Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Dvacítka............

Příspěvekod nob321ody » pondělí 8. 3. 2010 15:33

Kočárek a cigareta ....... /nemám ilustrační foto/
Skoro denně se s tím u nás ve městě setkávám .........a zdá se, že stále častěji.
Mladinká (okolo dvaceti) maminka jednou rukou tlačí kočárek a ve druhé má zapálenou cigaretu........
Otázka : Když je to krásná kuřačka - je to pohled pro bohy? ....a co plakalo bejby....
______________________________________________________
-------------tohle je odbočka, když jsme u mladých maminek : Náruživým kuřačkám lékaři doporučují, že není nutné se zlozvyku vzdávat ze dne na den. Šok pro organismus, který je náhle zbaven pravidelné dávky svého 'jedu', by mohl budoucím maminkám spíš uškodit. Objevují se dokonce doporučení, jak se mají kuřačky vyrovnat s kojením. Podle nich si má žena dát mezi cigaretou a kojením pauzu minimálně patnáct minut a první dávku mléka odstříkat.
_______________________________________________________
nob321ody
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 519
Obrázky: 177
Pohlaví: Muž
Registrován: 8. 2. 2010

Re: Dvacítka............

Příspěvekod antaric » pondělí 8. 3. 2010 18:26

To bude panečku diskuze :-) Chápu, že v očích mnohých (i příznivců kuřaček) je maminka tlačící kočárek spolu s cigaretou pohoršující. Pro mě osobně ne, beru to normálně. Ale ani to nijak nevyzdvihuju.
Tuhle jsem měl tendenci přemlouvat muryru, že bychom jednu takovou vyfotili a natočili :-) Ale nebyla dostatečně přitažlivá pro náš projekt.

Už před léty jsme tu měli diskuzi ohledně kouření v těhotenství:

viewtopic.php?f=12&t=283

(Možná tam vypadly některé fotky, bude obnoveno.) Už v hlasování tam je jasné, že ačkoli jsme všichni zajedno v řadě věcí, v tomhle se trochu názory rozdělují.

Jinak existují lékaři, kteří říkají, že nastávající maminky, pokud v závislosti přestanou okamžitě kouřit, může to být šok, i pro dítě. (Samozřejmě mezi takové nepatří paní doktorka Králíková, která popírá vehementně všechno.)
Pokud jde o kojení, tam jsem zas slyšel, že nikotin ani nic z kouření do mléka nepřechází, že je to tedy už fáze, ve které "je to svým způsobem jedno". Ale nevím, nemám podloženo.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Dvacítka............

Příspěvekod muryru » pondělí 8. 3. 2010 21:51

antaric:
Ta těhotná kuřačka je v tomhle vláknu: viewtopic.php?t=282., coby kuřačka č.2
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Dvacítka............

Příspěvekod honza » pondělí 8. 3. 2010 22:07

Já ted řeknu věc z kterou si zase nenašplhám vím to ale co :-D Mě se těhotný ženský vůbec nelíběj ........
honza
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 781
Obrázky: 20
Pohlaví: Muž
Registrován: 28. 10. 2007

Re: Dvacítka............

Příspěvekod Evelika » neděle 14. 3. 2010 2:47

Můj názor je ten, že pohled na kouřící maminku s kočárkem není vůbec hezký...
Evelika
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 26. 12. 2007
Bydliště: Středočeský kraj

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků