Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Zprávy a dotazy od administrátorů muryru a antaric, ke změnám a provozu stránek.
Informace pro uživatele, i pro nově registrující se, řešení problémů, tipy, rady, doporučení.

8. výročí založení projektu - existujeme od 23.3.2007

Příspěvekod antaric » pondělí 23. 3. 2015 23:37

Dnes je to 8 let, co se toho dne 23. 3. 2007 začala psát historie projektu kuřačky.cz. I dnes píšeme narozeninové zastavení, jak je zvykem od nás každý rok, s malou rekapitulací uplynulého období.

Dnes si i už i víc uvědomuji, že 8 let je už kus času a života. Co se všechno odehrálo v onom čase, do jaké míry vstoupila existence projektu i do osobních životů každého z nás v týmu, příběhy, zážitky, události, i v rovině přátelství a kontaktů. Ať už mezi námi a nebo i s mnohými kuřačkami, které projektem prošly.

Přijdou určitě ještě významnější výročí, ale i tak, 8 let je už pořádný flák života.

I v uplynulém roce jsme se v týmu věnovali nadále tomu, co je jádrem našich aktivit - tedy oslovování, focení a natáčení kuřaček, pro soutěž Miss Kuřačka. Bylo jich 43, které se pak účastnily dvoukolové volby - vítězky ročníku 2014 znáte již od 5. 3. Pokud srovnáte výsledky naší práce s výsledky v prvních letech, tak mnozí z vás dle ohlasů i mimo fórum oceňují kvalitativní posun, i z hlediska ucelenosti a úplnosti prezentací. Video s představením kuřačky je k fotkám připojeno vždy, stejně tak i videorozhovory. Ty někteří z vás uznáváte i více - máte možnost si osobnost soutěžící kuřačky přiblížit ještě více než jen z fotek. Od nového ročníku 2015 se snažíme k videím i natáčet medailonky - krátká představení kuřaček, s jejich výzvou podpory pro ně. Zatím jsou vkládána na začátek zpravidla "pózovacích" videí, v budoucnu s medialonky máme další plány. Minulých 12 měsíců byl prostor i pro výměnu a upgrade techniky v našem týmu - muryru (mirrorless fotoaparát), antaric (nové objektivy k FF DSLR) a katmar (nová kamera, i APS-C zrcadlovka). Mezi námi upevnila foto pozici značka Nikon (na 100%). Doufáme, věříme a jsme rádi, pokud je to na výstupu pro vás znát. Stejně tak i to, že se zvyšuje podíl prezentací kuřaček, kde se na obsahu podílí více z nás v týmu - jsou častější ty, kde jsme u toho celá trojka muryru-antaric-katmar či ve dvojici v různých kombinacích.

V posledních týdnech chystáme podmínky a podklady pro větší otevření projektu i dalším tvůrcům, kteří by rádi fotili, natáčeli a vytvářeli odpovídající prezentace kuřaček, které by se účastnily i soutěže Miss Kuřačka. Komunikaci budeme mířit mimo stránky, ale také tady na stránkách, kde bude jádro informací. Pokud už teď víte, že byste se rádi jako autoři také zapojili, můžete se nám ozvat na mail - jsme otevřeni všem, jak profesionálům, tak i amatérům - důležité je srdce a to, aby vás téma bavilo a naplňovalo (stejně jako nás).

Jak si možná všímáte, stránky postupně a průběžně procházejí většími či menšími úpravami a modifikacemi. Na obalu a vizuálu budeme i nadále pracovat, cílem je kultivace, zpříjemnění, otevřenost, lepší uživatelská odezva plus pohodlí a to, čemu se v angličtině říká "user experience". Jsme si samozřejmě i vědomi jazykové bariéry - významná část našich návštěvníků pochází ze zahraničí (bratry Slováky beru jako našince), jim bohužel díky českému jazyku zatím nemůžeme nabídnout plný komfort (ačkoli část ovládacího rozhraní je lokalizována přímo do angličtiny, při přepnutí jazyka fóra).

Loňský rok byl pro náš projekt významný i dvojím vstupem do mainstreamových médií. Koncem října 2014 vyšel rozhovor a článek v časopisu Týden, týkal se soutěže Miss Kuřačka, projektu i nás jako organizátorů, nicméně v rámci koreknosti byl zasazen do kontextu tehdejší oživované společenské diskuze na téma zákazů kouření ve veřejných prostorech. V tomto duchu byla koncipována i reportáž do zpráv na TV Barrandov o týden později, v rámci vyváženosti příspěvku v něm musela kromě mě vystoupit i obligátní paní doktorka Králíková :-) Vyváženost musela být pojata i dle slov pana redaktora takto (jinak by se určitě někdo plašil do televizních rad). Ale v každém případě jsou naše mediální vystoupení kus od kusu lepší, odvážnější, jdeme po schodech nahoru.Vlivem některých událostí, zejména osobních rodinných v mém životě loni v létě, jsme nakonec neuskutečnili plánovaný galavečer pro Miss Kuřačky roku 2013. Nicméně o akci nepřijdeme, chystáme spojenou akci dvou ročníků (2013 a 2014) najednou, v současné době se rozbíhají věci ohledně zajišťování potřebného, aby se pak vlastní přípravy mohly spustit naplno. Chystáme se postoupit zas i o něco výše, minulý galavečer byl pro nás nejen organizačně výbornou školou a průpravou. Z mnoha důvodů termín známý ještě není, ale patrně už víme místo, které jsme orientačně předjednali - klub Novotného lávka v Praze. Možná se uvidíme právě tam.

Ostatně i tam byla jedna z posledních aktivit - prezentace projektu v rámci afterparties, měli jsme tam naší stěnu, rollup stojan a přítomné kuřačky na party jsme seznamovali s naší činností a nabízeli účast v soutěži Miss Kuřačka. S některými se pak na základě přihlášky setkáme na nafocení a natočení plné prezentace, na místě jsme zhotovili pouze testovací nesoutěžní snímky.

V rámci projektu máme i celou řadu jiných nápadů, některé jsou spíše přáním či dlouhodobou vizí, některé budou na pořadu dne dříve. Rozhodně neusínáme a velmi mnoho našeho volného času věnujeme právě tomuto projektu - srdcem, myslí, duší. Někdy máme pocit, že z hlediska všech možných aktivit (které pro vás jako uživatele nejsou ani patrné) je "život s kuřačkami" čím dál náročnější.

Jsme rádi, že jste s námi, jsme rádi a děkujeme za každou zpětnou vazbu, kterou nám dáváte - je to povzbuzení, i že víme, že to, co děláme, má smysl, a že děláme svět a život lepším. Kuřačkám, kuřákům, i nekuřákům - všem lidem dobré vůle a lidem, kteří vnímají hodnotu svobody v životě, i krásy a pestrosti, které nám život a lidé dávají.

Díky, za tým projektu kuřačky.cz

Ondra - antaric
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 3014
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: 8. výročí založení projektu - existujeme od 23.3.2007

Příspěvekod Pavel » úterý 24. 3. 2015 17:57

Ondro děkuji za výborné shrnutí uplynulých 8 let a poodhalení plánů do budoucna. Objektivně musím přiznat, že neustále jdete nahoru a co jsem již dávno prohlásil- Sám jsem zvědav kam až to dotáhnete. Úroveň fotek a videí je špičková a i vlastní stránky se mi líbí. Z mé strany naprostá spokojenost. Za to bych chtěl celému týmu poděkovat.
Pavel
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 2122
Obrázky: 329
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 9. 2009
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: 8. výročí založení projektu - existujeme od 23.3.2007

Příspěvekod Ppss » pátek 27. 3. 2015 10:21

Také i já chci poděkovat za skvělé stránky, hodně pěkných úlovků a perfektní zpracování fotek či videa. Samotné stránky se mě moc líbí, jsou hlavně díky antaricovi na skvělé technické úrovni. Velký dík patří také zakladateli stránek muryru, který se zasloužil skoro o nemožné.

Také děkuji všem kuřáčkám, které se nechali nafotit. Jste holky skvělé. Bez vás a skvělého týmu by to prostě nešlo.
Přeji vše dobré projektu kuracky.cz do dalších let.

Hezký den
Ppss
VIP uživatel
 
Příspěvky: 362
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Bydliště: Slaný
Kouření: pravidelně
Počet denně: 25
Značky: Vinceroy červené

Zpět na Informace pro uživatele a nově registrující se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník