Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Odkazy a diskuze týkající se vztahu společnosti a kouření cigaret

"Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod AJackon » čtvrtek 10. 11. 2011 18:54

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... -krabicek/

Co říkáte na tento článek ?? Mě to přijde strašně omezující hlavně pro tabákové koncerny, a mě samotnému by se takové krabičky nelíbily. Myslim že bych si cigára vždycky hned přendal do nějaký plechový krabičky na cigarety, nějaký tabatěrky nebo tak. Jakej na to máte vy názor ?? Odradilo by vás to třeba od kouření ??
AJackon
nováček
 
Příspěvky: 5
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 24. 10. 2011

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod muryru » pátek 11. 11. 2011 13:20

Na krabičkách cigaret by měla být fotka nějaké pěkné kuřačky. Myslím, že by to i z hlediska reklamy bylo pěkné. Bohužel je to jen sen - realita je jiná. Ale fotky od antarice nebo mně na krabičkách, to by se mi líbilo - mohly by se vyrábět edice s mnoha různými kuřačkami a bylo by to zajímavé i pro sběratele - říkali by "mám Ninu, Liliyu, Natálku, Terezu (haha, jak ty už desítky kouřících Terezek, které tu máme, odlišit :-))...teď sháním Elišku, Nikolu, Karin.."

Ty odstrašující obrázky...to je zvrácené i co se týče estetiky ve společnosti. Představa nějaké společenské akce, kde se kouří (což taky asi bude vymírající záležitost časem) a na stolech krabičky s těmito snímky. NE !!!! Působí to negativně a negativní emoce se na zdraví člověka projevují stejně tak, jako faktory, kvůli nimž se brojí proti kouření.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod antaric » pátek 11. 11. 2011 21:07

Strašidelné krabičky - Austrálie si hraje na pokrokovou. Nejhorší na tom je, že fotky, které hodlají na krabičky dávat, jsou ve většině případů fake a pocházejí z jiných onemocnění. I lékaři potvrdí, že na první pohled není vizuálně barevně na plicích kuřáka a nekuřáka nic poznat. Je vidět, že hrstka demagogů nemá co užitečnějšího na práci. A ještě se najdou primitivové, co tomu tleskají. Australská vláda by si zasloužila zažalovat ne tak za uniklé zisky tabákových koncernů, jako za šíření poplašných zpráv a manipulaci s veřejným míněním. Byl by to precedens a varování, aby se do takových hrátek nepouštěly jiné státy.

Mně to od kouření neodradí, nejspíš by v takovém případě došlo na přendavání do své krabičky, tabatěrky apod.

Jinak mám tu čest se občas setkat s krabičkami cigaret, které nejsou naopak vůbec nijak poznamenány, prostě krásná grafická krása se vším všudy, v původní verzi. Třeba žluté Camelky jsou vyloženě skvost.

Nápad od muryru se mi moc líbí :-) Takhle by mohla vypadat spolupráce s danými firmami :-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod Dara » sobota 12. 11. 2011 22:15

Tak k tomuto je aj škoda sa vyjadrovať. Nerozumiem, aký to má mať zmysel a čo si to kladie za cieľ. Nieje mi jasné, prečo si teda austrálska vláda nepovažuje za povinnosť varovať obdobne svoj multikulturálny národ aj pred inými vecami: Prečo napríklad na vstupe do McDonalds niesu fotky chorobne obéznych ľudí. Na flašiach alkoholu fotky chorôb ním spôsobených a sociálnych dôsledkov ktoré ľuďom prináša. Prečo pri kúpe športového náradia nenájdeme príbehy ľudí, ktorí sa pri športe doživotne zmrzačili. Mohla by som pokračovať aj ďalej. Chcem tým len povedať, že mnoho vecí ľuďom prináša značné riziká, a napriek tomu ich nik nemá potrebu na ne upozorňovať. Ľudia sú rozumní, a zodpovední sami za seba. Čo by skôr bolo v tejto tematike na mieste je prísnejšia kontrola a postihovanie predaja cigariet maloletým. Nakoľko oni za seba zodpovední niesu a dá sa povedať, že si všetky faktory fajčenia neuvedomujú.

Mimochodom, mne dosť prekážajú aj varovné nápisy na krabičkách v takej forme, v akej sú bežné u nás. Hlavne pri krabičkách slimiek, zdobených jemnými ženskými motívmi to pôsobí veľmi rušivo a nevkusne.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod antaric » neděle 13. 11. 2011 11:42

Abych ukázal, že i v dnešní době existují na této planetě civilizované a kulturní země, kam se vozí a prodávají cigarety, nepomrvené nejrůznějšími nařízeními a zákazy (jako EU apod.), tak jsem pro vás nafotil jednu krabičku Camelek.

No řekněte, není to nádhera a krása? Až umělecké dílo?

Čistota balení cigaret jde až tak daleko, že na těhle Camelkách se ani nedovíte, jaký mají obsah škodlivin.

227162271722718
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod Dara » neděle 13. 11. 2011 14:35

Antaric: Môžem sa spýtať, v akej krajine sa takto cigarety predávajú? Obsah škodlivín by som určite ponechala, ale samozrejme vo forme ladiacej k designu obalu.
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod renegade » neděle 13. 11. 2011 16:31

pro antarica: jo jo, tak tohle je fakt pekna krabka. Takový krabky bych ocenil zde (skoro nic jinýho než Camelky nekouřim)
renegade
VIP uživatel
 
Příspěvky: 80
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 4. 2008
Bydliště: klatovy

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod antaric » neděle 13. 11. 2011 16:53

Dara Je to směrem na jihovýchod od Evropy. Obsah škodlivin by mě taky zajímal, abych byl vůbec schopen určit jejich sílu, co se vůbec za tím Mild skrývá :-) Zatím bych řekl, že jsou spíš lehčí, resp. něco mezi, ale mají plnější chuť.
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod AJackon » neděle 13. 11. 2011 19:29

Příjmy z daní na tabákových výrobcích musejí být pro stát sice opravdu velmi výnosná položka, ale já četl, že stát více peněz vyplatí na léčbu nemocí spojených s kouřením než obdrží na těchto daních. Nevím jak je to doopravdy a do jaké míry se dá určit jestli je tahle a tahle rakovina z kouření a ne z něčeho jiného.
BTW: ta krabička je opravdu nádherná ;)
AJackon
nováček
 
Příspěvky: 5
Pohlaví: nespecifikováno
Registrován: 24. 10. 2011

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod Billda » neděle 13. 11. 2011 20:22

AJackon píše: já četl, že stát více peněz vyplatí na léčbu nemocí spojených s kouřením než obdrží na těchto daních.


Záleží kde a od koho jsi to četl. Náš ministr financí naopak pro Magazín DNES vydaný dne 4.8.2011 uvedl:
"S ministrem zdravotnictví jsme si navzdory spoustě chytráků mnohokrát potvrdili, že přínos do státní kasy od kuřáků je mnohonásobně vyšší než výdaje na léčení."
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: "Strašidelné krabičky" v Austrálii

Příspěvekod Tato » pondělí 28. 11. 2011 21:25

Krabičky vypadají opravdu hrozivě, ale problém je v tom, že zveličují a ztrácejí tak důvěryhodnost. Je možné, že některý nemocný kuřák tak vypadá, ale j to extrém a rarita. Pokud však mají navodit neestetický dojem, proč na ně třeba neumístit foto znečištěného záchoda, ošklivou ženskou...
Tato
VIP uživatel
 
Příspěvky: 358
Pohlaví: Muž
Registrován: 3. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 15
Značky: LD

Zpět na Společnost a kouření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků