Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Máte problémy s kouřením, ve svém okolí? S přijetím, s partnerem? Přejete si přestat kouřit? Či se naučit? Sdílíme s vámi váš život.

Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod klér » neděle 9. 12. 2012 23:12

Takže já bych se tady taky chtěla představit. Jsem kuřačka už docela dlouho, zezačátku trochu frajeřina, dnes vášeň. Na tyhle stránky chodím už delší dobu a moc se mi tu líbí. Moje okolí je totiž z nějaký části silně nekuřácký a doma to mám taky celkem složitý. Otec militantní nekuřák a ve škole aspoń polovina třídy kuřáci svátečního druhu, ten zbytek se schovává. Cigarety miluju a nestydím se za to i když jsem často odsuzovaná.
Tohle jsou asi jediné stránky, kde se kuřák nedočte, jaký je vlastně pitomec a že by měl přestat. Všude jinde je veřejně prezentováno jako kdyby všichni byli nekuřáci nebo zrovna přestávali.
K úvodu bych přidala jednu příhodu ze včerejška. Byla jsem v hospodě(nikoli restauraci, kde by se jedlo) a vedle v sále se konala jakási firemní akce, kvůli níž se v předsálí v hospodě nesmělo kouřit. Po opravdu dlouhé době jsem si tedy šla potupně zapálit na záchod a modlila se, aby tam nebyli čidla. Nicméně mi to přišlo dost ponižující. Ostatní kuřáci a kuřačky chodili v tom mrazu s kafem v ruce ven. I moje matka, která je nekuřačka, je litovala.
A to mě přimnělo k úvaze, jak by asi dopadl celoplošný zákaz kouření v barech a restauracích. Protože když to o půl hodiny později obsluha i pořadatel vzdali, rozdali popelníky a zapli odvětrávání, předsálí se naplnilo lidmi a v sále nezbyl nikdo...
klér
uživatel
 
Příspěvky: 20
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 12. 2012

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod David77 » středa 12. 12. 2012 17:21

Ahoj, zdravím Tě na našich stránkách. Je moc fajn, že jsi vášnivá kuřačka a kouření tě baví. Určitě je super, že se za kouření nestydíš. Jsi na pravém místě, neboť i mě se kouření moc a moc líbí, ať kouří kdokoliv, samozřejmně zvlášť u dívek, žen.
Také i já mám cigarety moc rád a je to pro mě taková slast. Dokonce mě nevadí závislost na cigaretách, neboť to k tomu prostě patří.

To co jsi popsala v příhodě ohledně kouření je bohužel smutné. Dnes jsou jen samé zákazy kouření, pokuty pro kuřáky, ale že kuřáci odvádějí státu daně a mají mít právo si bez nějakých omezeních normálně zakouřit to už nikoho nezajímá. Bohužel.
Dřív se mohlo kouřit v podstatě kdekoliv a to bylo prostě super. Myslím za bývalého režimu. Normálně se kouřilo v kanceláři, doktor kouřil ve své ordinace či třeba učitelka v kabinetě školy, recepční přímo na recepci. Ještě si to pamatuji. Bohužel ta doba je pryč. Snad se to třeba v budoucnu obrátí k lepšímu.


Kolik je ti let, odkud jsi?
Můžeš nám napsat něco o svém kouření. Kolik vykouříš cigaret za den?
Jakou značku kouříš nejčastěji?
Kouříš i doma v bytě a při jakých činnostech to je?
Jak reagovali tvoji rodiče na kouření? (hlavně otec) Matka kouří?
Plánuješ až budeš těhotná dál kouřit?

Otázek by bylo moře a tak už další dávat nebudu. Budeme moc rádi, když nám napíšeš něco ohledně tvého kouření a vztahu k cigaretám.

Brzy se těšíme na odpověď.
Klidně mě můžeš napsat i soukromou zprávu, Mám přezdívku - Ppss

Ahoj Petr
David77
VIP uživatel
 
Příspěvky: 361
Obrázky: 5
Pohlaví: Muž
Registrován: 2. 4. 2007
Kouření: pravidelně
Počet denně: 20
Značky: Vinceroy červené, Malboro light

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod linux » čtvrtek 13. 12. 2012 8:39

Taky tě zdravím,
soukromou zprávu prosím nepiš, odpověď na tyto otázky určitě bude zajímat více lidí (včetně mě) :)
linux
aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Pohlaví: Muž
Registrován: 25. 11. 2011
Bydliště: Česká Třebová
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Lucky Strike Click & Roll

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod peterhh » pátek 14. 12. 2012 11:57

No neviem ci sa to obrati k lepsiemu ale myslim ze sloboda celkovo nielen tu za posledne desatrocie uz zacina byt zapisana v knihe ohrozenych druhov.....
peterhh
velmi aktivní uživatel
 
Příspěvky: 238
Obrázky: 0
Pohlaví: Muž
Registrován: 7. 4. 2007
Počet denně: 0

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod klér » pátek 14. 12. 2012 19:15

Je mi 18:) A jsem z malý vesnice kousek od Loun(město asi 60km od Prahy) Mě závislost nevadí, jediný, co mi na kouření vadí jsou neustále se zvyšující ceny. Vzhledem k tomu, že vytáhnu cca krabičku denně, když se pije tak i víc, kouřím ty levnější cigára, většinou R&W a když mám chuť a prachy, tak nepohrdnu camelkama nebo davidoffkama. Spíš silnější, žádný seno.
Začala jsem ve čtrnácti a když mi na to tehdy máma přišla, vzala to v klidu. Táta si to dodnes nepřizná, i když to ví. A ať si to radši nepřiznává, poslední dobou ho zlobí tlak. Máma nekouří.
Těhotná? Zatím to neplánuju a až budu? Tak to budu řešit. Zatím nad tím nepřemýšlím.
Kouřím doma v koupelně, kde se dá větrat a v létě chodím na balkon.

O dobách, kdy se kouřilo všude jsem slyšela už hodněkrát. Moc mě mrzí, že existence kuřáckých kupé ve vlaku je minulostí a celý svět brojí proti kouření.
klér
uživatel
 
Příspěvky: 20
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 12. 2012

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod Billda » pátek 14. 12. 2012 21:40

klér píše: ve škole aspoń polovina třídy kuřáci svátečního druhu, ten zbytek se schovává.


Čau, rozumím tomu dobře, že vlastně kouří víceméně celá třída? To je docela hustý ;) Takže ptát se tě, jestli ti kouřící borci (samozřejmě ti, kteří se ti zároveň i líběj) připadají víc sexy, frajersky, je asi trochu zbytečný, pač je to mezi tvýma vrstevníkama ve třídě úpe normální... :)
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod Billda » pátek 14. 12. 2012 21:42

klér píše: Cigarety miluju a nestydím se za to i když jsem často odsuzovaná.


Máš v rukávu připravenou vždy nějakou pohotovou výmluvu či omluvu pro svý kouření, když jsi za něj odsuzovaná? Jak bráníš svoje kouření?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod klér » sobota 15. 12. 2012 14:25

Bilda: Jo, víceméně celá, až na asi dva skoro profi sportovce.Choděj tam spíš z jiných tříd. Ale ty borci nic moc, možná je to tím, že se mi prostš nelíběj jako chlapi. Jde mi spíš o to, že ze sebe dělaj svatoušky a pak se pokrytecky schovávaj za bukem. Nedávno jsem četla úžasný přísloví: "Buď to miluj, nebo to nedělej" a netýkalo se jen kouření.
Nevymlouvám se, říkám narovinu, že mi to chutná a baví mě to, rádoby dobře myšlený rady pouštím rovnou pryč z hlavy, poznámky nevnímám. Případně se ohrazuju tím, i oni jako buď pokrytci nekuřáci žijou ve stejný části republiky plný smogu a aut a mnoha daalších s*aček ve vzduchu nemluvě o tom, co ve skutečnosti obsahuje jídlo...
klér
uživatel
 
Příspěvky: 20
Pohlaví: Žena
Registrován: 9. 12. 2012

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod Billda » pondělí 17. 12. 2012 22:29

klér: nechceš teda svou třídu pozvat na www.kuracky.cz?
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod Katmar » úterý 18. 12. 2012 20:37

Taky mně trochu zaskočila "návodná otázka" na připravenou "výmluvu"... Proč by se měl člověk na něco vymlouvat? Když to dělá protože chce?
Příjde mi, že mnoho kuřáků je v nějaké strašné defenzivě. Že prostě neumí natvrdo říct co se jim na kouření líbí.
Důvodů proč kouřit je přece strašně moc:
- Chutná mi to
- Odměří mi to čas na pauzu
- Rád(a) si s cigaretou hraju
- Líbí se mi ten živý oheň na konci
- Přináší mi to chvilku pro sebe v uhoněném dni
- Je to skvělá příležitost pro započetí hovoru
- Je to skvělá příležitost na prodiskutování záležitostí s kolegy
- Je to skvělá příležitost pro manželskou / partnerskou komunikaci
- Prostě je kouření velmi SOCIÁLNÍ záležitost kterých je čím dál méně
Podle mně výhody převažují nad možnými nevýhodami.
Máte i vy nějaký svůj důvod proč kouříte?
Myslím skutečný důvod - ne "výmluvu"
Katmar
šedá eminence
 
Příspěvky: 439
Obrázky: 519
Pohlaví: Muž
Registrován: 15. 1. 2009
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kouření: ne
Počet denně: 0

Re: Cigarety jsou moje slast

Příspěvekod Billda » úterý 18. 12. 2012 21:30

Katmare, vím, je to trochu schizofrenie. Pohotová výmluva či omluva je skutečně trochu ponižující terminologie. Ale stejnětak by mohla být považovaná za ponižující "návodná otázka" z dotazníku, jestli některá kuřačka musí své kouření před někým skrývat. Chápu tvé rozladění, protože mnozí z těch, co moralizují kouření druhých, utápí se zas v jiných - a také ne zrovna zdravých - choutkách (sladkosti, workoholismus...), které však mají asi tu výhodu, že jsou konvenční, a proto se těmto "hříšníkům" od společnosti dostává maximálně "shovívavého pokárání".

Na druhou stranu - nalejme si čistého vína - kouření cigarety je přeci jenom více "interakčnější" činností než např. pojídání čokolády (eufemisticky nazývané "mlsáním"), proto určité "ohledy" jsou při kouření namístě. Navíc mnohé slečny nejsou striktně vzato plnoleté, takže slovo "výmluva" či "omluva" tak trochu vyplývá z jejich postavení např. vůči jejich "zákonným zástupcům".

Líbí se mi tvoje rozepsané důvody, proč kouřit. Určitě jich bude ještě mnohem víc.
GIRLS SMOKING IS COOL!!!
Billda
VIP+ uživatel
 
Příspěvky: 641
Obrázky: 84
Pohlaví: Muž
Registrován: 18. 2. 2010
Kouření: příležitostně
Počet denně: 0
Značky: Marlboro 100´s Red

Zpět na Slasti a strasti s cigaretami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník