Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod antaric » pondělí 22. 12. 2008 0:06

Čirou náhodou jsem narazil na jedny stránky, kde se inzeruje relativně nová kniha s názvem "Radosti kouření" od dvojice autorek Sue Carrollová & Sue Brealeyová. Zaujalo mě to, protože jsem ani nečekal, že by v dnešní době něco takového mohlo vycházet. O to víc mě to potěšilo.

Detaily o knize:

http://www.jota.cz/kniha.php?id=754

Obrázek

Nemáte ji už někdo? Uvítali bychom recenzi, určitě by zajímala všechny.

Jinak jako námět na vánoční dárek je už asi bohužel pozdě :-)

Nicméně mě napadlo, že bychom ji mohli nakoupit a mohla by být předmětem i výher, odměn a dárků, od nás administrátorů :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod nob321ody » pátek 5. 3. 2010 22:39

........tenhle příspěvek mi udělal docela radost ...........knihu mám, a velmi rychle jsem ji přečetl !Dověděl jsem se spoustu zajímavostí, perliček , srandiček od dvou skvělých žen, kuřaček , které si řekly : Dost bylo keců o škodlivosti kouření - tak vznikla kniha, která mapuje cestu cigarety a vypráví o tom , jakou cestu hraje cigareta v životě, lásce i sexu, v literatuře, ve filmu a navzdory všem zdravotním policajtům bojuje o její normální přežití............
........semotamo uvedu pár klípků z této zajímavé knihy . dnes motto známé osonosti :
Nejkrásnější pohled na svět je pohled na stolek kde je na jedné straně káva a na druhé krabička oblíbených cigaret!
:D
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod antaric » sobota 6. 3. 2010 14:02

Kdysi jsem měl v úmyslu napsat recenzi (knihu jsem si koupil, přečetl), ale zatím na to nedošlo. Tak napíšu recenzi v kratší verzi, třeba to svůj účel splní:

Kniha pochází od dvou autorek, jedna nekuřačka, jedna náruživá kuřačka (uvedla, že na psaní knihy padlo asi 5000 cigaret). Celá kniha se dá číst jedním dechem a vůbec nepoznáte, že ji psaly dvě ženy. Skoro se zdá, že dílo je určitým obrazem symbiózy - takové, jaká by mezi lidmi měla být - mezi kuřáky a nekuřáky. Jako skupiny, které se proti sobě nevymezují, ale žijí spolu, vedle sebe, kdy o sobě ví všechno, v síle i slabosti (tak trochu jako v manželství). V knize se dovíte spoustu zajímavostí a statistik, mnohé i z historie. Zachyceny jsou citace známých i neznámých osobností, řada z nich i pobaví a udrží úsměv po větší dobu čtení knihy. Dovíte se i celou řadu mýtů, které na kuřáky šijí nekuřáčtí fanatici. Kniha se vás snaží o ničem nepřesvědčovat, ale chce vás odlehčeným způsobem dovést k normálnímu, přirozenému nahlížení na věci, s nimiž je ve společnosti spojená velká hysterie a předsudky. Kniha určená kuřákům i nekuřákům (nejlépe oběma dohromady). Kdo po dočtení pochopí, proč byla kniha napsána a komu adresována, tak bude mít hned zdravější a přirozenější pohled na svět a na lidi.

Závěrem citace ze zadního části přebalu knihy: "Docela mě štve, že nekouřím, protože kuřáci bývají ve společnosti vždycky ti nejzábavnější." - řekla kdysi herečka Michelle Pfeifferová. Ti z vás, kdo byli na našem prvním setkání příznivců, si možná vzpomenete, že jsem těmito slovy náš sraz začínal.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod antaric » sobota 6. 3. 2010 14:05

Možná to tak nebudete vnímat, ale osobně za jednu z nejpovedenějších a nejvtipnějších definicí z knihy považuju hlášku: "Kouření je - masturbace plic" :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod honza » sobota 6. 3. 2010 19:50

Já jsem ji aktivně hledal ke stažení nenašel :-D
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod antaric » sobota 6. 3. 2010 20:13

honza: Zkus si taky někdy něco koupit a podpořit autory, ne všechno uwarezit :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Kniha "Radosti kouření"

Příspěvekod honza » sobota 6. 3. 2010 20:15

Myslíš jako nezaměstnaný na soc . dávkách . :-D
Jo a podpořit Čtvrt{{{ka aby si koupil daalší doky ne nebo ostatní chudé umělce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ty knihy uznávám , ale ty šašky co tady máme za umělce a celebrity no chybý mi tady blicí smajlík :evil:
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron