Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

Jakou máte zkušenost se samozhasínacími cigaretami?

Nevšimnul(a) jsem si rozdílů
5
50%
Všimnul(a) jsem si rozdílů, ale nevadí mi
1
10%
Všimnul(a) jsem si rozdílů a rozhodně mi vadí
3
30%
Ještě jsem je nekouřil(a)
1
10%
 
Celkem hlasů : 10

Samozhasínací cigarety od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod Billda » čtvrtek 18. 8. 2011 8:23

Jistě jste již zaznamenali zprávu, že prodejci cigaret v EU musí do 17.11.2011 vyprodat své zásoby dosavadních cigaret, aby mohli s novým nařízením Evropské komise začít prodávat již jen tzv. cigarety se sníženou náchylností ke vznícení (Lower Ignition Propensity – LIP; používá se ale i více variant označení, např. Reduced Ignition Propensity - RIP - tato zkratka se navíc bude pro svou podobnost s nápisy na hrobech velmi hodit nepříznivcům kouření ke škádlení kuřáků :lol: ). Má to prý omezit počet požárů způsobených tabákovými výrobky. V praxi to má vypadat tak, že do cigaretového papírku budou implementovány dva proužky méně porézního papíru s omezenou hořlavostí (v každé třetině cigarety jeden), které způsobí, že pokud kuřák/kuřačka odloží cigaretu do popelníku nebo mu/jí spadne na zem, neprohoří celá, ale po nějaké chvíli samovolně zhasne. Design cigarety by měl zůstat zachovaný... (naštěstí :evil: )
Jak se zdá, prozatím nepovede toto opatření - alespoň co se týče ČR - ke zvýšení ceny cigaret. Podle vyjádření jedné členky představenstva největšího výrobce tabákových výrobků v ČR - firmy Philip Morris ČR - to prý dokonce nebude mít žádný vliv na chuť ani kvalitu cigaret.
Jak se na nové cigarety těšíte vy? Nemáte stejně jako já obavy z toho, že přece jenom utrpí chuť cigaret? Nebo že se k už tak velkému počtu škodlivin v cigaretách může přidat ještě nějaká další z oněch retardujících proužků v cigaretovém papírku?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: LIP-cigarettes od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod antaric » pátek 19. 8. 2011 8:41

Já to zatím nezaznamenal, asi se o tom příliš nemluví a nepíše. Myslím už konkrétní realizaci a termín - překvapuje mě, že je to už brzy. Možná to nemá publicitu záměrně.
Trochu jsem v tom skeptický - jako kdyby cigarety byly sériovou příčinou požáru. Jak to bude poznat na chuti, netroufám si hádat, ale věřím tvrzením výrobců, že to nebude znát. Spíš se obávám změny vzhledu jednotlivé cigarety - jestli na ní budou vidět ty "retardéry".
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: LIP-cigarettes od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod Billda » čtvrtek 17. 11. 2011 20:13

Od dnešního slavného dne by se měly v trafikách ČR prodávat výlučně samozhášecí "LIPky". Jak se vám s nimi kouří? Zdá se vám, že musíte více potahovat či obecně - že se teď musíte svým milým cigaretám více věnovat, aby vaše tělo dostalo to, co potřebuje?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: LIP-cigarettes od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod antaric » čtvrtek 17. 11. 2011 20:23

Billda: Zrovna jsem se chystal k tomuto tématu otevřít nové vlákno :-) Doplňuji tedy aspoň o anketu nahoře.
Za sebe - zatím jedu ze zásob, naštěstí se mi stále vyhnuly. Ale přesto jsem měl pocit, že jsem jednu krabku už kouřil (modré Camel) a že jsem to poznal, že to jsou samozhášečky. Upřímně řečeno - nahovno. Kuřáka to nutí víc tahat, aby dosáhnul toho, co u původních. Trochu mi to připomíná kouřit nalomenou cigaretu = dost to netáhne. Můj osobní názor a pocit je, že to je zcela určitě škodlivější a nepraktičtější. Opravdu to vymyslel a implementoval nějaký chorý mozek. V tomhle výjimečně souhlasím s panem poslancem Štastným, který o nezávadnosti rovněž pochybuje. Zato paní doktorka Králíková, jako obvykle věrná své zabedněnosti, nepřipouští nic.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Samozhasínací cigarety od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod Billda » čtvrtek 17. 11. 2011 21:21

antaric: možná to bude znít trochu zvráceně, ale tvoje příspěvky inspirované "spravedlivým hněvem" patří k těm nejlepším, které tady lze číst. :D :-)

Jinak za sebe: ještě jsem neměl tu čest lipky vyzkoušet. Jestli je pravda v reálu to, co antarici píšeš, pak snad jediným pozitivem tohoto opatření bude, že v následujících fotosetech kuřaček uvidíme slečny/ženy intenzivněji potahující z cigaret než dosud, a to se, myslím, mnohým z nás, co sledujeme toto fórum, na kuřačkách zvláště líbí.
Takže stručně: těšme se na větší ďolíčky ve tvářích našich milých kuřaček!
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Samozhasínací cigarety od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod antaric » čtvrtek 17. 11. 2011 22:06

Billda: Díky za pochvalu mého spravedlivého hněvu :-) Vím, ale co píšu a vím, za čím si stojím. A píšu to i s vědomím, že bych to těmhle lidem byl ochoten a schopen říct do očí, tváří v tvář. A předpokládám, že se to i někdy stane. Chci vidět tu zsinalou a nenávistnou tvář paní doktorky Králíkové.

Fotosety kuřaček v následujícím období, se samozhasínacími cigaretami - v tom, co popisuješ, to možná bude plus :-) na druhou stranu je negativum, že při pózování se pořád jen nekouří (ale i pózuje) - samozhasínací cigarety dle měření zhasínají cca 1:20 minuty. To je zoufale málo, bude potřeba neustále zapalovat zhaslou cigaretu. V praktickém životě jinak - to vám zcela znemožňuje odložit cigaretu a např. si dojít na wc nebo jen pro pítí narychlo do kuchyně. Hlavním motorem vynálezců tohodle nesmyslu je určitě škodolibost. Obava z požárů je jen pokrytecké zdůvodnění. Něco jako zvýšení bezpečnosti na dálnici D1 zavedením retardérů každých 100m.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Samozhasínací cigarety od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod Martina A » pondělí 28. 11. 2011 12:10

antaric píše:Obava z požárů je jen pokrytecké zdůvodnění. Něco jako zvýšení bezpečnosti na dálnici D1 zavedením retardérů každých 100m.

Velmi trefné přirovnání. :lol: Já osobně zatím nezaznamenala žádnou změnu, ale odteď tedy budu číhat a sledovat. 8-)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Samozhasínací cigarety od 17.11.2011 povinně v EU!

Příspěvekod antaric » středa 1. 2. 2012 16:05

Mně se to moc nestává, ale co jsem pozoroval víc lidí, jak si zapalují (už zase) zhasnutou cigaretu a nadávají na to, je to opatření opravdu na hovno. Někdo v EU fakt potřeboval vykazovat činnost a zvolil tenhle způsob msty.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník