13:46

muryru: Díky za prověření, v něčem jsi napřed :-) Důležité, že vím, že do toho nemám sahat.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod Katmar » úterý 16. 3. 2010 22:06

Aha, tak o nové zprávě jsem opravdu nevěděl...

Jinak mám také jedu připomínku k prohlížení galerií. Nevím, jestli jsem něco nepřehlédl, ale dříve se dalo pustit automatické prohlížení a to teď nejde.
Také při prohlížení alb každá stránka (fotka) odskočí až dolů na kometáře k fotografii a k samotné fotografii je potřeba pokaždé přirolovat... Máte to tak všichni, nebo to dělá jenom mě?
Díky
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod muryru » úterý 16. 3. 2010 22:49

Automatické prohlížení - to je určitě škoda, že není.

Katmar píše:
"Také při prohlížení alb každá stránka (fotka) odskočí dolů až na komentáře k fotografii" - to snad ne..? takový
problém myslím, že nemám.
"a k samotné fotografii je potřeba pokaždé přirolovat" - nevím přesně co máš na mysli, ale podobně to bylo i
na předchozím, a teď je na to naopak lepší. Po prvním kliknutí celá fotka v menší velikosti, po druhém kliknutí
největší možná velikost, s nutností rolování, ale to bylo a asi musí být vždy.

Konečná podoba prohlížení fotogalerií ještě není definitivní, pravděpodobně možnost finálního tvaru
vyřešíme na srazu, nad notebookem.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod antaric » úterý 16. 3. 2010 23:31

Zobrazování počtu soukromých zpráv - ve starém fóru to bylo jednoznačně, počet nepřečtených se ukazoval do doby, než si je člověk přečetl. Nyní ne, budu ověřovat, zda je to chyba, vlastnost, či jen věc nastavení, popř. jestli do toho budu muset sáhnout a přeprogramovat. V každém případě prosím ještě o strpení.

Katmar: Nevím, jestli to dobře chápu - já to mám zas tak, že po kliknutí na náhled vidím jen "horní polovinu" a musím skrolovat dolů, abych fotku viděl (a ještě ji nevidím celou najednou). Záleží samozřejmě na velikosti monitoru, kdo máte něco jako 22" s rozlišením 1680x1050, tak vás netrápí nic :-) Samozřejmě, většina z nás má rozlišení, které může mít problém - otázkou také je, jak to vnímáme a popisujeme (mám pocit, že každý jinak :-) ), i když se to chová všem stejně (a i musí chovat stejně).

Ještě v rámci upgradovacího víkendu na konci února jsem zkusil zapnout alternativní zobrazování galerie (které v sobě obsahuje i nyní chybějící automatické přehrávání a řadu efektních funkcionalit). Pár hodin bylo zapnuto, abychom s muryru vyzkoušeli, někteří z vás to možná zachytili. Nicméně v rámci diskuze jsem pak vypnul, ještě se k tomu vrátíme později, rozhodně se ještě nějakým způsobem posuneme. Samozřejmě k tomu potřebujeme trochu širší "fokus grupu" z vás, která by možnosti různého zobrazení posoudila, z toho vyšlo to nejlepší. Ideální se jeví právě sraz, kde si můžeme sednout nad mým notebookem.

Díky všem, kteří si jakkoli všímáte vlastností nového fora a připomínkujete. Je to pro mě velmi cenná zpětná vazba, na základě které fórum mohu technicky vylaďovat dál a výš, ke všeobecné spokojenosti.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod antaric » neděle 21. 3. 2010 14:30

Problém s počtem nepřečtených zpráv opraven, nyní se to chová stejně jako na starém fóru. Chyba byla v definici stylu (Saphic) u autora, chvilku jsem to analyzoval, pak to bylo jasné.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod petrr » čtvrtek 1. 4. 2010 15:34

Mně se děje to samé co Katmarovi, že pokaždné musím přerolovat ze spodní části stránky až nahoru k fotce...To jen, abyse v tom necítil být sám:-) Jinak pochvala za novou podobu stránek, zvykl jsem si hned:-)
petrr
VIP uživatel
 
Příspěvky: 68
Obrázky: 2
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 11. 4. 2007

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod antaric » čtvrtek 1. 4. 2010 21:10

petrr: Jsem rád, že se nová podoba líbí :-) A že podle Tvých slov plynule navázala na starou podobu. Zobrazování fotogalerií, určitě dojde ke změně - ještě to budeme diskutovat s muryru, až si společně pořádně sedneme k počítači a porovnáme možnosti (něco mám připravené). A pak bych to rád probral i na živém srazu - porovnali jsme to na cílové "fokus grupě" a podle toho rozhodli, jak to bude vypadat dál v budoucnu.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Sobota 27.2.2010 - plánovaný upgrade stránek

Příspěvekod antaric » sobota 24. 4. 2010 20:39

Katmar, petrr: Jak jsme si ověřili osobně před týdnem na setkání, tak problém odskakování dolů ke komentáři při prohlížení fotek se týkal jen Internet Exploreru (v jiných prohlížečích to bylo ok, jsem zvyklý používat spíš Mozillu Firefox a Chrome, hlavně kvůli myším gestům; muryru pak používá Mozillu Firefox, takže jsme to ani jeden nezaregistroval). "Vyřešil" jsem nakonec tak, že jsem zcela vypnul možnost komentovat izolované fotky, díky tomu to neodskakuje a je v pořádku i v Internet Exploreru (aspoň verze 8, co mám).
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Předchozí

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron