Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Starosti a radosti, trápení i světlé chvíle života - muži a ženy, nejen skrze kouření

Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod antaric » úterý 10. 8. 2010 9:15

Mnohé z vás, které jste kuřačkami, máte partnera či přítele. On je však na rozdíl od vás nekuřák. Mnohdy se na adresu vašeho kouření nevyjadřuje, někdy vám dává neverbálně najevo, že se mu to nelíbí. Jindy se vám snaží znepříjemnit život, kvůli vašemu kouření. Hodně takových doufá, že kouřit přestanete.

Situace mohou dojít ovšem tak daleko, v kritických chvílích, že vám dají ultimátum: "Buď já nebo cigarety!"

Jak se v takových chvílích zachováte? Snažíte se to zahrát do autu, uchlácholit, i když víte, že se tomu v budoucnu znova nevyhnete? Když to dojde ovšem tak daleko - jak se rozhodnete? Dáte přednost jemu a přestanete kouřit (se vším přemáháním) nebo víte, že kouření je vaše vášeň, bez které se neobejdete - dáte tedy přesnost cigaretám a vztah raději ukončíte? V případě, že téma cigaret jsou pro vašeho partnera tak klíčové?

Jaký je váš příběh? Prožila jste některá takové chvíle? S jakým koncem? Nebo si dokonce myslíte, že kouření je jen zástupný problém jiných komplikací ve vztahu?

Nebo máte štěstí na partnera kuřáka či tolerantního nekuřáka?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod pezatko » sobota 28. 8. 2010 21:51

K tomuhle tématu se musím vyjádřit i když s tím v podstatě nemám žádné zkušenosti.Vubec si však nedokážu představit,že by můj partner nebo manžel větu typu : Bud' já nebo cigarety, mohl myslet vážně.Možná je to taky tím,že jak už jsem tady zmínila,nejsem silná kuřačka,takže mě kouření nijak neomezuje,naopak kouřím raději,když jsem v pohodě,v klidu, ne ve spěchu nebo ve stresu,takže bych případného partnera nekuřáka nijak neobtěžovala,ale na oplátku mi přijde automatické,že když vyrazíme třeba do restaurace,vinárny nebo kavárny,dám přednost místu,kde se kouří a partner se mi přizpůsobí.
Myslím si,že samotné kouření nemůže být důvod k rozchodu,pokud nebudu brát v potaz extrémy(mám na mysli skutečně silné kuřáky) protože podle mého názoru je láska hlavně o toleranci,takže pokud by mě partner postavil před toto rozhodnutí,minimálně by v mých očích hodně klesl.
A ještě jednu věc bych chtěla zmínit,ačkoliv s tímhle tématem až tolik nesouvisí... strašně ráda svým kouřením dalo by se říct chlapy provokuji a právě nejvíc zapřísáhlé nekuřáky....totiž výraz muže,kterému se žena líbí,flirtuje s ní a vlastně neví,že je kuřačka,když pak vytáhne cigaretu a zapálí si...........je nezapomenutelný....a stejně si myslim,že i právě takový muž třeba na i jen chvíli zapochybuje o svém přesvědčení.
pezatko
uživatel
 
Příspěvky: 23
Pohlaví: Žena
Registrován: 8. 11. 2008

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod muryru » sobota 28. 8. 2010 22:52

pezatko: Přesně tak, muž by měl přece vědět, s kým chodí nebo si bere. Takže pokud mu kouření
nevadilo na počátku vztahu, nemůže takovéto radikální závěry později pronášet. Shazuje se tím sám.
Ovšem lituju každou kuřačku, která má doma muže, který ji kouření vyčítá. Takový si
ovšem nějakou záminku ke konfliktu najde i při jiné příležitosti :-)

Provokování mužů svým kouřením - pezatko - no, to mi doslova vyrazilo dech, chtěl bych být ten provokovaný
muž, který tě nezná, neví že jsi kuřačka a přál bych si to překvapení zažít. Fakt vnímáš ty výrazy
mužů? (takže myslíš že nelze zachovat,byť zapracuje emoce, výraz hráče pokru,jakoby nic?) A vnímají to
víc pozitivně nebo negativně? (naznačuješ že pozitivně)
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod Katmar » neděle 29. 8. 2010 9:48

Také si myslím, že k takové situaci nemůže v podstatě dojít. Kouření (ať již ANO nebo NE) nemůže být mezi partnery, kteří se milují, jakýkoliv důvod k rozchodu. Buď já nebo... (skoro cokoliv) je vydírání a pokud nejde o opravdu závažné věci (nevěra) se ve vztahu prakticky nemůže vyskytnout. Funguje to samozřejmě i obráceně nikdo nesmí být do kouření nucen. Jak jsem psal jinde, vybral jsem si kuřačku a ona !kvuli mě! přestala kouřit. Ne, že bych byl šťastnej, ale rozhodně jsem ji do kouření nenutil a nenutím a už vůbec by mě nenapadlo ji nějak vydírat ve stylu "Buď budeš kouřit, nebo si najdu jinou kuřačku"...
Prostě jestli k podobné otázce opravdu vážně dojde, je odpověď jasná - CIGARETY. Ne pro ty cigarety, ale proto, že správný partner nemůže takovou podmínku vůbec vyslovit...
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod Billda » neděle 29. 8. 2010 12:25

muryru píše:Provokování mužů svým kouřením - pezatko - no, to mi doslova vyrazilo dech, chtěl bych být ten provokovaný
muž, který tě nezná, neví že jsi kuřačka a přál bych si to překvapení zažít.


Naprostý souhlas s muryru!!!!!!!!!!!!!!! To je podobné, jako když mě krásná kuřačka "svede na cigáro" - i kdybych byl nekuřákem nebo zrovna na cigaretu neměl chuť, tak jdu!!!!!!!!!!!! Miluju ten pocit!
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod Anna20 » čtvrtek 17. 10. 2019 19:21

Já mám partnera kuřáka ale kdyby měla nekuřáka a nutil mě abych přestala kouřit tak bych to neudělala a asi bych se sním rozešla protože já kouření miluju a nenechám se od nikoho omezovat
Anna20
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 5. 2019
Kouření: pravidelně
Počet denně: 60
Značky: L&M Davidoff Lucky Strike

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod ever.green » pátek 18. 10. 2019 7:30

Anna20 píše:Já mám partnera kuřáka ale kdyby měla nekuřáka a nutil mě abych přestala kouřit tak bych to neudělala a asi bych se sním rozešla protože já kouření miluju a nenechám se od nikoho omezovat


A tak by to mělo být. K lásce omezování nepatří :)
ever.green
nováček
 
Příspěvky: 6
Pohlaví: Muž
Registrován: 1. 10. 2011

Re: Partner říká: Buď já nebo cigarety!

Příspěvekod Gizela » pátek 18. 10. 2019 9:42

Já sama žádný problém nemám: manžel je nekuřák a nevadí mu, že kouřím. Obdobně je na tom moje kolegyně a také jejímu příteli nevadí, že ona kouří. Ostatně jak sama pozoruji, alespoň ve svém okolí, je to běžné, že dívka ,nebo žena kouří a jejich partneři jsou nekuřáci.
Gizela
uživatel
 
Příspěvky: 22
Pohlaví: Žena
Registrován: 24. 7. 2014
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlborky

Zpět na Láska, vztahy, sex

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník