Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Starosti a radosti, trápení i světlé chvíle života - muži a ženy, nejen skrze kouření

Život s nekuřákem

Příspěvekod antaric » úterý 10. 8. 2010 9:44

Ačkoli interakcí kuřačka-nekuřák (či nekuřačka-kuřák) se zabývají i jiná vlákna na tomto diskuzním fóru, je zcela určitě partnerský vztah v tomto směru specifický. A to intenzitou soužití, které nemá jinde obdoby.

Jak se vám coby kuřačce žije s nekuřákem? Případně nekuřačce s kuřákem? Vycházíte si vstříc? Připadáte si omezována nebo můžete kouřit dle své libosti? Máte pro své kouření doma stanovena pravidla? Musíte na cigaretu odcházet ven? Nebo máte vyhrazené prostory? Nebo je váš domov místem, kde můžete kouřit kdekoli, navzdory partnerovi nekuřákovi? Pokud máte rodinu a děti - kouříte před nimi nebo jen mimo jejich přítomnost?

Snaží se vás partner předělávat na nekuřačku? Nebo vás bere takovou, jaké jste?

Vynahrazujete si sytost svého kouření mimo domov, resp. když nejste se svou láskou?
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod pezatko » pátek 27. 8. 2010 14:33

Tak já musím říct,že ačkoliv jsem kuřačka,tak až na malé vyjímky(dámské jízdy apod.) doma nekouřím.Když jsem byla mladší a pronajali jsme si s partnerem náš první byt,kouřili jsme ve všech místnostech a s nostalgií vzpomínám hlavně na kouření ve vaně plné pěny,což bylo velmi příjemné,zvlášt' v zimních měsících.Dneska by mi pravidelné kouření doma vadilo,nejen kvůli své devítileté dceři,která vlastně ani neví,že kouřim,nikdy mě s cigaretou v ruce neviděla,spíš by mi vadil kouř,který se postupně zažere do všech věcí,včetně oblečení.V rodině žádné kuřáky nemáme,takže pokud se scházíme při různých rodinných oslavách,také nekouřím,ale dneska kdy už je mi 31 let, to není tím,že bych nesměla, spíš už to mám tak zažité,takže mi to ani nepřijde.
Mám kolem sebe hodně kuřáků,at' už kolegů nebo známých,kamarádů,takže pokud se setkáváme,vždycky na místech,kde se kouří.
Co se týče partnera,určitě bych nechtěla silného kuřáka a vůbec by mi nevadilo,kdyby byl nekuřák,v ideálním případě bych chtěla asi nekuřáka,kterému by se líbilo,že si občas zapálím.
pezatko
uživatel
 
Příspěvky: 23
Pohlaví: Žena
Registrován: 8. 11. 2008

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » pátek 27. 8. 2010 22:14

Já osobně jsem vztah s nekuřákem zažila jednou, a to v době, kdy jsem rovněž nekouřila. :)
Ale připadá mi, obecně, že model kuřák-nekuřačka je mnohem více bezproblémový, než nekuřák-kuřačka. Chlapi jsou v této záležitosti mnohem méně tolerantní. Vycházím z párů v mém okolí. :)

V posledních letech potkávám samé kuřáky. (Kdo ví, čím to je.) Nekuřáka jsem poznala jen jednou a veškeré naděje do budoucna (vzájemně) padly, když jsem si před ním zapálila a setkala jsem se s velmi nelichotivou reakcí.
Vadilo mi to už jen proto, že nesnesu netolerantní lidi, natož osoby, které mě jakkoli omezují. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » pátek 27. 8. 2010 23:40

Možná je ten model kuřák-nekuřačka, častější, hlavně u starších generací, kdy ženy tolik nekouřily (anebo
kouření v jistém věku - třeba po mateřství - zanechaly, narozdíl od partnera). Ale vím že ženy nekuřačky,
nebo odnaučené kuřačky svým partnerům často kouření vytýkají, z různých důvodů. Skoro bych řekl, že méně
tolerantní jsou ty ženy-nekuřačky. A to popisuju co vidím kolem sebe,než vlastní zkušenost, protože nejsem závislý
kuřák.

Vztah ke kuřačce od nekuřáka - záleží asi jaký má daný nekuřák ke kouření u žen vztah. Jsou nekuřáci, kterým
kouření u žen vadí, nesnáší ho (nevím jestli je jich většina?) a potom je nasnadě negativní reakce a asi
se dá očekávat že budou prudit i svou milovanou ženu - která si ráda zapálí.
Ale jsou i nekuřáci, kterým může žena s cigaretou (asi zrovna ne kouřící jak tovární komín) imponovat
(jistě se takoví nachází i mezi uživateli našich stránek) a vlastně vítají když si jejich partnerka zapálí,
zvlášť pokud není silnou kuřačkou.
Ale když o tom přemýšlím, tenhle dvojí přístup se dá vztáhnout i na příležitostné kuřáky a kupodivu i na
pravidelné a silné kuřáky - mám kamaráda, který je poměrně silný kuřák, a nesnesl by, kdyby si jeho
(dnes už bývalá) manželka zapálila (naštěstí je nekuřačkou), u partnerky by ho to odpuzovalo (všeobecně) -
zatímco u jiných žen jsem měl pocit, že to nikdy neřešil, že by mu to nějak vadilo. Na druhou stranu vím,
že v jejich bytě nekouřil.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » pátek 27. 8. 2010 23:57

No a k pezatku: To je přesně přístup, který se mi líbí, asi to souvisí i s věkem. I ta přizpůsobivost
prostředí, v kterém se pohybuješ. Už kdysi jsem tě nazval v mých očích ideální kuřačkou a pořád to platí :-)
A o kouření v bytě:Byt zatížený pravidelným kouřením není žádná slast a nemám rád, když se kouří v místnostech, kde žijí děti, kde mají svůj domov (kouřit před dětmi a kouřit v místnostech,kde děti bydlí, je pro mě zásadní rozdíl).
Něco jiného je, když dva lidé, a zvlášť, jsou-li oba kuřáci, bydlí bez dětí a nikoho jejich kouř neomezuje,
pak je to na jejich vlastním uvážení, jestli se bude v celém bytě kouřit - zvlášť v mladším věku tohle
lidi moc neřeší a z plných doušků užívají maximální svobody a volnosti i v tomto - mimochodem, ženy
opravdu rády kouří ve vaně :-)) Pokud kouří jen jeden z nich, je to otázka tolerance.
Jinak samozřejmě i když nastane období jisté zodpovědnosti - ať už založením rodiny, nebo prostě lidským vývojem,
není na škodu i přes vlastní zásady jednou za čas tak trochu "ulítnout" .
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » sobota 28. 8. 2010 0:19

Jak se to vezme - u té starší generace to bývá opravdu tak, jak říkáš - ženy nekuřačky vyčítající tento "zlozvyk" svým partnerům.
U té mladší to je něco úplně jiného - snad všechny moje známé nebo kamarádky jsou kuřačky, zatímco spousta kluků ve věku kolem 20-25 jsou nekuřáci - asi se to tak otočilo hlavně proto, že kouření u žen už není tak nepřípustné, takže si to musíme užít.... Nevím... :lol:

Jo a mimochodem - kouření ve vaně taky miluju, pravda. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » sobota 28. 8. 2010 0:23

Chtěla jsem říct, že ty starší nekuřačky většinou vyčítají kuřákům, zatímco u mladší generace ženy nekuřačky nebývají tak drsné jako muži nekuřáci - prostě mi připadá, že ty mladší nekuřačky jsou více tolerantní. Možná to je tak pouze v prostředí, kde se pohybuji....Ale je to v tom případě osvědčený model. :)
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » sobota 28. 8. 2010 0:29

U téhle generace nekuřáků je docela zábavné číst si jejich negativní příspěvky vůči kouřícím dívkám a ženám
na různých internetových fórech.
Kdyby to, co píšou mysleli vážně, tak by asi měli hodně zúžený výběr na okruh jim imponujících dívek,
protože v této generaci možná opravdu holky kouří víc. Takže realita je asi taková, že sice se jim ty dívky,
co kouří sice líběj, ale cigaretu berou jako často jako negativní faktor, rušící estetický dojem z dívky (často
dojde i k vyčítání kouření). Velké procento to prostě potom neřeší vůbec (cigareta nevzbudí ani pozitivní
ani negativní emoce). Doufám že zbývají ještě nějací, kterým se to líbí, imponuje.... (mluvím o mladé
generaci pod 25 let)
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » sobota 28. 8. 2010 0:31

Co se týče této věkové kategorie, celkem se tím naštěstí nemusím zabývat, ale moje kamarádky-vrstevnice to zrovna lehké nemívají. :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » sobota 28. 8. 2010 0:35

Já to řeknu takhle : vůbec těm klukům nerozumím. Prostě spojení dívčí a ženské krásy a kouření
cigaret mě vždycky přitahovalo, úměrně tomu jak se mi líbila fyzicky daná kuřačka, a nedovedu
a nechci si ani představit, že by to mělo být jinak :D
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » sobota 28. 8. 2010 0:37

muryru, mně se ospravedlňovat nemusíš, já ti zcela rozumím. :D :lol:
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod antaric » sobota 28. 8. 2010 20:27

Asi bezesporu optimální vztahy jsou kuřák-kuřačka a nekuřák-nekuřačka. V kombinacích mohou vznikat třecí plochy, které jsou velké podle intenzity kouření, tolerance a příjetí jeden druhým, jakým je. Třecí plocha asi může být výrazná v okamžiku, kdy má jeden druhého tendenci předělávat (pokud druhý nechce přestat kouřit). Obávám se, že často je kouření i zástupné téma k vydírání a naschválům všeho druhu. Takže je to opravdu o té toleranci. Zažil jsem i z doslechu případy, kdy kouření bylo i důvodem k rozchodu či případně i rozvodu. (Ale nevím, do jaké míry to byl zástupný problém.)

Samozřejmě ale asi nemůžeme opomenout vztahy typu nekuřák-kuřačka, kdy cigarety nejsou jablkem sváru, ale naopak pojítkem atraktivity a příjemných chvil. Ano, mluvím o nekuřácích, kterým se kuřačky líbí a přitahují - takových je mezi námi hodně (a jmenovitě zdravím Katmara :-) ). Takže to jsou také ideální páry.

pezatko: Velmi děkuji za Tvůj historicky první příspěvek od ženy do ženského světa kuřaček... ;-)
www.kuracky.cz - site administrator
antaric
administrátor
 
Příspěvky: 2993
Obrázky: 48205
Pohlaví: Muž
Registrován: 24. 3. 2007
Bydliště: Praha
Kouření: pravidelně
Počet denně: 10
Značky: Marlboro Gold

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » sobota 28. 8. 2010 21:53

Taky je zajímavé, když se stane přerod - třeba kuřačka přestane kouřit a je z ní nekuřačka, resp. odnaučená
kuřačka (=nejvíc proti kouření militantní druh nekuřačky).
Pak můžou nastat různé situace, podle toho jaký má muž ke kouření vztah. A samozřejmě i obrácené varianty,
kdy s kouřením přestane muž. A naopak když jeden z dvojice naopak kouřit začne.

A speciálně pro nás přiznivce kuřaček je hodně svérázná situace, když kuřačka přestane kouřit, a jejímu
muži se líbí, když žena kouří, ale vlastně jí to nikdy nepřiznal :-) S tím jsem měl kdysi zkušenost.
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Katmar » neděle 29. 8. 2010 9:59

No k tomuhle tématu, by měla asi něco napsat spíše manželka... :-) Dochází, ke srandovním situcím, že si jde v práci zakouřit na terasu. Nebo pracuju v obývaku a ona si zakouří v ložnici... nebo obráceně, padnu do postele a ona si dá ještě kafe a cígo v obýváku. A mě vadí, že u toho nejsem a nevidím tu nádheru... :-)
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Martina A » neděle 29. 8. 2010 14:34

Katmar: A ona to neví? Chyba! :D
Martina A
VIP uživatel
 
Příspěvky: 266
Obrázky: 3
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 8. 2010
Bydliště: Jak kdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod muryru » neděle 29. 8. 2010 14:54

Odpovím s dovolením zatím za Katmara: určitě to ví, když chodí spolu s Katmarem na naše srazy :D :D :D
www.kuracky.cz - site administrator
muryru
administrátor
 
Příspěvky: 2690
Obrázky: 50728
Pohlaví: Muž
Registrován: 23. 3. 2007

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Akia » neděle 26. 9. 2010 15:38

Já jsem sám nekuřák, ačkoliv velmi tolerantní a ženy s cigaretou se mi velice líbí. Když se tak ohlédnu nazpět, všechny moje přítelkyně posledních let byly kuřačky a mě se to velice líbilo. Nevadí mi ani, když žena kouří třeba i v ložnici. Já sám jsem dříve trochu kouřil, ale mě osobně to nic moc neříkalo, tak teď nekouřím.
Akia
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Pohlaví: Muž
Registrován: 26. 4. 2008
Bydliště: Praha

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Ája » čtvrtek 14. 10. 2010 15:28

život s nekuřàkem mam v pohode , kupuje mi cigarety, a jinak si velmi rozumíme a vubec mu to nevadí naopak se mu to moc libi.
Ája
Ája
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 8
Pohlaví: Žena
Registrován: 20. 4. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod wattin » neděle 2. 1. 2011 18:26

Hezký den, po delší době jsem tu zpět a jak čtu příspěvky, napadá mne, že by stálo za to přidat i svůj.. Možná trochu netypický..jde totiž o vztah nekuřák-nekuřačka, kdy ovšem onoho nekuřáka velmi přitahují kuřačky, ale doma by ji nechtěl. Takže naprosto bezvýchodná situace.. Doma nekuřačka, která pro nekuřáka není najednou přitažlivá, ve snech kuřačky a nekuřačce by se cigareta doma stejně netolerovala. Navíc mám astma. Je to tak silné, že to pokazí vztah? Je to smutné, ale skoro to tak vypadá... Tak jak vidíte i tak to může vypadat...
Ale mimo to jsem Vám všem chtěla popřát všechno nejlepší do nového roku a těmto stránkám co nejvíc krásných kuřaček a prima lidí. WK
wattin
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 30
Pohlaví: Žena
Registrován: 1. 12. 2008
Bydliště: Praha

Re: Život s nekuřákem

Příspěvekod Dara » pondělí 3. 1. 2011 23:12

Milá wattin.
Myslím si,že skutočnú,pravú lásku takéto maličkosti nemôžu naštrbiť. Určite máš mnoho iných predností,ktoré na Tebe Tvoj partner zbožňuje :-) A kedže máš aj zdravotné problémy,určite by to po Tebe nikdy nežiadal. Čo by som Ti poradila: Tvoj partner má určite aj iné veci,ktoré ho na ženách priťahujú, ktoré sa mu na Tebe páčia. Skús mu ulahodiť iným spôsobom,a určite fajčiace ženy v jeho mysli ustúpia do úzadia. Držím Ti palce :-)
Dara
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 715
Obrázky: 110
Pohlaví: Žena
Registrován: 14. 7. 2010
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Virginia Slims, Karelia Slims Classic

Další

Zpět na Láska, vztahy, sex

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron