Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod antaric » úterý 21. 12. 2010 0:07

Milí přátelé,

stalo se mou každoroční tradicí na sklonku adventního času napsat pár slov pro zastavení. Tato tradice postupem let měnila svou podobu, ale vždycky jsem se snažil mezi řádky vtisknout aspoň pár skromných myšlenek. Ať už souvislých nebo nesouvislých. Myšlenek, které třeba někomu budou impulsem do jeho současných dnů. Myšlenek, ke kterým mě inspirovaly poslední týdny a o které bych se chtěl podělit.

Text sice píšu sice obecně všem lidem, ale je adresován každému osobně, koho znám - při psaní na vás myslím konkrétně, stejně tak cílím na všechny ostatní, kteří se neznáme.

Čas. Snad jedno z nejskloňovanějšich slov naší doby. Letí rychle, máme ho málo, případně vůbec. Případně se akceleruje tak, že ztrácíme přehled o jeho běhu. S povděkem konstatuji, že posouvání vánočních svátků se díky reklamě, letákům a výzdobě zastavilo někdy na začátku října a nepostupuje dále do letních měsíců. Přestože současný svět marketingově natáhnul dobu vánoční, ve skutečnosti advent zpravidla neprožíváme o nic déle, ani nejspíš o nic radostněji či intenzivněji. Tedy intenzivněji v tom, k čemu advent opravdu slouží. Intenzita se mnohdy v přibližování se Vánoc přeskupuje do zařizování všeho možného světského, byť v dobře míněné touze po perfektnosti a detailů tvořících celek a ne kvůli sobě.

Paradoxem, který jsem vnímal v posledních dnech nejen u sebe, ale i u druhých, byly nejrůznější zákony schválnosti, starosti, nehody, nemoci a pracovní zátěže. Jako by se to nejméně hodilo, do této doby, kterou chce člověk intenzivně prožít právě jinak. Dovedlo mě to ale k myšlence, že to jsou možná události dané shůry, které tak trochu zkouší naši nezdolnost a schopnost si udržet odstup.

Čas je věc, kterou přehazujeme ve svých rukách - ať už jsme svázání nebo máme volnost s jeho nakládáním. Velmi často jsme spíše svázání - povinnostmi a tím, co musíme. Někdy však to "musíme" je jen obrazem naší iluze. Či neochoty nebo neschopnosti. A relativnost a prázdnotu pojmu "nemít čas" si tvrdě uvědomíme až v okamžiku zásadních událostí.

Letošní rok byl pro mě ve znamení proměnlivé Parkinsovy nemoci mého otce, s mozkovou příhodou byl třikrát hospitalizován v nemocnici, měl i své velmi kritické chvíle. V těch okamžicích jsem intenzivně vnímal a prožíval blízkost možného konce. V tu chvíli se pro mě měnil charakter blížících Vánoc na jedno jediné osobní přání - aby s námi mohl zas usednout u štědrovečerní večeře. Všechno ostatní, včetně dárkování a zdobnosti, se dostávalo na vedlejší kolej, bez důležitosti. Člověk samozřejmě nikdy neví dne, ať se to týká jakéhokoli člověka a jakékoli události. Ale v jeho případě snad to nyní vypadá relativně dobře - že mé přání bude vyslyšeno. Že na jeho židli nebude prázdno. To bude můj největší letošní dárek.

Bez ohledu na předchozí odstavec - nezmiňuju to zdaleka poprvé, za to se omlouvám, ale čím déle jsem na světě, tím více si uvědomuji, že to nejcennější, co můžeme dát druhým, je náš čas. Náš osobní čas, dělit se o něj, sdílet se. Je pravdou, že umění darů je nejen v tom je dávat, ale umět je také přijímat. Darem nyní míním právě i čas. Ne každý ho je schopen dobře dávat, stejně tak ne každý je schopen ho dobře přijímat.

Je ale také stejně důležité obdarovávat časem nejen druhé, ale také ho dát sám sobě. Udělat si čas pro sebe samotného. Učme se uchopovat čas a nepouštět ho. Učme se se využívat příležitostí, které nám běh našich vlastních osudů dává. Učme se neodkládat věci "až na někdy příště". Protože žádné příště také být nemusí. Učme se být spontánní. Učme se oddělovat důležité a nedůležité. Učme se být dobrými hospodáři času. Učme se věci dělat a přistupovat k nim jinak. Učme se také informační dietě od všech možných podnětů přesyceného světa - tyto vlivy nás mnohdy okrádají a podléháme jim v podobě zazrcadlené do "nemám čas". Je to všechno jedna z mála cest, jak být v pohodě, s druhými a sám v sobě.

Přeji vám, ať se vám něco z toho podaří v těchto a příštích dnech. Vyjít vstříc tichosti a zklidnění. I přes to, že nám letos kalendář nenadělil více volných dnů. Nebo třeba právě proto je to o důvod víc.

Přeji vám pokojné Vánoční svátky - ať už vám je jejich křesťanský duch blízký nebo vzdálený. Zaposlouchejte se do skutečného ticha a vnímejte autentická poselství, která tyto dny každoročně doprovází.

A sdílejte radost, že žijeme ve středoevropském kulturním prostoru s tolika krásnými tradicemi, stromečky, kapry, a kdy dárky naděluje Ježíšek. V prostoru, ve kterém se neuchytila žádná semivánoční infiltrace ze západu, východu, severu či jihu.

Váš Ondra - antaric
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod milovník kuřaček » středa 22. 12. 2010 13:28

Moc krásně napsané Ondro,chtěl bych tobě i všem tady ostatním popřát klidné a pohodové Vánoční svátky,dny volna a odpočinku...Do Nového roku zdraví,štěstí a přáníčka,které máte-ať se vyplní...
milovník kuřaček
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 560
Pohlaví: Muž
Registrován: 22. 1. 2008
Bydliště: doma

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod muryru » středa 22. 12. 2010 15:26

Přesně tak, mě vždy Ondra vánočním přáním apod. doslova posadí na zadek, odzbrojí - opravdu
krásně a pravdivě napsané, děkuji za to..
Přeji tobě Ondro, a všem ostatním, co znám osobně nebo jen ze stránek, také příjemné,šťastné a pohodové prožití
vánočních svátků, přeji hodně lásky, zdraví (vám i vašim nejbližším - myslím i na zmiňovaného Ondrova tatínka)
a osobních úspěchů do Nového roku.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod Arty » čtvrtek 23. 12. 2010 11:32

Ondro, díky ze pěkné přání které je i k zamyšlení. Máš pravdu v tom, že příště už by také "něco" nebo "někdo " být nemusel, takže souhlasím - neodkládat!
Každopádně klidné svátky a pokud pro někoho nebyl rok 2010 úplně fajn, tak ať je 2011 lepší!!!

Tom a Katka
Arty
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 10
Pohlaví: Muž
Registrován: 19. 4. 2010

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod nob321ody » čtvrtek 23. 12. 2010 19:20

Přeji všem pěkné svátky a hodně radosti pod vánočním stromečkem.
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod mezdy » pátek 24. 12. 2010 7:40

Také přeji všem hezké svátky! A mám i dárek ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8HiIv-LSccI
mezdy
uživatel
 
Příspěvky: 45
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 11. 2009

Re: Pokojné vánoční svátky 2010

Příspěvekod Billda » pátek 24. 12. 2010 18:08

Padá snížek z nebe,
tiše mráz na okna píše,
Ježíšek teď dárky dává,
aby splnil vaše přání.
Ať ty dary na Vánoce
nesou zdraví, štěstí, lásku...
Cool Vánoce 2010 přeje Billda.
P.S. Ty další již za 365 dní!


Díky adminům i návštěvníkům těchto stránek. A především pak všem krásným kuřačkám za to, že pro čím dál více se rozrůstající okruh především mužských příznivců dělají život krásnější, smyslnější - třeba jenom tím, jak "manipulují s cigaretou". Vždyť - a to si troufám tvrdit - pro krásnou ženu/dívku je - na rozdíl od mužů - kouření cigaret vědomě či podvědomě vícedimenzionální záležitostí...
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron